Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pasywną już przerabiałem, i tak trzeba przypiąć jakąś wolnoobrotową 120 bo sobie w lato nie radzi, moja buda nie jest jakos super przewiewna (nie ma miejsca na wentyl z przodu ;S) wiec pewnie, tak czy siak, sie zacznie gotować. A że komp chodzi sporo to potem identycznie jak w przypadku mojego 9800GT, 56 w idle, mniej wycisnac na nim nie moglem, karta po 2,5 roku idzie do piachu.

 

Dużo pochlebnych opini widziałęm na temat MSI 6850 Cyclone, że cicha, chłodna i wydajna, ale to juz prawie 600zł ;/

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do pasywnych zwykle się cos dopina, ale będzie znacznie wydajniej z racji na powierzchnie oddawania ciepła :)

z 6850 jest też XFX

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-hd-685x-zdfc-377172/

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-hd-685x-zddc-419959/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywną już przerabiałem, i tak trzeba przypiąć jakąś wolnoobrotową 120 bo sobie w lato nie radzi, moja buda nie jest jakos super przewiewna (nie ma miejsca na wentyl z przodu ;S) wiec pewnie, tak czy siak, sie zacznie gotować. A że komp chodzi sporo to potem identycznie jak w przypadku mojego 9800GT, 56 w idle, mniej wycisnac na nim nie moglem, karta po 2,5 roku idzie do piachu

 

Sam wyciąg z tyłu w zupełności powinien wystarczyć + porządek z kablami, szczególnie dzisiejsze karty w idle mało co prądu zużywają tym samym mało wydzielają ciepła. Nie ma się czego bać, jakby nie było nowe karty są pare generacji do przodu lepiej rozwinięte pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

620zł z wysyłką boli, w dodatku nie jestem hardcorowym graczem (przeszło mi już :P) 9800GT najcześciej wystarczało (ok no, przy Wieśku 2 już brakowało) więc 6870 była by już chyba przesadą.

 

Co do pasywnych, wyciąg z tyłu jest, mam też 80 na boku na wysokośći karty graficznej ale nie uzywam go bo troche go słychać :P, karakorum na procku niestety wisi do dołu i ciągnie powietrze na zasilacz, zbyt genialny ten obieg nie jest ale nie da się inaczej zamontować na tej płycie ;S W dodatku, jak patrze do obudowy, przy tym pasywnym chłodzeniu chyba nie dam rady taśmy od dvd wepnąć w płyte. :P Podsumowując, kusi bezgłośność ale mam spore obawy że u mnie w budzie mimo all nie da rady :|

 

MSI 6850 bardzo mi się podoba, XFX mnie odstrasza (pewnie nie potrzebnie, ale mam tak złe wspomnieja z 4870 palita z dual fan że... :P), nie jestem jednak pewien czy warto dokładać do tych kart te 200zł :S

 

Uwielbiam takie sytuacje gdzie nie wiem co zrobić :|, ale będę się musiał w koncu na coś zdecydować. Jest jeszcze opcja żeby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na raty coś takiego, w teori dłużej posłuży.

 

I tak btw: celuje w 36 miesięcy gwarancji :P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wymienić swoją starą kartę graficzną (gf 8600 gt) na jakąś inną do 1200 zł( oby nie była za głośna). PC-ka używam głównie do gier lub oglądania filmów.

Specyfikacja:

Asus P8H67 R3.0

Intel Core i3 2120 3.3 GHz BOX

Corsair DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0

Zasilacz 420 W

Edytowane przez Okoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ralfo

Do tego procesora nie ma sensu brać nic powyżej HD6770. Tak jak zostało wspomniane, możesz pomyśleć nad pasywnym HD6770 od Gigabyte i założyć mu jakiś wolnoobrotowy wentylator 120mm. Ewentualnie możesz również przemyśleć zakup HD7750:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-r775oc-1gi-454742/

Wydajność na poziomie HD6770, pobór prądu niższy, powinien mieć dobre chłodzenie. Jeśli chodzi o HD6770, to chyba jeszcze poniższy model Power Color ceciach!e się cichym chłodzeniem:

http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-hd-6770-1gb-ax6770-1gbd5-ppvg-436815/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-2gb-gv-r785oc-2gd-462779

 

 

Jak zasilacz to jakiś noname to polecam zmienić na OCZ ZS 550W

 

 

 

Jest jeszcze opcja żeby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na raty coś takiego, w teori dłużej posłuży.

Ta karta jest może 10% wydajniejsza niż HD6870, raczej się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi. Ostatecznie wybiore między tym a tym w zależności czy będe w stanie dołożyć te 170zł.

 

Możliwe, że narazie 6850 nie wykożystam potencjału, ale przez next 3 lata będę mógł pomyśleć o lepszym procesorze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chieftec jest dosyć szeroki, ale oczywiście all pomieże dwa razy jeśli zdecyduje się na ten model. Dzięki za info.

 

Jeszcze takie fast pytanie, w kartach na kwiecień polecane są 6850/6870 nad GTX460, jeśli nie zamieżam kręcić a ten 460 jest w podobnej cenie co MSI 6850 cyclone (a chłodzenie też ponoć ciche), to czy nie jest on bardziej opłacalny? W wiekszości porównań jakie, na szybko, przejżałęm GTX jest lepszy, pewnie kwestia sterowników, ale... no właśnie, który lepiej.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralfo, http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n460oc-1girev_30

Jeśli trafisz na tą rev to masz kastrata.

Wejdź tu i kliknij zakładkę i zobacz ile jest wersji. Każda kolejna przycięta na cuda core albo na magistrali pamięci. W testach najpewniej występowała pełna wersja GTX460, na pułkach już jest różnie.

Fakt, że nigdy nie wiadomo co się dostanie w pudełku jest wystarczający, aby nie polecać tej karty. HD6850 mogą się różnić jedynie taktowaniem gpu i mem (chłodzenie, sekcja zasilania itd to wiadomo), reszta w HD6850 jest taka sama.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, ale najpierw przyszły komp:

 

Płyta główna: MSI Z77A-G45

Procesor: Intel Core i5-2500K

Karta graficzna: ????

Zasilacz: Thermaltake Toughpower Grand 650W

Pamięć RAM: Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX

Dysk HDD: WD Blue AAKX 500GB

Dysk SSD: Crucial M4 64GB

Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black

Chłodzenie: Scythe Mugen 2 Rev. B

 

Jaka karta najbardziej by pasowała do tego zestawu, zależy mi na podstawowych rzeczach: wydajność w proporcji do ceny danej karty oraz czy "udźwignie je mój komp".

 

Propozycje : Sapphire Radeon HD 7950 Dual Fan OC VS. ASUS Radeon HD7870 2GB 256bit DC II VS. Gigabyte Radeon R7870 OC 2GB

Edytowane przez dnvxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp "udźwignie" obie karty, więc kup to, na co masz pieniądze. Warto też zastanowić się nad modelami Gigabyte, które również mają dobre chłodzenia i często są jednymi z najtańszych niereferencyjnych HD7870 / HD7950.

Swoją drogą podzespoły w zestawie, który zamierzasz kupić, można lepiej dobrać, ale to już nie jest temat na takie rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek wydajności do ceny ma oczywiście karta tańsza, jak to zwykle bywa ;) Ale szafir HD7950 to też nie jest zła opcja, zobacz sobie benchmarki i zdecyduj czy chcesz dopłacać:

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/548?vs=550

 

 

I zmień pamięci na takie o napięciu 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wybieram używaną kartę AGP. Wacham się pomiędzy hd3850, a hd4670. Wiem, że wydajność jest na podobnym poziomie. Bardziej chodzi mi o prądożerność...

 

reszta gratów:

Gigabyte ga-k8u-939

A64 x2 3800+ Toledo (chodzi na 220x10) + chłodzenie aktywne Thermaltake

4x1gb PC3200 (220mhz oc)

Fortron FSP350-60HLC

Lite-on SOHW-16335

WDC WD800BB

2x wentylator 80mm Thermaltake

 

i teraz pytanie, czy ten Fortron udźwignie hd3850? Jeżeli tak, to jak długo coś takiego może orientacyjnie pochodzić (bo domyślam się, że z wiekiem raczej będzie mocy ubywać) ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacham się pomiędzy hd3850, a hd4670. Wiem, że wydajność jest na podobnym poziomie. Bardziej chodzi mi o prądożerność...

 

Skoro nie jestes pewny czy zasilacz to uciagnie, wybierz 4670

Radeon HD 3850 - TDP 95W

Radeon HD 4670 - TDP 59W

Tak w ogole to KLaus ma racje z tym pakowaniem sie w AGP. Chyba ze kolega nie mysli o sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, że zwyczajnie nie chce mi się wystawiać wszystkiego po kolei na allegro i każdorazowo latać na pocztę. HD3850 jest do wyrwania za ~150zł i dlatego pytam o zasiłkę... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając graty, nie dokupując kolejnej pamięci miałbyś w podobnych pieniądzach HD4850 + G530 + H61 + 4GB ddr3.

Różnica pomiędzy tym co ja proponuję a tym co uklecisz na AGP? Przepaść. Niestety problemem są napędy na ATA.

 

Powiedz jeszcze, czego oczekujesz po zakupie tej grafiki? Żeby nie okazało się, że cpu i tak nie sprosta oczekiwaniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...