Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, dosłownie wiedziałem że to napiszesz.

 

hehe :)

Oczywiście nie muszę widzieć śmietników :)

Ale boli, że gra nie jest zoptymalizowana :( Oceniając pod kontem grafiki. Jest fajnie ale szału nie ma w porównaniu do zasobów jakie gra wymaga.

 

Gi3r3k: Linki widziałem. Faktycznie jest zysk, ale w przypadku dwóch rdzeni powinno być nawet dwa razy szybciej niż fizyczne 2x CPU o takim samym taktowaniu z tego powodu, że operacje obliczane są równolegle w ramach jednego układu.

Intel i5 750 Performance Test | AlienBabelTech

 

Nie da się grać w gry z przy 24 kl/s czy nawet 27,6 kl/s ani w FPP ani w RTS. Męczarnia. Może jakbym usiadł obok to bym nie zauważył ale wystarczy złapać mysz w rękę i czuć.

 

a Ty wciąż tkwisz w roku 2007...

To samo słyszałem z innymi technologiami.

 

Argument bo mi na 2 rdzeniach chodzi dobrze jest kiepski, bo nie miałeś porównania i nie możesz stwierdzić, że gra chodziłaby lepiej na większej ilości rdzeni. Tyle ode mnie.

 

Nie powiedziałem, że będzie chodzić gorzej. Chciałem po prostu wskazać, że nadal nie ma i długo nie będzie obsługi 4 rdzeni póki będą starsze kompy i soft będzie pisany wstecz. Więc do celów domowych za 50% ceny idzie złożyć kompa, który będzie 15% wolniejszy.

Zawsze można wytrzasnąć benchmark przy określonych warunkach korzystny do poparcia własnej tezy.

 

Co do dostępności sprzętu.

Jestem technologiem IT.

Widzę na co dzień jak najlepsze grafy na rynku umierają przy odpalaniu projektów w Solid Works, Solid Edge.

I tak wiem jak stacje robocze obsługują przemysłowe bazy danych.

Nie przejmuj się wiem co to wydajność i nie pogardziłbym w domu np.i7-980X :)

 

Faktycznie temat zjeżdża w złym kierunku. EOT z mojej strony i Pozdrawiam Serdecznie :)

Niech moc będzie z Nami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy przykład testu, który pokazują osoby twierdzące, że CPU nie ma znaczenia w grach. Takie spłaszczenie wyników świadczy od tym, że testowano kartę graficzną, a nie procesor... A w każdym razie miejsce testowe (czyli zapewne benchmark wbudowany w grze) nie obciążał procesora na tyle, by wykazać różnicę, co automatycznie uczyniło test testem GPU.

 

Więc do celów domowych za 50% ceny idzie złożyć kompa, który będzie 15% wolniejszy.

 

Tak, zasada opłacalności. Tylko że na takiej zasadzie można kupować zestawy za powiedzmy 1800 zł, bo przecież do wszystkiego starczy...

 

Zawsze można wytrzasnąć benchmark przy określonych warunkach korzystny do poparcia własnej tezy.

 

Tak, to właśnie zaprezentowałeś wyżej, podając omówiony przeze mnie link...

 

Z mojej strony to już EOT. Również pozdrawiam :) .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuje dla kolegi kartę w cenie DO 250zł najlepiej ze stajni nvidia bo taką poprzednią kartę miał i nie narzekał

 

Jeszcze jakby była wydajniejsza znacznie od 7600gt i NOWA to byłby ok

 

9600gt? Czy coś innego? Całkowicie nie siedzę w tej kategori cenowej dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuje dla kolegi kartę w cenie DO 250zł najlepiej ze stajni nvidia bo taką poprzednią kartę miał i nie narzekał

 

Jeszcze jakby była wydajniejsza znacznie od 7600gt i NOWA to byłby ok

 

9600gt? Czy coś innego? Całkowicie nie siedzę w tej kategori cenowej dlatego pytam.

 

a może jednak używka 8800gts 512mb byłby idealny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250zł to jest tylko GT240 i 4670. Radeon wydajniejszy przy wyzszych rozdzielczosciach od 1024x... A najlepiej jakby poszukal 5670 ;) To bylby najlepszy wybor o ile mialby cene rozsadna.

Z uzywek to 8800GT/GTS na allegro :P albo 4850 bez gwary tez powinien sie znalezc.

 

Btw podaj konfiguracji bo to w ogole bez sensu troche podawac karty typu 88gt jesli kolega ma np. pentriuma i Feela I

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd 3000+ , mobo jakiś asus oczywiście z pci-e , psu chief 350watt

 

jedzie już 3 miesiąc na mojej rivie TNT 4mb i go oczy bolą ;) rozdziałka w jakiej pracuje to 1680x1024 bodajże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Znalazłem kupca na swoją 8800GS, bądź co bądź już trochę leciwą. Chociaż z tego co widzę to w tej półce cenowej ze świecą szukać czegoś dobrego. Ze sprzedaży będę miał 250zł (ładnie się trafiło co? :] ). Za tyle widzę m.in. 4770, 9800GT. Jak już mam monitor FullHD to fajnie by było go wykorzystać w grach, choć te uruchamiam sporadycznie. A szczególnie potrzebuję czegoś pod MS FLIGHT Sim. X. Więc texturki w Hi-Res. 1GB pamięci, czy 512 starczy? Poradźcie coś proszę do 300zł, oczywiście sprzęt Second Hand. Może dopłacić do 5670?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Rozumiem. Czyli co? 1GB odpuścić? Akurat z tym FHD to wiem że mocna przesada, ale szczerze to na 8800GS zabrakło tylko kilku FPS aby Assassin's Creed działał płynnie. Więc uważam że taki 4770 powinien dać radę ale wolałem zapytać. Poza tym nawet 512MB vs 386 to już jakaś różnica. Testy mówią same za siebie, trochę przejrzałem, ale skoro cięzko coś innego znaleźć to może z tych wymienionych pomożecie mi wybrać. Najbardziej mnie gryzie opcja G92 z 1GB (ok 340zł) czy 4770 512MB? (za 340zł jest nówka z gwarą a na licytacji to myślę że za niecałe 300 się wyrwie).

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszy by był HD4850, potem 8800GTS G92/8800GT (na obydwu we FullHD Assassin's Creed powinien chodzić płynnie), potem HD4770 - na niej nie wiem bo nie miałem do czynienia z tą kartą.

Czy odpuścić 1GB? Ja gram w 1680x1050 (czyli niewiele niższą) i nie odczuwam braku pamięci na grafie (512MB), jedynie w GTA4 nie mogę sobie ustawić tekstur na high. IMO lepiej kupić szybszą a z mniejszą pamięcią - wspomniany HD4850 512MB;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję karty do i7 930@4Ghz zastanawiam się nad radkiem 5850 lub 5870. Do wydania mam tak do 1800-1900zl ale nie ukrywam że chciałbym żeby to było racjonalnie wydane tzn nie za bardzo widzi mi się inwestycja np 500zł żeby osiągnąć zysk rzędu 5%. Proszę o sugestie jaki model konkretnie i dlaczego. Zastanawiam się również nad chwilowym pozostawieniem tego co mam w podpisie (GTX260). Pytanie dodatkowe czy mój zasilacz Ocz ModXtream 600 da sobie rady zarówno z 5850 i 5870 przy założeniu że karta będzie lekko podkręcona a procesor ten co wyżej na 4Ghz? Według tego co czytałem powinno wystarczyć ale wole mieć pewność.

 

PS. Monitor będzie 24'' jeszcze nie wiem jaki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Swistaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Gra bardzo zależna od procka. Zresztą kto testuje w tym ten wie, a ja testuje. Na GTX480 45fps w ciężkich miejscach. Na GTX470 43-44fps. Test powtarzany parę razy - od razu widać, że gra zależna od procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens przesiadać się z 8800gt na 4850 z dopłatą ~75 PLN? :?

szukam czegoś taniego(najtańszego) do sc2 1920x1080.

 

reszta to:

2160@3gb

4x1gb@900

MC-350W

 

Za 75zł to na pewno warto tylko jak wyżej, procek dalej będzie wąskim gardłem. Najlepiej 3-4 rdzenie.

Spróbuj choć 3.5GHz wykręcić z procka a na pewno zyskasz trochę fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 75zł niewarto. Ja powiem, że miałem głośną 8800GT i zrobiłem taką zamianę na cichego HD4850 za ZERO zł (fakt, że bez dodatków) i z tego mam satysfakcję że mam pare fps za darmo i ciszę. Za 75zł niewarto. Jeszcze zależy od tego jakie masz chłodzenia na obydwu itp.

 

BTW. Miałem też w kompie 8800GT z glaciatorem i to zupełnie inne chłodzenie niż glaciator na HD4850! Na GF głośne i bez regulacji obrotów a na Radeonie z regulacją ale nawet na 100% jest bardzo cichy! Dlatego były sprzeczne info o głośności tego chłodzenia, że głośny to mówili posiadacze GeForca z nim a cichy posiadacze Radeonów i to święta prawda :lol: Po prostu inny wentylator był, co też daje do myślenia że 8800GT musi byc bardziej gorący skoro potrzebuje takich wysokich obrotów do utrzymania tej samej temperatury co HD4850.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile (i do czego)[4870?] musiałbym dołożyć, aby odczuć różnicę? tzn mowa o grafie, bo wymiana i grafy i procka raczej nie wchodzi w grę (a może zainwestować tylko w lepszego procka? [gram tylko w sc2] /jakiego?/ ale chyba nie bardzo, jakoś nie widzę 8800GT w 1920x1080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Miałem też w kompie 8800GT z glaciatorem i to zupełnie inne chłodzenie niż glaciator na HD4850! Na GF głośne i bez regulacji obrotów a na Radeonie z regulacją ale nawet na 100% jest bardzo cichy! Dlatego były sprzeczne info o głośności tego chłodzenia, że głośny to mówili posiadacze GeForca z nim a cichy posiadacze Radeonów i to święta prawda :lol: Po prostu inny wentylator był, co też daje do myślenia że 8800GT musi byc bardziej gorący skoro potrzebuje takich wysokich obrotów do utrzymania tej samej temperatury co HD4850.

 

Z glaciatorami to wogole roznie bywa, ja mialem 8800GS i chlodzenie chodzilo na stalych obrotach wg mnie stosunkowo cicho, moze referent na moim obecnym HD4870 jest cichszy w idle jednak w stresie juz nie(zalezy tez od gry). Natomiast znajomy mial 9800GT ofc asus glaciator ,obroty rowniez mial na stale bez mozliwosci regulacji,  jednak jego karta byla glosniejsza od 8800gs. 4 razy ! ją naprawiali(zawsze dzialo się to samo) - aż jej pomoglismy i dostał również 9800GT z glaciatorem tyle że ten nowy nie ma juz radiatora na sekcji zasilania i ma regulowane obroty wentyla, za to jest duuuuzo glosniejszy, w idle troche, choc zauwazalnie, a w stresie to jest totalna suszara (mam porownanie bo urządzamy czasem lanparty).

 

E5200 będzie już 'wystarczająco' lepszy? (ile mogę z niego wyciągnąć na boxie? 3.2ghz?) wydawało mi się, że różnica jest za mała jak na moje, tzn starcrafta potrzeby.

 

E5200 to względem e21XX 2 razy tyle cachu i lepsze oc, również mialem e2140@3.2 i różnice po zmianie na e5200 widziałem głównie w grach procolubnych u mnie bylo to GTA4. Ile wyciagniesz zalezy od sztuki tzn na jakim napięciu to zrobi, te 3,5 jest spokojnie mozliwe o ile nie trafisz na jakąś padline,  dobrze też jakbys zachowal boxa od e2160(moze masz jeszcze tego większego, bo do e5200 dawali taki niski). Możesz zapolować też na coś z C2D E6XXX z 4MB cache i najlepiej wysokim mnoznikiem. 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200 będzie już 'wystarczająco' lepszy? (ile mogę z niego wyciągnąć na boxie? 3.2ghz?) wydawało mi się, że różnica jest za mała jak na moje, tzn starcrafta potrzeby.

 

Popatrz tutaj Starcraft 2 Beta: CPU benchmarks – Core i5/i7 leading - Starcraft 2 Beta, Test, CPU, Processor, Benchmark, Performance - PC Games Hardware

 

i tutaj StarCraft II Wings of Liberty - Beta Performance - 1680x1050 Ultra Performance następna strona skalowanie do taktowania CPU i kolejna to wpływ ilości rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Czyli gra w zasadzie korzysta z 2 rdzeni(np e6600 = q6600), liczy się glównie ich taktowanie a takze ilosc cache'u(ladnie sprawuje się e8400). 

 

EDIT : Na moim konfigu nie narzekam tyle ze rozdzialka nie taka - 1280x960@high(19 CRT) 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT : Na moim konfigu nie narzekam tyle ze rozdzialka nie taka - 1280x960@high(19 CRT) 

 

Na moim konfigu też nie narzekam - 1280x1024@low/med :rolleyes: w SC2 uzskuje grywalne fps :)

 

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej w najbliższej przyszłości do mojego obecnego konfigu (sig). Myślę że 5770 vapor-x mi wystarczy ( do gier na max detalach) Co panowie myślicie? Szafirek ze względu na niskie temp (Komp pod biurkiem, więc nie potrzebuję dodatkowej grzałki) i ciszę (oceniam na podstawie wypowiedzi zawartych na tym i innych forach), a także całkiem niezłe oc.

Cena, w sumie, nie gra roli :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce sprzedać mojego GF9600GSO 768MB razem z accelero. Muszę kupić jakąś nową grafikę pod mafię 2 :D. Co polecacie kupić tak do 450zł max, raczej preferuję nvidie, jedyną słuszną opcją wydaje mi się w tej sytuacji kupno GTS'a 250 z 1GB czy może z 512MB ?, mam monitor 20'' i gram w 1680x1050. Ale nie wiem czy dobry to ten wynalazek GTS250 ?, czy lepiej kupić coś innego?, czy poczuję dużą różnicę względem 9600GSO 768MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...