Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tamte będą słabsze w grach. Porównywalny będzie chyba GFORCE GT220 1GB HDMI/DVI/VGA NORMAL LUB LOWPROFIL (2233757954) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale nie dokładnie nie wiem.

Tamte proponowałem dla opcji "zero gier".

 

Musiałbyś określić budżet bo tanio nie zawsze znaczy to samo. Z 9600 musisz zgłębić temat, są różne wersje, różniące się wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o serii 9600 to w zasadzie liczą się tylko 3 karty - 9600GT i 9600 GSO 384/768MB 192-bit .

 

9600GSO 256MB/512MB/1GB są słabsze ,sporo z nich to kastraty z 9600GT obcięte praktycznie o połowę .

 

Ew. HD4670/HD5670 od konkurencji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcę kupić coś tanio i zastanawiam się nad 9600. Czy zasilacz no name 550W poradzi sobie z tą kartą ?

Gainward 9600 GT Golden Sample działał mi na chieftecu 400W bez problemu.

 

Ja mam pytanie czy właśnie w/w karta pociągnie D3 na najwyższych detalach? Robiłem upgrade i tylko karta mi została do wymiany, a jako że pojawiają się nowości, wolę poczekać z kupnem jakiegoś GTX-a. Pozostałe specyfikacje: i5 2500k, 8GB RAM. Skyrim działa dobrze na najwyższych detalach (bez AA).

 

BTW Firo, jak kupię GTX-a, to możesz mieć zawieszone konto dla przykładu, jeśli nie zaprzyjaźnisz się z regulaminem

 

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywać Szefa 400W do no name 500W ( wszystko jedno jaki szef i jaki no name ) to lekka przesada .

 

Nawet najsłabszy nowy szef 400W będzie mocniejszy niż większość no name 500W , wyższej klasy modele to nawet i no name 600W pewno zagną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc zdecydowałem się na 4850 wersję 512 i mam nadzieję że LC podoła. Póki co załatwiłem sobie 86GT 512 DDR2 ale ta karta jest sporo wolniejsza od mojego starego 86GT 256 DDR3 więc jestem i tak zmuszony do zmiany bo nawet w te gry które już mam na PC nie zagram. Nigdy nie miałem karty od ATI ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Karty z serii 4850 mają dodatkowe zasilanie ? Czy jest to zależne od modelu ? Chcę wiedzieć żeby trafić już taką z przejściówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję porady to troszkę zgłupiałem :)

 

Mój Vertex 4850 1024MB DDR5 z sygnatury po 4 tygodniach dokończył swojego żywota - padła któraś kość pamięci. Dostanę nową sztukę i mam możliwość dopłaty do innej karty. Za około 100 zł mogę mieć SAPPHIRE 6770 1024MB DDR5. Do 6790 musiałbym dołożyć ponad 200 zł, a to już troszkę za dużo :)

 

Powiesz szczerze, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami 4850 i jego OC. W sumie po podkręceniu miałem 4870 i 14k z groszami w 3D Marku 2006. Do tego mam Accelero Twin Turbo, czyli cisza i spokój.

 

Teraz pytanie, czy opłaca się dopłacać 100 zł do 6770? Moje chłodzenie zapewne nie będzie pasowało, 6770 na pewno posiada plombę i chłodzenia nie zdejme...

 

Nie interesuje mnie mniejszy pobór prądu. Przeglądałem chyba wszystkie testy i wyniki otrzymywane przez 6770 i 4870 to prawie jedno i to samo...

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w co grasz, w jakiej rozdzielczości i ile jesteś w stanie dopłacić. Karta, która pozwoli na odczucie różnic w wydajności względem 4850 to min. 6790/6850 - wyższe detale + zauważalny wzrost płynności  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko miesiąc, dlatego zapytałem się o możliwość wymiany karty na inną. Kusi mnie Sapphire, miałem wcześniej 3870 od Sapphire i działał 3 lata od nowości u mnie, sprzedałem go i działa do tej pory. Wymieniłem na Vertexa i 4 tygodnie działał, a potem [gluteus maximus] :) Karte kupowałem w sklepie stacjonarnym, była oryginalnie zapakowana i zaklejona, także napewno dostałem nówke sztuke.

 

Mam monitor 1080p, gram okazjonalnie. W wysokich rozdzielczościach, np BF BC2, Wieśka 1 i 2, Skyrim itp. Do tych gier i 3870 dawało nieźle rade.

 

Wezmę chyba tego Sapphire. Boje sie powtórki historii z Vertexami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna i ta sama karta, miała założone Accelero S1 rev.2. 4850 miała Twin Turbo, jakbyś czytał dokładniej to byś zauważył.

 

Jakiś czas wcześniej kupiłem Accelero Twin Turbo. A Accelero Twin Turbo to nie S1 rev2. które było na 3870 - to chyba logiczne :)

Miałem zamienić na serie 6xxx, ale finanse w ostatniej chwili mi na to nie pozwoliły, anulowałem zamówienie i kupiłem 4850 Sherlocku :) Przykro mi, ale nie dałem rady zmienić opisu na allegro, że zmieniłem na serie 4xxx. Za szybko się sprzedała...

 

Chociaż myślę, że akurat nie tym kierował się kupujący.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 jest lepiej zoptymalizowany pod geforce'y.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-560-ti-1gb-n560gtx-ti-hawk-399767/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx570-1280mb-426018336-1756-371521/

 

 

 

Jeżeli będziesz grał też w inne rzeczy to HD7850 to też dobra opcja, sapphire na agito za 900 z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaką kartę graficzną zamieniliście z GT520 2 GB

Chodzi mi o kartę do gier (jak najwyższe detale).

Płyta główna to GIGABYTE M68MT-S2

Jeśli można prosić o linki był bym wdzięczny

Edytowane przez dominik0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominik0

 

Jakakolwiek sensowniejsza karta będzie dobra - od 9600GT/9600 GSO 384MB/768MB / HD4670 poczynając .

 

Wszystko zależy od tego ile masz kasy i jaki masz sprzęt .

 

Podaj to o co cię Klaus prosi to bardziej pomożemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi drodzy koledzy :) czy do komputera, na którym stoi Windows 7 z włączonym Aero i jest używany do przeglądania internetu oraz oglądania filmów (również HD) wystarczy karta z szyną pamięci 64-bit? Czy w takich zastosowaniach ten parametr ma w ogóle znaczenie?

Nowa karta z szyną 64-bitową kosztuje nieco ponad 100 zł, a za 128-bitową trzeba już dać powyżej 200 zł (używki nie wchodzą w grę). Nie chciałbym dopłacać 100 zł jeśli nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz obecny sprzęt - procek , płyta główna , karta graficzna , zasilacz - marka , model i moc !!! .

 

Bo może wystarczy ta co masz ( od biedy wystarczą karty z serii GF 8xxx nawet 8400GS czy HD2xxx , do nowszego flasha lepsze karty z serii HD5xxx/HD6xxx ) albo integra .

 

Szyna pamieci w tym przypadku ma marginalne znaczenie , to nie gry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz obecny sprzęt - procek , płyta główna , karta graficzna , zasilacz - marka , model i moc !!! .

 

Bo może wystarczy ta co masz ( od biedy wystarczą karty z serii GF 8xxx nawet 8400GS czy HD2xxx , do nowszego flasha lepsze karty z serii HD5xxx/HD6xxx ) albo integra .

 

Szyna pamieci w tym przypadku ma marginalne znaczenie , to nie gry .

 

Mój sprzęt jest w podpisie :) A karta ma być do kompa znajomego. Proc Athlon 260, zasilacz OCZ 400W, jedynie nad kartą się zastanawiałem, bo nie wiedziałem właśnie czy szyna pamięci może w jakiś sposób spowalniać odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości.

A zastanawiam się nad radkiem HD5450, bo do 6450 chyba nie ma sensu dopłacać...

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...