Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Po OC nie. Bez OC na stocku to oczywiste. Bedziesz mial przycinki na full, zjedziesz z detalami i bedzie ok ;] Ale karta moze duzo wiecej tylko proc nie daje rady. Wiec to nie blokowanie karty :P tylko raczej ewentualnej gry. Zreszta nazywac to mozna roznie, pewne jest to ze proc ograniczy karte. Wiec krec tym bardziej ze to BE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu :P 4890 dla mnie to fullHD lub plan wymiany szybko na fullHD. Do takiej rozdzialki bierz 5770 bo oszczedny. Ale wlasciwie kazdy wybor bedzie w miare ok. GTX ma super OC wiec wlasciwie wyjdziesz na nim jak na 4890 + jakies bajerki od nV. Sam bralbym 5770, ale jesli nie korzystasz wiele to nawet 4770. Taniej i oszczedniej a kasa poczeka na cos ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem w tym, że najpewniej w okresie roku/dwóch będę opuszczać aktualne lokum i sprzęt pozostanie do końca swojej żywotności w aktualnym stanie, więc dobrze by było kupić jak najlepszą alternatywę. PSU będzie brane 500W OCZ, więc jeżeli chodzi o energię to raczej też nie zbytni problem :P. A właśnie kartę dobieram pod względem gier, bo nie oszukujmy się, 8600 nie uciągnie najnowszych tytułów ;).

 

Tak więc co najoptymalniej? Jeżeli dobrze się orientuje to 5770 jest porównywalne do 4870, z tym, że ta pierwsza jest chłodniejsza i cichsza? GTX260 216 lepsze od dwóch poprzednich, jednak w stocku gorsze od 4890? Za to GTX cholernie podatny na OC, 4890 najdroższe i najlepsze w stocku? Ad. producentów to ze strony ATi patrzeć najlepiej na Sapphire, HIS i XFX, nVidia - Gainward... i coś jeszcze?

 

I z tego wszystkiego co powyżej, (ofcs poczekam na C3, bo i tak jak na razie z tego co zauważyłem cena 550 dostępnych w sklepach nieco wzrosła, a i dostępność zmalała) co będzie najlepiej wykorzystywane przez tego PII uwzględniając jakiś tam OC i szansę (chociaż pewnie nikłą) na odblokowanie 2 bonusowych jajek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier, jak często mam zamiar grać? Hmm... 2 razy w tygodniu po 2 lub 3 godzinki. A tytuły w które aktualnie gram to CoD 4 i Colin Dirt 2 :) Tak jak napisałem, najważniejsze żeby grafa była cicha, dopiero jak odpale gre to może sobie pohałasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 9800gx2 chyba padł więc potrzebuje następcy, jaka karta była by najlepsza do kompa z syg nr1 do 450zl, gram w 1920x1200 głównie w gta 4 i l4d2 i do tych gierek potrzebuje karty, obowiązkowo z 1GB ram, może być używana i oem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opłaca się brać kartę z tego tematu http://forum.purepc.pl/Sprzedam-f19/Msi-P5...ja-t316193.html do monitora Samsung p2470(panoramiczny-1920x1080)?

Ewentualnie podajcie jakieś swoje propozycje

Karta ma służyć do gier(chociaż rzadko gram) i ma być cicha

PLN mam na nią 300-350

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GTX 260 216SP wystarczy do grania na full detalach we wszystkie gry w rozdzielczości 1280x1024? CPU Phenom X4 6MB L3 @ 3.6GHz, 4GB ram.

Możliwe, że w niedługim czasie monitor będzie full HD, ale póki co interesuje mnie tylko w/w rozdzielczość. Jak to będzie z full hd?

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi byście polecili do w miarę świeżych tytułów w 1280x1024, w niedalekiej przyszłości może ciut większego i panoramicznego?

 

Mam gdzieś 350ziko i najchętniej używkę bym reflektował.

 

Reszta pieca to E6300 3,4GHz, a może trochę więcej, 4GB DDR2 i Chieftec 560W.

 

Radeon 4850?

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dorzucać grosza do wersji 1GB? Chyba nie, skoro będę grać w stosunkowo niskiej rozdziałce.

 

One (4850) wszystkie są 256 bit i na DDR3? Producent chyba nie robi, czy jest może jakiś którego warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi byście polecili do w miarę świeżych tytułów w 1280x1024, w niedalekiej przyszłości może ciut większego i panoramicznego?

 

Mam gdzieś 350ziko i najchętniej używkę bym reflektował.

 

Reszta pieca to E6300 3,4GHz, a może trochę więcej, 4GB DDR2 i Chieftec 560W.

 

Radeon 4850?

Szukaj używanego GTS-a 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...