Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Jeżeli zależy Ci na poborze prądu to najlepszym wyjściem będzie właśnie HD5770.

• Downvote 1

Proszę o pomoc w wyborze karty:

Sprzęt ma około 3 lat. Konfiguracja DualCore@2.4, 2GB RAM (800), GA-P31-DS3L, jakieś dyski i napędy - mało istotne.

Obecnie mam 8800GS podkręconą do zegarów 8800GT (600/900/1500). Karta przestaje wyrabiać.

1. Czy jest sens wymieniać grafę? Czy nie zblokuje jej procek - mogę go wykręcić na 3.0, wyżej przestaje być stabilny.

2. Jeśli wymiana ma sens, to co kupić? budżet określam na 300-350 nie więcej....

Zapomniałbym. Zasiłki: mam 350W Amacrox, ewentualnie w zasięgu ręki OCZ około 500W, który leży u kumpla nieużywany.

Istotne założenia: rozdzielczość 1680x1050, tylko Windows XP więc i tylko DirectX 9.

Mój typ GTS450 512MB - jeśli to "kupa" to proszę o konstruktywną argumentację.

Dzięki za pomoc.

PDC już w dniu zakupu był dość słabym prockiem więc szczególnie dziś nie będzie sobie radził z grami. Nie zależnie od karty graficznej.

Szukaj używanej Radeon 4850. Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy bo są tańsze od GTS450.

Edited by rafa
  • Upvote 1
  • Downvote 1

witam jestem nowy na forum a zalogowałem się ponieważ poszukuję rady :)

Jestem raczej konsolowym graczem ale postanowiłem zakupić sprzęt pod wieśka 2 i shoguna total war 2 oraz taki aby na parę latek starczył jak mój stary komp :)

Oto zestaw zamówiony

OBUDOWA COOLERMASTER DOMINATOR 690 Black B/Z

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP

GOODRAM DDR3 6144MB PC1600 TRIPLE 3 x 2048 CL8 PLAY

ASUS MAXIMUS III GENE Intel P55 LGA 1156 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CROSSFIRE/SLI) mATX

PROCESOR CORE i7 870 2.93GHz LGA1156 BOX

Problem mam z karta graficzną i zasilaczem. W 2009 roku kupiłem kartę z wyższej półki Zotac Geforce GTX 285 wraz z zasilaczem Corsair TX750W

Pytanie brzmi czy mogę przenieść to do nowego komputera i odpalę Wieśka czy shoguna w full detalach? Jeżeli tak to czy pociągnie taki zestaw jeszcze 2 latka przynajmniej bez wymiany karty?

Jeżeli nie to jaką kartę kupić i czy zasilacz także mam wymienić?

W sumie kasa to nie kłopot ale wolę na inne rzeczy wydać zaskórniaki (np: LA Noir i rejs na mazurach w weekend majowy :))

Zasilacz jest z nadmiarem mocy i wystarczy do połączenia nawet dwóch topowych kart graficznych ;)

Na czym Wiedźmin 2 pójdzie to się dopiero okaże, na początek włóż tego 285 i się przekonaj czy będzie płynnie. W razie co zawsze możesz ją sprzedać i wstawić np GTX570 albo 6970.

Po co Ci 3 kanałowy zestaw pamięci do 2 kanałowej płyty i procka? Będziesz miał tryb asynchroniczny. Poza tym 4GB do gier w zupełności wystarcza. I czemu nie kupiłeś SandyBridge?

• Upvote 1

Moim zdaniem to ten dysk twardy też jest "taki o". Mówią, że się szybko sypie. Lepiej kup coś z WD black (sata II).

Jest on szybki, nie grzeje się bardzo i w miarę cichy (chociaż wersja blue jest cichsza). Z tym Cooler Master to dobry wybór, a ram ?? Tak jak kolega wyżej napisał do gier w zupełności na te czasy wystarcza 4 Gb. I jeszcze pytanie do Ciebie czy nie taniej by ci wyszło kupić możne trochę mniej wydajny procesor z AMD ?? np. coś z Phenomów

nawet tych z tych X6. Co za tym idzie oszczędził byś na płycie głównej. A karta graficzna ?? Jak masz taki dobry zasilacz to go nie marnuj i kup 2x hd 6850 w zupełności ci starczy i będziesz grał na full detalach przez długi czas.

• Downvote 3

Zasilacz jest z nadmiarem mocy i wystarczy do połączenia nawet dwóch topowych kart graficznych ;)

Na czym Wiedźmin 2 pójdzie to się dopiero okaże, na początek włóż tego 285 i się przekonaj czy będzie płynnie. W razie co zawsze możesz ją sprzedać i wstawić np GTX570 albo 6970.

Po co Ci 3 kanałowy zestaw pamięci do 2 kanałowej płyty i procka? Będziesz miał tryb asynchroniczny. Poza tym 4GB do gier w zupełności wystarcza. I czemu nie kupiłeś SandyBridge?

To się wstrzymam na razie z zakupem karty.

A co do procka to szczerze nie znam się tak bardzo a sprzęt jutro dojdzie więc mleko rozlane. Następnym razem wpierw wejdę na to forum.

Phenom II X6? Nie dość, że jak do tej pory bodajże tylko 2 gry na całym rynku wykorzystują 6 rdzeni, to jeszcze jest to słabszy procesor od czterordzeniowych i5 czy i7. Nie rozumiem także, dlaczego polecasz użytkownikowi Crossfire z dwóch HD 6850. Teoretycznie wydajność wyższa, ale niektóre gry mają problem z Crossfire i SLI, jak GTA IV. W zupełności starczyłby pojedynczy GTX 570, ewentualnie 580.

• Upvote 2
  • Downvote 1

Nie otwieraj pudełek, odeślij sprzęt, stracisz kilka zł na wysyłce, ale będzie mógł kupić coś tańszego i wydajniejszego.

Edited by andrew777
  • Upvote 1

A ile kosztuje gtx 570 ?? 1300 zł ?? Na 2 lata wystarczy mu hd 6850 a później kupi drugą za około 400 zł i wyjdzie mu taniej. A z procesorem niech robi jak uważa.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Owszem, HD 6850 powinien starczyć na 2 lata. Tylko czy potem zwyczajnie opłaca się dokupywać drugą kartę do Crossfire? Wątpię. Dla przykładu - powiedzmy, że jestem posiadaczem GF 9600 GT. Czy bardziej opłacalne jest dokupienie drugiej 9600 GT do SLI, czy zainwestowanie w zupełnie nową kartę, z obsługą nowszych technologii, jak GTX 460? Jeśli Crossfire, to lepiej od razu kupić dwie karty niż czekać 2 lata i dokupywać drugą, taką samą. To zwyczajnie nie ma sensu. Teoretycznie nie znaczy praktycznie.

Jest sens wymiany radeona hd4890 na hd5850? Gram głównie w rozdzielczości 1920*1080. Może lepszym wyborem byłoby dołożenie trochę gotówki do jakiegoś gtx 560 lub hd 6950?

Reszta konfigu:

core i5 - 750 @3,8ghz

4gb ramu

zasilacz 600w ocz modxtream

Moim zdaniem lepiej dołożyć do 6950 i mod na 6970, taka karta pozwoli jeszcze długo nie schodzić z detalów.

W sumie to też tak myślę, tylko czy jest sens brać hd 6950 kiedy nie długo premiera serii hd 7xxx. Na razie to po prosty potrzebuje grafy coby komfortowo pograć w nadchodzącego Wiedźmina 2 w full hd. Nowego hd 5850 idzie już wyrwać za mniej niż 500 zł. Jak sprzedam swoją obecną "grafe" to w sumie niewiele bym musiał dołożyć do tego nowego hd 5858. Na pewno wydajnościowo bym odczuł różnicę, a karta by jeszcze spokojnie starczyła na jakiś czas( przynajmniej do premiery serii hd7xxx).

Edit. Kupował już ktoś w pixmani- jak jest u nich z serwisem i ze zwrotami? Robią jakieś problemy?

Edited by grassman0

Ale jaki sens jest kupować tak drogą kartę skoro i tak przez półtora roku będziesz grał na full detalach i nawet w Wiedźmina 2. Chyba, że chcesz kupić tą kartę na długie lata i żebyś grał w gry na full detalach przez 5 lat ;]

Tak może 15 lat :D Jak karta graficzna ciągnie 2 lata w max detalach to już jest sukces. I to oczywiście pod warunkiem mocnego wsparcia od CPU!

Przy dzisiejszych cenach 5850 jest rewelacyjną ofertą. Jak jest kasa oczywiście można dołożyć do 6950. Seria 7 nie jest tak znowu blisko. W tych kategoriach to można czekać na 8XXX a potem 9XXX...kiedyś trzeba ja kupić albo dać sobie spokój z komputerami ;)

Z tego co się orientuje to topowe karty z serii hd 7xxx mają się pojawić pod koniec roku, tak więc może jednak warto troszkę poczekać . Na chwilę obecną potrzebuje grafiki coby teraz pograć komfortowo nadchodzące tytuły( w "rozdziałce" full hd i wysokich detalach), a że obecnie hd 5850 można kupić w dobrej cenie, to się tą kartą zainteresowałem. Głównie chodziło mi o sens "przejścia" z hd 4890 na "tę" grafikę.

Edited by grassman0

Jaką kartę do komputera przeznaczonego do pracy w programach typu Adobe Photoshop (obróbka zdjęć) oraz podobnych programów? Czy programy tego typu wykorzystują CUDA Physx i tego typu technologie?

Komputer przeznaczony dla tej karty jest dopiero "składany" - będzie to najprawdopodobniej coś na bazie i7, 8-16GB ramu.

Witam,

Posiadam taki oto zestaw:

Procesor: AMD Phenom II X4 945 C3

Płyta główna: ASRock 880GXH/USB3

Pamięć RAM: DDR3 Goodram 2x2GB PC1333 CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB F3

Zasilacz: OCZ ModxstreamPro 500W Modular

Chcę kupić jakąś kartę graficzną, żeby pograć w jakieś nowe gierki. Co byście polecili do tego zestawu? Im taniej tym lepiej, ale pamiętając o tym, że chce wykorzystać 100% możliwości tych części, które już posiadam.

Sekunda wysiłku i już byś wiedział że kilka postów wyżej mówione było o niskich cenach 5850...

Te -58% to oczywiście chwyt marketingowy , ale mimo wszystko cena jest bardzo kusząca , karta jest wydajniejsza od HD6850 czy GTX460 1GB a jest od nich tańsza.

• Downvote 1

Jaką kartę w okolicach 200zł kupić by móc się nacieszyć wzrostem wydajności przy konfigu z podpisu? Myślałem nad 8800GTX bo jest szybszy od GeForce 450 i innych wynalazków....

Za ok 200pln jak będziesz miał szczęscie to kupisz HD4870 a jak mniejsze to HD4850 ;) Nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz. 8800GTX bardzo sie grzał i sporo prądu zjadał.

• Downvote 1

Witam.

Posiadam Procesor X4 955 4GB ramu i zasiłkę Topower 500W.

Obecnie mam 88GT i chciałem na coś nowszego wymienić.

w sumie max 400 zł.

Ewentualnie jak byś dał rade dołożyć do 500pln to możesz zakupić HD5850.

• Downvote 1

czesc

czy kupowanie radeona 6850 lub 6950 ma sens do kompa z procesorem quad Q8200? czy procek ten bedzie ograniczal karte?

Edited by biniek

Czterordzeniowiec wystarcza do wszystkich gier na rynku. Podkręć go jak najwięcej i będzie ok. Na domyślnych 2.3GHz może w niektórych grach być słaby.

• Downvote 1