Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to nie jedyna słuszna opcja tylko jedyna głupota kupować GTS250. Dlaczego?? Jest to na maksa wykręcony 8800GTS 512MB, tudzież 9800GTX, (więc można równie dobrze kupić za 250-300zł GTSa 512mb i podkrecić). Za tą cenę nie dostaniesz nic od nvidii godnego polecenia. Jak karta nie musi być nowa to możesz polować na HD4870 na Allegro, będzie znacznie szybciej... Na konkurencyjnego GTX260 trzeba wybulić 500-550zł za używke więc ja bym tu sie przeprosił z Ati...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Radeon HD4850 z 1GB ? idzie wyrwać do 400zł. Co do HD4870 to nie wiem czy zasilacz da radę...

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę z 4870, fakt, że prądu ciągnie ale z E5200 to spokojnie o zasilacz ;) Jest szybszy od 4850 ale za to 4850 bezstresowo można wziąć 1gb do tej kwoty, za 450zł 4870 byś musiał byc cierpliwy i szukac okazji albo wziąć 512mb...

 

edit: nawet mniej: KLIK + jakis wentyltor :)

Tylko możesz wydać 450zł wiec przydałoby sie cos mocniejszego.

 

Np. o takie okazje mi chodzi: HD4870

 

A tu HD4870 1GB za 450zeta masz i rzekomo nowa :D LINK. Tylko troche mnie to chłodzenie nie przekonuje, do OC już wątpliwe.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem je też, ten 4870 fajny tylko te chłodzenie pewnie suszarka.

 

Tu jest nówka za 480zł ASUS HD4870 GLACIATOR 1GB 256Bit 4870 OC EDITION! (1176680541) - Aukcje internetowe Allegro była by ok?, tyle to już można dopłacić...

 

Hehe to mamy te same karty :razz:. Ja nie będę się bawił już w OC, jak już to nieznacznie. Ostrego OC nie będzie. Hmm ciekawe jak ten asus się sprawuje, chodzi mi o chłodzenie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest ta sama :) Zresztą tamta też chyba nówka bo pisał że z wymiany gwarancyjnej. A co to chłodzenia to Ci nie pomogę bo nie wiem co to jest, czy suszarka czy nie, imponująco też nie wygląda, poczytaj albo zapytaj w dziale od tych grafikach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Radeona HD 5850 z tych tańszych byście polecili?

Gigabyte Hd 5850 1 GB OC w wielu sklepach jest najtańszym. Jest jakiś haczyk? po za tym że zapewne jest głośna.

Czy może tych tańszych się nie opłaca? Z racji iż GTX 460 po OC tego Radka dogania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 z 768mb ramu starczy do 24" lcd - granie w przedzialce 1920/1200 w nowsze tytuly?

 

Nieźle sobie radzi ale 1GB daje pewność że dłużej i na wysokich ustawieniach sobie pograsz (np wygładzanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Radeona HD 5850 z tych tańszych byście polecili?

Gigabyte Hd 5850 1 GB OC w wielu sklepach jest najtańszym. Jest jakiś haczyk? po za tym że zapewne jest głośna.

Czy może tych tańszych się nie opłaca? Z racji iż GTX 460 po OC tego Radka dogania?

 

Mój kumpel ma dokładnie taką. Jak jesteś maniakiem ciszy to odpada, dość szumi jak sie rozgrzeje. Ale testowałem ją jak były te duże upały, w OCCT GPU Test było 90*C, jednak powtarzam, że temperatura otoczenia (w pokoju) oscylowała w granicach 30*C :) haczyków nie widze, wyposażenie standard. Chyba lepsze takie chłodzenie z heatpipami niż referencyjne...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie: czy dwa Asusy 8800GS (384MB/192bit + opcja podkręcenia do TOP) w SLI byłyby znacznie wydajniejsze niż jeden?

Wiem, że lepiej sprzedać swojego i kupić coś za ok 400, ale łatwiej mi teraz kupić drugiego niż sprzedać swojego.. W sumie pytam tylko czysto teoretycznie, bo i tak mój chieftec ma tylko jedną wtyczkę 6-pinową, choć to nie jest akurat wielki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Pytanie troszkę teoretyczne ale co tam:

 

Do mojego configu 800-900zł używka, nowe, NV, ATI - obojętnie, ma być wydajnie i opłacalnie :) (i zasilacz ma uciągnąć "nowe" GPU + czasem GTX 260 do Fizyksa [chyba, że sprzedałybym go za 400-500 zł to wtedy dochodzi do środków na GPU, ale w takim wypadku tylko coś on NVidii]).

 

GTX 460/465/470 | HD5850?

 

Monitor w najbliższym czasie zmieniany na 22' FullHD (dlatego interesuje się zamianą na lepsze GPU).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto dozbierać do 4850, różnica jest kolosalna.

 

@DOWN

I bardzo słusznie. Te dodatkowe 512MB mi czasem brakuje przy wygładzaniu x8.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę teoretyczne ale co tam:

 

Do mojego configu 800-900zł używka, nowe, NV, ATI - obojętnie, ma być wydajnie i opłacalnie :) (i zasilacz ma uciągnąć "nowe" GPU + czasem GTX 260 do Fizyksa [chyba, że sprzedałybym go za 400-500 zł to wtedy dochodzi do środków na GPU, ale w takim wypadku tylko coś on NVidii]).

 

GTX 460/465/470 | HD5850?

 

Monitor w najbliższym czasie zmieniany na 22' FullHD (dlatego interesuje się zamianą na lepsze GPU).

 

Ja by jednak chciał wiedzieć co lepsze i dlaczego, GTX 470 czy radek 5850, sam mam taki dylemat co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX wydajniejszy i ma PhysX (do niektorych gier bardzo pomocne) ale za to ma znacznie wiekszy pobor pradu i glosnosc. 5850 ma eyefinity np Wszystko zalezy od zastosowania. Jesli ktos chce grac a pc nie chodzi po kilkanascie godzin i ma dobra bude to GTX jest oplacalna karta (wszystkie sa za drogie :P ale w porownaniu do ATI ceny sa do przyjecia). Jesli wydajnosc za wszelka cene nie jest priorytetem to Radeon, poza tym jesli ktos np bawi sie grafika to tez lepszy radeon (kolory, wspomniane eyefinity, openGL4.0). PRzy czym pamietajmy ze obie konstrukcje sa bardzo wydajne i pozwala dzis na sporo tak wiec czego nie wybierzesz to pograsz wygodnie bo roznice sa naprawde nie duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje karty od zielonych do physyx, która rzeczywiście będzie coś robić (nie tylko informacja o tym, że jest), a przy tym nie będzie kosztować fortuny. Właściwie nie owijając w bawełnę, chodzi o jak najtańsze wyjście. 8600? czy coś słabszego styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wziac do mojego kompa ? chcialbym grafikę na styk i myślałem że nic szybszego niż hd4850 raczej nie ma sensu ? chyba ze 8800/9800 styka albo jakis 9600gt ? do gothica4 oczywiscie by smigal mi na max bym chcial, dodam ze proc 3.6 chodzi, do spokojnej pracy moge ustawic jeszcze 4ghz ale chyba do gier nie bedzie roznicy juz takiej

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu nowego sprzetu (najwazniejsze parametry): I5-750, P7P55D-E PRO (ew wersja bez E), 4 GB RAM. Nie wiem tylko jaka grafike do tego wybrac. W gre wchodza HD 5770, GTX 460 i HD 5850. Najbardziej ukierunkowany jestem na GTX 460, ale tez tutaj role gra cena. Komputer bedzie uzywany glownie do grania w 1920x1050. Czy GTX 460 i HD 5770 nie beda za waskim gardlem na taka rozdzielczosc ? Jaka z powyzszych kart bedzie najoptymnalniejsza do oczekiwanej rozdzielczosci ? Jezeli chodzi o cene to wiadomo, im tansza tym lepsza - tylko nie kosztem "przyhamowania" calego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...