Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

A mi dziś poszła z dymem karta graficzna GF8800, którą kupiłem 3 lata temu.

 

Potrzebuje czegoś nowego, do 300zł (no, ewentualnie cena może nieznacznie tą granicę przekroczyć).

 

Mam nadzieję, że w tej cenie da się kupić kartę taką samą lub lepszą niż GF8800.

 

Prosiłbym najlepiej o jakiś link allegro bo muszę jak najszybciej zamówić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle na pewno kupisz GTX460 768MB chyba najwydajniejsza karta w tej cenie , moze nawet udało bysię kupić GTX460 1GB (nie SE) bądź HD6850 , oczywiscie mowa o uzywkach.

 

Rozumiem, ze do grania w wysokich rozdzielczosciach warto dolozyc do gtx460 1gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc przy poprzednim zakupie. Upolowałem znajomemu za 120 zł Gigabyte hd4670 512 GDDR3 i z tym zasilaczem Tracera na razie hula. Jest niezły skok w porównaniu do 8600GT, którego wcześniej miał.

 

A teraz do rzeczy :D, która dość nietypowa jest.

 

Potrzebna jest karta do kompa Dell GX280. Jest on w niskiej obudowie typu desktop. W grę wchodzą jedynie karty niskoprofilowe. Chodzi o dołożenie karty, żeby dzieciak kumpla mógł sobie pograć w Symulator farmy 2009. To jest P4 3GHz, 1 GB DDR2 i integra intela. Można założyć kartę na PCI-ex. Wziąłem z domu dwie jakie posiadam czyli 7300GT oraz HD4650 i na otwartej obudowie trochę potestowaliśmy. Nie widać jakoś szczególnie większej wydajności na radku. Procek do chyba ogranicza tego radka bo patrzałem w Menadzer zadań jak gra chodziła to procek 100% obciążony a grafika wg GPU-z jedynie 70%. Także szukamy coś wydajnościowo co najmniej 7300GT bo gierka chodziła przyzwoicie na tej karcie. Ważna sprawa to pobór mocy bo zasilacz w tym Dellu jest 160W.

 

Obciążalność poszczególnych linii:

3,3V - 9A

5V - 11A

12V - 11A

 

3,3V + 5V - max 80W

 

Procek zasilany z wtyczki ATX12V.

 

Zasilacz całkiem sobie radzi. 12V było mierzone miernikiem i było 11,79 przy obciążeniu (gierka) i 11,91 jak tylko system chodził. Nie było różnicy pomiędzy 7300GT i HD4650. Tylko ciekawe jak długo taki zasilacz wydoli.

 

Karty mogą być nowe lub używane. Cena do ok 120-130 zł z wysyłką.

 

Można znaleźć takie jak:

- NOWY GIGABYTE HD4550 DDR3 512MB HDMI LOW 600/1600

- NAJLEPSZY GIGABYTE GF 8400GS DDR3 512MB 820/1800

- Radeon 5450 HIS 512MB 650/1000MHz DVI & HDMI PCI-E

- ASUS GT210 512MB HDMI Low Profile SILENT Warszawa

 

- KARTA GRAFICZNA ASUS HD3450-TANIO!!!!!!!!!!

- Ati Radeon HD 6450 1GB DDR3!!! po testowy!

 

No i co tu wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbedne accelero - zamienię. :) Poza tym jest ok?

 

Ta z linku z allegro niedaleko mnie - zaoszczędzę na przesyłce i będę dzis juz miał. :)

 

Jeszcze wchodzi w grę to, jeżeli lepszy jest amd http://allegro.pl/gigabyte-ati-radeon-hd6850-1gb-ddr5-256bit-zabrze-i1754367741.html

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie na pewno zdecydowałem się na 6850, w zasadzie nie mam innego wyjścia bo nie mam aktualnie żadnej karty i potrzebuje czegoś na już, teraz pytanie, która najlepsza będzie:

 

R6850-CYCL-1GD5PE/OC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

GigaByte HD6850 1GB OC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

ASUS HD6850 1GB DC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Prawie na pewno biore w proline bo nie miałem tam nigdy problemów z reklamacjami i mam dość blisko

Korci mnie to MSI, może ktoś powiedzieć mi jak realnie wygląda to chłodzenie? jest cichsze niż to na gigusiu i asusie? Asus mimo że tańszy to uwzględniam go jako ostatniego

 

PS

Udało mi się znaleść posta z moim 460 http://forum.purepc....80#entry3546280 to tak odnośnie tego co się z grafiką stało.

Jako że padł mój i tak już wysłużony mocny wykręcony 7600GS to musze cokolwiek kupić teraz żeby w ogóle mieć pc

 

UPDATE:

6850 od gigabyte zakupiony za 580zł u mnie w mieście w sklepiku :) 3 lata gwarancji dostałem więc się opłacało ^^ dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez boratsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zmieniać Gainward GTX460 768MB na HD6870 od Sapphire?

Zasilacza (i procesora) powinno starczyć?

 

x4 b55 @3,5GHz

MSI 870-c45

4GB ram

Fortron 500W

Samsung F3 500GB + Samsung F3 1TB

Edytowane przez foc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta z sygnatury mi chyba padła (premierowa od gainwarda), tzn. w pulpicie jest ok, filmy/siec daje rade, od czasu do czasu pojawiają się i znikają w losowym miejscu białe piksele (monitor z sygnatury, na złączu dvi), nie pomagają nowe stery od ati, gra w każdą grę kończy się tym, że albo sterownik przestaje działać po 10 minutach (nawet w starszych tytułach jak europa universalis 3), albo od razu niebieski ekran, czasem wyłącza się ekran i na monitorze pisze brak sygnału/przekroczono zakres...

kartę wyczyściłem i nic nie pomogło, nie wiem czy zmieniać na cokolwiek o podobnej wydajności (nie chciałbym przekroczyć 300zł), czy wymienić chłodzenie (ramy nie mają radiatorów, więc może zamontować?), czy nie ma sensu się bawić i kupić coś nowego...?

nie chce kupować kombajnu, bo procek jest u mnie wąskim gardłem, może jakaś unowocześniona konstrukcja dałaby radę? gram w hd, ale najczęściej w minimalnych/średnich

 

moja wiedza na temat rozwiązań z segmentu kart graficznych zatrzymała się na 2009, więc wszelkie sugestię okażą się pomocne

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, subiektywne TOP 10 polecanych kart graficznych na których można pograć, całkiem dobrze się podkręcają i zazwyczaj nie katują uszu :> Mam nadzieję, że komuś pomoże w dokonaniu właściwego wyboru tym bardziej, że niejako przy okazji można sprawdzić wydajność samych układów czy nawet dokładnie polecanych modeli.

 

Polecane karty graficzne dla graczy - TOP 10 - Sierpień 2011

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o sens wymiany na HD6870, zapytam inaczej... mam gtx460 768MB.

 

Jaką, nazwijmy to najmocniejszą kartę można włożyć do takiego zestawu :

 

x4 b55 @3,5GHz

MSI 870-c45

4GB ram

Fortron 500W

Samsung F3 500GB + Samsung F3 1TB

 

 

... żeby procesor i reszta zestawu nadążyła. GTX 560Ti / HD 6950 się nada, czy będą to już karty zbyt "mocne"

Edytowane przez foc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

niedługo będę kupował nowy komputer ale nie wiem jaką kartę graficzną wybrać.

Zastanawiam się nad takimi kartami jak:

 

Asus GF GTX 560Ti 1024MBśnik,Sapphire Radeon HD 6950 1GB ,Gigabyte Radeon HD6870 1024MB,

Asus Radeon HD 6950 DCII 1GB

Reszta sprzętu to

 

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

 

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

 

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ

 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

 

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm

 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

 

Która karta byłaby najlepsza do takiego komputera? Moglibyście uszregować je od najwydajniejszej do najsłabszej? Duże różnice są między nimi? Jeszce jedno kartę planuje podłączyć do starszego monitora crt porzez prejściówkę, czy nie spowoduje to spadku jej wydajności?

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...