Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsza bo 50zł droższa? Dołączona grafika Różnica to 3 letnia gwarancja u MSI vs 2 lata u Sapphire i nieco lepsze chłodzenie. Ja brałbym tańszą.

 

 

Widzę, że masz tą grafę. Wymień proca koniecznie, a potem zdaj relację jak kultura pracy :P

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w IDLE nie slyszalna, temparatura 33*C. Podczas obciązenia (AvP DX 11 full detale) niewielki wzrost słyszalności, raczej nie przeszkadzający, temperatura 60-70*C. Poza tym czekam na nowe produkty AMD i wtedy zdecyduje się na wymiane procesora. Co za tym idzie przetestuje ją w BF3. Ale bardzo dobre wykonanie karty (duży wentylator + 2 miedziane rurki odprowadzające cieplo) do tego nalezy dodać 3 lata gwarancji no i cena. Na obecną stosowaną przeze mnie rozdzielczość 1280x1024 prezentuje się bardzo dobrze. W poprzednim poście oczywiscie chodziło mi że MSI będzie bardziej odpowiedniejsza do danego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makduf: Przy tym monitorze i procesorze karta nic nie robi, tylko się marnuje i starzeje.

 

 

@Mycorrhiz'Al'Seven: To co masz w sygnaturze to komputer do którego kupujesz nową kartę?

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skądże, to stary komputer, teraz składam zupełnie nowy, jedynie przez jakiś czas jeszcze muszę ze starym monitorem pozostać. Z tym, że procesor mam już kupiony. Mogę do sygnaturki dopisać co planuję złożyć.

Edytowane przez Mycorrhiz'Al'Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makduf

Napisz coś więcej jak się przy obciążeniu Twoja MSI sprawuje bo chyba się zdecyduję na tą

http://www.agito.pl/...-84-642134.html

 

Zastanawiam się też nad podaną wcześniej szafirką

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-11200-16-20g-1gb-ddr5-pci-e-box-84-645284.html

Czy nie lepiej ją wziąć i trochę podkręcić, jeśli jest w niej lepsze chłodzenie ?

Edytowane przez Mycorrhiz'Al'Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj siedzialem prawie cały dzień i testowałem sobie w Alien vs Predator oraz GTA IV. Karta nadal zachowuje się cicho podczas stresu. Temperatura wahała się 23-58*C (odziwo). Pytaj co cię interesuje to z miłą chęcią odpowiem. Lepiej weź MSI ta karta posiada 3 lata gdy Szafirek tylko 2. A co do podkręcania to byś musiał popytać innych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zależało mi, żeby nie podkręcać karty. Jeśli o MSI to nie chciałem jej podkręcać, ale ze względu, że szafirek trochę słabszy od niej, a niby lepsze ma chłodzenie? To bym podkręcił, ażeby chociaż na poziomie MSI było, ale skoro mówisz, że temperatur złych nie osiąga, to bym obstawał przy MSI. Tylko skoro na takiej rozdzielczości grasz to może nie jest to wycisk dla karty? Sam też mam póki co monitor stary, ale też ma działać jak go zmienie na nowszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej @humanoidal powiedział ze to nie jest rozdzielczość do wycisku dla karty ale przeczytaj sobie ten artykuł:

http://www.purepc.pl...tra_hd_7850_1gb

 

tam w wiekszości testów ukazana jest wydajność tego modelu(w rozdzielczości 1600x1050 oraz 1920x1080, aczkolwiek nie pamiętam czy był tam poziom hałasu na wiekszej rozdzielczości).

Edytowane przez Makduf
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link w sumie już czytałem ten artykuł, ale nie nosiłem się wówczas z myślą kupna tej karty i nie zwróciłem na to uwagi :D Ale pokazuje to, że całkowicie na moje potrzeby karta wystarczająca i przyzwoite 62 stopnie w stresie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszedł czas i na mnie. Od dłuższego czasu męczę się na integrze, która na dodatek sypie artefaktami i wypadałoby kupic coś porządnego. Budżet to w porywach 600zł. na pewno nie więcej.

Pierwsza myśl to 6850. Do 6 stów jest tego sporo jest więc w czym wybierać.

A może coś mocniejszego, troche .... 6870. Jak się postarać to można coś wyrwać w granicach tych 600zł.

I tu prośba do Was. Otóż, karta ma być do grania. Głównie Dota2, może nowy MoH, Dishonored itd. Rozdziałka to 1400x900.

Procek - x3 z odblokowanym cache. Pogonie go również na +/- 3.7ghz

Zasiłka - OCZ ZS 550W

Mobo - asrock 780ghx

Jak widać, sprzęt dość stary także nie chciałbym pakować kasy w grafe która będzię zduszona zbyt słabą wydajnością reszty podzespołów. Na chwile obecną nie mam kasy na przesiadkę. W przyszłości zmiana planowana.

Proszę o poradę która seria kart graficznych najlepiej się nada do reszty podzespołów.

z góry dziekuję za pomoc,

pozdrawiam

 

ps.

jeżeli mam wybierać między ati and nv to wole ATI Dołączona grafika

 

update:

Powiedzcie mi również czy 6950 warto brać pod uwagę w cenie +/-650 zł. Oczywiście patrząc pod kątem obecnego sprzętu.

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bielski Zerknij sobie na wyniki 7770/68xx/69xx na najnowszych sterach daja troche kopa (szczegolnie widoczne w bf3)

Tak sie sklada ze sprawdzili wydajnosc dla 6970 i niema az takiego skoku jak przy seri 7, wniosek taki ze AMD powoli olewa juz 6-tki

http://www.techpower...11_Performance/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba najlepszym wyjściem będzie zakup 7770 w jakiejś fajnej wersji choć niekoniecznie. Reszte kasy odłożę i będę zbierał na jakiś budżetowy zestaw na i3 lub może nowym amd (zobaczymy jak wypadnie cała rodzinka nowych amd). Do końca roku powinienm już mieć trochę kasy na zmianę platformy. W planach jest również zmiana monitora, bo ten obecny to straszana kaszana ... ale to już nie temat o monitorach :D

dzięki Panowie za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam właśnie zamawiać nowy zestaw u nie wiem którą kartę graficzną wybrać. Ogólnie myślałem nad : http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556769.html?attr=246-1610,248-513093 ale mogę też wybrać : http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7870-twin-frozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556222.html?attr=246-1610,248-513093 lub Gigusia : http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html?attr=246-1610,248-513093 Która będzie najlepsza? Nie chcę sobie strzelić w kolano i wolę dołożyć te 50zł a wziąć lepszą tylko nie wiem która z nich będzie the best :D

Planowany config :

 

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

MSI Z77A-G43

Thermaltake Smart 550W 80+ Bronze modular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z wyborem karty typowo low-endowej, do komputera mocno leciwego:

A3000+ S939

Asrock DUAL-VSTA (PCI-E i AGP)

2GB ramu DDR1

Fortron 400W (wytrzymał nawet GF GTX 460)

 

Potrzebuje czegoś maxymalnie bezgłośnego, możliwie najtańszego, wymagana akceleracja sprzętowa więc GF seria 7xxx odpada, najlepiej od NV ze względu na sterowniki pod [brzydkie określenie na linuksa]a, chyba, że radeony z serii 4xxx są już lepiej wspierane w tej chwili (dawno nie miałem żadnego radka w połączeniu z linuxem)

 

Zakres cenowy ~100-150zł, taniej = lepiej

Edytowane przez boratsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Klaus mowi, 5850 do chłodnych i cichych nie należały. Lepiej kupić coś co ma gwarancje a przy tym jest rownie wydajne. W dodatku pod serie hd7xxx sa optymalizowane sterowniki i można liczyć na poprawe fps, o hd5xxx amd juz dawno zapomniało.

 

Jak bedziesz chcial kiedys sprzedać karte (rok-dwa) to latwiej sprzedasz 7770 (nowszy model, w dodatku z gwarancja) niż starego 5850, który nie wiadomo co w życiu przeżył.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathTomahawk czyli tak naprawdę cokolwiek co znajdę będzie ok?

Może czasem chciałbym w coś sobie pyknąć nawet (path of exile, sim city 4 ogólnie starsze pozycje) także choć odrobinka mocy by się przydała w sumie :P

co myślisz o 610? Od Asusa jest całkowicie pasywna co by mnie bardzo cieszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathTomahawk czyli tak naprawdę cokolwiek co znajdę będzie ok?

Może czasem chciałbym w coś sobie pyknąć nawet (path of exile, sim city 4 ogólnie starsze pozycje) także choć odrobinka mocy by się przydała w sumie :P

co myślisz o 610? Od Asusa jest całkowicie pasywna co by mnie bardzo cieszyło

 

8600, 9500 w wyższych seriach nie mam pojęcia o najniższych modelach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...