Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Konfig:

Chieftec CTG 500-80P

MSI 870-C45

Phenom II X4 955 BE

XFX GeForce 8800 GTX 768 MB - na sprzedaż

2 x Seagate 250 GB

Samsung SyncMaster940B

 

I tutaj tak, zakładając że posiadacz tego komputera chciałby wymienić grafikę, poprosiłbym o 3 propozycje:

1. Grafika nowa do 600 zł ( HD 6850 ? )

2. Grafika nowado 400 zł

3. Grafika używana jak najtaniej.

 

Przez najbliższe 3 miesiące będzie to chodziło na monitorze który podałem wyżej przy natywnej rozdzielczości 1280x1024, ale później prawdopodobnie będzie zmiana na jakieś FullHD 24-27 cali. Generalnie do gier tylko i wyłącznie komputer. 8800 GTX na sprzedaż ( za ile ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD6850 będzie najlepszym wyborem. To najbardziej odpowiednia karta graficzna do takiego zestawu w tej cenie.

 

To zakładałem bo sam mam zestaw z tą kartą, ale interesują mnie pozostałe 2 opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje karty graficznej do takiego zestawu:

 

E8400 bez OC

zasilacz Tagan 600W

płyta DFI LanParty DK P35

2x2gb OCZ ddr2

 

Miałem GF 8800GTS ale wczoraj zakończył swój żywot. Mam w planach za rok, półtora wymienić cały sprzęt więc nie chce wydawać na kartę za dużo i jeśli jest to możliwe zmieścić się w 300-350zł. Karta ma być pokroju tego 8800gts może coś ciut lepszego ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, nie brałbym nowej nvidii (GTX) do 2-rdzeniowego proca, zwłaszcza pre-sandybridge:

 

2-rdzeniowy procesor i karta graficzna NVIDIA GeForce? Nigdy! : NVISION.pl

 

Radeon i GeForce na procesorze 2- i 4-rdzeniowym - Runda II. Wprowadzenie. Benchmark.pl

Jest tego więcej, wystarczy googlać "narzut sterowników graficznych na procesor".

 

Nasze testy, mamy nadzieję, rozwiewają wszelkie wątpliwości. Sterowniki NVIDIA ForceWare zaniżają wydajność w grach na procesorach 2-rdzeniowych (2-wątkowych) i jest to niepodważalny fakt. Oczywiście nie występuje on w każdej grze oraz w każdym systemie operacyjnym – dotyczy to bowiem tylko (a raczej „aż”) systemów operacyjnych z rodziny Windows Vista oraz Windows 7. Jak poważny jest to problem? Na 10 przetestowanych przez nas gier – a tylko gry braliśmy pod uwagę i tylko w realnej grze, a nie we wbudowanych testach – problem z zaniżoną wydajnością na procesorze 2-rdzeniowym (i 2-wątkowym) i karcie graficznej NVIDIA GeForce wystąpił w 5, czyli statystycznie w połowie.

Brałbym 4870, jak się uda wzmieścić w cenie to 4890 - i tak wszystko jest na DX9, a tym, co jest na DX11 nie nacieszysz się na tej klasy sprzęcie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, nie brałbym nowej nvidii (GTX) do 2-rdzeniowego proca, zwłaszcza pre-sandybridge:

 

2-rdzeniowy procesor i karta graficzna NVIDIA GeForce? Nigdy! : NVISION.pl

 

Radeon i GeForce na procesorze 2- i 4-rdzeniowym - Runda II. Wprowadzenie. Benchmark.pl

Jest tego więcej, wystarczy googlać "narzut sterowników graficznych na procesor".

 

Brałbym 4870, jak się uda wzmieścić w cenie to 4890 - i tak wszystko jest na DX9, a tym, co jest na DX11 nie nacieszysz się na tej klasy sprzęcie.

 

Za 330 sprzedałem swojego 4890. Ewentualnie proponuję poszukać HD5770 i zamiast bezkompromisowej wydajności zyskać ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, która z tych kart:

ASUS GTX560 1DCIIOC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

R6850-CYCL-1GD5PE/OC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

będzie bardziej odpowiednia do zestawu [przede wszystkim gry BF3, Skyrim, GTA 4]:

i3 2120

AsRock P67 Pro3 B3

4GB DDR3 Kingston 1333 CL9

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

 

i pytanie odnośnie zasilacza: czy uciągnie te karty? jeszcze nie wiem którą zakupie ale chciałbym żeby zasilacz nie był "na styk" tylko by miał jeszcze trochę "luzu"

 

z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już GTS to na ddr5.

 

Jeśli 450GTS z DDR5 to już się robi 400zł

 

Za 330 sprzedałem swojego 4890. Ewentualnie proponuję poszukać HD5770 i zamiast bezkompromisowej wydajności zyskać ciszę.

 

Zapomniałem napisać że najlepiej jak karta będzie nowa ;).4890 i 5770 ciężko znaleźć w jakimś sklepie a ceny na allegro za nowe to też ponad 400zł

/

Jeżeli w tym przedziale 300-350zł ciężko znaleźć coś sensownego (nowego) to trochę dołożę.

Przeglądając trochę tematów na forach i benchmarku doszedłem do wniosku że w tym przedziale trochę ponad 400zł lepiej wychodzi ATIRadeon np.(http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-hd6770-directcu-gddr5-1gb-i1979992133.html)6770 > GTS450? Ceny tych kart są bardzo podobne. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć opinii o takim Asusie, wszędzie są ale o wersji Silent. Ktoś miał do czynienia z tym Asus-em?, obiecuje to już ostatnie pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 450GTS z DDR5 to już się robi 400zł

 

Za ok. 350 zł da się znaleźć wersje GTS 450 z 512MB pamięci DDR5, aczkolwiek będą to tańsze modele Palita / Gainwarda, a więc na dobre chłodzenie nie ma co liczyć. GTS 450 to wydajnościowo coś pomiędzy Radeonem HD6750 a HD6770. Poniżej masz trochę tańszego HD6770 od Asusa, w zestawie dodatkowo dostajesz kod na grę Dirt 3:

Karta graficzna Asus Radeon HD 6770 DirectCU Game Edition 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę kupić kartę graficzną do 500 złotych i najlepszym wyborem tutaj byłby chyba HD 5850 jednak nie wiem czy można brać tą: http://allegro.pl/ati-radeon-hd-5850-1gb-spr-okazja-jedyne-takie-i1976427865.html. Co sądzicie o tym ? Można brać czy odpuścić. Dużo ludków już kupiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak reszta sprzętu - Procesor i zasilacz szczególnie ?

 

Z kupnem tego HD5850 bym się wstrzymał , to wersje OEM nie wiadomo przez kogo wyprodukowane , takty i chłodzenie z referentów .

 

W tej cenie celował bym w Sapphire HD5830 1GB Extreme albo inną HD5830 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę kupić kartę graficzną do 500 złotych i najlepszym wyborem tutaj byłby chyba HD 5850 jednak nie wiem czy można brać tą: http://allegro.pl/at...976427865.html. Co sądzicie o tym ? Można brać czy odpuścić. Dużo ludków już kupiło.

 

Nie chyba tylko na pewno jeśli chodzi o ATI (nie wiem jak teraz stoi geforce w tym segmencie). Karta jest bardzo mocna i spokojnie sobie radzi w full HD. Jak dobrze trafisz to i jeszcze podkręcisz (moja stabilnie bez zwiększania napięcia chodzi na 840/1200). Masz 30 dni na sprawdzenie karty. Nie widzę problemu aby w tym czasie nie wykryć defektów. Referent/noname nie ma znaczenia przy tej karcie. Zerknij na moją sygnaturę i zobacz że do tej pory nie wyszła żadna karta która była by logicznym zakupem w segmencie cena/jakość. Kupno jakiejkolwiek karty to teraz wywalanie sporej kasy w błoto gdyż nowsza generacja nie radzi sobie w Directx 11 tak samo jak stara więc i tak będzie trzeba grać w mniejszych ustawieniach. Jedynym sensownym wyborem wydajnościowo po tej karcie jest GTX 570-OC/580 a to już spora dopłata która może się zmniejszyć po wyjściu nowej generacji kart HD7000.

 

Jedyny minus ostatnio znaleziony to taki że mam blue screen na windows xp na sterownikach wyższych niż 11.3 przy oglądaniu filmów na youtubie. Na windows 7 nie ma takiego problemu.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że 30 dni na wykrycie jakiejkolwiek wady wystarczy, szczególnie, że zamierzam od razu pyknąć sobie w kilka gierek i zobaczę jak się sprawuje. Keniger też masz referenta ? Może od razu sprawdzę jej OC jak by co w czasie gwary, ale myślę, że karta jest wydajna i na razie nie będzie potrzeba OC, chociaż zobaczę może jakie ma możliwości. A no i zapomniałem napisać, że zdecydowałem się ją kupić i pewnie w poniedziałek lub wtorek będzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania zasadnicze: (konfiguracja z siga)

1. zamiana 260 216ps na 560 warta jest doinwestowania 500 pln po sprzedaży starej karty ? (przede wszystkim gry).

2. według przeróżnych testów 560 w stresie pobiera co najmniej 100 W więcej mocy niż 260, czy mój psu da radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to za testy...

W zależności od tego, czy Twoja obecna karta jest 55 czy 65nm, ma 170/180W. GTX 560/560ti są 40nm i mają odpowiednio 150/170W. Jeżeli wierzyć temu, to 100W więcej ma dopiero po OC (i to dość mocnym). Testowany zestaw był bardziej prądożerny, a pomimo tego pod OC lekko przekroczył 400W total.

 

Moje GTX460 ma podobne TDP, zasilacz mam również podobny, proca sporo mocniej prądożernego i daje radę, także u Ciebie też da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje nowej karty graficznej do poniższego zestawu :

cpu:C2D E 8200 oc

Płyta główna: Asus P5k SE

Pamięci: OCZ Reaper DDR2- 800

Zasilacz: Tagan 580w

Obudowa: Fractal Design Define R2

karta graficzna:ATI Radeon HD 4850 (do wymiany)

dysk: 500 GB caviar green editon

 

W przedziale do 700 zł. jednocześnie ciachał bym by nie lagowala z resztą podzespołów które chciał bym wymienić w trochę późniejszym czasie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet nieokreślony, narazie liczę na jakieś propozycje żeby proc nadążał za kartą ;) Co do zasiłki to CHIEFTEC 500W

karta pokroju hd6850 bedzie zapewne przerostem formy nad trescia...

Edytowane przez radi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet nieokreślony, narazie liczę na jakieś propozycje żeby proc nadążał za kartą ;) Co do zasiłki to CHIEFTEC 500W

karta pokroju hd6850 bedzie zapewne przerostem formy nad trescia...

 

Nie jest wcale takim złym pomysłem ta karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...