Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzieki wielkie za odpowiedż czyli najlepszy wyborem cena/wydajność będzie HD6850? Czy może jest jeszcze jakaś inna opcja - śmiało proszę coś dodać jeśli ktoś ma inny pomysł ;d

Edytowane przez Simonel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znów pytanie czy warto kupić ta kartę z tej aukcji od tego typa/firmy:

ATI RADEON HD 6870 1024MB 1GB OKAZJA! GW/FV (2232262464) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Czy lepiej kupić nowego Gigabyte HD 6850? Chodzi mi przedewszystkim abym miał jak najlepszą wydajność w rozdzielczości Full HD i mógł sobie pozwolić w 99% przypadkach na max detale w grach ... ;)

 

Więc jak radzicie? ;>

 

PS: Niestety nie mam jak nawet dołożyc do tej nowej SAPPHIRE HD 6850 te parę zł - więdz albo używana HD 6870 lub nowa HD 6850 ... sam nie wiem ... :P

 

Pozdro ;d

 

PS2: Sorry za te błedy ... ;/

Edytowane przez Simonel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma 100% pozytywnych z 1,3k aukcji... Tylko ta karta to oem z gwaranca rozruchową. Chłodzenie pewnie też super ciche nie bedzie, jak nie możesz ani grosza dołozyć to bierz puki są, opłaca się. Zawsze możesz w przyszłosci coolerek wymienić.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... teraz to sam serio wogule nie wiem, czy jednak wziąć ten HD 6850 z gwarancją, czy jednak kupić tego HD 6870 bo okazja i sam też widziałem ,iż koleś jest niby 100% oki, co do tego iż by była "lekko" głośniejsza to mi to i tak rybka ... :P Weżcie poradzćie jak się pokierwać w tym wyborze ;) THX za all uwagi/argumenty - piszcie śmiało! =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie możesz dołożyć 50zł.

Odpowiedz sobie czy będziesz mógł wyłożyć 500zł za trzy miesiące, w przypadku awarii karty.

 

Więc, więc, więc, więc, więc, więc, więc, więc,

więc, więc, więc, więc, więc, więc, więc

więc, więc, więc, więc, więc,

więc, więc, więc, więc,

więc, więc, więc,

więc, więc,

więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc wezme HD 6850 nóweczke ^^ To prawda ,że podkręcona HD 6850 można poruwnywać z tym referentem od AMD HD 6870?

 

Takie porównanie jest trochę naciągane, bo 6870 też się podkręca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weżcie mi powiedzcie czy GTX 560 OC, od Gigabyte jest lepszy od Radka HD 6850 też Gigabyte? Sprawdzałem parę testów na zagranicznych forach i sam nie wiem, czy Radek best, czy ten gtx ma jednak przewage ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup lepiej coś nowego HD 6850 to 6870 od AMD odpuść sobie 99% to sprzęt po naprawach...

 

Akurat nie w tym wypadku, ma ich zbyt dużo aby były to po serwisówki. Karta to magazynowy oem, takie trafiały głównie już do gotowych zestawów a to, że czasami producent zrobi więcej niż trzeba to leżą po magazynach ;] Jak ktoś ma kontakty to wykupuje całą partię i sprzedaje jak ten koleś.

 

A weżcie mi powiedzcie czy GTX 560 OC, od Gigabyte jest lepszy od Radka HD 6850 też Gigabyte? Sprawdzałem parę testów na zagranicznych forach i sam nie wiem, czy Radek best, czy ten gtx ma jednak przewage ;p

Fermiego możesz brac pod uwage jak masz ogarnięte 4 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas grania w Mass Effect 1 monitor zgasł a gra się zawiesiła. Po resecie wywala artefakty już w biosie. W systemie karta jest z wykrzyknikiem i nie widać jej czujnika ciepła w speed fanie czyli na 99% zdechła. Był to 5 letni 8600gt. Teraz chcę kupić coś tanio i zastanawiam się nad 9600. Czy zasilacz no name 550W poradzi sobie z tą kartą ? Reszta podzespołów to P5K SE, 2 GB DDR2 i C2D e4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która 9600 ?

 

GT czy GSO 384MB/768MB ?

 

Bo 9600GT ma prawie 2x wyższy pobór prądu podobnie jak 9600GSO .

 

Co do zasilacza - jaki to dokładnie model i ile ma amperów na linii +12V - musi mieć przynajmniej 15A na tej linii .

 

Choć najlepsze wyjście to kupno jakiegoś markowego zasilacza 350W/400W - z reguły mocniejsze niż no name 500-600W , o sprawności i zabezpieczeniach nie mówię .

 

Od biedy używany Fortron HLN 350W/400W za 50 zł lub 100 zł , albo z nówek Seasonic ET 400W za 155 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa LC Power Super Silent 550W v2.0. Budżet najlepiej jak najmniej bo granie na PC mnie już nie kręci ale komp do innych zadań by się przydał.

Edytowane przez Firo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to czasem LC Power ?

 

LC Power nie jest wybitnym zasilaczem ale nie jest też to kompletne dno - ma 2 linie +12 V po 16A i 18A co daje teoretycznie 408W , ale w praktyce będzie mniej choć dla E4500+9600GT powinno wystarczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie LC początkowo wkradła się literówka :) No nic chyba poszukam jakiegoś taniego 9600GT. Te karty są już wyposażone w dodatkowe źródło zasilania czy pobierają moc tylko z gniazda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa LC Power Super Silent 550W v2.0. Budżet najlepiej jak najmniej bo granie na PC mnie już nie kręci ale komp do innych zadań by się przydał.

 

To nie lepiej kupić jakąś pasywną 5450 lub coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak te dwie karty wypadaja przy 8600GT ? Bo jednak jest jedna gra na PC na którą czekam - Diablo 3 i dlatego bardziej chciałbym iść w stronę 9600. Na 8600GT beta śmigała zadowalająco na przyzwoitych detalach. A niechciałbym karty słabszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...