Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

HD5850 lub HD6850. Trochę wydajniejszy jest HD5850. Tak czy inaczej na obecnym sprzęcie raczej nie pograsz we wspomnianą grę na maksymalnych detalach i do tego w FullHD, chociażby z powodu dwurdzeniowego procesora.

Tu masz ciekawą aukcję z HD5850:

http://allegro.pl/nowe-sapphire-ati-radeon-hd5850-hd-5850-xtreme-i1703542832.html

Tyle, że cena trochę wygórowana. Jakiś czas temu takie HD5850 były poniżej 500 zł. Tak czy inaczej chętni zaraz się zlecą.

Edited by BlackMachine

HD5850 lub HD6850. Trochę wydajniejszy jest HD5850. Tak czy inaczej na obecnym sprzęcie raczej nie pograsz we wspomnianą grę na maksymalnych detalach i do tego w FullHD, chociażby z powodu dwurdzeniowego procesora.

Tu masz ciekawą aukcję z HD5850:

NOWE Sapphire ati radeon hd5850 hd 5850 Xtreme (1703542832) - Aukcje internetowe Allegro

Tyle, że cena trochę wygórowana. Jakiś czas temu takie HD5850 były poniżej 500 zł. Tak czy inaczej chętni zaraz się zlecą.

A co będzie lepsze proponowany 5850 czy 6870?

XFX HD6870 1GB GDDR5 NOWE RATY PROMOCJA (1698630673) - Aukcje internetowe Allegro

warto dopłacić 40zł?

Zależy mi na mały poborze prądu w idle a tutaj chyba 6850 będzie najlepsze. I oczywiście na ciszy.

Wszystke te 3 karty mają bardzo niski pobor w spoczynku , jak zalezy Ci na ciszy to raczej nie mozesz brac tego hd6870 bo to zwykly referent. Tylko oczywiscie 6870 jest jakieś 5-10% lepszy od HD5850.

moj zestaw wyglada nastepujaco :

mb : Gigabyte GA-MA770T-UD3P

proc : AMD Athlon II X4 620 podkrecony do 3,2 GHz

ram : DDR3 4GB

zasilacz : be quiet 530W

pytanie : ktora karta bedzie najlepsza do tego zestawu :

- radeon 4850

- geforce 9500gt

- radeon 5750 lub geforce gts 450

- radeon 5770

Edited by Firaxis

Jeśli mogą być używane to GTX 260.

Co wśród tych kart robi 9500GT? I nie GTX 450 tylko GTS 450.

oczywiscie ze GTS 450, moj blad. 9500GT moge miec za darmo, ale z tego co piszesz, chyba lepiej sobie darowac ;)

Edited by Firaxis

Proszę o podpowiedź która karta w wybranej konfiguracji sprzętowej będzie lepsza głownie do gier ewentualnie jakieś sugestie ? Zestaw który dobrałem alternatywnie do polecanego na forum jest poniżej alternatywa jest spowodowana dostępnością produktów Procesor : Intel Core i5 2500K

windows 7 home

Płyta Główna : ASRock P67 PRO3 B3

RAM : Kingston 2x4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 470 1280MB

zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm

dysk twardy hdd: Hitachi Deskstar 7K1000.C, 1TB, SATAII, 7200RPM, 32MB

napęd dvd: Asus DRW-24B3LT/BLK/B/AS

obudowa: SilentiumPC Brutus 410

szukam karty graficznej która będzie odpowiednia do gier zastanawiam sie miedzy kartą graficzną gf gtx 470 a gf gtx 570 która z tych kart będzie pasowała do tego sprzętu i czy lepiej wydać wiecej na 570. Którego producenta kart graficznych polecasz?

Przecież Ci podał karte do gier, a niby do czego? :)

Do 2500k pasuje każda jak najmocniejsza karta na jaką Cie stać. Przecież ten procesor niczego nie ogranicza - wręcz przeciwnie...

Jak masz kase to 570/6970 a jak do 900zł to j.w.

A jeszcze jakieś sensowne uzasadnienie? Bo opinie w internecie bardzo podzielone, testy też nie dają jednoznacznej odpowiedzi... Z jednej strony (8800GT) nowszy układ z mniejszą ilością pamięci, wolniejszą szyną, mniej grzejący się (ludzie narzekają na chłodzenie Palita), a z drugiej starszy układ (8800GTS) z większą ilością pamięci, lepszą szyną pamięci i pobierający więcej energii.

Edited by Cheed

A jeszcze jakieś sensowne uzasadnienie? Bo opinie w internecie bardzo podzielone, testy też nie dają jednoznacznej odpowiedzi..

To słabo czytasz...8800GT ma 112 jednostek wykonawczych a GTS 96 i to wyjaśnia wszystko...
  • Upvote 1

mam pytanie jak grafika najlepsza do mojego kompa

mój zestaw to :

mobo: Asrock 890GX Extreme3

proc: AMD Phenom II X4 BE 3400 Mhz

chłodzenie cpu : arctic freezer 13 pro

ram: 4 GB DDR3-1333

Dysk: Hitachi HDS5C3020ALA632 2TB

obudowa : ANTEC THREE HUNDRED

zasilacz : corsair gs800

monitor : LG W2286L

chcę kupić MSI GeForce GTX 460 HAWK "Super-OC" 1024MB GDDR5

Witam, uzbierałem trochę kasy i planuję wymienić swoją starą kartę graficzną (asus 7600 gt 256/128) która jest powiedzmy "najgorsza" w moim całym kompie, bo powiedzmy reszta jest taka w miarę ( Core 2 duo E6300 , 2gb ddr2 ). Mam 200zł , kupię coś sensownego w tej cenie, dużo lepszego od 7600gt ?, mówimy o cenach allegro oraz proline.pl i o sprzecie nowym rzecz jasna... zasilacz mam 450w Chieftech, przeznaczenie karty graficznej to gry, oczywiscie nie super nowe typu crysis 2... powiedzmy jedno , dwuletnie...

W tej cenie powinno udać Ci się kupić na allegro HD4850 który jest z 10razy wydajniejszy od Twojej obecnej grafy , podkręć procka troche to i w Crysisa 1/2 zagrasz sobie na srednich detalach.

Wiesz, w crysisa 1 i warhead to gralem na tym co teraz mam na srednich, a w crysisa 2 to na xboxie gram , chodzmi mi o stalkera np...

a cos od nividia nie ma ? bo ja odkad mam kompy to nvidie mam zawsze...

Edited by geforc

Mój zestaw to :

CPU Core i5 750 @ 4GHz

Płyta Asus P7P55D Pro

RAM Kingston HyperX 1600 MHz 2x2Gb

GPU Gainward GTX260 core 216 ( do wymiany)

Zasilacz Corsair HX750 750W

GTX 570 czy HD 6970 (czy może warto dołożyć do GTX 580)???. Jeśli chodzi o producenta to albo ASUS czy MSI (DirectCU2 lub Twin Frozr 2/3)???. Czy warto zostawić tego GTX 260 jako kartę do liczenia Physix ???