Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Visty to MS chłopcy raczej przeginają, zamiast usprawniać OS to walą wymagania na grafikę, żeby się ładnie okienka wyświetlały i krawędzie cieniowały. Tak na serio kto w OSie na to zwraca uwagę? Takie operacje tylko spowalniają i tak już zmulony MS system. Lepiej by przepisali procedury z działu zarządzanie pamięcią i buforami dysków, a nie kombinowali ile jeszcze bzdur upchnąć w i tak już oblatane okna. Ja zaczynam mieć już dosyć tego całego procederu. Jestem na etapie kupowania grafy i się okazuje, że wywale na nią dużo więcej pieinędzy niż na procesor. Czego qrde uczą na podstawach informatyki ! Że sercem komputera jest jednostka przetwarzania danych CPU, a nie grafika tzw. peryferia! Chyba się ludziom w głowach za bardzo poprzestawiało. Ciekawe czy uda mi się przekierować raporty XLMowe do baz SQL coby je GPU liczył :rolleyes: . Może nawet serwer w ramie GPU postawie, bo teraz to po 512 MB mają. Jakiś skromny linux.

Po co komu realia w PC, na spacerek do parku, nad rzeczkę, nad jeziorko, a nie nad sztucznie wygenerowaną rzeczką mordować oponentów, terrorystów czy kosmitów i zachwycać się że ta krew to fajnie nawet tę rzeczkę mąci.

BTW wszystkim polecam grę Blobby.

Postanowienia końcowe: kiedy wkońcu wyjdą te nowe karty, bo cena X850 czy 6800U odstrasza panicznie przeciętnego programistę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wielu artykułów, testów i recenzji zdecydowałem się na LCD 17" z uwagi na nowsze rozwiazania technologiczne matryc i filtrów, niż obecnie stosowane w panetlach 19". W przypadku karty graficznej mój wybór podyktowany jest dobrą sławą R9800 PRO, dużą wydajnością i stosunkowo niską ceną. Za resztę kasy, a może nawet z dopłatą zafunduję sobie jakiś wygodny i gustowny fotelik, w skurze oczywiście http://krzesla-sklep.pl/sklep,755,14176798...l,152289,0.html Jak mi wystarczy kasy na zapłacenie netu, to wpadnę tu i podzielę się wrażeniami.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza karta do ok. 200zl fx czy jakis radek 9500-9600 ? najlepiej zeby bylo na allegro (nowka)

1591669[/snapback]

żaden fx i gdzie dostaniesz radka 9500 do 200pln :wink:

tylko 9550 jak kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemacik. Otóż usprawniam swojego kompa i jestem przy wyborze karty graf. (czyli na początku :P). Zastanawiam się nad GF 6600 (na 6800 mnie nie stać, bo ceny nie schodzą poniżej tysiaka -_-') i teraz w związku z tym pare pytań:

 

- co sadzicie o GT

- która najlepsza do kręcenia (firma)

- co wogóle sądzicie o tej karcie

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - koledze spaliła się karta graficzna - jaka będzie najlepsza za jakieś ok 550zł? (nie z Allegro)

 

Zastanawiam się nad GeForcem 6600, bo jest mniej więcej w tej cenie. Myślicie, że to dobry wybór? A może jakiegoś Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Potrzebuje lepszej karty od tej co mam (patrz sygnaturka) do 300zł max 350zł. Może być z allegro. Zastanawiam sie nad tymi kręconymi 9550@9600 ale wolałbym już pełną 9600 oczywiście z gwarancją. Narazie mi sie nie spieszy bo kase zbieram ale chce sobie pograć w BF2 :) doradzcie coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Doszedłem do wniosku, że czas wymienić mojego ATI 3D Rage Pro na coś nowszego, bo nie wszystkie gry chcą na tym chodzić :)

Niestety, moja wiedza na temat kart graficznych jest bardzo uboga. Część gier, które zdobyłem jakiś czas temu ma zalecane wymagania: 128 MB GeForce Ati/Ati-Radeon 9700. Chciałbym mieć co najmniej taki standard, żeby powiedzmy następne gry (w przeciągu co najmniej roku-dwóch lat, może trzech) mogła bez problemów obsłużyć (spełniała zalecane wymagania) moja karta.

Wobec tego mam kilka pytań:

a) Jaką kartę polecacie :)

B) Co oznacza PRO przy karcie?

c) Czy karta z 256 MB nie będzie wykorzystywać swoich możliwości?

d) Jakie ma znaczenie producent danej karty? Których powinienem wybierać?

e) Czy 256 bitów będzie wykorzystywane?

f) Czym się różnią karty AGP od PCI-E?

g) Na jakie parametry powinienem zwracać szczególną uwagę?

h) O co w tym wszystkim chodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiemy jak nam podasz ile masz na to kasy i jaki masz sprzet :)

Właśnie z kasą to nie wiem. Jak przeglądałem te ceny, to tak myślę, że bym wybrał kartę do ~600 zł, ale też nie chciałbym, żeby za kilka miesięcy najnowsze gry nie chciały się uruchamiać albo odświeżały się co n sekund. Może warto dołożyć te 200 złotych i kupić coś, co posłuży dłużej? I jeśli tak, to jak długo? Chciałbym po prostu poznać opcje do wyboru dla gracza o przeciętnych wymaganiach. Może znacie jakieś aktualne artykuły na temat wyboru karty graficznej (w Google'u są trochę nieaktualne)?

Procesor: Intel Celeron 1000 Mhz

Karta graficzna: ATI Technologies, Inc. 3D RAGE PRO AGP 2X

Pamięć: 256 MB - chyba by się przydało rozszerzyć do 512.

Monitor: Compaq v75

Karta dźwiękowa - standardowa Intel Corporation 82801BA/BAM AC'97 Audio

Podobnież inne kontrolery dźwięku i wideo standardowe.

 

Zaraz jeszcze spróbuję poszukać, jaki mam zasilacz i płytę główną.

Jakie jeszcze informacje mogą się przydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kasą to nie wiem. Jak przeglądałem te ceny, to tak myślę, że bym wybrał kartę do ~600 zł, ale też nie chciałbym, żeby za kilka miesięcy najnowsze gry nie chciały się uruchamiać albo odświeżały się co n sekund. Może warto dołożyć te 200 złotych i kupić coś, co posłuży dłużej? I jeśli tak, to jak długo? Chciałbym po prostu poznać opcje do wyboru dla gracza o przeciętnych wymaganiach. Może znacie jakieś aktualne artykuły na temat wyboru karty graficznej (w Google'u są trochę nieaktualne)?

Procesor: Intel Celeron 1000 Mhz

Karta graficzna: ATI Technologies, Inc. 3D RAGE PRO AGP 2X

Pamięć: 256 MB - chyba by się przydało rozszerzyć do 512.

Monitor: Compaq v75

Karta dźwiękowa - standardowa Intel Corporation 82801BA/BAM AC'97 Audio

Podobnież inne kontrolery dźwięku i wideo standardowe.

 

Zaraz jeszcze spróbuję poszukać, jaki mam zasilacz i płytę główną.

Jakie jeszcze informacje mogą się przydać?

1609526[/snapback]

Wiesz co kupowanie do takiego zestawu karty za 600-800zl daleko mija sie z celem!@!!@ :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kasą to nie wiem. Jak przeglądałem te ceny, to tak myślę, że bym wybrał kartę do ~600 zł, ale też nie chciałbym, żeby za kilka miesięcy najnowsze gry nie chciały się uruchamiać albo odświeżały się co n sekund. Może warto dołożyć te 200 złotych i kupić coś, co posłuży dłużej? I jeśli tak, to jak długo? Chciałbym po prostu poznać opcje do wyboru dla gracza o przeciętnych wymaganiach. Może znacie jakieś aktualne artykuły na temat wyboru karty graficznej (w Google'u są trochę nieaktualne)?

Procesor: Intel Celeron 1000 Mhz

Karta graficzna: ATI Technologies, Inc. 3D RAGE PRO AGP 2X

Pamięć: 256 MB - chyba by się przydało rozszerzyć do 512.

Monitor: Compaq v75

Karta dźwiękowa - standardowa Intel Corporation 82801BA/BAM AC'97 Audio

Podobnież inne kontrolery dźwięku i wideo standardowe.

 

Zaraz jeszcze spróbuję poszukać, jaki mam zasilacz i płytę główną.

Jakie jeszcze informacje mogą się przydać?

1609526[/snapback]

proponuje przenacyć kaske na sempa 2600+ jakąs mobo np k8ns i 512mb ram.

Po sprzedaniu starych gratów moze starczy na jakąś tanią grafe-np 9550 z allegro za ok 150-160zl.

 

w tego trupa nawet karta za 2k nie tchnie już życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widm chyba sie cóż pie..rzym ale jak dobrze pójdzie moje w ciąg tygodnia czasu oddać karte bez podoania przyczyny;ale do rzeczy.

Kuzyn mój nma taki złomiasty już komputer i cóz chyba mu grafika padła więc kupiłem mu Radeona 955o Gibabyte i chyba nie pójdzie mu na tej jego mobo bo to starawy juz model ECS czyli K7S5A.

Co dziwne karta działą ale w momemncie zainstalowania sterowników ATI Xp nie uruchamia sie staje i koniec pewnie problem tkwi w tym ze ta Mobo ma AGP w wersji 2.0 a powina byc 3.0 tylko czemu w takim razie w ogole działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...