Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

:) z drugiej strony aż tak często nie gram i na proca kasę bym wydmuchał jakoś po sprzedaniu tego, hmm ... dobrze kminisz, tylko teraz sprawdzę na stronce asusa czy takie cudaki wejdą :D

 

sprawdziłem i z 3 jajek to Athlon II 450

 

PS a możesz coś polecić z GTX-ów??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup teraz GTX 260 + AII X3.

Jeśli kupisz HD5770/GTX 460 i zostawisz obecnego proca to w wielu grach proc nie będzie dawał rady.

 

No ale jak proca będzie potem zmieniał to lepiej teraz lepszą grafe kupić. Do tego czasu krzywda mu się nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padl mi 8800GT. Gram w 1280x1024 (mozliwa zmiana na 1650 jak nowa karta uciagnie) , bylem zadowolony z wydajnosci (sc2, cod). Pozostaly sprzet - e2160@3ghz, Amacrox 400(350W).

Potrzebuje karty ktora:

- jest nowa i na gwarancji

- nie jest na zapas (sprzet bede zmienial caly, a ta karta ma byc dokladnie do tego wycisnietego e2160 i tego zasilacza)

- co moge wziac maksymalnie ?(pytanie czy doplacajac 200zl wiecej uzyskam odpowiednio wieksza wydajnosc)

- moze dac sobie spokoj i stracic troszke na wydajnosci i kupic np gt240 ddr5 (mi na razie styknie, bo i tak bede mial calego nowego kompa w przyszlosci, a dla osoby ktora to dostanie to bedzie i wystarczajaca wydajnosc)?

- moze jakis najtanszy 5750 bedzie ok ?

 

Limit cenowy = zdrowy rozsadek - po prostu odpowiednio dobrana karta

Edytowane przez grondo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa dobrze prawisz. Zamierzam zmienić wszystko ale nie tak od razu. Więc generalnie skłaniam się do zakupu 5770 jakoś na dniach (jak sprzedam to co mam) ale również kusi mnie zakup Athlona II 450, bo do mojej płyty spokojnie powinno hulać, a w czerwcu wymienić płytę oraz pamięć.

Lub tylko 5770 a w czerwcu phenoma jakiegoś.

Jaką opcję byście rozważyli?

PS. 12-22 fps w nfs: hot pursuit mnie już irytuje i to na bidnych detalach :wink:

 

A może warto dołożyć do gtx460?? Różnica będzie warta tej "stówy"??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy kartami jest zauważalna i warto dopłacić. Jeśli nie wystarczy Ci kasy na X3 i GTX 460 to zmień proca przynajmniej na AII X2, bardzo mało dopłacisz, a procesor po oc będzie zauważalnie wydajniejszy.

 

W Hot Pursuit nie liczy się głównie procesor? Ja na PII X4 i 8800GS 384MB miałem około 40FPS na wysokich detalach i 1280 1024.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew, nie chodzi tylko a NFSa :wink:

Niestety wytelepię tylko na 5770, bo kiere do bajka muszę kupić, więc pytanie: jakiego radka wybrać? Tego z polecanych zestawów?? Jest cicha? Bo żadnego opisu ani zdjęcia <_< czy np. MSI będzie oki i w miarę cichy?? ( teraz mam accelero bez wentylatora)

Może inne propozycje, ciche i tak max 530zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam grafiki do mojej konfiguracji - sygnaturka. co sie oplaca maksymalnie zakupic aby wykorzystac caly potencjal sprzetu ?

 

Na oku mam Gainwarda 8800gts 512 ponizej 200 pln? warto czy cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 8800gt odmówił współpracy i szukam jakieś grafiki. Co byłoby najlepszym wyborem do tego już nie najmłodszego zestawu? Nie jestem jakimś zapalonym graczem, ale czasem uruchomię sobie jakąś nowszą grę. Cena to najlepiej jak najniższa, bo tego sprzętu i tak będę używał tylko przez najbliższy rok. Myślę że tak w okolicy 200-250 zł.

 

Intel E6750 @ 2.66

Asus P5kr

Chieftec CFT-500-A12S 500 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski kupna karty. Zastanawiam się między dwiema. Radeon ma 1GB pamięci natomiast gts 450 512mb. Czy będzie przewaga Radka w tym wypadku jak gram w 1600x900 i będzie ona u mnie ok. 2 lat. Od czasu do czasu chciałbym odpalić nową grę na przyzwoitych detalach bo ogólnie gram na XBoxie 360. W GeForce chłodzenie wygląda lepiej niż w tym Radeonie od Vertexa. Nie ma mowy o używce ponieważ mam mało szczęścia do nich. Dwie karty pod rząd mi padły.

KARTA GRAFICZNA PALIT GTS450 512MB DDR5 BOX (NE5S4500FHD51) SKLEP NEO24.PL

VERTEX ATI Radeon HD5750 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (700/4600) - kup VERTEX ATI Radeon HD5750 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (700/4600) , cena 359,00 zł - sklep gram.pl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda, gts 450 jest odpowiednikiem hd 5770 wystarczy spojrzec na testy.

co prawda sa wahania ale wyniki nie odbiegaja od siebie za bardzo w niektorych benchamrkach gts450 jest wyzej a w drugich hd5770 ale roznice sa minimalne.

nie mozna jednoznacznie orzec o wyzszosci jednego nad drugim co prawda moze brakowac pamieci w wersjach 512mb ale tylko w rozdzielczosciach HD ale granie na poziome 1366x768 lub 1240x1028 nie powinno sprawic problemu z pamiecia 512MB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda, gts 450 jest odpowiednikiem hd 5770 wystarczy spojrzec na testy.

co prawda sa wahania ale wyniki nie odbiegaja od siebie za bardzo w niektorych benchamrkach gts450 jest wyzej a w drugich hd5770 ale roznice sa minimalne.

nie mozna jednoznacznie orzec o wyzszosci jednego nad drugim co prawda moze brakowac pamieci w wersjach 512mb ale tylko w rozdzielczosciach HD ale granie na poziome 1366x768 lub 1240x1028 nie powinno sprawic problemu z pamiecia 512MB.[/size]

 

Benchamarki to wiesz gdzie możesz sobie wsadzić, z testów w grach wynika, że 5750<450GTS<5770 i mam na myśli tu fabryczne zegary. 5770 też można podkręcić a wtedy zjada ocnięte GTS'y na starcie :wink:

W tym wypadku najbardziej liczy się przepustowość pamięci, która jest mocna ograniczona przez 128bitową magistrale, akurat lepiej się kręcą pamięci na radeonach.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem testy a nie benchmarki, pod słowem testy rozumiem benchmarki jak i gry...

akurat tu nie rozprawiam nad tym z których można więcej wycisnąć

różnica w cenie też jest tutaj ważnym czynnikiem, gts450 można mieć od 350zł nową a żeby mieć hd5770 to już wydatek 400-450 zł. więc zamiast kupować hd5770 za ~450zł wolałbym dołożyć te 100zł i mieć GTX460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777

zakładam że miałeś palita, bo gainwarda nie slyszalem ale palit w maksymalnych obratach jest nie do wytrzymania, pod tym wzgledem odradzam Palita, poza tym trafilem na sztuke z serii bez chlodzenia na sekcji zasilania, przy 55 stopniach na rdzeniu przestawala pracowac normalnie ze wzgledu na przegrzewanie sie sekcji zasilania. Po odeslaniu do serwisu wymienili na nowa ale trwalo to miesiac. Dodam ze akurat byla to wersja 1GB/256bit Palit Sonic.

 

@Gr3gory

W Twoim linku karta kosztuje 595,- wiec dorzej o prawie 50zł od esc.pl

Zdecydowanie lepszym wyborem bedzie Gigabyte z Windforcem :wink:

albo... hd6850 którego można modować do hd6870 :D ale to juz inny przedział cenowy

Edytowane przez mazuroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...