Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat... Mogę wydać 550 zł i nie wiem czy brać Sapphire Atlantis Radeon 9800 Pro z 128MB/256bit, czy może wybrać jakiś GF6600, np Asus N6600/TD 256MB/128bit? Zależy mi na wydajności ale chce żeby karta sprostała wymaganiom sprzętowym gier przez jak najdłuższy czas. Radeon nie ma PS 3.0, a kto wie może za niedługo nowe gierki nie będą chodziły na 2.0 (może bredzę, wyprowadźcie mnie z błędu jeśli co).

Mam Athlona 64 2800+ 754, Gigabyte GA-K8NSNXP, 1GB ramu w 2 HyperX 400MHz CL2.

Co radzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat... Mogę wydać 550 zł i nie wiem czy brać Sapphire Atlantis Radeon 9800 Pro z 128MB/256bit, czy może wybrać jakiś GF6600, np Asus N6600/TD 256MB/128bit? Zależy mi na wydajności ale chce żeby karta sprostała wymaganiom sprzętowym gier przez jak najdłuższy czas. Radeon nie ma PS 3.0, a kto wie może za niedługo nowe gierki nie będą chodziły na 2.0 (może bredzę, wyprowadźcie mnie z błędu jeśli co).

Mam Athlona 64 2800+ 754, Gigabyte GA-K8NSNXP, 1GB ramu w 2 HyperX 400MHz CL2.

Co radzicie...

1633713[/snapback]

PS3 to wypas np w dodatku do HL2 After match i DOD: Source wszystko bedzie z HDR coprawda do HDR ala VALVE wystarczy PS2 ale to tylko namiastka :) Za 645PLN masz GF6600GT Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum wiec na poczatek chcialem pozdrowic wszystkich. :oops:

Może Wy mi pomożecie wybrac dobra nie drogą karte graficzną.

Ma to byc coś na AGPx8 (plyta Asus K8V SE Delux)

Mam monitor LCD z wejściem DVI (IIyama ProLite E435S)

pozatym mam projektor z ktorego chcialbym korzystac na zlaczu zwyklym monitorowym.

I to co jest najwazniejsze dobre wyjście VIDEO poniewaz mam karte tv cyfrowej ktora ogladam w innym pomieszczeniu na TV

Mam 28 lat pracuje wiec nie mam czasu na gry lecz od czasu do czasu na swieta lubie zagrac w Diablo II, nie potrzebuje kartu do gier potrzebuje dobrej karty ktora spelni moje wymagania ktore opisalem wyzej.

 

pozdrawiam SEBEK

post-120617-1126879283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim moze mi ktos pomoze w wyborze karty graficznej bo na moim starym 5200 tu juz ledwo ciogne :unsure: nie mam zaduzo kasy mysle wyydac na karte maxymalnie 600 zl i mam na oku geforca 6600 gigabye turbo force 256 mb :rolleyes: tylko nie wiem za duzo o tej karcie moze ktos mi pomoze albo ma taka karta to niech napisze jak chodzi ile wycioga albo jakas inna do 600 zl jakie macie propozycje help :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum wiec na poczatek chcialem pozdrowic wszystkich. :oops:

Może Wy mi pomożecie wybrac dobra nie drogą karte graficzną.

Ma to byc coś na AGPx8 (plyta Asus K8V SE Delux)

Mam monitor LCD z wejściem DVI (IIyama ProLite E435S)

pozatym mam projektor z ktorego chcialbym korzystac na zlaczu zwyklym monitorowym.

I to co jest najwazniejsze dobre wyjście VIDEO poniewaz mam karte tv cyfrowej ktora ogladam w innym pomieszczeniu na TV

Mam 28 lat pracuje wiec nie mam czasu na gry lecz od czasu do czasu na swieta lubie zagrac w Diablo II, nie potrzebuje kartu do gier potrzebuje dobrej karty ktora spelni moje wymagania ktore opisalem wyzej.

 

pozdrawiam SEBEK

1651890[/snapback]

Jeśli naprawdę nie potrzeba Ci grafiki do grania tylko do pracy polecam Ci używanego Geforce 4Ti można go kupić juz za 150 - 200 zł A jest to grafa pomimo ze leciwa to bardzo wydajna mi można na niej z powodzeniem grac w takie gierki jak CS:S nie wspominając już o Diablo II które to niema zbyt wielkich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niii! 1500zł to duza mamona, jesli mozesz wydać ją całą, to:

-> za nie wiele wiecej GF7800GT

-> X800XL/6800GT

z takim sianem nie ma co sie pchać w 12 pokotow ;]

1659724[/snapback]

czyli co proponujesz konkretnie ! bo malo wiem na temat grafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym, ze tyle kasy na grafe to wyzucenie mamony w bloto to sie akurat zgadzam, ale to juz nie moja sprawa, bo i nie moja kasa :) Za pol roku bedzie warta polowe tego.

 

A co do 7800GT to looknij czasem do dzialu "Sprzedam" na tym forum, bo ostatnio widzialem jak ktos sprzedal za 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam góra 230-250 zł na grafike na złącze AGPx8......co mogę złapac w tym przedziale cenowym???

1659815[/snapback]

Zdecydowanie Radeon 9550 128MB 128bit

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...93535305f313238 209zł, jak chcesz wydac wiecej da sie an allegro lub w innym sklepie ten sam produkt troszke drozej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Allegro 1660973[/snapback]

Tylko, ze w tym tescie na Benchmarku tego 9550 to ledwo co podkrecili, wiec moze i byl slabszy. Ja bym bral 9550, bo kiedys mialem i naprawde moge polecic, oczywiscie jesli bedziesz ja krecic. A tak wogole to za 255zł poszedl ostatnio na allegro 9500@PRO na szynie 256bit, ktory jest ok. 2x wydajniejszy od obu tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze polecic mi jakas dobra karte za 1000zl ! prosze w maiare szybko bo juz chce zamoienie skladac....

1661323[/snapback]

No ja na twoim miejscu za tysiaka brałbym Radeon X800 PRO Gigabyte 256MB DDR lub geforce 6800 gigabyte 128 mb <chyba lepszy i troszke tanszy radek> ale wybor nalezy do ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakaiejś dobrej karty graficznej do gier.

Do wyłożenia mam jakieś 1500zł.

Nie interesuje mnie czy to ATI czy nVidia, tylko to żeby był to najlepszy z możliwych wybór. Ważne jest, aby karta była cicha, powiedzmy do 30dba (chyba że się nie da :? ).

Dodam jeszcze, że będę miał monitor LCD. Czy to znaczy że nie jest mi potrzeba mocna grafa??

No i jeszcze jedno pytanko. Czy warto w tej chwili dorzucić jakieś dwie stówki i kupić 7800GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już świruje, przeczytałem cały topic i dostaję już na głowe.

Do max 500zl, x700 albo gf 6600 non gt. Co ja mam kupic wkońcu do grania na AGP? Moze radka 9800 Pro?

Wiem, wiem na początku strony jest identyczne pytanie, tylko ja jestem chyba za gf 6600, mozliwosci OC, tylko pytanie jakiej firmy kupic, głównie chodzi o możliwość OC.

Najlepiej z oferty Proline'u.

Albo to? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66100282

Edytowane przez BeerdMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że każdy sypie sobie własnym przedziałem cenowym więc i ja sypnę: 250-300 PLN. Jak dotychczas udało mi się doczytać, iż pod uwagę można brać Gigabyte 9550, FX 6200, 9600PRO oraz FX 5700 firmy "uduś". Kwestia tego, co będzie najlepsze. Interesuje mnie czysta wydajność - żadne ekstremalne kręcenie i głupot o jakości obrazu na tv-out czy dodatkach w postaci naklejki.

 

Problem w tym, iż GB 9550 jest polecany właśnie dzięki dużym możliwościom OC. Pytanko moje więc brzmi: co będzie najlepsze? W grę wchodzi lekki OC, ale na tyle lekki, aby dodatkowe chłodzenie było zbędne i nie było ryzyka usmażenia karty.

Wiem - dziwne wymagania, ale to karta nie dla mnie lecz dla znajomego.

Dzięki z góry za pomoc.

 

Edit: Zapomniałem dodać, iż interesuje mnie TYLKO AGP..

 

Edit2:

Widzę, że każdy aż się pali do odpowiedzi. "Ale nic to..." :)

 

Poczytałem trochę i chyba już mam "wybrańca":

Radeon 9600PRO Sapphire 128MB Advant. 11018-12-20 za 279PLN

 

Czy znajdę coś mocniejszego za tę cenę? Dla mnie jedyną wadą tej karty jest napis "Radeon", więc nVidia mile widziana :) (tylko mocniejsza - słabszej nie chcę)

Najlepiej z tego cennika pod spodem, bo żadne Allegro nie wchodzi w grę a komputroniki i inne też tak średnio.

http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=21&order=1&desc=0

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupno nowej karty graficznej (pod AGP), Zadecydowałem, że będzie to NVidia 6600Gt. Nie wiem tylko, którego producenta wybrać. Waham się pomiędzy 4:

 

WinFast A6600GT TDH 128M

GAINWARD PowerPack!Ultra/1960 XP

Galaxy GeForce 6600 GT

GIGABYTE GeForce 6600GT 128MB DDR3/ 128bit TV/ DVI AGPx8

 

Wszystkie są w podobnej cenie i mają podobne parametry. Może z własnego doświadczenia wiecie, które są warte kupna a które nie.

Z góry dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...