Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

artur1, moim zdaniem nie warto. Aby taka karta mogła chodzić pasywnie, musisz mieć niezły huragan w obudowie a to znaczy, że cicho nie będzie. Można dołożyć wentylator, wtedy dobry wentylator do pracy w poziomie to koszt pewnie 50-60zł oraz zablokowane trzy sloty poniżej pci-e w którym będzie k. graficzna.

Lepiej poszukać czegoś z dobrą opinią o kulturze pracy, niewiele dokładając powinna być HD6870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat kasa nie gra roli, ma być cicho nawet kosztem nieco większej wydajności. Wezme tą kartę, dołożę cichy 120mm jeszcze nie wiem czy do niej czy z boku obudowy gdzie sie zmieści. Z przodu i z tyłu wentyl jest co prawda skręcone na 1000 obr. ale jakiś tam obieg powietrza robią mam nadzieje ze mi nie umrze karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepsze wyjście to kupić normalną HD6850 ( może być referent ) , zdjąć z niej chłodzenie , założyć Accelero S1 rev 2 ( ~80 zł ) i do tego cichą 120 .

 

W morele.net najtańsza HD6850 kosztuje 599 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prosiłbym o poradę, jaką kartę wybrać. Mam do wyboru 2 modele, mianowicie HD6970 i GTX570. I naprawdę nie mam pojęcia, co zrobić. Z tego, co widziałem obie karty mają bardzo podobne osiągi i w sumie zależy od gier, w które się gra. Z drugiej strony nie było jakichś "nowych" testów pokazujących czy coś się zmieniło (sterowniki itp.).

 

Z jednej strony skłaniałbym się ku GTX570, bo gram w rozdzielczości 1680x1050 (wiem, mała jak na dzisiaj) a radeon lepiej sobie radzi w wyższych rozdzielczościach. Karta poszłaby do zestawu i5-2500K@3,3GHz, 4gb ram i dalej standardowe rzeczy.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do karty graficznej

zdecydowałem się na kupno tej : http://www.komputronik.pl/product/119258/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Radeon_6950_Gigabyte_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_OC.html

nie wiem tylko czy zmieści się do mojej obudowy ma podobno 28cm

wie ktoś może jak się mieści ta karta w cooler master gladiator 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prosiłbym o poradę, jaką kartę wybrać. Mam do wyboru 2 modele, mianowicie HD6970 i GTX570. I naprawdę nie mam pojęcia, co zrobić. Z tego, co widziałem obie karty mają bardzo podobne osiągi i w sumie zależy od gier, w które się gra. Z drugiej strony nie było jakichś "nowych" testów pokazujących czy coś się zmieniło (sterowniki itp.).

 

Z jednej strony skłaniałbym się ku GTX570, bo gram w rozdzielczości 1680x1050 (wiem, mała jak na dzisiaj) a radeon lepiej sobie radzi w wyższych rozdzielczościach. Karta poszłaby do zestawu i5-2500K@3,3GHz, 4gb ram i dalej standardowe rzeczy.

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Właśnie tak jak zauważyłeś zalezy od konkretnych gier. Najlepiej zastanów się które gry Cię interesują. Weź pod uwage zużycie prądu i głośnośc danego modelu. Obie to bardzo udane karty a odpowiedź nie może być jednoznaczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 250 zł max. Na kratach to już się nie znam :). Obecnie posiadam radeon'a hd 4850 512mb powiedzcie mi na co ją mogę wymienić ? Ktoś mi polecał Saphhire Radeon HD5450 2gb bo jest za 205 zł. Czy ta karta jest lepsza od mojej ? Czy są jeszcze lepsze do 250 zł ? Może to i głupie, ale fajnie by było jakby miała sporo pamięci bo będzie siedzieć w kompie kolejne 3 lata.

 

Zastosowanie to:

gry (nowe też)

grafika 3d (3ds max)

filmy 1080p

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...