Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

560 ti nie jest zbyt opłacalną kartą niestety, gdybyś mógł kupić drugiego jakoś bardzo okazyjnie, to wtedy można by brać, ale 800zł to nic nadzwyczajnego.

 

SLI generalnie ma sens tylko w przypadku high-endu, masz 3 monitory, jeden topowo pojedynczy rdzeń na gpu nie wystarcza? składasz sli. Sli z mid-endowych ma sens tylko jak to jakaś okazja, w przeciwnym wypadku lepiej kupować jedną mocniejszą kartę.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli z mid-endowych ma sens tylko jak to jakaś okazja, w przeciwnym wypadku lepiej kupować jedną mocniejszą kartę.

 

bezedura:P za 900zl masz 2x GTX 460 1GB ktore doganiaja GTX 680 za 2k, czy to jest Twoim zdaniem nieoplacalne (zakladajac, ze masz odpowiednia plyte i zasilke)?:)

Siedze na SLI od wielu lat (teraz 2x GTX465, kiedys 2x GTX260) i wbrew pozorom SLI nie sprawia na co dzien zadnych problemow (przynajmniej dla kogos kto w podstawowym stopniu ogarnia kompa). Gdyby bylo tak zle, ludzie by tego nie kupowali:) Problemy w nowych tytulach sa najczesciej niezalezne od tego czy masz 1 czy wiecej kart, a jesli sa bledy tylko z SLI/CF nvidia/ati szybko je lataja, bo mimo ze uzytkownikow multigpu jest malo, to robia najwiekszy halas na forach:)

Lata temu byly duze problemy, to fakt, ale wskaz teraz jakas nowa gre, w ktorej SLI/CF NIE dziala i jego brak bedzie doskwieral. W najbardziej wymagajacych tytulach (crysisy, stalkery, deusex, civ5, batmany, battlefieldy, wszystko na Unrealu, itepe.) SLI/CS dziala bez problemu. Ja osobiscie przypominam sobie dwa tytuly, w ktorych SLI nie dzialalo i by sie przydalo: Neverwinter Nights 2 i Settlers 7 (tutaj to ogolnie byly problemy i na jednej grafie).

IMO wiec warto za pol ceny miec wydajnosc topowej karty i miec ewentualnie problem w, niech bedzie, 1 na 10 gier.

Nawet po doliczeniu kosztow wiekszego poboru pradu: przy hardkorowym graniu 10h co dzien przez caly rok, dodatkowe 150W w kompie to ~250zl.

 

A bardziej w temacie: 800zl za 560Ti to troche duzo w tej chwili, gdy 580 z gwara mozna wyrwac za <1200zl na alleszmacie.

Aha, w SLI karty nie musza byc takie same, moga byc roznych firm/rozne modele, jedynie GPU musi byc identyczny. Mozna polaczyc customa z referentem, a jesli beda roznice w taktach karta z wyzszymi zrowna sie z wolniejsza. Takze nie trzeba polowac tylko na tego Hawka:)

Edytowane przez banantaffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 1gb nowa za 450zł ze sklepu? na ceneo/skapcu/morele to one się zaczynają coś od 550zł, więc 1100 za dwie.

Druga sprawa wydajność jest na poziomie gtx580 a nie 680.

Trzecia sprawa, trzeba dołożyć do płyty z sli. Jak ktoś kombinuje z takim sli to raczej brałby najtańszą płytę, musi z 200zł dołożyć do droższej płyty.

Zasilacz, większy pobór mocy.

Problemy z obsługą/skalowaniem.

 

Zysk z tego jest zdecydowanie mniejszy niż opisujesz. Takie mid-endowe sli zazwyczaj w danym okresie, na papierze jest nieco wydajniejsze niż najkorzystniejszy odpowiednik wydajnościowy z jednym rdzeniem, ale ten stan rzeczy się zmienia w miarę jak droższe karty tanieją (tanieją szybciej niż tanie karty).

 

Miałem przez opłacalność na myśli też sytuację, że sli z topowych, nie najnowszych zaraz po premierze, bo te nigdy nie są opłacalne, z racji na podatek od nowości.

W rezultacie sli opłaca się gdy nie starcza nam mocy w najlepszej jedno-rdzeniowej karcie (nie licząc drożyzny po premierze).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie usmialem :D

Tu napewno koledze chodzilo o GTX 460? Bo chyba jakas literowwka...

 

nie pilem, ale dopiero co wstalem z lozka, wiec stan zblizony :D Pokielbasilem fakty przez to, ze moje dwa graty sa mocno pogonione.

ofkoz 470 sa +/- na rowni, a 2x 560Ti nawet ciutke szybsze.

 

Dwie opcje wiec:

1. Dokupienie drugiej 560-tki za 750-800,

2. Sprzedaz obecnej za ~700 (uzywka) i dolozenie ~1350 do GTX 680.

Zakladajac, ze masz zasilacz i plyte (autor watku ma), IMO 1. opcja jest lepsza.

Wiadomo, ze to nie jest idealny, zloty interes, ale 500-600zl za brak ewentualnej mniejszej wydajnosci co ilestamnascie gier to IMO sporo (a przy obecnym poziomie grafiki crapnych portow z konsol i tak jest wtedy spora szansa, ze bedzie plynnie na pojednyczej karcie).

 

No ale kazdy ma swoje zdanie:)

Edytowane przez banantaffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne ze autor jest zadowolony i gitara. A ja nadal oczekuje wiesci na temat 7990 i 690. Mialem isc w cf z Radeonem 6870 ale wstrzymam sie czytajac o problemach dotyczacych skalowania, braku obslugi multi-gpu w przypadku niektorych gier itp. Nie wspominajac nawet o halasie, temp.w obudowie, i rachunkow za prad :rolleyes:

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zasilacz: Fortron FSP400-60APN

Płyta: GIGABYTE 880GM-UD2H (z kartą zintegrowaną)

Procesor: Athlon 2 X3-445

Ram: GOODRAM DDR3 2GB 1333MHz CL9- x 2

 

Jaką kartę dołożyć do takiego zestawu tak aby pograć komfortowo w Diablo 3 (rozdzielczość 1440x900).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850/5770/6770/6850. Wyżej nie ma sensu. Na każdej z wymienionych zagrasz bez problemu.

 

4850 wyrwiesz używane za 150zł (nowy 250zł http://www.morele.ne...02-9191-436170)

 

6770 http://www.morele.ne...9-06-20g-398182

 

a tak chodzi na 4850

 

 

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej nie ma sensu do Diablo 3 czy dla takiej konfiguracji sprzętowej?

 

Tak właśnie myślałem nad 4850 jednak obawiam się, że to będzie trochę za mało. Aktualny zasilacz spokojnie chyba podoła?

 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Edytowane przez gieeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoła - nie ma sensu do tej konfiguracji jak i do gry - beta jest wymagająca - ostateczna wersja pójdzie pewnie na wszystkim GF8600+

Dodam że ten nowy HD4850 to właściwie 4870 z niższym zegarem - nad kartą DDR3 będzie miał z 20% przewagi.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję wymianę GTX465 na coś mocniejszego (warto zmieniać ? ) + zasilacz nowy.

 

GTx465 to nadal dobra karta, próbowąłes go modowac na GTX470? Do tego spory potencjał oc i 6950 nie ma podejścia.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spadku wymagań diablo 3 full vs beta, to nie bym był taki przekonany, to by była pierwsza gra od blizzarda która chodzi lepiej w pełnej wersji.

4850 to niby pod "zalecane" wymagania podchodzi, raczej ograniczać może słaby procesor. Obecnie gra najbardziej tnie przy obliczeniach fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spadku wymagań diablo 3 full vs beta, to nie bym był taki przekonany, to by była pierwsza gra od blizzarda która chodzi lepiej w pełnej wersji.

4850 to niby pod "zalecane" wymagania podchodzi, raczej ograniczać może słaby procesor. Obecnie gra najbardziej tnie przy obliczeniach fizyki.

Do premiery zostały 3 tygodnie, to nie czas na zmiany w enginie. Gra praktycznie leci właśnie do tłoczni (wersja dyskowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że akurat w tym wypadku, klient bety jest sporo inny niż finalna wersja, już od dłuższego czasu. Powinien być jednak lepiej zoptymalizowany, bo obecnie są z nim problemy, niektórzy mają spore spadki fps nawet na kosmicznym sprzęcie. Pełną wersję instalatora d3, można już od około miesiąca ściągnąć.

Np. w przypadku starcrafta 2 (inna dość nowa gra od blizzarda na podobnym silniku) w becie chodziła lepiej, niż z każdą kolejną wersją/patchem finału, więc na tym tle, to nie nastraja optymistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam co proponujecie aby zastapic 2x HD6970 .

 

Chce zakupic 2x HD7970 .

 

Aktualnie posiadam 2 MSI Lightning OC HD6970

 

Ale troche slabe i zastanawiam sie powaznie nad tymi 7 poniewaz cena juz troche spadla .

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz MSI Radeon 7970 Lighting 3GB DDR5 po 2k. Z tego co widzę to cena spadła o 200 zł.

 

Miałem pisać, że taka wymiana się średnio opłaca, ale widzę, że grasz na Eyefinity.

 

Tak i nie ma wyjscia , dzis zamowilem po 2070zl. na miejscu w miescie Sklep Bincom moje aktualne bede sprzedawal :D

 

 

HD7970 jest w nets za 1650zł

 

Trudno bylo minelo :/ :D

 

Zamowione 2x HD7970 MSI OC Lightning .

 

Zobaczymy co bedzie :D i jak temp bo atualnie mam okolo 78stopni jak gram dluzej w bf3 okno musze otwierac , te powinny mniejsza temp osiagac ale sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, użyj ceneo zanim wtopisz 8 paczek :razz:

 

Nie 8 tylko 4 dokladnie 4140zl. sprzedam stare i nie bedzie zle :D

 

Stare do sprzedazy to MSi OC Lightning hd6970 uzywane okolo 2 miesiecy .

 

ps. Karty juz sa jade po 17:00 odebrac i zobaczymy jak sobie poradza w BF3 na 3 monitorach 24 cale .

 

Przy HD6970 mialem srednio 45-70fps na maksymalnych ustawieniach bez AA z HBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki zestaw:

 

Zasilacz: Logic, naklejka na zasilaczu taka jak na tym zdjęciu http://imageshack.us/photo/my-images/710/zasilaczk.jpg/

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA78GM-S2H v1

 

Procesor: Dual Core AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

 

Pamięć: 2 x 1GB DDR2-800 (400 MHz)

 

Karta graficzna: narazie tylko zintegrowana

 

Dysk, napęd

 

Komputer ma być do gier, więc chciałbym spytać jaką kartę graficzną i zasilacz do niego proponujecie ? Z tego co czytałem to ten zasilacz który teraz siedzi jest przeznaczony do komputerów biurowych więc pewnie trzeba będzie go wymienić. Co do budżetu to sam nie wiem ile mogę wydać ale napewno nie więcej niż 600-700zł. Wstępnie myślałem nad wstawieniem Radeona HD 6770,co o nim myślicie,czy nie będzie za mocny dla tego zestawu ? Proszę o jakieś propozycje zasilacza i karty g. i najlepiej jeśli to będzie jakiś sklep,w ostateczności allegro. Dziękuję.

Edytowane przez jeff333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj mój Asus 9800GT 512MB zaczoł sypać artefaktami równo i muszę kupić coś innego, przejżałem już wątek z kartami na kwiecień ale dalej nie jestem pewien który dokładnie model wybrać.

 

Chce żeby karta była, wydajnośćiowo, na poziomie starego 9800GT, prócz tego zależy mi na jak najcichszym chłodzeniu oraz żeby była w miare chłodna.

Jeśli chodzi o fundusze to chce wydać jak najmniej bo krucho ostatnio :)

 

Mój problem w sumie rozbija się tutaj o głośność chłodzenia, nie mam pojęcia który model danego producenta pod tym względem wypadnie najlepiej (akurat mój Asus 9800GT był bezgłośny ale samo chłodzenie bylo marne i w końcu karta padła, ofc zaraz po skończeniu się gwarancji)

 

Jeśli ktoś może doradzić coś to będe wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańsze z chłodnych to HD6770 (wydajność ~HD4870 - ale to piekarnik)

ewentualnie jakieś HD5770 z allegro

z droższych HD6850

 

taniej chyba nic nowego nie będzie, a z używek to wszystko raczej gorące modele ...

(kotlety na bazie g92 od Nv i 4850/4870 od ati)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...