Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Co obecnie byście polecili do rozdzielczości 1680x1050 do mojego konfiga ? Obecnie dysponuję ok 500 zł + ew to co dostanę po sprzedaniu 8800GT czyli tak myślę razem 700-720 zł, by się uzbierało. Najlepiej jakby obeszło się bez wymiany zasilacza. Myślałem na GTX 260, ale może warto poczekać jeszcze z ten miesiąc na obniżkę cen. No i czy ten mój zasilacz 450 W da sobie radę z GTX 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podaj link do karty, która Cie interesuje.

Takie:

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/31.00,9999.00,,,,,,p,0,,8143o362050/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wychodziło by na to, że 4890 to najrozsądniejszy wybór na obecną chwilę. Dawno nie śledziłem testów oprócz tych 5850/5870. Stąd moje wątpliwości. Myślałem od początku nad 5850, ale chyba 4890 mi na razie wystarczy.

 

Na szybko przejrzałem niektóre testy i m.in te na PCLolu wskazują na dość zbliżoną wydajność w zestawieniu z GTX 275. Z paroma wyjątkami jak FarCry 2 czy Prince Of Persia. Pobór mocy troszkę wyższy, ale temperatury już niższe. Proces technologiczny ten sam 55 nm co w przypadku GTX 260 (Core 216).

 

 

Jakiś konkretny model polecacie ? Zależy mi na dobrym chłodzeniu. Począwszy od radeona 9800 + tego 8800GT zawsze musiałem zmieniać chłodzenie. Wolałbym tego uniknąć. Może być stosunkowo głośne, ale najważniejsze by dobrze chłodziło.

 

Ten HiS wygląda całkiem nieźle:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=23082

 

Andew777 ten Chieftec 450W na pewno da sobie radę z 4890 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Antek2

Jeżeli możesz to dołóż do HD4770. Jeżeli nie to kup HD4730.

A może takie coś zamiast HD4730 (4770 już za dużo kosztuje):

http://www.morele.net/karta-graficzna-connect-3d-c3d-hd4850-512d3e-hdmi-251161/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 150-200zł to można kupić by było wtedy

mozenia scietej glowy :(

no wiesz 70 zl przy kwocie 250 pln to jest 28% drozej ;]

za te 320 mozesz miec radka 4850 ktory jest ponad 15% wydajniejszy i do tego fajnie sie podkreca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wolę jednak bym był kupić 9800GT który podkręcony pewnie fajnie też by łaził :D

9800 będzie po OC nieco słabszy od 4770 po OC. 4770 jest 40nm i ma zalety z tym związane. Ciszej, chłodniej, mniej prądu.

Jak chcesz dać więcej pieniędzy za gorszą kartę to bierz 9800, ale nie jest to strzał w dychę.

 

za 320zł

co sądzicie o niej ? Bo jak dla mnie ostry kozak ta karta powinna być no i ma hdmi ;O

Nie ostry kozak tylko przeciętna karta słaby mid, której pałeru nie styknie do aktualnych gier a co dopiero za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusze nie pozwalaja na lepsza karte, zreszta poczekam jak potanieje... z tego co ogladalem filmy na youtubie to PES2010 czy RE5 spokojnie te karty pociagna.. mam mozliwosc kupienia za 200 HD4670 tylko nie wiem czy lepsze od Gigabyte gdzie mam od razu wejscie HDMI taka-----> http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/...467d3-512i.html , czy HIS'a bez tego wejscia.... hmm?? no i jeszcze czekam jak koles sie odezwie w sprawie 3870DDr4 Ultimate pasywna za 250... cos mozecie poradzic prosze pisac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusze nie pozwalaja na lepsza karte, zreszta poczekam jak potanieje... z tego co ogladalem filmy na youtubie to PES2010 czy RE5 spokojnie te karty pociagna.. mam mozliwosc kupienia za 200 HD4670 tylko nie wiem czy lepsze od Gigabyte gdzie mam od razu wejscie HDMI taka-----> http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/...467d3-512i.html , czy HIS'a bez tego wejscia.... hmm?? no i jeszcze czekam jak koles sie odezwie w sprawie 3870DDr4 Ultimate pasywna za 250... cos mozecie poradzic prosze pisac..

z tych dwoch to bym bral ta 3870 , ale najlepszym wyjsciem bylo by branie 8800GT za 250 zl jest ona wydajniejsza od tamtych ;) I tez bardzo fajnie sie podkreca :D Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak to bedziemy z ta 8800GT :) malo ich jest i jak juz to bez gwarancji.. a ta 3870 Ultimate Passive Cooling, zracji tego ze pasywna nie bedzie sie zbytnio grzala? i czy nie bedzie mi przeszkadzac w kompie, tzn zawadzac o pamiec czy na plycie o jakies elementy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...