Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

x800 jest lepszy od 6600gt choćby przez to ze ma 12potoków, co do firmy to asus daje 36msc gwary, albo bierz tego z lepszym wyposażeniem

przy tym wyborze mogłoby jedynie coś zmienić gdybyś myślał o sli - ale to nie jest zbyt opłacalne na 6600gt

1545903[/snapback]

x800 jest gorszy bo nie ma PS3 i nie obsługuje HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu bitwa co lepsze? bierz na co cię stać. :)

x800 jest dobrą kartą.. i 6600GT również.. A co wziąć? Tak jak ci mówią testy i normalne wypowiedzi.. z tego wyboru wziąłbym chyba jednak x800.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie karty plasują się w raczej identycznych osiągach.. tyle że GF obsluguje jeszcze PS3.0...

A wybór? Mniejsze wahania FPS są na kartach ATI.. w sumie i ta ma swoje plusy i minusy i ta druga.. wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:

zasilacz 300 wat

proc: celeron 1.7 ghz

płyta: asrock P4i4PE

pamieć: 256 MB DDR ram

grafa: geforce 2 mx 400 64mb sdram

 

Mam 800 zł na zakup karty wiem ze lipa zasilacz i plytka ale czy asusa 6800le nadawalby sie a jak nie to jaka?nie mam zamiaru robic oc najwyzej pozniej jak zakupie cos wiecej:D z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:

zasilacz 300 wat

proc: celeron 1.7 ghz

płyta: asrock P4i4PE

pamieć: 256 MB DDR ram

grafa: geforce 2 mx 400 64mb sdram

 

Mam 800 zł na zakup karty wiem ze lipa zasilacz i plytka ale czy asusa 6800le nadawalby sie a jak nie to jaka?nie mam zamiaru robic oc najwyzej pozniej jak zakupie cos wiecej:D z gory thx

1556946[/snapback]

jak odblokujesz w niej choc 4 potoki i troche podkrecisz to bedzie dobra, ale nie do tego zestawu. celeron 1,7 jest waskim gardlem juz dla gf4ti, a co dopiero gf6800. na tym zasilaczu wszystko mogloby pojsc z dymem. no i za malo ramu, zeby sobie komfortowo w cokolwiek nowszego pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj widze ze mam caly komp do wymiany<lol>. No to teraz jak patrze to karte do 600 zl bo najpierw musze zasilacz zakupic bo raczej wole zebym chodzil i mulil niz sie spalil:D

a zasilacz taki moze byc?KLIK

Edytowane przez pakiro_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka w ogole do tego zestawu bys mogl karte doradzic zebym mogl w jakies nowsze gry bezproblemowo grac? nie chodzi mi odrazu o jakichs ustawieniach ultra:D

1557172[/snapback]

Nie wiele dasz rady wycisnąć z tego configa, jak kupisz teraz GF6800LE to wywlisz kase w błocko. Utonie Ci ona w starym configu ni nie zobaczysz odłału. MUŚISZ zmienic płytę proca i ram minimóm do "nowsze gry bezproblemowo grac" to 512 Winsit pewnie ledwo Ci pełza na tym ramnie co masz, jeszce rok mize dwa i standardem stanei sie 1 GBram :P wiec odradzam ci kupno nowej grafiki bo nie zoczaczysz znacznego wzrost wydajność. Lepiej kitraj kase na

płyte z PCI-E 300Zl

CPU 500ZŁ

ram 350 ZŁ

zasilacz 400W ~100zł

grafa na PCI-Edo "nowsze gry bezproblemowo grac" jakieś 800zł

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj widze ze mam caly komp do wymiany<lol>. No to teraz jak patrze to karte do 600 zl bo najpierw musze zasilacz zakupic bo raczej wole zebym chodzil i mulil niz sie spalil:D

a zasilacz taki moze byc?1557172[/snapback]

nie, minimum taki

poza tym to temat na inny temat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele dasz rady wycisnąć z tego configa, jak kupisz teraz GF6800LE to wywlisz kase w błocko. Utonie Ci ona w starym configu ni nie zobaczysz odłału. MUŚISZ zmienic płytę proca i ram minimóm do "nowsze gry bezproblemowo grac" to 512 Winsit pewnie ledwo Ci pełza na tym ramnie co masz, jeszce rok mize dwa i standardem stanei sie 1 GBram :P wiec odradzam ci kupno nowej grafiki bo nie zoczaczysz znacznego wzrost wydajność. Lepiej kitraj kase na

płyte z PCI-E 300Zl

CPU 500ZŁ

ram 350 ZŁ

zasilacz 400W ~100zł

grafa na PCI-Edo "nowsze gry bezproblemowo grac" jakieś 800zł

1557210[/snapback]

Słownik w łapę i pisanie ze zrozumieniem :evil: odłał? minmóm? Winsit? ramn? mize?

pokaz mi mobo z pci-e za 300zł ( o ile ga-k8nf-9 juz tyle nie kosztuje ;) )

zasilacz 400W ~100zł

codegen tak? :mur:

wracając, radziłbym Ci od podstaw budować kompa, praktycznie wszystko do wymiany, patrząc oczami zapalonego gracza ;] Znajdz kupca na Twoje ustrojstwo, dołóż i :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wk**** ten caly przemysl komputerowy:DD nie mozna sobie roku pograc w jakies normalne gry bo tu juz cos nowego wymysla i ch0000000000j:DDD no to niestety caly komp do wwymiany a za to ustrojstwo nawet 500 zl nie zarobie a kupilem za 3000:DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie GF 6600 ponieważ dokładając 100 zł masz gf 6600 gt wystarczą radiatory na pamieci i juz kręcisz je z 500 na 700 a w moim przypadku orginalny wentyl na gpu wystarcza zeby krecic go o 100 mhz pozatym obsługa ps 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codegen tak?  :mur:

wracając, radziłbym Ci od podstaw budować kompa, praktycznie wszystko do wymiany, patrząc oczami zapalonego gracza ;] Znajdz kupca na Twoje ustrojstwo, dołóż i :)

1558141[/snapback]

 

Nie nie codesit, ja kupiłem 2 lata temu FoxConDeer za jakieś 125PLN i nie narzekam mogę nawet kręcić P4 2,4@3GHz i jest spoko. Nawet kiedyś zdarzyło sie coś fajnego w pokoju obok migneło światło i wyłaczył sie TV a komp sie nie zawiesił pracowął jak by nigdy nic przy 100% obciążeniu (od 3 lat Seti :P )

 

Co do Codesita to nie polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak sobie ostatnio myślałem nad upgradem kompa... i doszedłem do pewnych wniosków. Chciałbym teraz skonsutować ze znającymi temat czy moje wnioski są słuszne :)

 

Sprawa wygląda tak: Posiadam płytę głowną MSI 845PE MAX ( http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=plyta&opis=314 ). Problem jest taki, że płyta ta obsługuje tylko AGPx4.

 

Czy w takim razie w przyszłości (bo narazie mi się nie śpieszy) będzie możliwy jakiś sensowny upgrade karty graficznej? Skoro teraz standardem staje się PCI-Express to czy za rok będą jeszcze dobre karty na AGP? (wiem, wiem nie ma tu proroków ;) )

 

A jeżeli tak to również mam wątpliwość. Chodzi o to czy jeżeli moja płyta obsługuje tylko AGPx4 to czy będą na niej działać alternatywy kart PCI-Express, z AGPx8 w nazwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak sobie ostatnio myślałem nad upgradem kompa... i doszedłem do pewnych wniosków. Chciałbym teraz skonsutować ze znającymi temat czy moje wnioski są słuszne :)

 

Sprawa wygląda tak: Posiadam płytę głowną MSI 845PE MAX ( 1559645[/snapback]

Karty AGP x8 będą działać... A sensowny wybór w dzisiejszych czasach? GeForce 6600GT (dla gracza), a cena też przystępna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak sobie ostatnio myślałem nad upgradem kompa... i doszedłem do pewnych wniosków. Chciałbym teraz skonsutować ze znającymi temat czy moje wnioski są słuszne :)

 

Sprawa wygląda tak: Posiadam płytę głowną MSI 845PE MAX ( 1559645[/snapback]

 

 

Jak resztę configa masz spoko to nie nie obawiaj sie PCI-e ja mam BH7 jest prawie identyczna do twojej ten sam chipset i inne bajery, ja kupuje za miesiąc GF6600GT a jak będzie za wolno to rozbimbam proca do 3GHZ do łożę RAM'u do 1 GB i pojadę tak kolejny rok może 2. Tak wiec to zależy to od tego co tam jeszcze masz...

 

chce przez to powiedziec ze na razie PCI-E to jest taki pic na wode gry niesa pisane tak by wykorzystywać te bits/p na kanale agp cpu

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...