Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A polecacie cos do 300 zl ? Komp to C2D @3.8 2x2gb ramu 520W corsair no i monitor mam 24 cale wiec chcialbym zeby uciagnela troche wieksze rozdzialki zeby nie bylo pikselozy. Polecacie tego HD4850 ?

Nie lepiej HD6670?

 

jeśli chodzi o cenowo to najtańsza i najbardziej wydajna to GTS 450 512 MB DDR III jakieś 300 zł kosztuje nowa

 

0,5 gb do monitora 24"=wysokie rozdzialki to kulawy pomysl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo podobnych jest pełno, a mam problem i chciałbym poprosić was o radę:)

A więc przed zimą rozpocząłem upgrade mojego wysłużonego już PC (C2D E8400 3.0 GHz, 2x2 Gb RAM DDR2 jakieś średnie były strasznie goodram czy coś, grafika GeForce GTX275 896 MB RAM.

No i właśnie zmieniłem wszystko oprócz karty teraz mam AMD Phenom II X4 965 BE, 2x4 GB RAM DDR3 Kingston HyperX no a karta ta sama... zastanawiam się nad GeForce GTX 660 lub w wersji Ti lecz nie wiem czy to będzie najlepszy możliwy wybór (1000-1200 zł) może GTX 500 jakiś? Niewiem... Jaka karta byłaby najlepsza do tego zestawu?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś napisać w temacie "jaką kartę graficzną wybrać"

Przeniosłem do właściwego tematu.

Klaus

 

Myślę, że do twojego procesora najlepszą kartą będzie HD7870, ale tylko jeżeli podkręcisz procesor do 4Ghz. Jeżeli nie chcesz albo nie umiesz podkręcać to lepiej zostać przy HD7850, ewentalnie GTX 660. Wersja Ti jest odrobinkę za mocna do tego proca, nie ma sensu przepłacać.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy karta Powercolor Radeon HD 7950 3GB w cenie 1075zł jest dobrym wyborem? Wcześniej zastanawiałem się nad Radkiem 7870 lub GTX660, aż trafiłem tego PowerColora. Pogrzebałem trochę w necie, ale niestety nie znalazłem żadnej recenzji tej grafiki. Nie planuję w najbliższym czasie bawić się w OC, ale zależy mi na jak najcichszej pracy komputera. Ma może ktoś z Was ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.guru3d.co...s_review,1.html

http://www.techpower..._7950_PCS_Plus/

 

Warto. Z tego co widzę bios pozwala na podniesienie napięcia do 1,4V, tak więc można podkręcać do woli. Dobra karta.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak referent to czemu kolega pisze, że nie może znaleść recenzji Dołączona grafika Referenta raczej nie polecam, wolałbym wziąć PCS+ albo Asusa...

 

Witam.

 

MSI HD7850 1GB, czy warto dopłacić stówkę i mieć Sapphire 2GB? Nie miałbym dylematu, gdyby nie to, że Sapphire ponoć świetnie chłodzi i jest cicha.

Moim zdaniem jak dopłacać to do GTX 660, który oferuje 10% wyższą wydajność. W full HD między HD7850 1GB a 2GB nie ma różnicy w wydajności.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koniec promocji :) A wiele osó kupiło ją za 625...

 

Ten szafir to dobry wybór, ale GTX 660 jest wydajniejszy i w dodatku bardziej opłacalny: http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=315584&n=GeForce-CUDA-GTX660OC-2GB-DDR5-192BIT-2DVI-HDMI-DP&w=c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka opinia wielu? Nie widziałem, żeby ktoś w ogóle chwalił się, że testował tą kartę.

 

Ja proponuję ci wrzucić do koszyka zanim cena znowu podskoczy. Sklep mogę polecić, wysłali mi kartę po 2 dniach roboczych, i to bardzo niskiej, szybko nieaktualnej cenie :P

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chwaliłem się jak się sprawuje mój Asus HD7850 1GB Dołączona grafika Karta jest równie cicha jak HD7770 od Asusa, którą miałem poprzednio, baardzo jestem z tego faktu zadowolony. Jest tak cicha, że zacząłem się zastanawiać jak wyciszyć XFX CORE 550W Dołączona grafika Niestety mój egzemplarz średnio się podkręca, podniesienie napięcia wiele nie daje, więc podkręcam ją w Catalyscie. Przy taktach 970/1350Mhz daje mi taki wynik:

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania HD7770 po OC wyciągał 3500 graphics score. Jestem zadowolony. W cenie 680zł naprawdę kawał dobrego sprzętu. W większości gier jest średnio ponad 50fps (FullHD/Ultra)

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle. A to moj 5750:)

Score

P2361 3DMarks

 

Graphics Score

2100

 

Physics Score

7339

 

Combined Score

2176

 

W tygodniu będzie na stanie ASUS 660 w wersji OC. Powinno kilka punkcikow byc wiecej

Edytowane przez drizzt24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś napisać w temacie "jaką kartę graficzną wybrać"

Przeniosłem do właściwego tematu.

Klaus

 

Myślę, że do twojego procesora najlepszą kartą będzie HD7870, ale tylko jeżeli podkręcisz procesor do 4Ghz. Jeżeli nie chcesz albo nie umiesz podkręcać to lepiej zostać przy HD7850, ewentalnie GTX 660. Wersja Ti jest odrobinkę za mocna do tego proca, nie ma sensu przepłacać.

 

Dziękuje ślicznie za odpowiedź już dałem pozytywa:)

Bałem się radeonów zawsze;P Miałem kiedyś Radka 7550 pro niby byłem bardzo zadowolony z niego jednak od tamtego czasu tylko nvidia. Myślisz, że ten Radeon będzie najlepszy do mojego obecnego zestawu? Chciałbym się uzbroić na nową generację albo przynajmniej pograć płynnie na max detalach przez następny rok czy dwa... W ogóle też nie wiem czy dobrze zrobiłem wymieniając tego c2d na AMD wydaje mi się, że gry wykorzystujące 2 rdzenie jakoś gorzej chodzą niż wcześniej (oczywiście te korzystające z 4 działają nieporównywalnie lepiej). Ale mimo wszystko dałem ciała z tym cpu (tak mi się wydaje przynajmniej;/) to teraz tylko 7870 czy gtx 660? Z ceną 660 Ti się pogodziłem już więc pytam tylko pod względem wydajności w grach. A może ktoś ma inny pomysł? :)

Pozdrawiam

 

CPU: AMD Phenom II x4 965 BE 3,4 GHz BOX

RAM: 2x4GB DDR 3 1600 MHz Kingston HyperX

GPU: Nvidia GeForce GTX275 896 MB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na boxie coś się wykręci? Podkręcenie go to chyba nie sztuka bo to BE a na RAM'ie radiatory już siedzą nie najgorsze chyba;) Zaczynam się rozglądać za HD7870 w takim razie dzieki wielkie:) a i jeszcze jedna rzecz... coś kiedyś było z tymi sterownikami radeona jakies artefakty, wywalanie do pulpitu takie rzeczy i pytanie moje czy nadal jest się czego obawiać czy to już przeszłość i mogę liczyć na brak problemów związanych TYLKO i wyłącznie z tym że mam Radeona?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Radka X1950, mam R5850 i problemów z tytułu posiadania Radka nigdy nie miałem...

 

Co do podkręcania na boksowym chłodzeniu to można próbować, ale lepiej dokupić coś sensowniejszego (jak się dobrze rozejrzysz to za ~80 można czasem naprawdę fajne rzeczy nabyć - ja za 35 kupiłem Pentagram Karakorum z 2 lata temu). Radiatory na Ramie to w sumie tylko dla "szpanu". Zwiększanie taktowania RAM-u nie ma na aktualnych platformach wpływu na wydajność.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hoopaki. Opłaca mi się inwestować w nową grafę tak do 350-400zł NIE WIĘCEJ!! (bez tekstów by dołozyć) Gram raczej niedzielnie ale jak już, to jest to w miare nowy projekt i tak na prawie full w rozdziałce minimum 1600. Oczywiście całość jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłeś kupić? Bo w ciągu godziny podrożało o 50zł Dołączona grafika

 

Nie. Zdecydowałem, że nie zacznę składać kompa od karty Dołączona grafika. Tak w ogóle to jak wypada porównanie 7770 do 7850? Różnice są tylko przy grach na najwyższych jakościach? Widać różnicę przy np oglądaniu filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL WHAT? Do oglądania filmó integra sprawdza się znakomicie Dołączona grafika

 

A HD 7850 to 60% większa wydajność w porównaniu do 7770, tak więc różnica jest duża. Szczególnie, że na 7850 można grać w full HD na ultra we wszystko obecnie, 7770 zmusza do kompromisów.

 

Hej hoopaki. Opłaca mi się inwestować w nową grafę tak do 350-400zł NIE WIĘCEJ!! (bez tekstów by dołozyć) Gram raczej niedzielnie ale jak już, to jest to w miare nowy projekt i tak na prawie full w rozdziałce minimum 1600. Oczywiście całość jak w podpisie.

 

Poluj na HD7770, do końca roku jeszcze cena spadnie mam wrażenie. Ale przydałby się też lepszy procek.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem to ja się liczę, że jakiś phenon używka w dobrej cenie to to ....:) no ale na razie inne priorytety rodzinne i trzeba wybierać. Tak myślałem że 7770.......... i do tego phenom x955?? czy jakoś tak, bo ramu to wystarczy ehh, pomyślimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. uśrednionych wyników z techpowerup HD7850 jest tylko 36% wydajniejszy od HD7770, więc nie przesadzajmy z tymi 60% Dołączona grafika Niemniej, dopłacić na pewno warto, szczególnie do wersji 1GB, która jest jedną z najbardziej opłacalnych kart na rynku (o ile, rzecz jasna, jest dostępna w cenie 650-680 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję w tym tygodniu, maksymalnie początek następnego wymienić mojego zasłużonego w boju 5850.

Do wydania ~1500zł aczkolwiek nie jest to super sztywny limit i jeżeli okaże się, że za 1900zł uzyskam x2 większą wydajność(marzenia... Dołączona grafika) to zaczekam 2-3 dni i kupie tę kartę za 1900zł.

W sumie dylemat sprowadza się do 670GTX vs. 7970 i wyboru konkretnego modelu, przy czym bardziej skłaniam się ku Radkowi.

Upatrzyłem sobie takie cosie:

http://www.ceneo.pl/17909640s?toSpec (1500zł - pixmania*)

http://techplanet.pl...ress,30587.html (odbiór osobisty)

http://techplanet.pl...c-to,33811.html

http://techplanet.pl...ress,33705.html (ten mnie szczególnie korci Dołączona grafika)

 

Wymagania co do karty:

- nie zależy mi na OC (karta firmowo jak najbardziej może być podkręcona) - więc dobrze jeżeli ten Radek miałby już ten 1GHz "firmowo" na rdzeniu (jednak jeżeli warto to jakoś przeżyję to podbicie ręczne taktów)

- w miarę cicha - szczególnie chodzi mi o IDLE

 

Sprzęt jak z podpisu.

 

No i teraz pytanie: co z tego wybrać (a może coś innego?).

 

*Wiem, że przesyłka nie najtańsza, ale 5850 też mam od nich i w sumie zadowolony jestem Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. uśrednionych wyników z techpowerup HD7850 jest tylko 36% wydajniejszy od HD7770, więc nie przesadzajmy z tymi 60% Dołączona grafika Niemniej, dopłacić na pewno warto, szczególnie do wersji 1GB, która jest jedną z najbardziej opłacalnych kart na rynku (o ile, rzecz jasna, jest dostępna w cenie 650-680 zł).

 

Nie wiem jak ty to przeliczasz i strona techpowerup ma teraz czkawkę, to nie sprawdzę dokładnie, ale jeżeli HD 7770 ma 62%, a HD7850 100% wydajności, to oznacza, że ta druga jest 60% wydajniejsza od pierwszej, nie 38....

 

 

DeathTomahawk, ja brałbym gigusia bo jest najtańszy, chłodzenie jest bardzo dobre i ma 3 lata gwary. Wystarczy ustawić mu odpowiedni profil w AB i jest cichy i chłodny. W dobrej cenie jest też PowerColor PCS+

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...