Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian2072

Radek na pewno odpada... Mam problemy typu, ze po minimalizacji z 3D do 2D czesc ekranu gdzie sa literki jest zamazana na czarno... Poprostu nie chce juz Radeona...

Na pewno te nowsze GT xxx nie beda lepsze niz 9600GT ? Bo w Smarkach widze lepsza punktacja, ale x1600 tez mialy super wyniki w markach w porownaniu do 7600gs, a w rzeczywistosci to bieda straszna byla. :D

Chociaz z tego co widze 9800gt uzywki DDR3 miescily by sie w budzecie 300zl...

Prosze jeszcze o wypowiedz innych specjalistow :D

9800gt/9600gt lub jakis nastepca z serii GT

 

EDIT: 1GB pamieci przy rozdzielczosci 1280x1024 i GPU pokroju 9800GT dawaloby cos? Czy tylko przy wiekszych rozdzialkach.

 

EDIT2: Już chyba rozumiem dlaczego te GTX 240 są takie biedne... Tylko 8 ROPów i 128-bitowa szyna pamięci, podobnie jak w 7600GS, tylko, że dużo więcej shaderów. A co sądzicie o GTS 250? Np. http://allegro.pl/palit-gf-gts-250-1gb-256bit-turbo-0-8ns-hdmi-cuda-i1268075575.html takim.

Mieści się w cenie, i z tego co rozumiem jest to odgrzewany 9800GT/GTX, tylko w mniejszym procesie technologicznym. Takty 700/2000 GTS 250 vs 550/1800 9800GT + mniejszy proces technologiczny... Więc nie ma się chyba nad czym zastanawiać? Skoro GTX 240 jest gorszy od 9600GT, polecacie 9800GT jeśli bym się zmieścił w necie 300zł, a ten GTS 250 jest dużo podkręconym i chłodniejszym 9800...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300pln to zdecydowanie 9800GTX+ lub GTS250 sa one wydajniejsze od jakichś 9800gt bądź 9600gt , które są wogole nie oplacalne w cenie 300pln jak juz to 200pln.

Szkoda ze nie mozesz dolożyc troche kasy bo za ok 350 pln można dostać GTX260 który jest wydajniejszy od GTS250 , a do tego dobrze sie podkreca , bo po OC osiaga wydajność GTX280 lub GTX285. Moze po prostu moglbys przelozyc troche wymiane do momentu uzbierania tej kwoty ? Bo naprawde warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek na pewno odpada... Mam problemy typu, ze po minimalizacji z 3D do 2D czesc ekranu gdzie sa literki jest zamazana na czarno... Poprostu nie chce juz Radeona...

Na 4850/4870 czy 5770 takiego problemu nie zauważyłem, prawdopodobnie dolegliwość starych radeonów. W kwocie do 300 zł szukałbym 98GTX/250GTS lub radzia 4850, wydajność podobna. 260GTX czy HD 4870 koszt nowych to 400zł+. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wina setki pierdół począwszy od źle zainstalowanych sterów skoro wcześniej były inne karty itp. Gdyby coś takiego działo się z radkami 3850 to na forum mielibyśmy pewnie ze 300 osób narzekajacych ale ok ;)

Szukaj GTS'a 250 który ma taka wydajnosc jak 4850 a jest drozszy (za ~300 to nowke mozna by znalezc 4850) lub 98GTX+

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Nie rozumiecie, że jakbym chciał Radeona to bym zostawił sobie tego HD3850, którego mam, bo i tak zdecydowanie za szybki dla mnie jest?!

 

Dzięki za podpowiedzi, będę szukał 9800GTX+, GTS 250 i ew. GTX 260 jak się trafi dobra okazja. Czy to prawda, że GTSy 250 są awaryjne? Cytat z tematu o GTS 250:

Problemy wystepuja zawsze, gdy pamieci vga nie sa oradiatorowane.

 

To jest wina produceta.

Zamiast nasaczonych thermopadow byle czym, nalezalo by dac cos porzadnego i nie bylo by problemow.

Karty nie padaja, tylko memki traca "styk" z pcb.

 

Teraz zakładając, że jestem zainteresowany zakupem GTS 250, jakiego producenta i model polecacie?

Tak żeby chłodzenie było w miarę wydajne, cewki nie jęczały po lekkim podkręceniu czy zmianie napięcia, a tranzystory mocy nie smażyły się. No i żeby cena była w miarę niska.

Do 1280x1024 wystarczy mi 512MB vramu czy patrzeć raczej za kartami z 1GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Używka.

Widziałem, że da się wyrwać za 300-350zł GTX260 z referencyjnym coolerem, a podobno w GTS 250 w zależności od firmy jest bardzo duży rozrzut jakościowy chłodzenia... Ciche nie musi być, byle PCB dawało rady przy o/c ;p

No i chyba jednak mimo wszystko GTS 250 a GTX 260 to nie ma porównania nawet w samej wydajności...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawic sie w CF z drugim HD4870 512mb czy kupic gtx460?Palita i Gainwarda odrzucam bo miałem karty obu tych firm i jestem jedną z tych osób , ktore nie uważają obiegowych opinii o ich jakości za mit.Karta ma starczyć na ok 2 lata grania w okolicach Ful Detal.

 

Camino.pl- GeForce GTX 460 1GB HDMI&DualDVI Gigabyte

 

Camino.pl- GeForce GTX 460 1GB Mini HDMI&DualDVI Asus

 

Zastanawiam sie czy warto dokładać te 70-80zł do wersji 1GB skoro gram na 22" monitorze w 1680x1050?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosba o porade :) mialem radeona 4850, ale firma nie jest w stanie mi go wymienic, wiec dostane zwrot gotowki czyli jakies 350pln. czy zainwestowac w radeona 4850 1gb czy cos innego i jakiego producenta?

 

konfig na wszelki wypadek :

 

mb:Gigabyte GA-MA770t-UD3P

proc : Athlon II X4 620

ram : 4GB DDR3

zasilanie : Be Quiet! PURE POWER L7-530W

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawic sie w CF z drugim HD4870 512mb czy kupic gtx460?Palita i Gainwarda odrzucam bo miałem karty obu tych firm i jestem jedną z tych osób , ktore nie uważają obiegowych opinii o ich jakości za mit.Karta ma starczyć na ok 2 lata grania w okolicach Ful Detal.

 

Camino.pl- GeForce GTX 460 1GB HDMI&DualDVI Gigabyte

 

Camino.pl- GeForce GTX 460 1GB Mini HDMI&DualDVI Asus

 

Zastanawiam sie czy warto dokładać te 70-80zł do wersji 1GB skoro gram na 22" monitorze w 1680x1050?

 

460. 1GB video ramu przyda się do AAx8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też potrzebowałbym kupić jakąś grafikę. Z kompletnego braku czasu nie mam kiedy czytać wszystkich tematów i sprawdzać porównań, dlatego liczę na pomoc osób bardziej na czasie niż ja.

 

mogę z 500-max 550zł dać.

 

ps. chętnie tym razem sprawdze jakieś ati.

 

ps2. będę sprzedawał 8800gt z s1 i dodatkowo referentem. jak ktoś chętne to PM. dla forumowiczów mogę coś tam opuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460. 1GB video ramu przyda się do AAx8.

 

Kto mi wytłumaczy na co komu AA większe od 4x? Dla upartych porównanie:

ImageShack Album - 7 images

Moim zdaniem drzewo na MSAA 8x wygląda gorzej niż na 4x. CSAA 8x/16x to MSAA 4x z jakimiś dodatkami, 8xQ/16xQ - MSAA 8x plus jakieś dodatki.

Screeny TGA: screenshots 7z

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wytłumaczy na co komu AA większe od 4x? Dla upartych porównanie:

ImageShack Album - 7 images

Moim zdaniem drzewo na MSAA 8x wygląda gorzej niż na 4x. CSAA 8x/16x to MSAA 4x z jakimiś dodatkami, 8xQ/16xQ - MSAA 8x plus jakieś dodatki.

Screeny TGA: screenshots 7z

 

Po pierwsze AA się ogląda w akcji a nie na screenach.

Po drugie skoro ty nie widzisz różnicy to jest pewnie wada Twojego wzroku. Może masz problemy z ostrością.

 

Inna sprawa że AA warto dostosować do konkretnej gry, czasem x4 już wygląda wyśmienicie a czasem nawet x8 jest kiepskie. Generalnie różnice widać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tego testu pisze , że w niektórych tytułach nie dało sie płynnie grać w 8xAA przy wersji z 768MB i musieli przeprowadzać test w 4xAA.Jak juz ten test przeprowadzali w 4xAA, to ja nie widziałem większych różnic w fps na korzyść wersji 1GB.Natomiast w większości przypadków różnica pomiędzy tymi wersjami to 5-8fps.

 

 

GTX 460 2GB vs 1GB vs 768MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taka kartę, galaxy 7300gt, tak jak w podpisie. w tej chwili z poniższym zestawem jest już niewystarczający. zastanawiam się czy dokupienie drugiej takiej i odpalenie ich w sli poprawi osiągi?

czy do tego zabiegu będę potrzebował galaxy czy mógłbym kupić palit'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy warto kupić Gigabyte Radeon hd5770 1gb za 400 zł? Taki koleś sprzedaje na pewnym forum i tam jest napisane "Nowa, oryginalnie zapakowana, nieużywana karta , gwarancja/rękojmia: Rękojmia 36 miesięcy"...

 

(taka jak ta: http://img1.classistatic.com/cps/kj/101026/165r9/391380n_19.jpeg )

Edytowane przez sniapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...