Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę kolegów o poradę. Otóż prosiłbym o poradzę co do kupna grafiki do mojego kompa.

Budżet jakim dysponuje to +-300zł.

 

Parametry komputera:

Procesor: AMD Athlon x2 7750BlackEdition 2x2.7GHZ

Grafika: Zintegrowana HD3200 na płycie gł. ASUS M3A78-EM (powód kupna)

Pamięć: 2GB DDR2

Zasilacz: 450W chiński ale ma wyjście pod grafikę jeśli będzie wymagane to zmienię

 

Zastanawiam się głównie nad tym czy kupic coś starszego typu HD4850/4870 z pamięcią 1GB DDR5 czy coś

nowszego np. HD6670 z pamięcią 1GB DD3. W sumie nie zależy mi na jakości efektów tylko żebym przez 2 kolejne lata pograł

sobie w gry(no rozdziałka powyżej 1024X768 by się przydała), które wyjdą z pod igły :) Widzę, że porządne starsze karty są droższe od nowych. Lepiej kupić coś z

nowszym procesorem czy starszym ale z szybszą pamięcia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wlasnie wjechala do mnie hd6780 ale po rozlozeniu kompa i wlozeniu jej pojawily sie pytania

Karta musi byc koniecznie zasilana dodatkowo 2x 6pin? czy wystarczy adapter na 6pin dodatkowo dokupic i podlaczyc? (widze ze producent nie poleca przejsciowek)

 

po starcie kompa bez dodatkowego zasilania tylko plyta pika i nie wiem czy od razu isc do sklepu po przejsciowke

Pozdro

 

zasilacz corsarz 450W starszy model (nie pamietam jaki dokladnie ale kilka dobrych lat temu qpiony)

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co padł Asus 9800GT (chwile po tym jak skończyłą sie gwarancja) a zaczyna robić problemy Asus 9600GSO (też dopiero co mineła gwarancja :D)

 

Ale koniec żalenia, jaką kartę do kompa z siga numer 3, tak żeby było bardzo tanio i podobnie wydajnościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie HD6670 i HD4850 DDR5 jest bez sensu , te karty dzieli przepaść jeżeli chodzi o wydajność .

 

HD6670 ma poziom wydajność trochę większy niż 9600GSO 768MB , w najlepszym razie porównywalny będzie do 9800GT .

 

HD4850 1GB DDR5 zdecydowanie lepszy w tej cenie , chyba że Ralfo przeraża pobór prądu - karta może nawet brać 150W mocy w szczycie , ze 3x tyle co HD6670 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zwróciłem uwagi.

 

Używki nie kupie, dopiero co 2 karty mi padły tuż po okresie gwarancyjnym, chce mieć spokoj na nastepne 2-3 lata a upgradow większych nie planuje w tym okresie.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem wymienić zasłużonego radeona x1300pro na coś lepszego/nowszego.

BenchIT.pl - ATI Radeon X1300 PRO - Test wydajności

 

Posiadam AMD Athlon 64 X2, Asusa M2N4-SLI i jakiś zasilacz z najniższej półki 400W.

AMD Athlon 64 X2 3800+ - ADO3800IAA5CZ (ADO3800CZBOX)

http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2N4SLI/

 

Mogę wydać 300zł

 

Myślałem nad "Radeone HD 6570" albo "GeForce GT 430/440"

Edytowane przez bialy-993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby myśleć o jakiejś lepszej karcie, przydałoby się zmienić zasilacz. W tym celu warto rozejrzeć się za jakimiś używanymi Fortronami czy Deltami o mocy ~400W na allegro za ~50 zł. Ewentualnie można kupić tego Fortrona za 107 zł z techplanet:

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/fortron-fsp400-60gmn-400w-oem,28951.html

Po wymianie zasilacza, najlepszym wyborem będzie używany Radeon HD4850 z allegro za ~150 zł, ewentualnie nowy HD4850 GDDR5, ale one są już droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zakupiłem gts 450 POV. Komputer ma procesor AMD dual 4200+

Okazało się że albo karta jest uszkodzona albo za mocna do tego procka bo gry strasznie tną. Wcześniej miałem radeona 5750 i wszystko chodziło przyzwoicie np. crysis 2 szedł bez problemu na średnich w 1680x1050. A na gts 450 nie da się grać na minimalnych w rozdziałce 600x...

 

Jaką kartę kupić do takiego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MO7AMED

Nie zdziwiłbym się, jeśli byłby to jeden z przykładów, dlaczego nie należy kupować kart Nvidii do starszych dwurdzeniowych procesorów. Ich sterowniki bardziej obciążają CPU, niż te od AMD. Co do karty - do tego procesora nie ma sensu dawać nic mocniejszego niż HD4850 GDDR5, dostaniesz go za ~250-300 zł. Wydajniejsze karty będą zbyt mocno ograniczane. Napisz przy okazji, jaki zasilacz siedzi w komputerze, do którego zamierzasz kupować kartę, to również bardzo ważne.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejs karciochy do kompa z podpisu, wazne zeby zasilacz ja pociagnal.

Jakies propozycje? Powiedzmy do 600-700 zł, moga byc uzywki z Allegro (na gwarancji).

Widzialem ostatnio MSi GTX560Ti Twin Frozr II w niezlej cenie, zasilacz jej podoła? (planuje jakieś OC ale bez szaleństw)

 

Z tego wynika ze powinno byc okej ale wole sie upewnic.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z gwarancją, to ten GTX 560 Ti od MSI powinien być dobrym wyborem, o zasilacz się nie martw, spokojnie podoła tej karcie. Nie zaszkodziłoby za to podkręcić procesor do 3,8-4GHz. Z nówek w tej cenie dostaniesz najwyżej HD6870:

Karta graficzna Asus Radeon HD 6870 DirectCU 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

W sumie w tej cenie też jest dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady nic wiecej z proca wyciagnac, to jest C2 125W TDP kiepawa sztuka a napiecie i tak juz niezle wyżyłowane.. :mad:

Ale dzieki za odpowiedz.

 

Btw.

Caly ten upgrejd dotyczy glownie 1 gry, Project CARS a ta lubi duzo pamieci - znalazla by sie jeszcze jakas alternatywa z 2GB VRAM?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly ten upgrejd dotyczy glownie 1 gry, Project CARS a ta lubi duzo pamieci - znalazla by sie jeszcze jakas alternatywa z 2GB VRAM?

 

Jakiś GTX 560 / HD6870 2GB. Chociaż moim zdaniem rozsądniej będzie dopłacić do wydajniejszej karty z mniejszą ilością pamięci na pokładzie, chyba, że ten Project CARS rzeczywiście wymaga tak dużo pamięci na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...