Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

HD5850 lub GTX460 wydoli na moich chieftecu z sygnaturki?

+12V1 - 14A

+12V2 - 15A

Na 3.3V/+5V/+12V - 390W

 

Ewentualnie co najmocniejszego moge wsadzic ;)

 

Zasilacz da radę,proc bardzo energooszczędny więc nie będzie najmniejszego problemu z tymi kartami,jeżeli chodzi o moc to weszły by też hd6950/gtx560ti,chodź uważam że proc jest za wolny do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach wyszlo 368W na 12v lacznie przy max obciazeniu ;)

Zamowilem HD5850 za 560zl z denikomp, ciekawe czy anuluja kolejne zamowienie bo "blad na stronie".

 

Tym razem panowie spotkaja sie w takim przypadku z rzecznikiem praw konsumenta, bo towar jakims cudem po 1h zniknal ze strony. Jutro pewnie pojawi sie w wyzszej cenie.

Naciagacze probuja przyciagac klientow przez pozycjonowanie na ceneo bo to samo spotkalo mnie 2 dni wczesniej u nich z glosnikami microlaba.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem w trakcie wymiany podzespołów w moim PC i właśnie zatrzymałem się na grafice. Zastanawiam się nad paroma jednak w większości w grę wchodzi Nvidia i teraz pytanie czy

 

GAINWARD GeForce GTX 580 1536MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-E (783/4020)

 

bo mogę mieć ją w miarę dobrej cenie czy może nie inwestować w taka nowość i zakupić

 

GAINWARD GeForce GTX 560 Ti 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (822/4008) (chłodzenie systemu Phantom) a i pytanie kwestia chłodzenia co jest cichsze systemu Phantom czy inny ?

 

z gory dzięki za porade i opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi z ta nowością? 560Ti jest większa nowością niż 580 który jest na rynku jakiś czas...

 

Różnica wydajności między tymi kartami jest ogromna więc znów nie rozumiem o co pytasz, albo chcesz i stać cie na topową kartę (masz tez odpowiedni zasilacz który pociągnie cały zestaw) albo masz mniej kasy i bierzesz dwie półki słabszy model 560Ti :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi z ta nowością? 560Ti jest większa nowością niż 580 który jest na rynku jakiś czas...

 

Różnica wydajności między tymi kartami jest ogromna więc znów nie rozumiem o co pytasz, albo chcesz i stać cie na topową kartę (masz tez odpowiedni zasilacz który pociągnie cały zestaw) albo masz mniej kasy i bierzesz dwie półki słabszy model 560Ti :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o tą nowość to przepraszam nie jestem z nowinkami technicznymi na bieżąco i nie sledze rozwoju grafik. Zaczynam się tym interesować jak mam zmienić sprzet do grania :) bo normalnie to tylko MAC :P

Co do karty to rozumię że 580 jest o wiele wydajniejsza choć starsza od 560Ti ?

Jeśli tak to raczej sprawa jest przesądzona na 580, teraz tylko czy z GAINWARD jest ok i nie bede żałował :P

No i co z chłodzeniem czy miał już ktoś z was do czynienie z tą kartą

Gainward: boski GeForce GTX 580. Benchmark.pl

dokładnie z tą. Czy jest w miare cicha ?

I na koniec kwestia zasilania, z tego co zrozumiałem i opczytałem raczej zasilacz też będe musiał zmienić i nasuwa się pytanie na jaki żeby był wydajny i jak najcichszy :)

ps: wiem ze to pytanie nie do tego wątka ale może jakaś szybka podpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX580 jest najwydajniejsza jednordzeniową karta z serii 5xx , GTX560Ti jest 3 w kolejności .

 

Zawsze tak jest - wchodzi karta topowa , potem w ciągu kilku miesięcy słabsze karty , czasami wykonane w innym procesie technologicznym i mające kilka poprawek ale zawsze słabsze .

 

Co do wyboru samej GTX580 - dobre ( a może nawet lepsze ) są MSI GTX580 TwinFrozr III PE i Asus GTX580 DCII , na pewno lepsze jest MSI GTX580 Lightning .

 

Co do zasilacza - 600-650 W powinno wystarczyć np. XFX Core 650W za 339 zł czy Thermaltake Toughpower XT 575W za 309 zł , ceny z techplanet.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym kupić optymalną kartę graficzną (ATI, a nie NVidia), w cenie 600-650 zł, do takiej konfiguracji:

 

Procesor: Intel i7-2600K, 4 Cores / 2 Threads, 3.4 GHz, 8 MB Cache

Płyta główna: MSI Z68A-GD80 (G3)

Pamięć RAM: DDR3 16 GB Kingston HyperX, 2x8 GB (DualDDR 2x4 GB)

Dysk twardy: OCZ Agility 3 120 GB (AGT3-25SAT3-120G)

Obudowa: Fractal Design Midi Define R3 (FD-CA-DEF-R3-BL)

Zasilacz: Fractal Design Tesla 650W 80Plus (FD-PSU-TESLA-650)

+ Windows 7 Home Premium 64bit PL

 

Myślałem o czymś takim:

MSI Radeon HD6850 1 GB DDR5 256bit PCI-E (R6850 Cyclone)

 

Jak myślicie? Może macie lepsze propozycje?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

P.S. Od razu zaznaczam, że nie gram w gry, ani nie tworzę grafiki 3D, więc chcę kartę mniej więcej na tym poziomie, żeby nie zestarzała się wyjątkowo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to my byc config do gier

 

- Za duzo ramu, doloz do grafy. Optymalne 2x4GB

- Za mocna zasilka, doloz do grafy (chyba ze planujesz jakiegos potwora 300W+, ale widac ze nie)

- Pomysl czy I7 jest Ci potrzebny, I5 + mocniejsza grafa bedzie wydajnieszy i to bardzo.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Od razu zaznaczam, że nie gram w gry, ani nie tworzę grafiki 3D, więc chcę kartę mniej więcej na tym poziomie, żeby nie zestarzała się wyjątkowo szybko.

 

Jak to my byc config do gier

 

Dokładnie, konfiguracja źle zbalansowana chyba że ma służyć głównie do czegoś innego niż gry...

 

Dziękuję za chęci, ale od razu zaznaczyłem, że to nie jest komputer do gier :)

 

Potrzebne jest mi dużo RAMu, gdyż używam wielu pamięciożernych programów. Komputer będzie służył głównie do tworzenia grafiki dwuwymiarowej. Oprócz tego będę oglądał na nim filmy w 1080p. Pozostałe funkcje, które będzie spełniał, wymagają dużo słabszej konfiguracji, więc nie są warte wspominania. Karta graficzna jest dla mnie w zasadzie mało ważna, ale z oczywistych względów chciałbym kupić jak najlepszą w tej cenie, dlatego zgłaszam się do was o pomoc ;)

 

Proszę o kolejne podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veeth

 

Wszystko zależy ile będzie dopłaty do gtx 580

tu masz porównanie 560ti i 580

Dołączona grafika

 

fauno

 

Do 650zł szukałbym zdecydowanie hd 5870,szybsza od 6870

Dołączona grafika

 

tyszek21432

 

Wyżej kolega ten sam problem,a więc "Geforce: GT 220,9500gt,8600gt,Radeon: 2600xt,3650 wszystko na ddr3,ddr2 omijaj szerokim łukiem.Mocniejszych kart nie ma sensu wsadzać bo będą się marnować. " Radziłbym jednak wymienić zasilacz na markowe 300-350w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fauno, podaj jeden powód dla którego nie możesz korzystać z grafiki zintegrowanej a chcesz utopić 600zł w zewnętrznej grafice.

 

 

tyszek21432, co chcesz robić na tej karcie? Grać? czy może tylko pulpit wyświetlać?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 9600GT do kitu ? Mogę ją mieć za mniej niż 100PLN, kwestia tylko czy zasiłka wytrzyma.

 

Naturalnie do 100zł to dobra cena,tylko jak mówisz że nie grasz to lepiej np.pasywne gt210,masz ciszę i gwarancję,9600gt bez gwary,leciwa i może jakiś wyjec. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fauno, podaj jeden powód dla którego nie możesz korzystać z grafiki zintegrowanej a chcesz utopić 600zł w zewnętrznej grafice.

 

Dobrze, że poruszyłeś ten temat.

 

Powód jest prozaiczny - nie ufam integrze, boję się o chłodzenie.

Poza tym kiedy zdarzy mi się ochota na pogranie przez chwilę w jakiś nowy tytuł - będę w kropce.

 

Jak duża mniej więcej jest różnica w wydajności tej integry i tego Radeona w procentach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęci, ale od razu zaznaczyłem, że to nie jest komputer do gier :)

 

Poza tym kiedy zdarzy mi się ochota na pogranie przez chwilę w jakiś nowy tytuł - będę w kropce.

 

Jeszcze dwa browarki i to ogarnę

Powód jest prozaiczny - nie ufam integrze, boję się o chłodzenie.

 

Chłodzenie czego niby?

Jak duża mniej więcej jest różnica w wydajności tej integry i tego Radeona w procentach?

 

W wyświetlaniu pulpitu różnica wydajności wyniesie 0%, w grach? pewnie w sieci będą testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest jednak różnica pomiędzy "komputerem do gier", a "komputerem, który jest używany do pracy z grafiką, na którym być może raz na pół roku ktoś przez chwilę w coś zagra". Może się mylę i potrzebne są browarki.

 

"Pewnie w sieci będą testy" - chyba po to jest takie forum, że nie każdy zna się na temacie i jeśli ktoś potrafi, to pomaga? Jeśli mam być odsyłany do Google, to dziękuję za taką pomoc. Szperałem, wyszperałem jakieś wyniki benchmarków, ale nawet nie wiem jak to do siebie przyłożyć. Namnożyło się tego od czasu, kiedy ostatnio się tym interesowałem. No i w wypadku integry podawane są jakieś dziwne wyniki - nie wiem co do czego przyrównywać i jak te różnice interpretować. Tj. jak przekładają się one na użytkowanie (np. w jaką grę zagram czy ile trójwymiarowych obiektów stworzę w 3DS Max na konfiguracji z grafiką zewnętrzną, czego nie uda mi się już zrobić na integrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie do 100zł to dobra cena,tylko jak mówisz że nie grasz to lepiej np.pasywne gt210,masz ciszę i gwarancję,9600gt bez gwary,leciwa i może jakiś wyjec. :)

 

 

Właśnie w tym była pasywna 7300gt, usmażyli ją podczas grania w fife 11. Założę coś z aktywnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fauno, pisałbyś jak człowiek to może otrzymywał być odp na takim samym poziomie.

Od razu zaznaczam, że nie gram w gry, ani nie tworzę grafiki 3D

Do takich zastosowań wystarcza integra w zupełności.

Integra do nowych gier się nie nadaje. Jakie ma więc znaczenie jaka różnica procentowa wydajności jest pomiędzy HD3000 intela a HD6850 AMD?

Zastanów się więc czego oczekujesz od komputera, karty graficznej. Ubierz to w wypowiedź na forum. Będziesz mógł liczyć na pomoc.

Inaczej, możesz się obrażać jak dziecko, bardzo proszę.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...