Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję zakupić kartę ATI HD5750, czy może ktoś mi powiedzieć, który producent wypuścił tą kartę z cichym wiatrakiem? Słyszałem Sapphire i była jak dla mnie cicha, ale nie wiem jak z resztą modeli - dziękuję za pomoc.

 

Wg. mojej wiedzy

W 2d nie ma różnicy, bo po prostu ich nie słychać, w 3d, jak ktoś nie bawi się obrotami to najgłośniejszy był MSI>Giguś>Asus>HIS (no te dwie ostatnie trudno określić która ,bo było podobnie

O Sapphire nic niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To mój pierwszy post na forum, więc wypadałoby się przywitać :smile2: Mam taki problem. Kolega ma na sprzedaż nową, zapakowaną kartę Sapphire Vapor-X HD 5750 1GB GDDR5. Proponuje za nią 450 zł, do negocjacji. Czy opłaca się brać za taką cenę czy może szukać czegoś innego ?

 

Z góry dziękuję za pomoc. smilies/wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by zszedl z cena do 400 to pewnie i by sie oplacalo. Ze sklepu nowa 4850 jest za 380 pln a wydajnosc praktycznie ta sama ;) Tylko troche wiecej pradu bierze .

Chyba ze by Cie interesowalo allegro i kupno uzywanej to za ok 400 pln masz 4870 albo 300pln 4850 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 to troche drogo za 5750, ale ja jestem skrzywiony i dla mnie istnieja tylko ceny netto :P (ta karta u dystrybutorow kosztuje ok 320zl netto )

atsd to witam wszystkich. milo, ze po tylu latach konto ciagle istnieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie kompletnie zapomniałem o 8800gs/9600gso. Średnio spieszy, chciałbym aby do końca tyg była ;). A jak z tymi 8800gs/9600gso jeżeli chodzi o "długowieczność" ? Karta nie bedzie kręcona na 100% a chciałbym aby ze 2-3 lata pochodziła jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wgral bios od 7900GTX i jako go sprzedaje.

Za ok. 150 pln mozesz tez kupic 2900PRO/XT ;) Wydajnosc dobra , a roznica po przesiadce z x1950 ogromna. Ich wada jest to ze sa dosc cieple i pobieraja troche wiecej pradu niz inne.

Ale takze w tej cenie mozesz liczyc na HD3850 512MB.

Zasilaczyk da sobie rade bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy zakupie uwzględnij ze 2900xt bierze ~200wat a hd3850 ~95..

 

ojj chopie nie przesadzaj, ta grafa moze ze 150 wat pobierac , ostatnio testowalem TAGAN TG430 U15 na moim konfigu i z OC jak sie dalo najmocniej i bez jakis wiekszych problemow dawal rade.

 

Nie ma co sie bac starszej serii ;) Wiekszosc bledow co byla zostala juz dawno w sterownikach naprawiona. 3850 dostaniesz za jakies 160 pln a 2900Xt byl jakis czas temu za 152 a wydajnosc ok 3870. Tylko niestety 2900 sa zadko na allegro. 3850 mozna dostac czasem ciekawy model z dobrym chlodzeniem , np. pasywny sapphire ultimate.

 

7900 ma podobna wydajnosc jak x1950pro , ja odczulem ogromny skok wydajnosci. W wiekszosc gierek idzie pograc na high w 1680x1050 a jak nie high to jest jeszcze medium ;) Albo troszke nizsza rozdzialka np. 1440x iles tam .

 

Duzo ludzi puszczalo kompy z 2900XT na zasilaczach o mocach ok 400w i nikt nie narzekal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj chopie nie przesadzaj, ta grafa moze ze 150 wat pobierac , ostatnio testowalem TAGAN TG430 U15 na moim konfigu i z OC jak sie dalo najmocniej i bez jakis wiekszych problemow dawal rade.

...

 

xbitlabs Troszkę brakuje do 200W ale i tak pobiera blisko 100W więcej od HD3850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych Radosławów starszych sie boje (znaczy z serii 3xxx i 2xxx). Jakby zasilka wytrzymała to taki 2900xt bedzie wyraźnie lepszy od 7900 ?

 

2900XT to olej. 3850 mozna wyrwac do 150zl spokojnie. A najlepiej to wspomniany wyzej 9600GSO. Ja ostatnio Asusa z gwara za 140zl wyrwalem. I najbardziej polecam wlasnie Asusa, bo Pality mimo ze sie kreca, to wygladaja na znacznie gorzej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam okazję kupić radka 4830 od MSI do mojego zestawu - max oc mojego proca jak w sigu. Czy to rozsądny wybór?nad 4850 się jeszcze zastanawiam..proszę o b.szybką odp - do jutra rana muszę podjąć decyzję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena jest dobra to kup. Proc zajebisty nie jest, ale najgorszy też nie.

Ewentualnie poszukaj tanio HD4850. kwscore ma/miał do sprzedania HD4850 za 250zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...