Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No z tej, już ją wstępnie zaklepałem..Wiesz o niej coś więcej?

 

Edit - Andrew mi uświadomił, że sprzedający ma sporo kart - nie wiadomo jakiego pochodzenia, co dziwne żadna nie ma gwary..

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywana czy nowa ? Uzywana ok 550 pln jest warta. A nowa to nie wiem :rolleyes:

 

Myślę, że zależy też ile ma miesięcy, bo tam jest tak hałaśliwe chłodzenie, że po pół roku jest nie do zdzierżenia i trzeba coś z nim robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany obecnej karty graficznej - Radeon x1950Pro 256Mb/256MB na coś lepszego. Kwota jaką chce przeznaczyć to 200-250zł, więc w grę wchodzą raczej używane karty z allegro. Z tego co się zorientowałem chyba najlepiej będzie kupić coś z rodziny 8800GT/GTS albo 9600GT/GSO?

 

Moja konfiguracja:

Athlon x2 5000+

2x2GB GEIL ULTRA 800Mhz

LCD 19 cali (1280x1024)

Chieftec 450W

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem do swojego wcześniejszego posta- Chieftec 450W.

Co do 4850 mam mieszane uczucia. Kolega ma tego Radka i wydajnościowo rzeczywiście daje radę ale równocześnie osiąga bardzo wysokie temperatury (100-120C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że do ok 600 zł najlepeij brać 5770. Która z nich ma najelepsze chłodzenie i którą brać:

1.ASUS HD5770 1GB 128bit PCI-E DDR5 CuCore

ASUS HD5770 1GB CC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

2.Gigabyte HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5

GigaByte HD5770 1GB • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

3.Sapphire HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5

Sapphire HD5770 1GB • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam karte Gigabyte jesli chodzi o 5770. Chlodzenie jest ciche i wydajne-kawal ciezkiego bloczka aluminiowego z rdzeniem miedzianym. IDLE:35 stopni, stres (test OCCT): max 77stopni przy 50% predkosci wiatraka (reguluje sie automatycznie)-lekki szum tylko slychac. Karta kreci sie tak na szybko do 960MHz rdzen (wyzej nie probowalem, skonczyl sie suwak w catalistach) i 1300MHz pamieci. Narazie nie bawie sie w OC. Tez mialem niedawno dylemat, bylem w sumie zdecydowany na Asusa z uwagi na zmaine napiec ale nie bylo jej w proline wiec wzialem gigabajta i nie zaluje, okazuje sie, ze ta karta Asusa jakas nie bardzo jest, chlodzenie glosniejsze a zmiana napiec nie wplywa znaczaco na OC wiec nie zaluje. Tylko ceny teraz wysokie bo waluty poszly w gore wiec nie wiem czy nie lepiej poczekac (ja w proline kupowalem za 565zl 3 tygodnie temu, teraz widze, ze 599zl kosztuje:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy z 5770 to rzecz jasna HAWK ... ja zdązyłem kupić tydzień temu w super cenie 591 zł ..

 

teraz widzę 700 zł :o

 

ale one spadną :)

 

i jest cichy i byczek przy podkręcaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem. Wybór padł na 5770, teraz dylemat co do marki i modelu.

Ma być cicho i zimno. Cicho jakoś sobie załatwię, bo mam zbędny wentyl 120mm, ale które chłodzenie warto brać by nie przepłacić, ani nie kupić tandety.

Najtaniej (569zł) chyba jest Powercolor z coolerem od AC. Jakie jest Wasze zdanie?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym 5970 zastanawiałem się po tym jak 5850 skoczyło z ~1000zł na 1200zł. Obawiałem się trochę jakości sterowników która jest wg mnie jednak słabsza niż zielonych. I ostatecznie ograniczyłem budżet i kupiłem to:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/91838/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5770_HIS_1GB_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html ale jeszcze za 650zł.

Po przesiadce z 8800GTS 640MB generalnie jestem zadowolony choć niestety widzę gorszą jakość teksturowania widoczną na większych ruchomych płaszczyznach (jakby tearing). Prawdopodobnie dorzucę starą kartę do liczenia fizyki, ale to dopiero jak zmienię dyski (5->4 sztuki) żeby mieć miejsce na spokojny przepływ powietrza w dolnej części górnej komory obudowy.

 

Generalnie w tej chwili lepiej z zakupem przeczekać ceny rosnące ze względu na słabość złotówki, oby jak najkrótszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer jak w podpisie. Chciałbym sobie w spokoju pograć w BF:BC2 oraz GTA:EFLC. Jaką powinienem kupić kartę graficzną?. A może procesor?. 250zł - kasa mała, niestety na razie nic więcej nie da rady a irytujące jest to przycinanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sugeruje. Problemem jest to ze przez jakis czas bylbys bez sprzetu chyba ze ktos pozyczylby gotowke na krotko w sumie. A wiec za 250zl kupujesz uzywke 8800GT, sprzedaje karte i procka, kupujesz e5200 i podkrecasz. Kasa ze sprzedazy i nawet 250zl raczej nie bedzie potrzebne az ;P Wydajnosc podskoczy i potencjal tez, bo i gpu i cpu mozna jeszcze podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką karte graficzną do sprzętu z sygnatury?

 

LCD 1920x1200

procesor na OC 4Ghz

 

obecnie gram rekreacyjnie w CSS, lubie FPS sieciowe, pewnie SC2, inne strategie, Black Shark, Lockon 2.0

 

używam programów CAD/CAM,solidworks,pro/e i takie tam

 

zależy mi na małej emisji ciepła

Edytowane przez Forin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...