Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu złożyłem sobie kompa, ale bez karty graficznej (działa na integrze), teraz postanowiłem dokupić sobie jakąś kartę.

 

Żywię niczym nieuzasadnioną miłość do AMD i ATI, więc w grę wchodzą tylko Radeony. Zastanawiam się nad trzema kartami:

 

1) Nową HD5670 512Mb GDDR5

2) Używaną HD4850, też 512Mb GDDR3

3) Jeżeli udałoby się upolować w moim budżecie na aledrogo, to używaną HD4870.

 

Budżet 250 PLN.

 

CPU: AMD Athlon II X2 250

MOBO: Asus M4A88T-V EVO AMD 880G

PSU: XFX Core 450W 80+

Monitor: 17" CRT, standardowo 1152*864 (czasami w grach 1024*768), więcej nie będzie, a monitora NIE zmieniam przez najbliższy czas.

RAM: Corsair 4GB CL9

 

Grać gram, ale niekoniecznie w nowe tytuły (coś w rodzaju KOTOR 1/2 czy MMO Star Trek Online), reszta to po prosty żmudna praca.

Edytowane przez dzerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakiś czas temu złożyłem sobie kompa, ale bez karty graficznej (działa na integrze), teraz postanowiłem dokupić sobie jakąś kartę.

 

Żywię niczym nieuzasadnioną miłość do AMD i ATI, więc w grę wchodzą tylko Radeony. Zastanawiam się nad trzema kartami:

 

1) Nową HD5670 512Mb GDDR5

2) Używaną HD4850, też 512Mb GDDR3

3) Jeżeli udałoby się upolować w moim budżecie na aledrogo, to używaną HD4870.

 

Budżet 250 PLN.

 

CPU: AMD Athlon II X2 250

MOBO: Asus M4A88T-V EVO AMD 880G

PSU: XFX Core 450W 80+

Monitor: 17" CRT, standardowo 1152*864 (czasami w grach 1024*768), więcej nie będzie, a monitora NIE zmieniam przez najbliższy czas.

RAM: Corsair 4GB CL9

 

Grać gram, ale niekoniecznie w nowe tytuły (coś w rodzaju KOTOR 1/2 czy MMO Star Trek Online), reszta to po prosty żmudna praca.

 

Sapphire HD4870 512MB Gwarancja 100% Sprawny (1782182820) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy! Przed chwilą padł mi GeForce 9800 z podpisu (padł wiatraczek a jak już wróciłem do domu wszędzie śmierdziało plastikiem ;( ).

 

Budżet: około 300zł

Preferowana karta: jednak nVidia ale jak nie to niech już będzie ATI.

 

Czy w ogóle ze sprzętem z podpisu opłaca mi się inwestować w jakąś lepszą kartę? Dodam, że prawie wcale w nic nie gram, karta służyła mi głównie do projektowania grafiki i do oglądania filmów full HD (CUDA).

 

 

Edit: Nieważne, już śmiga Radeon 5670

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam się o pomoc w wyborze karty,

obecnie mam kartę kolosa tzn Gibabyte Radeon HD5770 Silent, kupiłem ja bo priorytet dla mnie to cichy komputer a myślałem że coś jeszcze będę grać - jednak myliłem się nic już nie gram, a ta karta spowodowała że musiałem zamontowac jeszcze jeden wiatrak w obudowie gdyż grzała mi ona płytę i zdarzało się że wieszało mi kompa.

 

To co szukam:

karta musi być cicha - jeśli już pasywna to żeby się mało grzała

-nie musi być super wydajna max do 300zł - może być mała, żeby tylko odtwarzała mi bez problemu filmy HD i rozdzielczości do 2560x1600 na DVI, fajnie też aby było HDMI

 

dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że musiałem zamontowac jeszcze jeden wiatrak w obudowie gdyż grzała mi ona płytę i zdarzało się że wieszało mi kompa.

 

Jeee...a dużo energii z tego jest? Wentylator!=wiatrak.

zastanów się może nad Radkiem 5450. Powinien wystarczyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka lat temu złożyłem sobie kompa i właśnie padła mi w nim feralna 8800GT. Szukam zatem czegoś nowego. Nie potrzebuję jakiegoś monstrum coby reszta podzespołów to pociągnęła. ;-)

Budżet malutki: ~250-300zł.

 

Wielkich wymagań nie mam. Ma być cicha, bo 8800GT wyła niemiłosiernie. :/

W gry gram od święta, ale jak już to ze sporymi wymaganiami (najczęściej NBA 2k11, PES11 + tegoroczne wydania). Do tego grafika.

 

Czy Radeon HD5670 1024MB od SAPPHIRE to będzie najlepszy wybór w tej kategorii cenowej? Jestem trochę nie na czasie, więc proszę o pomoc i sensowne propozycje jeśli jest coś lepszego.

 

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB/

MOBO: Foxconn P35A-S /Intel P35/

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EPP

Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

Monitor: Benq FP93GX+ (2ms, DVI) - max.1280 x 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna karty graficznej

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak duża różnica będzie pomiędzy tymi dwoma ? Widzę ogólne różnice w taktowaniu, ale jak to wpłynie na ilość fpsów to już nie wiem :<

 

Gigabyte FERMI GTX560Ti 1GB SOC 256Bit 950/4580 gw (1790331626) - Aukcje internetowe Allegro

 

Gigabyte GTX560 S-OC 1GB GDDR5 256b 2DVI+mHDMI FV (1797916146) - Aukcje internetowe Allegro

 

Czy istniałby jakiś rozsądniejszy wybór do 850zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, polećcie mi względnie tanią i dobrą kartę graf. do 300zł, może być używana, z allegro dobrze by było jakby była względnie cicha, w gry gram mało, stąd taki mały budżet. Monitor 21' rozdziałka 1680x1050.

 

Reszta Sprzętu ma być taka:

Płyta Główna: ASUS M5A78L/USB3/

Pamięć: GoodRam 4GB 1600 MHz

Dysk Twardy: Samsung 1TB SATAII F3

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 3.2ghz

K graf: ???

Obudowa: SilentumPC Brutus 410 Pure Black

Cooler:Xigmatek Gaia SD1283 - 99zł

Zasilacz: Be Quiet 450W

 

Proc i karta oczywiście będą podkręcane, pytanie czy bQ uciągnie taki cfg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atol:560Ti jest dużo szybsza z racji 384 procesorów strumieniowych. 560 ma tyle samo co 460, czyli 336. Idąc dalej, za 1000zł (tak jak Twoja 560ti z linka) można kupić GTX480, a normalna cena za 560ti to raczej 800 z hakiem.

 

@garrowq: Może poszukaj HD5750, albo GTX260 55nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna karty graficznej

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak duża różnica będzie pomiędzy tymi dwoma ? Widzę ogólne różnice w taktowaniu, ale jak to wpłynie na ilość fpsów to już nie wiem :<

 

Gigabyte FERMI GTX560Ti 1GB SOC 256Bit 950/4580 gw (1790331626) - Aukcje internetowe Allegro

 

Gigabyte GTX560 S-OC 1GB GDDR5 256b 2DVI+mHDMI FV (1797916146) - Aukcje internetowe Allegro

 

Czy istniałby jakiś rozsądniejszy wybór do 850zł ?

 

ta pierwsza jest za droga a ta druga to zwykły gtx560 336 core tyle co gtx460 , do 850 zł dobrym wyborem będzie ta grafa:

 

Gigabyte GTX 560Ti 1GB

 

podaj jeszcze konfig kompa oraz marke model i moc zasilacza , i jeszcze napisz jaki masz monitor 19" , 22" ?

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jeszcze konfig kompa oraz marke model i moc zasilacza , i jeszcze napisz jaki masz monitor 19" , 22" ?

 

i5-2500k, będę kręcił do 4,6

asrock p67 pro3 b3 se

2x2 ddr3 1600 goodram

2tb hdd caviar green sataiii 64mb

chieftec 600w zasilacz

+ ssd'ka ocz vertex 2 e 60gb

+ jakis naped

+ xigmatek gaia sd1283 dodatkowe chlodzenie

 

monit 23 cale (grac zamierzam na 1920x1080)

Edytowane przez atol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nadejszla wiekopomna chwila i po pora wymienić mojego wysłużonego Gigabyte HD4850 512 na DDR3 zwracam się do Was z pytaniem "co wybrać".

Co mnie interesuje:

- cena do 1000 zł

- karta będzie pracowała ze sprzętem z sygnatury

- jak najcichsza (aktualnie mam Accelero S2 z Zephyrem więc karta jest praktycznie niesłyszalna)

- nieduży pobór prądu w 2d ponieważ często korzystam z komputera nie do grania

- rozdzielczość z jakiej korzystam to 1920x1200

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz najwyżej Radeona HD6950. W techplanet.pl dość tani jest model z 2GB pamięci:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd6950-twin-frozr-ii-oc-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,17705.html

Chłodzenie Twin Frozr II jest jednym z cichszych, poza tym karta jest mniej prądożerna od GF GTX 560 Ti. Model z 2GB pamięci będzie sobie lepiej radzić w wyższych rozdzielczościach.

Ewentualnie jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, to ok. 50-80 zł taniej możesz kupić Radeona HD6950 z 1GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-2500k, będę kręcił do 4,6

asrock p67 pro3 b3 se

2x2 ddr3 1600 goodram

2tb hdd caviar green sataiii 64mb

chieftec 600w zasilacz

+ ssd'ka ocz vertex 2 e 60gb

+ jakis naped

+ xigmatek gaia sd1283 dodatkowe chlodzenie

 

monit 23 cale (grac zamierzam na 1920x1080)

 

- ocz vertex 2 e 60gb - awaryjne

- 2tb hdd caviar green sataiii 64mb również awartyjne i mało wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...