Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem jakimś mega hardorowym graczem,

 

 

jak nie chcesz za dużo wydawać , a jednocześnie pograć na przyzwoitych detalach w najnowsze tytuły , to styknie HD7850 2GB za 795 zł - Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5 256bit

 

jak coś wydajniejszego to dobrym wyborem będzie albo 7870 z chłodzeniem W3X wer. 1100 MHz za 990 zł - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB DDR5 256bit , lub za 1219 zł masz HD7950 W3X - Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5 384bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad najlepszym stosunkiem ceny do mocy.

Bo nie wiem czy dokładać 400 zł. Pierwotnie miałem kupić 7850, a teraz pojawia się wahanie, czy nie wyłożyć więcej i mieć spokój.

Ktoś z Was miał już może do czynienia z tym chłodzeniem od EVGA

http://www.morele.ne...3660-kr-472429/

bo ono jakoś specjalnie mnie nie przekonuje... Jak z jego głośnością i jak sobie ono radzi w idle i stresie?

 

I pojawia się kolejny dylemat jeśli zdecydowałbym się dołożyć

660 ti, czy 7950?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do OC to najlepiej brać 7950 , generalnie między kartami jest różnica zarówno w szynie jak i w ROP-ach - gtx660ti 24-ROP 192bit , , HD7950 32-ROP 384bit , gdzie jak ustawisz MSAA8x w rozdz. 1900 to karte masz już porządnie obciążoną i tutaj 7950 dzięki większej szynie będzie lepiej się sprawował , dodatkowo jak masz ropy obcięte to wydajność będzie na tym cierpieć , więc stawiałbym na 7950

Edytowane przez ken26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek ceny do wydajności ma HD7770 i HD7850 1GB, później płacisz już (przykładowo) 50% więcej za 20% więcej wydajności.

 

Ja sam jestem niedzielnym graczem i kupiłem wczoraj HD 7770 od Asusa. Karta podobno niesłyszalna pod obciążeniem, prawie zerowy pobór prądu w idle, we wszystko można pograć (nie należe do tych, co nie mogą spać po nocach jak nie mają stałych 60fps w battlefield 3 na ultra w full hd :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś doradzi na co zmienić mojego Gainwarda GTS250 512mb obecnie gram w WOTa (który nie ma specjalnych wymagań mimo to nie mogę włączyć wszystkich detali) oraz BF3

 

moj sprzęt to:

mobo msi 870-c45

proc: AMD Phenom II x4 955

zasilacz: Corsair 550W

 

na początku chciałem gtx550ti później radka hd 7770 oba są w podobnej cenie ok420zł teraz przeczytałem, że warto kupić hd7850 ale to cena ok 700-800zl zalezy jaka wersja

I właśnie moje pytanie czy na tym sprzęcie faktyczne warto wybrać tą kartę i dołożyć te 300-350 odczuję różnice a może taka 550ti lub 7770 wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, poszperałem i faktycznie 7850 jest na dana chwilę chyba najbardziej optymalna kartą. A co powiecie o topowych kartach poprzednich generacji ? Czy nie warto poszukać używanych 6950 ? A może dwie starsze karty w CF ? Zasilacz mam dość potężny więc prądu nie braknie. (uprzedzam pytanie, dostałem go za friko, nie wydałbym 9setek na modecoma :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź 7850 niż CF. Musiałbyś sie liczyć z mikro przycięciami a do tego CPU najlepiej pogonić powyżej 4GHz.

 

Może ktoś doradzi na co zmienić mojego Gainwarda GTS250 512mb obecnie gram w WOTa (który nie ma specjalnych wymagań mimo to nie mogę włączyć wszystkich detali) oraz BF3

 

moj sprzęt to:

mobo msi 870-c45

proc: AMD Phenom II x4 955

zasilacz: Corsair 550W

 

na początku chciałem gtx550ti później radka hd 7770 oba są w podobnej cenie ok420zł teraz przeczytałem, że warto kupić hd7850 ale to cena ok 700-800zl zalezy jaka wersja

I właśnie moje pytanie czy na tym sprzęcie faktyczne warto wybrać tą kartę i dołożyć te 300-350 odczuję różnice a może taka 550ti lub 7770 wystarczy??

 

Warto brać, będzie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś nie drogiej karty, Wymagania to musi być cicha i musi posiadać 2 x dvi

 

Zastanawiam się nad taką kartą: http://www.morele.ne...1gd5-v2-466298/

 

Wiem że to asus ale akurat pasuję do moich wymagań ( :

 

Chyba żeby mi się udało dozbierać ( w co w sumie wątpie) to kupiłbym 7850.

 

Mimo wszystko biorąc tego 7770 zostałoby w kieszeni 2 stówki Dołączona grafika

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek ceny do wydajności ma HD7770 i HD7850 1GB, później płacisz już (przykładowo) 50% więcej za 20% więcej wydajności.

 

Ja sam jestem niedzielnym graczem i kupiłem wczoraj HD 7770 od Asusa. Karta podobno niesłyszalna pod obciążeniem, prawie zerowy pobór prądu w idle, we wszystko można pograć (nie należe do tych, co nie mogą spać po nocach jak nie mają stałych 60fps w battlefield 3 na ultra w full hd Dołączona grafika )

 

Gdzie obecnie najlepiej kupić HD7770? Może polować na używkę na alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Celka G530 i ta karta może być jednak nieco za mocna.

 

Czy HD7750 jest równie opłacalny jak jego starsi bracia? A może warto poczekać kilka dni na premierę nowych GeForce 650 i 660, które mogą spowodować obniżki?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animaes, śmiało bierz HD7770, jest bardziej opłacalna od 7750. Ostatnio złożyłem kuzynowi komputer na G540 i HD6870, wszystko śmiga aż miło, łącznie z BF3.

 

A co do HD7770 to osobiście kupiłem Asusa ( jutro przyjeżdza Dołączona grafika ), bo we wszystkich recenzjach jakie czytałem przewija się jedno - "najcichsza karta jaką kiedykolwiek testowaliśmy" - dla mnie to akurat ważne, dlatego dopłaciłem 50zł. A 1100Mhz na rdzeniu każdy HD7770 zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1100-5000-wer-oc-overclock-gv-r777oc-1gd-456181 tylko brakuje mu 2xdvi Dołączona grafika

 

Mam 2 monitory na VGA i muszę sie do tego dostosować. Solucja = kupno monitora na hdmi ale na razie mnie nie stać, a potrzebuje 2 monitorów.

 

humanoidal którego asusa wziąłeś? Dołączona grafika

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci dojdzie Dołączona grafika To napisz jak się sprawuje :*.

 

Tam wyżej miałem zły link skopiowany, chodziło o propozycje adamlop'a

 

 

Niestety dvi-i i dvi-d ... No nic zbieram na następny monitor .. 3 :P

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, ta karta ma 2x DVI ale jedno to jest DVI-I a drugie DVI-D. Z tego co wiem to monitor z VGA (D-Sub) podłączysz jedynie do DVI-I, bardzo trudno będzie ci znaleść kartę, która ma 2x DVI-I. Obawiam się, że jesteś skazany na HD4850, która co prawda ma wiele wad, ale ma wyjście VGA... i kosztuje 260zł

 

BIerz wtedy Asusa, a do gigabyte zawsze mozna zasadzic przejsciowke HDMI->DVI albo od razu kabelek

On potrzebuje przejściówkę na VGA, aktywne przejściówki HDMI-VGA, które zamieniają sygnal cyfrowy na analogowy kosztują tyle co używany monitor z DVI...

 

 

Edit: Dojechał Asus HD 7770 DirectCU V2. Muszę przyznać, że MASAKRA. Karta jest niesamowicie cicha w idle, jestem w ciężkim szoku. Wentyl pracuje domyślnie na 10% i nie słychać go w ogóle. Jeszcze lepiej, odpalam Skyrima w Full HD na Ultra - rozgrywka zupełnie płynna, a co najlepsze - KARTY DALEJ NIE SŁYCHAĆ!! Dołączona grafika

 

Wcześniej miałem XFX HD 6870 Double Dissipation, która podobno była cicha. Bzdura. W porównaniu z tym Asusem to była suszarka. Jestem ogromnie zadowolony z zakupu.

 

Właśnie ściągam 3Dmarka, zobaczymy czy wyciągnie ta karciocha 4000 punktów Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co wymienić obecną grafikę z podpisu (asus 5850)? Tak czytam wasze wypowiedzi i wszyscy polecają 7850 więc myślę o np http://www.morele.ne...-2gd5-v2-509978 zaznaczę ze zastosowanie główne to BF3+D3 a wszystko podpięte pod 32'' TV z FHD. No chyba ze nie ma sensu teraz wymieniać tej grafy.. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7850 będzie dobry, ale nie w takiej cenie. Za ~830 zł masz model Gigabyte z fabrycznym OC,modele Sapphire gdzieniegdzie można wyrwać poniżej 800 zł. Od ~980 zł zaczynają się już ceny HD7870. Wg. techpowerup HD7850 będzie ok. 20% wydaniejszy od HD5850, HD7870 - o ok. 33%. Sam więc musisz zdecydować, czy jest sens wymiany, w każdym razie im większa dopłata po sprzedaży HD5850, tym mniejsza opłacalność zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Dojechał Asus HD 7770 DirectCU V2. Muszę przyznać, że MASAKRA. Karta jest niesamowicie cicha w idle, jestem w ciężkim szoku. Wentyl pracuje domyślnie na 10% i nie słychać go w ogóle. Jeszcze lepiej, odpalam Skyrima w Full HD na Ultra - rozgrywka zupełnie płynna, a co najlepsze - KARTY DALEJ NIE SŁYCHAĆ!! Dołączona grafika

 

Wcześniej miałem XFX HD 6870 Double Dissipation, która podobno była cicha. Bzdura. W porównaniu z tym Asusem to była suszarka. Jestem ogromnie zadowolony z zakupu.

Humanoidal, czy HD7770 w stosunku do HD6870 to nie jest spory krok wstecz jeśli chodzi o wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...