Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaką kartę graficzną kupić do max 500zł ?

Karta może być używana , z allegro.

Nie chce zmieniać zasilacza bo nieracjonalnie by podniósł koszty, aktualny zasilacz to Chieftec GPS-450AA-101 A

 

Nie ma znaczenia czy Nvidia czy AMD

Chociaż miłą by była możliwość wykorzystania hybrid SLI, ale jest to mało znaczący aspekt, nie zaś główne kryterium.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 + wymiana proca.

 

Raczej przekroczy to budżet (Karta + Procesor). O jakim procesorze myślisz ?

 

Na allegro jeśli chodzi o gf gtx260 to znalazłem to PALIT GTX 260 SONIC 896MB DDR3 216SP za 400zł (380zł+20zł) .

Moje pytanie czemu akurat poleciłeś gtx260 ? Czy podany przezemnie palit jest ok ? Pierwsza lepsza recenzja na jej temat jest pozytywna.

 

Co do GTX 260 to on je 186-206 Wat (186Wat basic , 205Wat core216), a mój zasilacz ma tak:

 

+12V1 14A 168W

+12V2 15A 180W

 

Napisałem że cena to max 500zł i liczę to razem z przesyłką,ale związku z innymi wydatkami zastanawiam się nad ścięciem budżetu do 400zł.

 

Znalazłem też takiego ze stajni czerwonych, allegro : asus ati hd4850 1GB za 343zł(321+22) - czy uciągnie go mój zasilacz ? (chyba nie)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Phenoma X2 550BE @3.5 GHz, 4GB RAM i 8600 GTS, chcę zmienić kartę, bo moja evga zaczyna się przegrzewać (70-75 w spoczynku :lol2: ). w sumie jestem zdecydowany na GTX 460, ale nie wiem którego producenta (żeby było jak najtaniej i jak najlepiej) i ile powinna mieć pamięci - natywna dla mojego monitora to 1920x1080, więc wydaje mi się że powinienem kupić 1GB. propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafike i do niej zasilacz bym sie zmiescil w ~650zl.

Reszta to e8400 2gb ddr2 OCZ silver 800mhz no i dysk na ata jezeli chodzi o zasilacz.

 

Myślałem o Radkach hd 4870 1gb i hd5750 tez 1gb a zasilacz Fortron FSP460-60GHN

Edytowane przez watcheer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sniapek

http://lmgtfy.com/?q=Asus+hd5770+cucore+review

 

 

Jak myślicie,o ile moze potanieć taki gtx460 1024mb do stycznia/lutego 2011(wyłączamy se spekulacji notowania walut i sytuacje gospodarcza na świecie a przede wszystkim niewątpliwy wplyw rozowju dorożkarstwa angielskiego)?Teraz kosztuje mniej wiecej 620zł.Chodzi o to, ze jesli znacie coroczne tendencje i wiecie , że nie bedzie to więcej niż 50zl, to mi sie czekać nie chce.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie wysyłać wcześniejszego posta bo w trakcie jego pisania dotarło do mnie.....ze no nie ma sensu czekać :lol2: Zastanawiam sie jeszcze nad HD6850 od MSI, bo ktoś pisał , że mozna dostać za 600zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balta Online - Karty graficzne PCI-Express: ATI Radeon HD 6850 1GB HDMI&DualDVI DisplayPort MSI ( msi)

 

Heh...chłopaki przy niedzieli nawet pracują...dobrze :lol2: Cena 599zł nagle wskoczyła na 629zł.Widać , że link tego usera poskutkował.Następnym razem proszę o wstrzemięźliwość i nie podowanie linkow do ofert :mur: Mamy tu wielu spekulantów na forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac MSI GTX460 HAWK

http://www.saturion.pl/index.php/product/105979/Podzespo_y_PC_/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTX_460_MSI_HAWK_1024MB_PCI_E_CYCLONE_OC.html

 

czy

 

Tez MSI ale HD6850

Balta Online - Karty graficzne PCI-Express: ATI Radeon HD 6850 1GB HDMI&DualDVI DisplayPort MSI ( msi)

 

Nie mam w planach SLI ani CF...bede podkrecał i kart ma starczyć na dwa lata.Z tego co czytałem to HD6850 też sie dobrze kręci

MSI Radeon HD 6850 review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/index.php/product/111181/Podzespoly_PC/Karty_graficzne/Radeon_6850_Asus_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

Dostępny, tani i sklep pewny ;) Kolejny:

GIGABYTE RADEON HD 6850 - 1 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.1 (GV-R685D5-1GD) kupić tanio

 

Gdybyś składał cały zestaw to kolejna przesyłka by zawyżyła koszty, ale skoro i tak kupujesz GPU to masz dwie fajne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się i czy dobra jest karta i czy nie ma lepszej w tej cenie :)?

Gigabyte GTX 470 SuperOC - cena ok. 1000 (wersja z trzema wiatrakami, bo z jednym szybko sie karta nagrzewała :))

 

Ewentualnie Radeon 6870 Gigabyte Radeon HD6870 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-R687D5-1GD-B) - porównanie cen w sklepach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o propozycję karty graficznej pod pci-e do sprzętu z sygnaturki..

 

Sprzęt już leciwy...., ale działa dobrze... Problem polega na tym że już karta graficzna nie domaga.... Wywala artefakty nawet podczas ładowania OS.

 

Zastanawiałem się nad polecanym i chwalonym przez wiele osób HD4850, tylko czy nawet podkręcając procka w pełni wykorzystam tę kartę?

 

Na x300 pograć mogłem jedynie w momencie kupna, ale też krótko później zmieniły się priorytety i granie odeszło na

dalszy plan... Nie wymagam cudów, po prostu fajnie byłoby pograć jeszcze od czasu do czasu w jakąś gierkę niekoniecznie nówkę...

 

Chciałbym móc maksymalnie wykorzystać sprzęt który mam do dyspozycji zmieniając tylko grafikę (tylko tak, aby nie hałasowała podczas normalnego przeglądania www).

 

Z góry dziękuję bardzo i pozdrawiam

uwe

Edytowane przez Uwencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...