Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

GTX 275 vs 4890 - cena ok 300

GTX 260 vs 4870 - cena ok 250

 

Zdecydowałem się polować na coś w tym przedziale.

Szkoda mi jednak kasy na 6850.

Pewnie darować sobie GTX 260/R4870 bo zbytnio nie poczuje róznicy z 88GT?

GTX 275/R4890 już swobodnie pogram w nowe gry? Bardziej polować w NV czy ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczujesz. Ja przesiadałem się z 8800GT na 260GTX i kop nie jest zły.

 

Pozdrawiam

 

Kop pewnie będzie zależy od cpu, Ty masz c2q a BorysVasiliev c2d. Przyrost fps będzie też zależny od rozdzielczości i tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d ma, ale chyba tylko w sygnaturze.

Phenom II X4 955

4GB

ASROCK

Topower 500W

88GT.

 

Krótko co teraz w cenie i dobre ? Tz.

Powiedzmy do 350 zł na co polować?

I na co polować jakbym zdecydował się wydać jednak 500 zł?

 

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam na oku dwie karty graficzne:

- SAPPHIRE ATI Radeon HD6870 1024MB - w cenie 649 zł

- Asus Radeon HD 6850 1GB - cenie 560 zl

 

co polecacie? - czy lepiej kupić tańszego Radeona 6850 ale z lepszym chłodzeniem (cichszy itp)czy droższego 6870 ale referenta czyli gorsza kultura pracy, głośniejsza.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sapphire ma przecież niereferencyjne chłodzenie, więc jeśli możesz dopłacić to bierz właśnie jego.

 

Czy różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma modelami czyli ok 100 zł jest warta dopłacenia do droższego 6870? - czy przyrost wydajności przy zakupie 6870 jest wart tych 100 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu padła 8600GT. Wcześniej coś sypała artefaktami, teraz nie pokazuje obrazu i komp nie startuje.

 

Komp to MSI k9n NEO-f na Nforce 550, Athlon AM2 X2 4200+, 1 GB ddr2, zasilacz tracer 4life 400w, monitor 19" panorama.

 

Na grafikę z przesyłką jest maksymalnie 100 zł. Z Nvidii to widzę, że można upolować 9600GT ale pewnie ten zasilacz nie wydoli a na nowego nie ma kasy na razie a komp potrzebny. Następnego 8600GT nie chce kupować bo nie wiadomo jak długo pochodzi.

 

Najlepiej byłoby coś bez dodatkowego zasilania i wydajnościowo podobnie lub lepiej niż ten 8600GT.

 

W tej cenie widzę HD4650, HD3650, 2600xt.

 

Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wymiana zasilacza + np taka 9600GT ale znajomy po prostu nie chce wydawać więcej kasy i nie da się namówić więc jakby się udało polecić samą kartę do tego co jest to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mial doczynienia z radkiem hd4890 oraz gtx280?

poniewaz dwoch moich znajomych maja na sprzedanie takie karty w tej samej cenie 350zl. czytalem testy, wydajnosc bardzo podobna. moze ktos wiec cos czego w recenzjach nie pisali?

ktora z nich wybrac do mojego komputera z sygnatury?

 

gigabyte geforce gtx280 - ref.

sapphire 4890 - ver. autorska (nie toxic)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne byłoby kryterium poboru mocy

ATI Radeon HD 4890: 1GHz Conquered!. Page 6 - X-bit labs

 

Natural Born Winner: Zotac GeForce GTX 280 AMP! Review. Page 5 - X-bit labs

 

Druga sprawa to kultura pracy, masz je u znajomych to sprawdź jak chodzą w idle i pod pełnym obciążeniem przez dłuższy czas.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien mam laptopa. halas i podbor pradu to zaden problem dla mnie. komputer bedzie wlaczany okazyjnie jak teraz :)

to co lepsze?

gtx280 ma slabe oc ale standardowo jest dosc szybki.

hd4890 to usprawniona 4870. 900>na rdzeniu jest do osiagniecia. szybsza niz 5830.

 

kusi mnie ten radeon jednak. choc mam przeczucia ze ten geforce jest jednak czasami troche szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa, że ktoś pomoże?

 

post

 

Zasilacz jest tak jak pisałem Tracer 4Life 400W. Ale ma słabą linię 12V bo ma tylko 17A wiec jesli dobrze licze to 204W. Na 3.3V ma 25A, a na 5V - 29A.

 

Radek 9600GT z tego co czytałem ciągnie 95W, X2 zależy chyba jaki rdzeń ale 65W albo więcej. Procek zasilany ze złączki ATX12V.

 

Dodatkowo ten zasilacz ma już jakieś 4 lata, więc chyba nie ma co ryzykować z tym 9600GT.

 

Chyba będę szukał HD4650 lub ewentualnie 9500GT. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, spokojnie mocniejsze karty też. Architektura stara ale wydajna, na 3.5GHz będzie wystarczająco ładnie ciągło. W paru tytułach pewnie przydałoby się trochę więcej mocy ale nie popadajmy w skrajności - Q6600 poza prądożernością to wciąż przyzwoity sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaką kartę grafiki do obróbki grafiki w programach CorelDraw , Photo Shop ,czy innych - generalnie renderowanie grafiki 2D (głównie) , 3D (czasem).

// da się wykorzystać w tym (corel,PS) nvidia Cuda czy inne technologie do przerzucenia pracy na grafikę ?

 

Jeszcze nie wiem z jakim procesorem itd. ma współpracować bo dopiero kombinuję jaki to ma być zestaw.

Pytanie czy jest jakaś różnica znaczna w płynności i szybkości renderowania między kartą grafiki zintegrowaną lub z dolnej półki (do 180zł) a taką z średniej (do 500zł).

Komputer do pracy będzie, nikt nie będzie na nim grał ani filmów oglądał , tylko praca z programami graficznymi .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak program wspiera tylko CPU to grafa nie ma nic do rzeczy i wystarczy integra. Jak program wspiera CUDA to na karcie NVidii będzie mega różnica. Skoro komp do profesjonalnych zadań to warto byś się zaznajomił z jego możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak program wspiera tylko CPU to grafa nie ma nic do rzeczy i wystarczy integra. Jak program wspiera CUDA to na karcie NVidii będzie mega różnica. Skoro komp do profesjonalnych zadań to warto byś się zaznajomił z jego możliwościami.

 

ok, dzięki, sprawdziłem coreldraw x3 nie obsługuje Nvidia Cuda, szkoda. czyli integra wystarczy Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z najmocniejszym prockiem na rynku. ja uzywam corel drawa 12 na sempronie 2ghz i 1,5 giga ddr1 i pliki o wielkosci ok 15x20 metrow nie stanowia problemu. Dopiero jak dodalem tabele z ok setka pol tekstowych zaczelo brakowac procka. Taki i5 2400 + 8 giga ramu wystarczy na bardzo dlugo. Jesli duzo rysujesz w 3D to ewentualnie jakis gf 520gt i bedzie ok. Nie ma sensu pakowac sie w jakiegos intela 6 rdzeniowego bo i tak go nie wykozystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...