Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

co powiecie o tej karcie, znana i lubiana 4850 512 mb, co sadzicie o cenie z tej aukcji, ryzyku brania używanej itp? Opłaca się to brać?

 

ATI RADEON HD 4850 512MB 2xDVI, PCI-E,S-Video FV! (1209307993) - Aukcje internetowe Allegro

 

karta ze 2-3 lata jeszcze miała by jeszcze u mnie popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co powiecie o tej karcie, znana i lubiana 4850 512 mb, co sadzicie o cenie z tej aukcji, ryzyku brania używanej itp? Opłaca się to brać?

 

ATI RADEON HD 4850 512MB 2xDVI, PCI-E,S-Video FV! (1209307993) - Aukcje internetowe Allegro

 

karta ze 2-3 lata jeszcze miała by jeszcze u mnie popracować.

 

Cena fajniutka, oczywiście pewnie spowodowana referencyjnym chłodzeniem które do cichych nie należy ani specjalnie skutecznych. Ale gdyby na to nie patrzyć, to gdyby łyknąć dwie do CF to za 500zł mamy wydajność HD5850 :lol:

 

Ja też kupowałem używaną i chodzi bezproblemowo póki co ;) Często kupuje używany sprzęt, bo ceny nowych nieraz są śmieszne...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu 8800GT była atrakcyjna cenowo i dość wydajna. Obecnie daje z siebie wszystko, żeby dało się czasem zagrać.

 

Co obecnie warto kupić zamiast 8800GT? Szukam czegoś raczej ekonomicznego (max 400-500zł), używanego.

GTX 260 lub GTX 280 są dobrymi następcami? Ta druga raczej nie mieści się w 500zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcać owszem :)

W takim razie czas zacząć poszukiwania GTX 260 + jakieś chłodzenie wodne.... oczywiście wszystko używane :)

Myślałem jeszcze nad 4870 ale mało ich jest i chłodzenia dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

zwracam się z prośbą o radę jaką kartę wybrać. Karta ma być używana.

Zastanawiam się pomiędzy radkiem 4890,a 4870x2. Ich ceny na allego wahają się w granicach 600-700zł ( jeszcze z gwarancją).

A może w tej cenie kupić coś nowego?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce wodowac i podkrecac to tylko GTX260 , HD4890 po OC nie dogoni GTX260 po OC tym bardziej na wodzie.

 

Że co takiego? Chyba mówiłeś o 4870. Wraz z rozdziałką przewaga 4890 rośnie nad 260, poza tym 4890 też się podkręca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj chodzby ten test , na dole sa testy po podkreceniu kart, GTX260 albo wygrywa albo ma remis z HD4890. Jezeli porownac HD4890 do GTX260 bez zadnego podkrecania to oczywiscie GTX nia ma szans a po OC go przegania. A na wodzie ta karta to dopiero potrafi sie ladnie podkrecac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpie. Ale porownujmy stock do stock i OC do OC a nie tak w cały świat. Nowym userom tutaj teraz mowi się ze mozesz kupic x albo y i nauczyc sie krecic. A nie mozna polecic x skoro stac i i tak nauczyc sie krecic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj chodzby ten test , na dole sa testy po podkreceniu kart, GTX260 albo wygrywa albo ma remis z HD4890. Jezeli porownac HD4890 do GTX260 bez zadnego podkrecania to oczywiscie GTX nia ma szans a po OC go przegania. A na wodzie ta karta to dopiero potrafi sie ladnie podkrecac ;)

 

Na frazie testy kart graficznych są do D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet w tym teście nawet po OC o kartach można powiedzieć że są co najmniej równe. W dwóch testach jedna jest szybsza, w dwóch kolejnych druga a w jednej są równe (różnica 1fps nie ma znaczenia). Do tego przewaga, kiedy nawet 260 ma już tą przewagę jest ona minimalna więc jak to sie ma do "po OC nie dogoni"?

A na defaulcie 4890 jest szybsza i różnice są większe niż 1fps.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu odradzacie 4870x2 ?

O podkręcaniu wodnym nie ma mowy, bo takowego chłodzenia nie mam. Na czas dzisiejszy będzie bez żadnego podkręcania.

Konfiguracja kompa na razie nie ma nic do rzeczy, niektóre podzespoły będą jeszcze do wymiany...

Edytowane przez brystel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na frazie testy kart graficznych są do D.

 

Kto co uwaza , ja sadze ze na frazie testy sa dosc dobre .

Troche ciezko znaleść jakies testy obu graf po podkreceniu.

 

Poza tym nawet w tym teście nawet po OC o kartach można powiedzieć że są co najmniej równe. W dwóch testach jedna jest szybsza, w dwóch kolejnych druga a w jednej są równe (różnica 1fps nie ma znaczenia). Do tego przewaga, kiedy nawet 260 ma już tą przewagę jest ona minimalna więc jak to sie ma do "po OC nie dogoni"?

A na defaulcie 4890 jest szybsza i różnice są większe niż 1fps.

 

Ta sztuke GTX260 ktora tam mieli nie byla jakas specjalna pod wzgledem OC , na wodzie ta karta bez problemu osiaga 750 na gpu. Jak jest tam test HD4890 od MSI z lepszym chlodzeniem i lepszym OC to wypada po OC rowno z tym GTX'em ktorego tam mieli na gpu 700. Jest takze tam test niereferencyjnej GTX260 to roznica jest wieksza od 1 fps..

Zreszta GTX260 jest tansza o 100 pln , wiec tym bardziej nie widze sensu doplacania do hd4890 ani brania jej.

A po co wogole mowic o karcie bez OC , skoro on sam napisal ze bedzie podkrecal , wiec wyniki bez OC sa nie istotne.

Swego czasu tez chcialem sobie kupic HD4890 , ale poczytalem sobie dość duzo i wyszlo ze GTX260 jest lepsza po OC , poszukaj sobie poczytaj to sie przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedziesz podkrecal ?

4870x2 ogolnie jest dosc dobra karta ale cierpi na bolaczki zwiazane z crossfire , nie w kazdej grze bedzie dzialac z pelna wydajnoscia.

Dal bys rade dolozyc do 830 pln ? W tej cenie jest GTX460 1GB .

Albo za 699pln jest GTX460GTX 768 mb. no albo za 740 jest Radek HD5830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydajnościowo nie będzie starczać - w co wątpie, bo gram na rozdziałce 1650 x 1050 to bez wahania podkręce.

Myślę, że nie ma sensu już dokładać. Muszę wybrać coś pomiędzy gtx260 - 4890 - 4870x2 ...

No, chyba, że wydajnościowo 460 będzie lepsza, wtedy warto dołożyć chociażby dla tej gwarancji. Moja poprzednia karta 8800gts z gigabyta posypała się kilka dni po gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mi nikt nie pisze co z tą 4870x2... na testach wypada co namniej dobrze...

 

A nigdy w życiu... A wydajność jest super... ale tylko na wykresach. Jak miałem okazję przejść na HD5850 - nie wahałem się ani chwili. Nawet GTX 460 1GB będzie lepszym wyborem, ewentualnie GTX 275/285 używki, można je wyrwać za 600/650 zł na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić mojego wysłużonego 9600GSO Sonic 768M na coś innego, myślałem o GTX260 ale pojawia się pytanie... zasilacz. Zasilacz to Topower 400Watt z jedną wtyczką 6pin, ma niby 25Amper na linii 12V i coś 300Watt na niej, ale czy da radę pociągnąć tego GTXa? Alternatywą jest HD5770, ale jakoś radeoooon mnie nie pociąga..

 

Reszta kompa 2xDDR2 1+1GB HyperX + E5300 @ 3,8GHZ (1333FSB, wszystko to daje ponad 12k punktów w 3DMarku 2006, ale widać, że GSO się dusi (GTAIV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870x2 nie nada sie do tej rozdzialki , za niska.

Powiem Ci tak, jezeli nie chcesz za bardzo dokladac to wez za te 699 pln tego GTX'a 460 , jednak jest to nowa grafa , no i jej OC jest zacne bo z 20-25%.

 

Chciałbym zmienić mojego wysłużonego 9600GSO Sonic 768M na coś innego, myślałem o GTX260 ale pojawia się pytanie... zasilacz. Zasilacz to Topower 400Watt z jedną wtyczką 6pin, ma niby 25Amper na linii 12V i coś 300Watt na niej, ale czy da radę pociągnąć tego GTXa? Alternatywą jest HD5770, ale jakoś radeoooon mnie nie pociąga..

 

Reszta kompa 2xDDR2 1+1GB HyperX + E5300 @ 3,8GHZ (1333FSB, wszystko to daje ponad 12k punktów w 3DMarku 2006, ale widać, że GSO się dusi (GTAIV)

 

GTX260 zapewne tez bedzie sie dusic w gta 4 jak kazda grafa. Ale roznica miedzy tymi dwoma jest dosc zauwazalna. W tej cenie co jest GTX260 nie kupisz nic lepszego.

Zasilacz sobie poradzi...

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX260 zapewne tez bedzie sie dusic w gta 4 jak kazda grafa. Ale roznica miedzy tymi dwoma jest dosc zauwazalna. W tej cenie co jest GTX260 nie kupisz nic lepszego.

Zasilacz sobie poradzi...

 

ok. ale ona ma 2x 6pin, da rade z przejściówką?

 

Taka PCIex INNOVISION GF GTX 260 896 MB DDR3, 448 bit - N260-1SDN-H3IV - Karty graficzne na Arest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darksoN

 

Zasilacz raczej da rade zwłaszcza że masz e5300, jednak może głośno chodzić szczególnie w stresie. To samo przerabiam ze swoim Amacroxem(400W, 29A i tez jedna wtyczka, druga 6 pin mam z przejsciowki) .. 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870x2 nie nada sie do tej rozdzialki , za niska.

Powiem Ci tak, jezeli nie chcesz za bardzo dokladac to wez za te 699 pln tego GTX'a 460 , jednak jest to nowa grafa , no i jej OC jest zacne bo z 20-25%.

 

No, a co jest lepsze GTX260 czy GTX460 768mb?

Biorąc pod uwagę standardowe taktowania oraz OC na oryginalnym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...