Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kręcenia różnicy wartej ceny nie ma w gtx 260, ale seryjne chłodzenie od 4870 to porażka, i ciężko z tym wytrzymać na stałe. Sam miałem 4870 MSI i była ona strasznie gorąca, a ostatecznie padła (arty) i pojechała do serwisu. Jeżeli już brać dobrego i w miarę chłodnego radeona to polecam 4890 jest sporo wydajniejszy od gtx 260 i nieco chłodniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy E8500 @ 4.2GHz (max 4.5GHz) będzie aż tak wąskim gardłem do GTX470 lub HD5850. To jednak 2 rdzenie Penryn, a nie 4 na architekturze Nehalem. 

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jakas niedroga grafike do tego zestawu:

Asrock 4Core1333-FullHD ATI RS600 s. 775

Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz s. 775 Box

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800

Delta 400 W

 

Moglby ktos polecic cos? Najlepiej do 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy E8500 @ 4.2GHz (max 4.5GHz) będzie aż tak wąskim gardłem do GTX470 lub HD5850. To jednak 2 rdzenie Penryn, a nie 4 na architekturze Nehalem. 

 

Śmialo mozesz brac radka , nie bedzie wogole ograniczal grafy , a kazysc z 4 rdzeni w grach jest bardzo zadko spotykana.

 

Chcialbym jakas niedroga grafike do tego zestawu:

Asrock 4Core1333-FullHD ATI RS600 s. 775

Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz s. 775 Box

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800

Delta 400 W

 

Moglby ktos polecic cos? Najlepiej do 100 zl.

 

Za 100 pln to moze Ci sie udac kupic 8600GT sonic+ lub radka x1950pro.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem pod natłokiem ofert i różnorakich testów wybrałem 2 karty graficzne

 

ASUS Radeon 5850 TOP DirectCU 1GB

 

Sapphire Radeon HD5850 TOXIC 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+DisplayPort FULL

 

Ceny w moim źródle są bardzo zbliżone więc chodzi mi bardziej o doświadczenia użytkowników czy są ciche jakie występują problemy zadowolenie z zakupu bez awaryjność ipt. ?????????

Inne modele innych producentów nie wchodzą w grę.

 

Platforma od te karty:.

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

 

Gigabyte GA-790XT-USB3

 

G.SKILL DDR3 4GB 1600MHZ DUAL F3-12800CL8D-4GBECO

 

Modecom Carbon MC600 600W ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardziej chodziło mi o modele po wyżej i pytając o bez awaryjność miałem na myśli czy np.po po okresie miesionca padła a później jeszcze odsyłaliście kilka razy do serwisu który odsyłał wam dalej niesprawny egzemplarz lub nie sprawny (nowy egzemplarz)nonie wiem że serwis trzymał kartę grubo ponad 2 tygodnie

Myślę że wyczerpałem temat.

Proszę o opinie UŻYTKOWNIKÓW tych dwóch kart powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które karty nie wyją przy starcie systemu zanim zacznie działać regulacja prędkosci, obecnie mam gtx 260 gainwarda (2 wentyle) i denerwuje mnie to a przydałoby się coś ciut lepszego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer jak w podpisie. Chciałbym sobie w spokoju pograć w BF:BC2 oraz GTA:EFLC. Jaką powinienem kupić kartę graficzną?. A może procesor?. 420zł - kasa mała, niestety na razie nic więcej nie da rady a irytujące jest to przycinanie.

 

procek kręcony do 2,7, na takich ustawieniach gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek da radę, grafika do silnika frostbite'a jest za słaba. W okolicach tej ceny to tak jak wyżej koledzy pisali 4870 lub gtx 260. Na Alledrogo da się wyhaczyć w okolicach tej ceny.

Edytowane przez zacofany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a GeForce 9800 GT?. Przyznam szczerzę, cena bardzo fajna ~360zł a, że mam jeszcze inne wydatki to wolałbym tyle wydać.

 

zasiłka da rade?.

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w BC2 na kompie o podbnych parametrach z 7900GT i 9600GT - tragedia. Wiem że to ciut niżej z wydajnością od 9800GT (~8800GT), ale jeśli mówisz o grze w spokoju przy standardowych rozdzielczościach (1280x1024) to obawiam się że to może być za mało, ale może jest ktoś kto ma tą kartę i pomyka w BC2?

Edytowane przez zacofany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram w bc:bc2 na 2 kompie z mego siga, czyli 8800gt(620/1750/1900) plus 4gb ram i proc 7200@3.2ghz

 

rozdziała natywna dla 23" czyli 1920x1200(chyba). bez aa, detale mix high/med. winxp, aniso x8

i jest całkiem przyjemnie

 

zasilator fortron 350 :P

 

a w ogole jeśli sie napalasz na battlefielda to ta gra jest bardzo łasa na ghz CPU, grafa pelni tylko pomocniczą rolę, więc jak wspomniano, kup cos pokroju 4850/4870 czy tez 9800gt a potem zmien proca na jakiegos co wyciaga z 3.4-3.6ghz

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wg Was lepsze:

 

Palit GeForce GTX 470 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI [NE5TX470F09DA] - 1279zł : Esc.pl

 

czy

 

Sapphire Radeon HD5850 Vapor-X 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP [11162-03-40R] - 1259zł : Esc.pl

 

Kupuję nowego PC, a różnica w cenie jest praktycznie znikoma. Prócz tego z ważniejszych podzespołów będę miał Phenoma X4 955, ASRock 880G Extreme3 i zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX zdecydowanie wieksze temperatury ma, do 96 stopni. Pradu w idle 10W wiecej ale w stresie to juz 120 wiecej o.0

Wydajnosciowo stoja podobnie, oczywiscie z dx11 i aa itp GTX jest wydajniejszy w tych "topowych" produktach jak metro czy FC2 ale juz w JC2 5850 jest znacznie lepszy. Musisz poprzegladac testy i podjac decyzje samodzielnie. Ja wybralbym Radeona referenta :P ale jezeli mialbym juz ta stowe wiecej to jednak Vapor-X. Skoro konstrukcje referencyjne sa ok to chlodzenie Sapphire ma na pewno duuze mozliwosci OC i pewnie dogonisz 5870 a to juz jest roznica. Wydajnosc 5870 z temp <80 stopni a GTX470 bez OC ktory osiaga juz ponad 95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja tam nie widze 5850... Tylko 5870 i 5970. A wyniki ogolnie ciekawe, bo 470 wygrywa z 5870 :P Nie chce mi sie sprawdzac wszystkich gier i ustwien w jakich testowano.

 

GTX470 mozna uznac ze karte wydajniejsza od 5850 co nie jest dziwne gdy popatrzymy na cene. 5850 kosztuje 1160 od Sapphire (wazne!) czy 1180 zł od Gigabyte a GTX270 najmniej 1280 zł od Palita który jakby nie było ogólną ocene ma średnią :P Ale marka jak marka, już nie będę się czepiał. W każdym razie 120 zł różnicy to sporo, bo mozna miec za to chlodzenie na gpu czy cpu. Radeon jest oszczędniejszy i chłodniejszy. Ty celujesz w ta sama polke cenowa co GTX a tam masz juz niereferencyjne chłodzenie Sapphire. Więc jeśli patrzeć na te dwa parametry to gf traci bardzo :P okazuje sie ze ta wydajnosc jest okupiona wysoka temperatura i poborem pradu. A wiec w tej samej cenie masz slabszego 5850 z cichym, wydajnym i pozwalajacym na wysokie OC chlodzeniem lub wydajniejszego, posiadajacego PhysX'a ale gorącego, głośnego i głodnego GTX'a. Nie powiem Ci co jest czesciej wybierane bo nie wiem :P to raz. A dwa malo kto szuka chlodzenia vapor-x bo referent jest juz fajny i nie ma potrzeby. A wtedy mamy 10% taniej cos co jest 2% gorsze w grach. Jeszcze jakby sie trafil ktos kto obliczy roczne oszczednoscia na rachunkach za prad to w ogole bylaby pelna agitacja i fanboystwo :P Dlatego dodam: Twoja decyzja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja tam nie widze 5850... Tylko 5870 i 5970. A wyniki ogolnie ciekawe, bo 470 wygrywa z 5870 :P Nie chce mi sie sprawdzac wszystkich gier i ustwien w jakich testowano.

 

GTX470 mozna uznac ze karte wydajniejsza od 5850 co nie jest dziwne gdy popatrzymy na cene. 5850 kosztuje 1160 od Sapphire (wazne!) czy 1180 zł od Gigabyte a GTX270 najmniej 1280 zł od Palita który jakby nie było ogólną ocene ma średnią :P Ale marka jak marka, już nie będę się czepiał. W każdym razie 120 zł różnicy to sporo, bo mozna miec za to chlodzenie na gpu czy cpu. Radeon jest oszczędniejszy i chłodniejszy. Ty celujesz w ta sama polke cenowa co GTX a tam masz juz niereferencyjne chłodzenie Sapphire. Więc jeśli patrzeć na te dwa parametry to gf traci bardzo :P okazuje sie ze ta wydajnosc jest okupiona wysoka temperatura i poborem pradu. A wiec w tej samej cenie masz slabszego 5850 z cichym, wydajnym i pozwalajacym na wysokie OC chlodzeniem lub wydajniejszego, posiadajacego PhysX'a ale gorącego, głośnego i głodnego GTX'a. Nie powiem Ci co jest czesciej wybierane bo nie wiem :P to raz. A dwa malo kto szuka chlodzenia vapor-x bo referent jest juz fajny i nie ma potrzeby. A wtedy mamy 10% taniej cos co jest 2% gorsze w grach. Jeszcze jakby sie trafil ktos kto obliczy roczne oszczednoscia na rachunkach za prad to w ogole bylaby pelna agitacja i fanboystwo :P Dlatego dodam: Twoja decyzja :D

 

Masz pojęcie , referent to referent , a palit to główny kontrahent nv. Nie rozumie czemu ludzie rzucają się na evga , skoro te karty nawet oc nie mają lepszego. Mam 470gtx i ciągnie 350wat zasilacz , także nie siej boruty. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też napisałem że nie będę się czepiał. Nie wiem jak z tym GTX'em ale bywa że różni się zawartość opakowania i to znacznie, gwarancja również ;) A co do poboru prądu to albo serwisy internetowe naciągają albo Ty gier nie włączasz więc Ci ciągnie ten fortron.

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pojęcie , referent to referent , a palit to główny kontrahent nv. Nie rozumie czemu ludzie rzucają się na evga , skoro te karty nawet oc nie mają lepszego. Mam 470gtx i ciągnie 350wat zasilacz , także nie siej boruty.

 

ta...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę , by mi cpu brakowało , dla mnie możesz pakować gf6600 do core7. Od kiedy mocniejsza grafa powoduje , że wymagania stawiane cpu rosną. Jedynie może mieć to miejsce , kiedy stery są spartaczone od względem obciążenia cpu , ale jak nie masz o tym pojęcia to stąd takie durne komentarze.

 

ta...

 

Mam ci fotę zasilacza zrobić czy jak :lol2: , ta karta ciągnie dużo jedynie w impulsach. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skali 1 -10 jak awryjna jest ta karta? ASUS EN9800GT

 

10

po roku uzytkowania identyczna padla mi z dnia na dizen wszystko ok a nastepnego dnia juz nie wyswietla obrazu nie widac uszkodzen mili panowie z asusa nie uznali mi gwarancji i moge sobie teraz ja w tylek wsadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę , by mi cpu brakowało , dla mnie możesz pakować gf6600 do core7. Od kiedy mocniejsza grafa powoduje , że wymagania stawiane cpu rosną. Jedynie może mieć to miejsce , kiedy stery są spartaczone od względem obciążenia cpu , ale jak nie masz o tym pojęcia to stąd takie durne komentarze.

Mam ci fotę zasilacza zrobić czy jak :lol2: , ta karta ciągnie dużo jedynie w impulsach.

 

W GTA4 jednak trochę niedomaga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...