Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak bedzie wygladala sprawa ograniczenie karty w moim przypadku?? Kolega Kicha ma mocniejszego proca, a ja swojego nie podkrece dopuki nie znajde dobrego chlodzenia ktore sie zmiesci na moja plyte. Wiec czy warto inwestowac w taka karte?? Chcial bym zeby komp posluzyl mi z poltorej roku wiec juz nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor pewnie trochę ogranicza, w końcu to tylko dwurdzeniowiec. Do kart pokroju HD6850 i wydajniejszych optymalnym wyjściem są 4 dobre rdzenie.

 

Rdzenie nie są dla karty tylko dla oprogramowania. Wszystko zależy w co się gra. Jak gra wymaga więcej rdzeni to przy żadnej karcie nie będzie dobrze.

Mimo wszystko 6850 będzie OK.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Chciałbym pograć sobie w Battelfielda 3 przez siec oraz w kilka nowszych gierek w przyzwoitej jakości. Myślę o kupnie Sapphire Radeon HD 6770 czy to dobry pomysł do zestawu z sygnatury. Ma to sens czy nie bardzo? Nie chce narazie zmieniać jednostki centralnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kapkę" słaby proc. Wątpię, żeby udało Ci się na nim zagrać BF3 nawet na minimalnych(szczególnie jeżeli proc jest bez pożądanego OC).

W zasadzie wystarczyłby Quad 6600@3.0GHz i ten radek, żeby to miało sens.

 

Pozdrawiam

 

Procek mam podkrecony i gralem w bf3 na detalach niektorych na high, ale wyskakuje w niektorych momentach ze karta nie ma 512 ram.

Czyli co? Nie oplaca sie kupowac karty? Lepiej dozbierac do calego zestawu?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edytowane przez najdroch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa z E7200 i 4850. Twierdzi, że BF3 niespecjalnie płynnie mu działa. Da się grać, ale do wygody kapkę brakuje.

To czy wybierzesz tylko kartę, cały zestaw czy kartę+proc zależy tylko od twoich możliwości finansowych.

IMHO cena/możliwości najlepsze ma ten radek z Q6600, ale to twoja decyzja.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu autor twierdzi, że na G620 gra w BF3 i sobie chwali. Nie wiem na ile ta opinia może być obiektywna.

Na ile masz wykręcone to C2D?

 

Na konfiguracji g620+mocna karta, mozna grac w dowolnych detalach na dowolnej rozdzielczosci przy 35-50 fps. Fraps nie pokazuje niepokojacego min fps, podczas godziny w mp nie pokazal mniej jak 24 w fhd/medium. Natomiast wystepuja podczas gry drobne scinki w momentach gdy na ekranie wiecej sie dzieje i czasami nazwijmy to spowolnienia z przyczyn losowych. Nie sa to freezy ograniczajace grywalnosci, ale uczciwie trzeba powiedziec, ze komfort gry jest TROCHE ograniczony. Jakosc tych 25 fps minimalnych jest taka sobie, widac wyraznie przyciecie pewnie trwajace 1/4 sekundy ale fraps tego nie uwiecznia, bo pokazuje srednie z calych sekund. Na 4 rdzeniowym athlonie juz jest calkiem idealnie, a ten procesor pod fm1 jest ostatnio sprzedawany w atrakcyjnych cenach, na q6600 tez powinno dzialac dobrze. Z drugiej strony drobne sciny na MP nie ograniczajace komfortu gry wystapia na kazdej 4 gb konfiguracji w pewnych warunkach.

 

Acha poleca sie g540/g620, nie wiem czy nie warto doplacic do g8xx, chociaz roznice nie sa obiektywnie duze to akurat w przypadku takich procesorow male roznice wplywaja na komfort uzytkowania.

 

IMHO cena/możliwości najlepsze ma ten radek z Q6600, ale to twoja decyzja.

 

Ostatnio na allegro te procesory chodzily po 350 zl. Nie wiem czy w takiej cenie jeszcze warto.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka karte doradzicie do pdc e6600/msi p35 neo2 fir (swiezo dostany(procek), nie wiem jak wygladaja jego mozliwosci oc, ale bede go gonic na ile sie da). budzet w granicach 300/350 zl; myslalem o jakims radeonie (4850? 4870?) ale nie chce kupic czegos, co mi proc w duzym stopniu ograniczy(chociaz pewnie i tak ograniczy). zasilacza nie wpisalem bo bede rowniez zmieniac na jakies markowe 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, jak wyglada sprawa roznicy miedzy ddr3 a ddr5 (widzialem ze efektywne taktowania pamieci sa prawie 2 razy nizsze w przypadku ddr3, ale po raz kolejny, nie wiem czy jest sens pompowac w to nawet te kilkadziesiat zl wiecej skoro przy tym cpu moge z tego i tak nie skorzystac)? zwracac na to uwage, czy raczej olac? (zasilke wezme chyba jednak 500W skoro piszesz, ze w sam raz, wole miec to 50W zapasu %-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(4850? 4870?) ale nie chce kupic czegos, co mi proc w duzym stopniu ograniczy(chociaz pewnie i tak ograniczy). zasilacza nie wpisalem bo bede rowniez zmieniac na jakies markowe 450W

 

z nówek możesz kupić HD4850 GDRR5 - Vertex Radeon HD 4850 1GB 256 bit GDDR5 HDMI, DVI ,D-Sub - 299 zł

 

z PSU - z tańszych Fortron FSP400-60GHN 80+ - 140 zł , solidna konstrukcja na +12V ma 384W , w tej cenie trudno o coś lepszego

 

z troche droższych - Fortron FSP500-60APN - 178 zł , troche mocniejszy od poprzedniej , ale konstrukcja APN , ja generalnie zalecałbym jednak GHN-a bo te 384W na +12V i tak styknie do twojego konfigu

 

można oczywiście polecieć w "lekką" Watomanie i kupić np. - Aerocool E80-600 (600W) 80+ - 196 zł , w testach wypadł przyzwoicie cena też przystępna , prod. jest Andyson lub HEC generalnie może być

 

ciekawą konstrukcją jest jeszcze - Be Quiet! SYSTEMPOWER (BN090) S6-SYS-UA-450W - 203 zł , na stronie BeQuiet-a piszą że na linii +12V ma 432W więc całkiem całkiem , skoro ogólna moc to 450W - Mój odnośnik

 

no i na koniec moi ulubieńcy:

SeaSonic SS500ET80+ / 212 zł

 

XFX Core 450W 80+ ( P1-450S-XXB9 ) - 214 zł - prod. Seasonic seria S12II - tylko brać dokładnie model P1-450S-XXB9 - jest jeszcze wersja v2: P1-450S-X2B9 , ale ma słabsze okablowanie a tak mocowo i konstrukcja -S12II- jest taka sama, więc lepiej kupić - P1-450S-XXB9 .

Edytowane przez rewox
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki zestaw:

CPU:AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz BOX / GPU:Asus EAH4890 TOP/HTDI/1GD5

HDD:Samsung Spinpoint F3 HD502HJ / MOBO:Asus M4A785TD-V EVO

RAM:Kingston HyperX DDR-3 1333 2x2GB CL9 Blue Version / Napęd: Asus DRW-22B2ST

Zasilacz:OCZ ModXtream PRO 500W / Aerocool VX-R PGS

 

no i padła mi dziś grafa. Jaką grafę mógłbym kupić do tego zestawu? Budżet ok. 600-650zł. Maksymalna długość karty do tej obudowy to 29cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SilaHD w tej kowcie dobrym wyborem będzie HD6850 :

 

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - 605 zł

 

Asus Radeon HD 6850 DirectCU 1GB DDR5 PCI-E BOX v2 - 615 zł

 

MSI AMD Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (860/4400) (wer. Power Edition OC - Over Clock) (wentylator CYCLONE) - 619 zł

 

karty mają ok. 25 cm długości

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info. Znalzłem jeszcze na alledrogo taką kartę SAPHIRE RADEON HD 6870 1GB GDDR5 (11179-09-20G) za 669zł. Warto dołożyć te parę złotych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SilaHD - zaletą tego Saphire jest ciche chłodzenie.

 

aha, jak wyglada sprawa roznicy miedzy ddr3 a ddr5 (widzialem ze efektywne taktowania pamieci sa prawie 2 razy nizsze w przypadku ddr3, ale po raz kolejny, nie wiem czy jest sens pompowac w to nawet te kilkadziesiat zl wiecej skoro przy tym cpu moge z tego i tak nie skorzystac)...

 

Zdecydowanie tylko DDR5 Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu padła GF4 Ti4200 64MB AGP 8X. Karta wyświetla artefakty.

 

Potrzeba coś w zamian do około 70 zł. Większość zadań kompa to internet i pisanie dokumentów, ale syn znajomego grywał też w jakieś starsze gierki. Co w tej cenie najlepiej kupić?

 

Komp to:

Barton 2500+, MSI K7N2, 1,5GB DDR, zasilacz Megabajt 350W nowy (wymieniony kilka miesięcy temu).

 

 

Widzę, że z Ati to w tej cenie chyba maksymalnie 9600pro czy xt np taki LINK lub 9800pro jak się uda, natomiast w Nvidii to widzę maksymalnie FX5500 w tej cenie.

 

pozdrawiam

slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego do wydajności G620 brakuje Ci trochę. Jak pogonisz cpu na 3GHz to trochę się zrównasz.

 

mam to pochytania w okazjonalnej cenie core 2 extreme 3gh QX9650. Płyta niby obsługuje, ale nie wiem czy boxowy wiatrak od c2d i cała raszta podoła. jak tak to biore :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie będzie wskazane lepsze.

 

Byle nie była to okazja z allegro typu nie testowane, mam laptopa, dostałem od kolegi w rozliczeniu za chipsy, nie przyjmuje negatywów.

 

nie nie opcja jest raczej typu "przyjechał ze sprzętem do naprawy, proc przetestowany na testerze i wszystkie testy OK"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nasze serwisy mają takie testery...

To od znajomego czy z sieci?

 

znajomy. jaki cooler wydajny i dobry do tego, no i czy przy tym procu i HD6770 powinien mi ładnie BF3 chodzić? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dobrze chodzić. Raczej nie na ultra ale powinno umożliwić przyjemnie granie.

 

Chłodzenie to myślę, że Mugen, z mocowaniem na lga775 chodzą po ok 80zł na allegro.

 

Ewentualnie http://allegro.pl/arctic-cooling-ac-freezer-7-pro-lga-775-wyprzedaz-i2027872833.html

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...