Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakie w ogóle ma znaczenie czy się bardziej grzeje??? Co to kogo tak na prawdę obchodzi? Producent zbudował kartę i producent wie jaki zakres temperatur jest dla układów dopuszczalny.

Martw się czy jest cicha lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie zakupu grafiki. Rozważam kupno HD7850 lub HD 7870? Który bardziej się opłaca i jakiej firmy? Chyba, że wybrać coś z nvidii.

 

Kilka miesięcy temu zakupiłem zestaw komputerowy z procesorem core i5 3570K, płyta MSI Z77A-G43 dzięki pomocy forum.

 

Witam również, jak Ci się sprawuje ta płyta? Widzę że cpu z K. Czy robisz na tym zestawie jakieś OC. Chcę kupić podobny zestaw celem OC tylko mam wątpliwości co do niskiej rewizji płyty - 5 faz zasilania, praktycznie zerowe Vcpu. Nie wiem jak będzie ze stabilnością i obciążeniem sekcji zasilania cpu w trakcie użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również, jak Ci się sprawuje ta płyta? Widzę że cpu z K. Czy robisz na tym zestawie jakieś OC. Chcę kupić podobny zestaw celem OC tylko mam wątpliwości co do niskiej rewizji płyty - 5 faz zasilania, praktycznie zerowe Vcpu. Nie wiem jak będzie ze stabilnością i obciążeniem sekcji zasilania cpu w trakcie użytkowania.

 

Jak na chwilę obecną nie mam czasu na zabawę z OC - może w okresie zimowym znajdę chwilę, ale wiem , że użytkownik "adamlop" działał w tym temacie i wyciągał dość sporo na tym procku i płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czymże to się zajmujesz, że 670GTX w SLI Ci nie wystarczą i potrzebujesz Quadro(które zapewne będzie się sprawować słabiej w tych zastosowaniach niż 670)?

 

na początek chcę tego quadro do renderingu 3d (max) i video (after) (podglad w 3dsmaxie na moim gtxie to koszmar .. tnie sie i klatkuje robie zblizenie czekam ... i sie zbliza po 5 sekundach)

 

a do tego jedna karte do grania ( 660 gtx ) . za rok druga dokupic (660) i w sli polaczyc ..

 

tylko pytanie 1 czy za rok w grach da sie jechac na sli gtx ...a w 3dMaxie jechac na quadro? czy system to wykorzysta ...

 

p2 czy w grach da sie sligtx660 jako glowna kartte usatawic a quadro jako phisix wykorzystać...

 

googlowalem taka konfiguracje i jedna znalazlem - koles na macu mial 480 i quadro i mowil ze smigalo ale bez konkretow ...

Edytowane przez robotDomowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem trochę z obiegu - co ciekawego jest do 1kPLN jako następca 460 GTX? Do starego Q9550@4 & 550W bQ i FullHD.

 

Wczoraj składałem znajomemu komputer i akurat z k.graficzną z tego przedziału to się podszkoliłem ;)

 

IMHO 7850 jest najbardziej opłacalny. Dobrze wziąć coś podkręconego i z 3 letnią gwarancją. Padło naGigabyte ATI Radeon HD7850 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP .

Można też pomyśleć o karcie z jednym gigabajtem pamięci, ale nie wiadomo czy np. za rok nie będzie to za mało (na razie wystarczy) - można wtedy zaoszczędzić ~80zł

 

Można też szarpnąć się na GeForce 660 (np. Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) ale Nvidia coś ostatnio "wydziwia" i AMD wydaje się mieć lepsze sterowniki (jeszcze kilka lat temu było zupełnie na odwrót ;)).

 

Wszystko powyżej nie ma wielkiego sensu przy Q9550 ;)

 

Ps. Gigabyte ostatnio ma świetną ofertę k.graficznych. 3 lata gwary, fabryczne OC, dobre chłodzenie, a ceny b.dobre o0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na chwilę obecną nie mam czasu na zabawę z OC - może w okresie zimowym znajdę chwilę, ale wiem , że użytkownik "adamlop" działał w tym temacie i wyciągał dość sporo na tym procku i płycie.

 

3570k / Msi z77a-g43

vcpu AUTO 4.2ghz

offsett +0.04v 4.4ghz

offsett +0.10v 4.5ghz

W windzie masz mozliwosc do +0.06v, a z poziomu Bios do +0.16v (offset wzgledem standardowego napiecia procka, dodatkowo plyta jeszcze zmienia ta wartosc AUTO na + wraz ze wzrostem mnoznika/czestotliwosci procka).

Mi niestety temperatury ivy nie pozwola pojsc wyzej niz 4.5ghz (contac 29 przekraczaly 90st).

Czekam na CM hyper 412s i wtedy sprobuje cos wiecej (jestem coraz blizej zdjecia czapki)

 

PS. Obecnie jade na stock, bo i tak nie widze roznicy w grach przy hd7950

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem tą kartę... zobaczymy jak to będzie chodzić po przesiadce z GF 88 GTS Dołączona grafika tak wiem nie ma co porównywać Dołączona grafika

 

P.S.

 

Ja ją kupiłem z 888zł, a teraz widzę cenę 901zł... ciekaweDołączona grafika

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego od nowszych sterowników wentylator miałby cichnąć? To kwestia chłodzenia karty. Ilość obrotów możesz sprawdzić w programie MSI Afterburner, możesz w nim również samodzielnie ustawić krzywą, przydzielając ilość obrotów wentylatora na karcie do danej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcę zmienić karte graficzną na lepsza:) Mam 9800gx2. Mój budżet to do 900zł.

 

Zastanawiam się nad GF GTX 480, GF GTX 550Ti albo GF GTX 660 zwykły (bez Ti). Czytałem sporo testów, wypada lepiej 660, ale czy warto dopłacać do niego?

 

Mogę go mieć za 870zł nówke model MSI GeForce GTX 660 TwinFrozr III OC 2GB DDR5. Co sądzicie o nim? Polecają go wszyscy oraz ASUSA, ale asus jest dłuższy i podobno się bardziej grzeje. Ma ktoś te karty? Chętnie posłucham opinii:)

 

.....

 

 

A ja brałbym tą:

http://www.agito.pl/..._content=556769

 

I koniecznie jakieś chłodzenie na CPU i kręć procek bo się biedak marnuje z tym boxem....przecież zapłaciłeś za tą możliwość (k!). Nie upierałbym się przy nvidii, myślę że koledzy się zgodzą co do wyboru.

Edytowane przez Mortiiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ta karta to dobry wybór, czy też wziąć coś innej firmy?

http://www.morele.ne...87oc-2gd-460530

 

Dobry wybór, możesz brać.

 

@rudy178

Popieram Mortiiss'a, przy podobnej cenie HD7870 jest lepszym wyborem od GTX 660, przy uśrednionych wynikach jest od niego kilka % wydajniejszy, poza tym ma też szerszą magistralę pamięci, co może dodatkowo stanowić o jego przewadze nad GeForcem w przyszłości.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, róznica 1gb vs 2gb jest mocno pomijalna. Brakuje mi w sieci testu 1GB 7850 mocniej wykręconego na tle niżej taktowanych 2gb w takim Max Payne 3. Natomiast wydaje mi sie, że w momencie kiedy różnica 1gb vs 2gb jest wieksza niz błąd pomiarowy ogólna wydajność samego układu juz nie gwarantuje płynnej rozgrywki tak czy siak (np. Metro 2033)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dzisiaj premierę, a raczej niezły fail

 

Dołączona grafika

 

 

W cenie 530zł byłaby to całkiem opłacalna karta Dołączona grafika

 

W ogóle jestem zdania, że cała seria Nvidia Kepler to jeden wielki FAIL. Wszystkie karty były spóźnione względem AMD i wszystkie przegrywają z AMD pod względem wydajności, szerokości magistrali, ilości ropów itp itd... Żal. Za 3 miesiące wyjdą radki serii 8000 i pewnie na odpowiedź nvidii będzie trzeba poczekać minimum pół roku. Albo nvidia wypuści wtedy swojego potwora GK110 w jakiejś rozsądnej cenie, albo pozostanie im tylko żerowanie na lojalnych fanboyach :P

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...