Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem.

Chlodzenie bede wywalal i kupie blok wodny bo inaczej moj mod kompa nie mialby sensu :D

Jutro nakrece na youtuba filmik z pieczenia grafiki :D ale bedzie jazda hehe

 

edit

Czytam teraz test 460tek na PClab i sie zdziwilem bo sa fotki ze zdjetym chlodzeniem i .... czy ja dobrze widze ze tam nie ma chlodzenia na pamieciach tylko cale to badziewie chlodzi GPU ? Bo po rozstawie otworow widze ze blok styka sie tylko z GPU ! Dziwne.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Proszę o rady:

Posiadam procka Intel Core2 Duo 2GHz , płytę Gigabyte GA-945PLM-S2 Intel 945PL(wejscia PCI w tym pci x16) oraz kartę graficzną GeForce 8500 GT 256MB ... Chciałbym wymienić obecną kartę graficzną na coś mocniejszego.. nie chodzi mi odrazu o super najnowszy model za xxxx zł bo w takim kompie jak mój będzie to stratą pieniędzy. Szukał bym czegoś w przedziale 100-200 zł (może być używane), ewentualnie byłbym w stanie dołożyć trochę więcej jeśli była by to naprawdę karta warta swojej ceny. Karty potrzebuję oczywiście do poprawy wydajności podczas grania :) Wiem że z moim sprzętem moge zapomnieć o graniu w najnowsze gierki, i w porządku , mam w domu ps3 i na nim sobie gram w nowości. Wydajność kompa chciałbym poprawić abym mógł w miarę "komfortowo" pograć w starsze tytuły nie przepłacając zbytnio ;)

Z góry dzięki!

Edytowane przez mapryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 4850. O ile masz dobry markowy zasilacz.

 

SAPPHIRE ATI/AMD RADEON 4850 VAPOR-X [gwarancja] (1446979112) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

To oferta na ostatnio chwilę. Może akurat zdążysz wylicytować ;). W każdnym razie szukaj jakiejś używki 4850.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlejesz do baku badziewiaste paliwo to ani trabant ani mercedes nie pojedzie tak, jak na wysokooktanowym. To samo z prądem. Jak zapodasz badziewiaste, niestabilne napięcie, to potem Karta bedzie winna ze sie krzaczy a Bill bedzie winny ze sie Ci winda wiesza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście mi doradzili??Procek na razie śmiga na 3.1 a rozdziałka w jakiej gram to 1920x1080.Niedawno przesiadłem się z 17" (1280x1024) i powiem Wam że mój radek ma problemy w tej rozdziałce.Kwota to jakieś max 350 zeta + kaska za obecnego Asusa ~200-250zł.

Dodam że nie jestem fanbojem ATI :lol2: mimo że to mój drugi radek z rzędu.

 

Pytanie oczywiście pod zestaw z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony a po co Ci az taka rozdzielczosc ???? No chyba ze masz 24".

 

Natywna mojego nowego monitora (U2311H 23') to właśnie 1920x1080 więc taką używam B-) Przedtem miałem 17' więc teraz grafa się tnie jak by nie było. Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że moje 9800GTX+ umarło szukam zastępcy do takiego setu: core i5-750, MSI-GD65, 4gbRAM, PSU:Corsair 620W.

 

limit kwotowy nieprzekraczalny: 900zł, im mniej tym lepiej. sklaniam sie zdecydowanie ku zielonym, jako ze kazda moja przygoda z ati(9200,9550xt,4850..) byla z przygodami i karty po tygodniu-dwóch zastepowala konkurencja. i fajnie jakby sprzet byl na 36miesiecznej gwarancji. grywam w 1920x1200.

 

moje dwa obecne typy:

gf560Ti

i

hd6850

 

czy roznica miedzy kartami jest warta tych 200zł? i jak z jakoscia produktow gigabyte obecnie? a moze jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gigabyte GTX 460 OC 1GB jest słyszalny podczas pracy w 2D?

 

 

Chyba żadne karty, nawet te od Palita, nie są słyszalne w 2D. :) Co innego grafika 3D. Gigabyte po maksymalnym oc (po lżejszym też zresztą się grzeje, więc trzeba ustawić wysoko wentyle), jest słyszalny, ale nie jest przesadnie głośny. MSI za to jest troszkę słyszalny, a przy lżejszym OC ledwie. Bo tempy ma niższe. Miałem okazję testować u znajomego ostatnio i u mnie na Gigabyte za każdym razem tempy były wyższe. Gigabyte był słyszalny już przy 65% wentyli.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD GTX560TIR • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław z czym te kart tydzień-dwa temu kosztowały 1k+, czekam aż ceny spadną jeszcze bardziej i wtedy pomyślę nad zakupem, de facto hd6870 znacznie słabszy nie jest a można go wyrwać poniżej 700zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadne karty, nawet te od Palita, nie są słyszalne w 2D. :) Co innego grafika 3D. Gigabyte jest słyszalny, ale nie jest przesadnie głośny. MSI za to jest troszkę słyszalny, a przy lżejszym OC ledwie.

 

Palit/Gainward (przynajmniej na starym biosie) jest głośny w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok thx za sprostowanie. Ogólnie i tak zawsze odradzam Pality, a zalecam MSI lub Gigabyte. Pality są bardzo głośne w 3D, a jak w 2D też to już w ogóle. IMO lepiej nieco dopłacić. No chyba, że planuje się wymianę chłodzenie lub WC. W każdym razie MSI i Gigabyte wypadają najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem taniej 2.5roku temu Zotaca i co ? Jestem 700zl w plecy bo mialem gwarancje 24 miechy tylko :(

IMHO warto doplacic i miec spokoj. Tym bardziej jak sie bedzie krecilo i wymyslalo rozne glupoty :)

 

x2. ja nawet nie kręciłem :)

 

taki mały dymek i po karcie: Dołączona grafika

 

więc jak Panowie jest z tymi 560Ti? czytam i czytam, jedni twierdzą, że wypas i w tej cenie nic lepszego nie ma, a drudzy, że odgrzewanie i nie ma sensu przepłacać za 460, i lepiej brac radki albo własnie 460 :) kto ma racje? pewnie wszyscy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będe kupował nową grafę, mam możliwość nabycia nówki sztuki EVGA GTX 580 za jakieś 1400 zł(kumpel jaki ma firmę komputerową może mi ogarnąć w cenie hurtowej)

Tak samo sprawa ma się z HD 6970 też taniej, i zastanawiam się nad tym GTXem...

Czy mój procek nie będzie ograniczał potencjału karty?

na Core I7 nie chce się jeszcze przesiadać, ewentualnie za jakiś czas na Quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadne karty, nawet te od Palita, nie są słyszalne w 2D. :) Co innego grafika 3D. Gigabyte po maksymalnym oc (po lżejszym też zresztą się grzeje, więc trzeba ustawić wysoko wentyle), jest słyszalny, ale nie jest przesadnie głośny. MSI za to jest troszkę słyszalny, a przy lżejszym OC ledwie. Bo tempy ma niższe. Miałem okazję testować u znajomego ostatnio i u mnie na Gigabyte za każdym razem tempy były wyższe. Gigabyte był słyszalny już przy 65% wentyli.

 

Ok, czyli podczas pracy 2D nie będę słyszał tej karty? Jeśli tak to ją wezmę. W trybie 3D to już może sobie szumieć ponieważ i tak głośniki podczas gry ją zagłuszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj Hesus, jak Cie stac to kup 560 i na pewno bedzie swietna. Mi szkoda dawac na karte 1000+ bo za miesiac bedzie warta 900 a za dwa 800 itd. Czyli bez sensu. A ta 460tka daje rade jak narazie, a nie jestem typem onanisty zeby grac w 1920x1200 przy detalach full :)

W moim przypadku niestety jeszcze musze dokupic w niedalekiej przyszlosci blok full cover za 100$ zeby moj mod nie stracil 50% sensu jego istnienia, bo cala jego polowa to chlodzenie grafy wodą. Wiec i tak doplace do tego interesu duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadek wartosci jest nie do uniknięcia przy wiekszosci zakupów :) zobacze jeszcze jak sie ceny pokształtują następny tydzień-dwa (może pokaze sie karta od MSI), a narazie na uzyczonym 7900gs jakoś przebiduje i nadgonie zaległości na ps3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się fajnie poafarciło, nie dość że sprzedałem swojego Hd 4890 to dostałem od znajomego w prezencie GTX 275 :-)

Więc mam teraz taki plan żeby kupić HD 6970 a tego GTXa mieć do fizyki, nadal da się to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość.

Nie lepiej byłoby sprzedać 275 i dołożyć np. do GTX 580?

 

Jeśli masz zestaw z sygnatury to chyba lepsza opcja to sprzedaż 275, procesora, płyty i pamięci i kupienie HD6950 i czegoś na 1155.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żeby był sens na zmianę całego zestawu,

a GTX 275 nie jest na sprzedaż-tak się umówiłem.

Czytałem wczoraj sporo testów i podkręcony e8400 do wartości 4 ghz (mój lata na 4.3 ghz) zupełnie jeszcze starcza i wydajnością nie ustępuje Core I7 do takich zastosowań jakie ja potrzebuje.

Już bardziej by mi się opłacało dorwać q9550/9600 i kręcić.

A HD 6970 kupie najprawdopodobniej na dniach, dlatego myślę nad tym zestawieniem GTX 275 do fizyki + Hd 6970 do grafiki.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...