Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem iz mam dosyć stary sprzet, chce wyciagnac jak najwiecej pod gry, jaka karte kupic pod:

Win XP, SP3

Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz 3.02 GHz

3.00 GB RAM

Zasilacz: Model com feel 350 ATX, 330W

Dodam iż teraz posiadam: NVIDIA GeForce GT 220 [dowiedzialem sie, że badziew pod gry, co szlo zauważyc] =(

Witam. Mam taki problem iz mam dosyć stary sprzet, chce wyciagnac jak najwiecej pod gry, jaka karte kupic pod:

Win XP, SP3

Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz 3.02 GHz

3.00 GB RAM

Zasilacz: Model com feel 350 ATX, 330W

Dodam iż teraz posiadam: NVIDIA GeForce GT 220 [dowiedzialem sie, że badziew pod gry, co szlo zauważyc] =(

Żeby to miał sens? Żadną...

Niestety bez większych zmian się nie obejdzie.

1. Czy moja płyta główna (GA-P31-DS3L) obsłuży karty graficzne, wymagające PCI Express 2.0 (czy ten 2.0 to po prostu 16x?), przy tym kartę GF 9800GT?

Obsłuży bez problemu.

2. Karta którą szukam, potrzebna jest mi jedynie do filmów HD i SC2. Czy jeśli 9800GT odpada, to czy karta ATI 5570 poprawi wyniki mojego aktualnego GF 8800GS (320mb)?

9800GT to tak naprawdę 8800GT(ten na G92), więc jakiegoś szału względem GS nie oczekuj...

Na twoim miejscu celowałbym w Radki 4850/4870(z naciskiem na tego drugiego) i Geforce 260GTX(na twoim miejscu za nim bym się rozglądał ;), koniecznie w wersji Core 216).

Pozdrawiam

Witam. Moja karta graficzna 7600GS uległa uszkodzeniu. Zastanawiam się nad zakupem nowej.

Co mi doradzicie za kwotę do 250zł? Mam płytę asusa p5b, więc w grę wchodzi tylko pci-e ;)

Znalazłem na allegro coś takiego:

PowerColor HD5670 1GB DDR3 128bit Nowa Fa/Gw (1672808121) - Aukcje internetowe Allegro

GIGABYTE HD 5670 1GB DDR3 128 bit DVI HDMI (1670851906) - Aukcje internetowe Allegro

Czym się różnią te karty?

Czekam też na wasze propozycje :)

Podkręć procesor przynajmniej do tych 2.0GHz, tyle zrobisz nawet na boxowym chłodzeniu. Co do kart - najlepiej poszukaj używek HD4850 na allegro, oczywiście niereferentów. Z nowych możesz się rozejrzeć za jakimś HD5750 512MB - może znajdziesz coś w okolicach 250 zł. Ewentualnie HD5670 512MB. Nie ma sensu dopłacać do karty z 1GB pamięci, w słabszych kartach nie ma to znaczenia.

Edited by BlackMachine

Siemka

Poszukuję jakiejś grafy powiedzmy +/- 450 zł

Do E8500 pewnie będzie trochę podkręcony stawiam tak około 4 Ghz

Zastanawiałem się nad Radeonem HD 6750 1gb czy lepiej czegoś innego poszukać ?

Pozdrawiam

Witam

Mój sprzęt to:

Intel Core 2 Quad Q6600

4GB RAM (2x2GB) GOODRAM DDR2

Gigabyte GA-G31M-S2L

zasilacz narazie mam noname ale zamierzam kupic OCZ StealthXStream 2 SLI 600W.

Zastanawiałem sie nad kupnem albo GeForce GTX460 albo GTX560Ti. Z tego co czytałem to GTX460 powinien byc bez problemu obsłużony przez ten sprzęt, a jak wygląda sprawa w GTX560Ti? Czy ta karta nie będzie w jakimś stopniu ograniczana?

Co polecacie kupić?

Zamiast tego OCZa lepiej kupić XFX Core 550W. O wiele lepsza jakościowo konstrukcja. To pierwsza sprawa. Druga sprawa jest taka, że powinieneś podkręcić procesor, bo wszystkie wymienione przez Ciebie karty będą w jakimś stopniu przez niego ograniczone. Co do samej karty - najlepszym wyborem byłby Radeon HD6950 1GB. Jest trochę wydajniejszy od GTX 560 Ti, żre mniej prądu i dodatkowo czasem daje się zmodować na Radeona HD6970.

Tylko wiem że nvidia zwaliła stery i jakaś kupa jest z procesorami 2 rdzeniowymi i ich grafikami...

Te stery to już chyba poprawili. Ew jest jeszcze HD6790, tylko trochę nierówny względem 460. Czasem szybszy, czasem wolniejszy.

Witajcie, co byscie polecili do mojego zestawu w sygnaturce. hd5770 poszla dla brata w prezencie. Mysle nad hd6950, czy to dobry wybor ?

Kasa 800-900zl. W nastepnej kolejnosci wyladuje jakis procek pod am3+ (plyta obsluzy po updacie biosu)

Edited by adamlop

Sprawdź te 2 modele:

Asus Radeon HD6950 1GB 256bit (EAH6950/2DI4S/1GD5) - Ceneo.pl

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - Ceneo.pl

Ciche i wydajne chłodzenie + możliwość zmodowania na HD6970 (o ile trafi się na starszy egzemplarz, te nowsze nie dają się już zmodować)

Witam,mam dylemat jaką grafike wybrać do mojego nowego PC

Chce grafike do 1250zł.

Chodzi mi po głowie GTX 570 DirectCu II oraz ATI 6970 DirectCu II

Główne zastosowanie tej grafiki to najnowsze gry(głównie to BF3),żadna obróka graficzna czy coś.

E4300@2,7Ghz

Płyta główna ABIT AB9 pro

3gb Ramu

Aktualnie mam 9600GSO z 384mb na pokładzie ale widzę, że coraz słabiej sobie radzi.

Da rade włożyć coś do 400zł żeby różnica była widoczna? Ścinki łapie na Crysis 2 czy też Wiedźminie 2, zmiana karty coś pomoże ?:P