Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, rozdzielczosc 1280x720 ustawienia low-medium i 25fps srednio, które oferuje konsola są lepszym wyborem :lol2: do tego brak modów, configów, koszt samej konsoli itp...  

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie oddalem do zwrotu radeona xfx 6870 tego z majowych zestawow komputerowych - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-hd-687a-zhfc-409664/ . Okazał się on nawet w idle mega głośny , coś nie do wytrzymania . I teraz zastanawiam się nad HIS radeonem 7850 - Radeon 7850 HIS 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) - Ceneo lider - Saturion.pl lecz nie mam pewnosci oprocz tego testu - Review of HIS Radeon HD 7850 2GB PCIE Video Card że jest cichy . Zastanawiam się też nad któryms z geforce'ów 560 ti tylko obawiam się że ten radeon z 2gb ramu może byc bardziej przyszlosciowy do zestawu z i5 2500k niż 1-gigowy geforce. Prosze o pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda karta jest głośna pod obciążeniem. Trzeba było kupić wersję Dual Heatpipe, która jest jedną z cichszych. Nie sądze, żeby ten HIS był dużo głośniejszy, niż jakikolwiek GTX 560Ti. Jak naprawdę zależy ci na ciszy to zainwestuj w Accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąlem tego Hisa jednak i jest przynajmniej o połowe bardziej cichy niż ten tragiczny XFX w dodatku te 150 zl ktore doplacilem dały sporego kopa graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z kartą Radeonem 7850 od MSI w wersji Twin Frozr III? Słyszałem pogłoski, że jest dość głośna, a nie mogłem znaleźć żadnych testów. Zastanawiam się między nią a Sapphire 7850, różnica cenowa w sklepie to 30 zł z tym, że Sapphire ma dopiero być w dostawie. Jakoś bardziej przemawia do mnie MSI, przede wszystkim gwarancją dłuższą o 1 rok, ale nie chciałbym kupić suszarki:P Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z ww. kartami to prosę o radę:)

 

Jeśli chodzi o resztę sprzętu to kompa nie ruszałem od 4 lat praktycznie bo nie grałem. Rok temu padł zasilacz i płyta więc i tak musiałem zmienić podzespoły. Co jakiś czas kupowałem sukcesywnie rzeczy i teraz jest: Phenom X4 955 BE podkręcony na 3,8 GHZ z Thermalright Macho HR-02, płyta Gigabyte GA-880-D2H (czy coś takiego), 4GB RAM, obudowa Thermaltake Armor A90 i OCZ SilentXStream II 500W. Została grafika więc postanowiłem dokończyć kompa. Zdaję sobie sprawę, że procek i płyta trochę kuleją do tej karty, ale może nie będzie tak źle;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Twin Frozr III nigdy nie należało do najcichszych, szczególnie pod obciążeniem, więc jeśli zależy Ci na tym, aby karta zbyt mocno nie hałasowała, lepiej pomyśleć nad modelem Sapphire. Zwróć też uwagę na model Gigabyte, w większości sklepów jest jednym z tańszych HD7850, przy czym ma ciche chłodzenie, 36-miesięczną gwarancję i stosunkowo wysoko podniesione zegary (rdzeń podkręcony do 975MHz, gdzie w referencyjnym HD7850 jest to 860MHz).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Twin Frozr III nigdy nie należało do najcichszych, szczególnie pod obciążeniem, więc jeśli zależy Ci na tym, aby karta zbyt mocno nie hałasowała, lepiej pomyśleć nad modelem Sapphire. Zwróć też uwagę na model Gigabyte, w większości sklepów jest jednym z tańszych HD7850, przy czym ma ciche chłodzenie, 36-miesięczną gwarancję i stosunkowo wysoko podniesione zegary (rdzeń podkręcony do 975MHz, gdzie w referencyjnym HD7850 jest to 860MHz).

 

 

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź:) Podobno ten Gigabyte też jest dość głośny, jego cena jest taka sama jak MSI. Rzekomo najlepiej pod względem kultury pracy wypada Sapphire. Moim priorytetem w przypadku karty są dobre możliwości podkręcania i w miarę niskie temperatury. Jeśli chodzi o głośność to czy z tym Twin Frozr III jest aż tak tragicznie? Powinno mi wystarczyć jeżeli karta będzie w miarę niesłyszalna w idle i znośna pod obciążeniem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się znaleźć, wynika, że karta Gigabyte dopiero powyżej 70% obrotów wentylatorów staje się głośna, poniżej tej wartości jest dość cicho, opinie użytkowników, którzy mieli bądź mają tą kartę, zdają się to potwierdzać. Ja bym więc brał model Gigabyte. Jeśli chodzi o kartę MSI, to nie wiem, jak dokładnie jest z jej chłodzeniem, ale tak jak mówiłem, chłodzenie TwinFrozr III nigdy nie było specjalnie ciche, a te dwa małe wentylatory na HD7850 też nie wyglądają szczególnie zachęcająco. Może nie jest to "suszara", ale nie sądzę, by była cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie, czy karta z pasywnym chłodzeniem jest "gorsza" od chłodzonej wiatraczkami?

Konkretnie chodzi mi o ten model

 

Gigabyte Radeon HD5750 1GB DDR5 128bit PCI-E (GV-R (2357918560) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Zależy mi na ciszy i jak najniższym poborze energii, stąd rozwiązanie wydaje mi się odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie karta z pasywnym chłodzeniem jest raczej "lepsza" niż "gorsza". Nalezy jedynie zapomnieć o jej podkręcaniu oraz obudowa musi być jako-

tako wentylowana, gdyby miała służyć do pogrania czasem.

Zachowaj jedynie ostrozność jeśli chodzi o Sprzedającego, bo wszystko sprzedaje "jako używane ale jest nowe", albo "jako uszkodzone ale jest sprawne", no i brak słowa o jakiejś prawdziwej gwarancji. Odbiór osobisty z odpaleniem karty na żywo byłby raczej mile widziany, choć jak to jest jakiś popiekarnikowy zmartwychwstaniec, to i tak tego nie odróżnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się znaleźć, wynika, że karta Gigabyte dopiero powyżej 70% obrotów wentylatorów staje się głośna, poniżej tej wartości jest dość cicho, opinie użytkowników, którzy mieli bądź mają tą kartę, zdają się to potwierdzać. Ja bym więc brał model Gigabyte. Jeśli chodzi o kartę MSI, to nie wiem, jak dokładnie jest z jej chłodzeniem, ale tak jak mówiłem, chłodzenie TwinFrozr III nigdy nie było specjalnie ciche, a te dwa małe wentylatory na HD7850 też nie wyglądają szczególnie zachęcająco. Może nie jest to "suszara", ale nie sądzę, by była cicha.

 

Dzięx, a co sądzisz o Asusie z DirectCU II? Ta karta też wchodzi w grę i jej cena jest dokładnie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć dobre chłodzenie, podobnie jak Gigabyte i Sapphire. W sieci nie ma zbyt dużo jej testów, ale chłodzenie DirectCu II zwykle spisuje się dobrze, zarówno pod względem ciszy, jak i temperatur. W takim GTX 670 Asus postawił jednak przede wszystkim na ciszę, o czym można przeczytać w temacie o najmocniejszych Keplerach:

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 21

Nie wiem, czy dotyczy to również HD7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie DCII od Asusa to dobre chłodzenie , wydajne i w miarę ciche choć czasami trafiły się problemy jak terkoczący wentylator w HD6850 czy kompletnie zrąbane chłodzenie w HD79xx od Asusa , bynajmniej na początku tak było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

chcialem zapytac czy na corsarzu 450W przy phantomII 955 3.2ghz msi 870 g45 4gb ramu jak wsadze hd6870 nie bedzie problemu??

 

HIT CENOWY. XFX HD6870 1GB . 900/4200 + GRA DIRT3 (2360921806) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. oplaca sie w tego xfx inwestowac czy lepiej dolozyc do czegos?

 

ewentualnie co ciekawego mozna znalezc do okolo 600 +-

 

thx i pozdro

 

dodam ze glownie jak siedze po pracy na kompie to raczej gram (nie koniecznie w super nowowsci) i planuje tv 32fullhd podlaczyc pod pc w przyszlosci

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy panowie a mianowicie znajomy chce sobie zmienic karte graficzna w starym kompie na cos mocniejszego tak by procek ja tez uciagnal

 

grafa: GeForce GTS 8800 512mb

proc : intel core 2 duo 2.66GHz

zasilacz Chieftec 450W

2gb ram ddr2 800

płyta główna : Asus P5N-E SLI 650

 

co byscie polecili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się podkręcić tego C2D. Co do karty, to oprócz HD6850, możesz również pomyśleć nad HD7770:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1100-5000-wer-oc-overclock-gv-r777oc-1gd-456181/

Podkręcony model Gigabyte jest na starcie trochę wydajniejszy od HD6850 na standardowych taktowaniach, żre też mniej prądu. Inna sprawa, że do rozdzielczości 1280:1024 z powodzeniem wystarczyłby Radeon HD6770 / HD7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak średnio ponad 50 zł dopłaty, w dodatku ten model MSI nie wyróżnia się zbyt ciekawym chłodzeniem. Można go wziąć, zwłaszcza, że jest fabrycznie podkręcony, ale rozsądniej byłoby już dopłacić parę groszy do jakiegoś HD7770 z lepszym chłodzeniem. Tyle, że to kolejne koszta, a nie zapominajmy, że karta ma pracować z niekręconym C2D E6700. Jeśli kultura pracy (i niskie temperatury) ma dla zainteresowanego znaczenie, to ja bym raczej pozostał przy HD7750 od Gigabyte, który też jest zresztą podkręcony o 80MHz na rdzeniu. W innym wypadku można przemyśleć zakup tego HD6850 od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...