Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@livevil

Proc słaby nie jest, ale jak możesz to podkręć.

 

podkręcić niby mogę ale jeśli nie będę kręcić wyżej niż 3GHz to czy spowoduje to że będę obserwować istotny spadek ,,mocy'' karty?

Edytowane przez livevil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze karta ma spadek mocy. Jedynym problemem jest ograniczanie mozliwosci karty graficznej. Jezeli procesor bedzie za slaby to skutecznie ograniczy karte, polega to na tym ze moglbys miec sporo wiecej fps lub lepsze detale, karta by sie wcale nie zmeczyla ale proc nie daje rady. Dlatego zestawy musza byc umiarkowane ze tak powiem, cpu odpowiednie do gpu i na odwrot. Nie chce mi sie czytac co masz i czym sie interesujesz :P Ale tak przykladowo do e7400 mozna kupic 4870 i 5870, kupno tej drugiej karty nie ma sensu zadnego bo nie krecony proc ja ograniczy i karta da tyle frajdy co sporo tansza konstrukcja. Ogolnie to zawsze warto krecic. Warto pamietac ze nie tylko taktowania, ale i sama "technologia" i cache maja wplyw na wydajnosc procesora. Sa ludzie ktorzy mysla ze wysoko taktowane phenomy I sa cool :P otoz nie sa. Potem mysla ze 965 na stocku to juz torpeda, a mozna wyciagnac i wyzej ;) i wtedy highendowa karta pokaze jeszcze wiecej.

 

ps. Jak dla mnie nie ma na dzis w rozsadnej cenie proca ktory nie ograniczyl by takiego 5870 na stock ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje karty do 500-600, pod monitor 1680x1050 do modern warefare 2, team fortress 2 i left 4 dead 1/2. Procesor to e7300 taktowany 3,6 ghz.

Najlepiej jak karta byłaby z proline lub komputronika, nie interesują mnie sklepy typowo internetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kup gf 9600GT bo ona te gry uciagnie. Chodzi o to ze piszac "chce kupic karte za 600zl" my czytamy "chce kupic karte za 600zl" a nie "chce kupic karte ktora uciagnie gre X max 600zl" :P

GTS250 akurat jest karta nie oplacalna. Lepiej brac radka 4850 bo je po prostu tanszy a najlepiej 4770.

5770 bylby bardzo fajnym wyborem. Nowy proces, nowe technologie, niski pobor pradu, dosc dobre OC i ten dx11 ktory akurat nie jest zadnym plusem ani minusem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, źle zdefiniowałem pytanie, ale oczywiście chodzi mi o najbardziej opłacalny zakup :unsure:

W oko wpadł mi EN9800GT za 350zł.. i to chyba będzie optymalny wybór.

Akurat w sklepach w których chce kupić 4850 jest za 440zł, natomiast GTS250 już od 380zł a 4770 nigdzie nie widzę ;(

Tak patrze po testach to l4d2 i tf2 mają wręcz śmieszne wymagania, natomiast w MW2 GTS250 wypada na poziomie 5770... ale nie mogę znaleźć porównania do 98GT.

Pytanie czy warto dopłacać do 250ki?

W proline mają jeszcze gtx260 od palita(675zł) z jakimś sporawym chłodzeniem ale chyba strasznie prądożerna ta grafa a zasilacz to akurat amacrox 450 x(

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.0 Co to za sklepy gdzie gts za 380 (nie wersja eco ze skreconymi zegarami) a 4850 za 440 ? Jakas paranoja. Zreszta co za roznica gdzie kupisz, gwarantuje ze sklepy ktore sa tu polecane sa godne zaufania.

9800GT jest najslabszy. Testy przegladam nie zbyt czesto ale 250 do 5770 ? To ja juz nie wiem nic...

 

Moim zdaniem najbardziej oplacalne to: (wedlug wydajnosci)

4770, 4850, 5770, gtx260/4890, 5850, 5870 :P

Co kto woli ale jesli gts'a masz taniej od 4850 to bierz. Ja i tak mam jakies nieaktualne dane widze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie czy ta karta graficzna w tej cenie to najlepszy wybór??

http://allegro.pl/item917900342_512mb_xfx_...r3_256_bit.html

 

Sprzęt jak w sygnaturce i czy jak mam PCI Express 16X 1.0 to karta pod PCI 2.0 będzie chodziła??

Edytowane przez goralsim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w miare ok, trzeba miec dobra wentylacje w budzie lub zmienic chlodzenie.

Ale wpisz sobie w google nazwe sprzedawcy i poszukaj tu na forum ;] oszust i kretacz, nie realizuje gwarancji... Komentarze sa ok bo wystawione po kupnie a jak juz cos padnie to nic nie zrobisz po za wyzaleniem sie na forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w miare ok, trzeba miec dobra wentylacje w budzie lub zmienic chlodzenie.

Ale wpisz sobie w google nazwe sprzedawcy i poszukaj tu na forum ;] oszust i kretacz, nie realizuje gwarancji... Komentarze sa ok bo wystawione po kupnie a jak juz cos padnie to nic nie zrobisz po za wyzaleniem sie na forum :P

a w tej cenie rozumie, że nic lepszego nie znajde tak?? i jaka wersja tej karty by była dobra :P? i czy moja zasiłka to dzwignie??

 

 

Znalałżem jeszcze coś takiego :

http://allegro.pl/item929355566_his_hd5670...i_dx11_wwa.html

e jednka jest słaba :P

 

Z tego co poczytałem to w tej cenie tak do 400zł tylko gts250 lub HD4850 :D a mam chipset asusa ati to myśle, że bd pasowała lepiej pod to karta Ati ??

Jestem zdecydowany na teho HD4850 tylko jaką wersje panowie??

Edytowane przez goralsim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770 po za Asus Formula bo wszedzie mozna wyczytac ze jest glosny.

4850 najlepiej powercolor PCS bo tani i chlodny ;]

O bachcompie wiele niewiem, trzeba by poszukac info. Pamietam jeszcze jak chyba jako jedyni sprzedawali selekty :P

 

@goralsim

napisz tam caly config tak w ogole :P Zasilacz, mobo i procesor w szczegolnosci by sie przydaly.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770 ciezko teraz dostac. Jezeli chodzi o sklepy to bachcomp. Ale w temacie o 4770 pisali ze XFX tnac koszty karty zmienilo kontroler napiecia wzgledem referentow - nie umozliwia on programowej zmiany napiecia. Wiec nie zmieniasz napiecia z defaultowego, jezeli chcialbys mocno krecic. Ale na defaulcie i tak z 900 na rdzeniu powinno pojsc i z 1000 na memkach. Ta karta przy dobrym OC potrafila nieznacznie, ale wyprzedzic 4850 po OC. Gdybym nie mial slabego zasilacza pewnie bralbym 4850 - po prostu jest ich wiecej- dzisiaj na allegro widzialem poszedl jeden za 320, ale ceny wachaja sie 340-400. GTS250 jest lepszy, ale ciagnie duzo watow wiec wazne jaki masz zasilacz. Pisales cos o 4890 i gtx 260 a to juz inna polka niz 4850 i 4770.

 

Ten szafirek 5750 hmm niezly, ale cos tani, one chodza o wiele drozej. Szkoda ze wczesniej nie napisales:) 4770 juz do mnie idzie. Ale ta cena podejrzane.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770 po za Asus Formula bo wszedzie mozna wyczytac ze jest glosny.

4850 najlepiej powercolor PCS bo tani i chlodny ;]

O bachcompie wiele niewiem, trzeba by poszukac info. Pamietam jeszcze jak chyba jako jedyni sprzedawali selekty :P

 

@goralsim

napisz tam caly config tak w ogole :P Zasilacz, mobo i procesor w szczegolnosci by sie przydaly.

 

Miałem całą sygnaturke to jakiś admin mi wszystko usunął i napsiał, że niezogda z homologacja czy czymś tam Xd Dziękuej bardzoooo Panu :D Musze napisać od nowa :P

 

http://allegro.pl/item935536699_sapphire_h...2_ddr3_gwr.html

okej wziąłem tą ;)

Edytowane przez goralsim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafikę:

1. Rozdzielczość 1360x768 - plazma

2. Ciszaaaa bo do htpc

3. Wydajna (Mass Effect 2 - full + przyszłe Diablo 3 i inne CRPG).

4. Cena ?

Komp będzie używany przede wszystkim do HTPC, ale nie omieszkam pograć na plazmie. Nie wiem czy są jakieś wydajne karty w pasywnym chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę kupić do komputera na płycie s939. Karta głównie będzie służyła do filmów HD. Zależy mi by karta miała opcję PureVideo gdyż mój procesor Athlon 3000 nie radzi sobie z filmami HD. Zastanawiam się nad 8600GT. czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafikę:

1. Rozdzielczość 1360x768 - plazma

2. Ciszaaaa bo do htpc

3. Wydajna (Mass Effect 2 - full + przyszłe Diablo 3 i inne CRPG).

4. Cena ?

Komp będzie używany przede wszystkim do HTPC, ale nie omieszkam pograć na plazmie. Nie wiem czy są jakieś wydajne karty w pasywnym chłodzeniu?

Zalezy czy to ma być karta low profile, jeżeli tak to raczej nie znajdziesz nic wydajnego i pasywnego, natomiast z zwykłych masz całkiem ciekawą serie kart SILLENTCELL od gigabyta(gf 9600/9800), silentpipe radeon 4850 i trochę tańsze spahiere ultimate (4670). Ewentualnie coś od powercolor serii silent(np 5750).

 

=KzK=

86GT z filmami HD poradzi sobie spokojnie, zależnie od ceny może to być dobry wybór.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy to ma być karta low profile, jeżeli tak to raczej nie znajdziesz nic wydajnego i pasywnego, natomiast z zwykłych masz całkiem ciekawą serie kart SILLENTCELL od gigabyta(gf 9600/9800), silentpipe radeon 4850 i trochę tańsze spahiere ultimate (4670). Ewentualnie coś od powercolor serii silent(np 5750).

 

=KzK=

86GT z filmami HD poradzi sobie spokojnie, zależnie od ceny może to być dobry wybór.

Nie musi być Low Profile. Obudowę dostosuję do wnętrzności. Po prostu chcę kupić najwydajniejszą kartę do tej rozdziałki i jak najcichszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Szukam karty graficznej pasywnej,

 

opcje wg mnie to:

 

drogie

radeon 4850 - 1GB

gf 9800GT - 1GB

 

sensowne

gf 9600GT - 512MB

 

podejrzanie tanie:

gf 9500GT - 1GB

radeon 5450 - 1GB

 

Co byście doradzili

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego ? ;] Do jakiej rozdzielczosci, jaki zasilacz i jaki procesor.

 

drogie

4850 karta ktora moim zdaniem jest najbardziej oplacalna karta od jakiegos roku :P ale 1gb przydaje sie nie zbyt czesto, chodzi o to ze w rozdzielczosci w ktorej przydalby sie 1gb karta juz nie wyobi z high detalami, jak je zmniejszysz to i ram nie potrzebny i takie bledne kolo :P zalezy jaka roznica miedzy 512 a 1024

9800 jest nadal nie oplacalny, czasami widuje cos ciekawego i zaraz widze ze to wersja eko ze skreconymi zegarami itp Sporo slabsza od 4850 ktory jest poziomie gts250 a wiec podkreconego 9800GTX+

 

sensowne

jak masz ok zasilke to dopisz jeszcze 4730, lepsza ale pradozerna

9600 GSO 96sp zamiennie z 9600GT

 

tanie

9500 to karta biurowa, a tego 1gb ram to ona nigdy nie wykorzysta o.0 szok ze ludzie to kupuja, a kupuja i to sporo...

5450 - piekielnie oszczedna, momentami bije intelowskie rozwiazanie cpu z gpu. Dobra wydajnosc jak za taka cene (do ~190 mozna za nia dac) :P Poszukaj testow bo sam nie wiem jak ma sie wzgledem 9500 bo widzialem ja tylko w porownaniu z kotletami nV a ich tyle ze sam nie wiem co jest co.

 

Ale powtorze sie, wszystko zalezy od procka, zasilacza i max rozdzielczosci :P Podaj to a mozna myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powolne odświeżenie komputera

 

czesc jest czesc sie pojawi

 

procesor Pentium Dual Core E6300 2.8 GHz - ninja I

plyta Gigabyte GA-EP45-UD3LR

zasilacz - obecnie chieftec 350 stary z aktywnym PFC zmiana na BQ - Straight Power E7-CM 480W

 

zastosowanie to srodowisko CAD i 3dmax w ciszy i spokoju ale czasem trzeba odreagowac grając w coś przyjemnego ale nie najnowszego

 

monitor docelowo eizo s-pva 1920x1200 ale z tych tanszych ;)

Edytowane przez B0lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gts 250 i hd 4850 to podobne karty - podobne osiagi, ale w nowszych grach typu Fallout3 MW2 gts 250 deklasuje 4850. To pewnie zasluga sterownikow ( ciagle slyszy sie ze Ati tutaj ma gorsze wsparcie niz nVidia). O dziwo gts powinien byc piecykiem, ale w testach power consuption ma mniejsze zuzycie W pod obiazeniem niz takie same zestawy z 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie ;)

 

Mam trochę wolnej gotówki z przeznaczeniem na kompa, więc prądożerny 4890 pójdzie do wymiany, i tu pytanie:

 

MSI RADEON HD 5850 OC czy Sapphire HD 5850 Toxic - różnica cen ~50zł, tylko nie wiem, jak jest z zabawą napięciem w Toxic'u... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...