Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad GTX660Ti, a Radeonem 7950 - od Asusa. Chciałem zapytać którą bardziej się opłąca, zachłanność na prąd też mnie interesuje Dołączona grafika Kiedy jeszcze siedziałem w tym temacie to było tak ze GF nie przejmowało się poborem prądu, a no i te odgrzewane kotlety mnie troche do tej firmy zraziły. Jednak nie wiem jak to jest teraz, proszę o pomoc Dołączona grafika

 

Zastanow sie jeszcze nad 670, ceny zaczely spadac.Tutaj jest za 1266zl (http://www.ceneo.pl/...geforce 670.htm).

 

Ja z kolei już od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad 670 vs 7970 i bylem juz prawie zdecydowany na 7970 i znowu mam watpliwosci. Przy cenie o 280zl mniejszej moglbym pomyslec o dwóch kartach w przyszlosci a z radkiem raczej juz tego nie zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena 1266PLN jest z jakiegos NoName'owego sklepu, z którego raczej nie zaryzykowałbym kupna. Środnio trzeba dołożyć 250zl do owych serii o których wspominasz, jednak to już troche dla mnie za dużo. A z oczekiwaniem na obniżki to różnie bywa.

 

Dzieki za propozycje ;) prześpie się z tematem, poczytam troche, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

prawie już zdecydowałem się na Asus Radeon HD 7850 DirectCU 1GB. Z tego co czytałem nie warto wydawać dodatkowo tych 100zł na wersję z 2GB pamięci. Natomiast dlatego, prawie sie zdecydowałem bo chciałem Was zapytać o opinię. Czy brać tego Asusa czy może 7850 innej firmy? Zależy mi, żeby karta była cicha w spoczynku i możliwie cicha w stresie. Nie mogłem też znaleźć opinii nt chłodzenia, które jest zamontowane na wersji 1GB (Asus).

Obecny zasilacz Corsair HX620 chyba nie będzie miał problemów z tą kartą? Zasilacz ma już 4 lata, ale nie było z nim nigdy żadnych problemów, wydaje mi się że ma zapas mocy, ale wolę sie upewnić.

Edytowane przez prz3mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tej karty. Jest bardzo cicha w spoczynku, niestety pod maksymalnym obciążeniem daje o sobie znać. Bardzo słabe OC jak na 7850 (zaledwie 16%), ale pewnie marna sztuka mi się trafiła.

 

Polecałbym raczej model MSI, bo jest 40zł tańszy, a w niczym nie ustępuje Asusowi. Ja dostałem tą kartę w cenie 679zł, więc i tak jestem bardzo zadowolony.

 

 

Wow, okazja: http://www.camino.pl/radeon-hd-7850-1gb-dvihdmi-displayport-oc-msi,twr,62695.html

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie też widziałem tą ofertę. Tylko ten sklep mnie jakoś zniechęca, zresztą trzeba doliczyć 22zł przesyłki. Chyba tak jak doradziłeś zdecyduję się na MSI, ale z morele.net bo mogę odebrać osobiście w Katowicach.

Nie orientujesz się jak z głośnością tego MSI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7770 jest tylko 20% mocniejsza od HD7750, co sprawia, że 7750 w cenie 340zł jest bardziej opłacalna Dołączona grafikahttp://www.saturion...._DP_PCI_E_.html

 

AMD ma świetny low end Dołączona grafika

 

Humanoidal, jesteś pewien że to dobra oferta, bo ten 7750 z linka jest na DDR3. Pojawiło się trochę tego śmiecia przed gwiazdką, większość oczywiście w "lepszej" wersji 2 GB. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie zauważyłem, że DDR3 tam wstawili. Wiadomo, że lepiej sprawdzi się DDR5 i takiej wersji trzeba szukać.

 

Z tego co przeglądałem net to najtaniej za HD7750 DDR5 trzeba dać minimum 360zł (sapphire). To nadal jest opłacalna karta w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś zasadnicza różnica miedzy tymi 3 karami, czy to tylko kwestia ceny:

 

1. Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, 2xminiDP, BOX (GV-R795WF3-3GD)

2. Powercolor Radeon HD 7950 PCS+, 3GB DDR5 (384 Bit), DVI-I, HDMI, 2xminiDP, BOX (AX7950 3GBD5-2DHPPV3)

3. ASUS HD7950-DC2-3GD5 Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, miniDP, BOX (HD7950-DC2-3GD5)

 

Przyznam ze priorytetem jest też cisza i temp., bo rozumiem ze przy tej klasie kart wydajność z prockiem i5-2500 będzie więcej niż zadowalająca Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Asusa, ze względu na 3 slotowe chłodzenie i dobrze napisany bios zapewniający ciszę. http-~~-//youtu.be/EipD-ojUZco

 

Dołączona grafika

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7950-review-benchmark,3207-12.html

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze priorytetem jest też cisza i temp., bo rozumiem ze przy tej klasie kart wydajność z prockiem i5-2500 będzie więcej niż zadowalająca Dołączona grafika

 

Jest pare gierek przy ktorych po ustawieniu na maxa powiesz "@@@@@ tyle kasy wydane to powinno latac" - przynajmniej u mnie byla taka reakcja. Przyklad metro, bf3, oraz zapewne kilka innych na maxymalnych ustawieniach...

Chcialoby sie powiedziec ze za taka kase to juz wypada miec najwyzsza wydajnosc, ale niestety tak nie jest. Ja osobiscie zastanawiam sie nad dolozeniem drugiego 7950 jak ceny spadna ponizej 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh to zmartwiłeś mnie akurat tym bf3... ale to wina grafiki czy raczej procka? i7 byłby bardziej odpowiedniejszy do takiego typu grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe procek niema nic do tego. Po prostu za 1200zl nie mozna wymagac najwyzszej wydajnosci, takie czasy.

Pamietam jak kupilem Radona 9800gt, wszystko smigalo i jeszcze byl zapas.

...a to wszystko wina konsol.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić grafikę i zastanawiam się pomiędzy hd 5770 a 5830,czy w nowych grach jest duża różnica w wydajności tych kart?Patrząc na stare testy różnica nie jest na tyle duża,żeby warto było dopłacać do 5830,tymbardziej,że mogę kupić 5770 w korzystnej cenie.Chociaż,nie powiem bo martwi mnie to 128 bit przy 5770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe procek niema nic do tego. Po prostu za 1200zl nie mozna wymagac najwyzszej wydajnosci, takie czasy.

Pamietam jak kupilem Radona 9800gt, wszystko smigalo i jeszcze byl zapas.

...a to wszystko wina konsol.

 

Możesz mi wyjaśnić twoją logikę? Przez to, że konsole mają zacofany hardware trzeba mieć nieludzko drogi hardware w PC?

 

Panowie chce kupić grafikę i zastanawiam się pomiędzy hd 5770 a 5830,czy w nowych grach jest duża różnica w wydajności tych kart?Patrząc na stare testy różnica nie jest na tyle duża,żeby warto było dopłacać do 5830,tymbardziej,że mogę kupić 5770 w korzystnej cenie.Chociaż,nie powiem bo martwi mnie to 128 bit przy 5770.

Jaki masz budżet na kartę? W jakiej cenie możesz dostać te przez ciebie wymienione? Na gwarancji? W jakiej grasz rozdzielczości? W co chcesz grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na kartę? W jakiej cenie możesz dostać te przez ciebie wymienione? Na gwarancji? W jakiej grasz rozdzielczości? W co chcesz grać?

 

Bez gwarancji,hd 5770 za 200zł,a 5830 za 350zł,może troszkę mniej.Chciałbym grać w 1920 głównie w fpsy,chociaż jakiś RPG czy strategia też od czasu do czasu(Civ 5 ftw),generalnie już teraz nie jestem jakimś zapalonym graczem.

Jeśli chodzi o budżet to powiem tak,maksymalnie te 350zł,ale jeśli dopłacanie ~150zł do tego 5830 nie idzie w parze z o wiele większą wydajnością to nie widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za HD5770 bardzo dobra, za 5830 już nie bardzo. Na pewno ta druga nie jest niemal 2x wydajniejsza (jak sugeruje jej cena).

 

Możesz ewentualnie za 360zł kupić HD7750. Wydajność jest praktycznie na poziomie HD5770, ale dostajesz 3 lata gwarancji, niższy pobór prądu, mniej ciepła i sterowniki lepiej zoptymalizowane pod najnowsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,dalej mam dylemat bo za 300zł mam teraz Sapphire HD 5830 :S

 

EDIT: Czy zasilacz modecom premium 500W spokojnie wystarczy do pentiuma g860,8gb ram i ew. gdybym chciał tego 5830?

Edytowane przez Glorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc: e4300@2,7

mobo: abit ab9 pro

ram: 3gb goodram

markowy zasilacz 450W

 

Mój palit 9600gso 384mb zakończył prace 3 miesiące po gwarancji (sic!) dlatego poszukuję czegoś nowego w rozsądnej cenie. Gry typu max payne 3 czy skyrim na nisko-średnich detalach chodziły znośnie jednak widać było brak mocy przy rozdzielczości 1680x1050. Górny limit cenowy to 400zl z wysyłka, zastanawiam się nad hd7750. Zależy mi też na w miarę cichej pracy ponieważ ten palit był okrutnie głośny przy drobnym obciążeniu Czy reszta podzespołów nie będzie ograniczać hd7750 czy lepiej wziąć coś tańszego bo po prostu potencjału tej karty nie wykorzystam ? Oglądając allegro widzę właściwie dwie wersje tej karty : 2gb z ddr3 i 1gb z ddr5 - cena podobna, jak wygląda różnica w wydajności? Zastanawiam się czy jest w tej cenie jakaś rozsądna konkurencja od nvidi ?

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić twoją logikę? Przez to, że konsole mają zacofany hardware trzeba mieć nieludzko drogi hardware w PC?

 

Nie okreslilbym tego jako drogi, ale wydajny (bo przeciez z amd nad takim 7950 jest tylko 7970, cfx nie licze), a i tak nie wystarczajacy do plynnej rozgrywki we wszystko na maxymalnych detalach nawet w 1920x1080

Wiec dla mnie 7970 bardzo wydajny, 7950 wydajny - wiec te 60fps powinien zapewniac w kazdym przypadku

 

Odnosnie cen, to juz nie raz pisalem, to nie sprzet jest drogi, bo na calym swiecie ceny mniej wiecej sa podobne/ przeliczane z euro (nie liczac USA), ale zarobki w Polsce sa z kosmosu.

OT. Przyklad:

radeon hd7950 cena w Polsce 1200zl - jako spawacz z nadgodzinami wyciagalem 3000zl - koszt karty prawie polowa pensji

radeon hd7950 cena w Norwegii 2100NOK(1200zl) - ten sam spawacz bez nadgodzin 20000NOK - prawie 10kart za jedna wyplate !!!

Nadal widzisz gdzies nieludzko drogi hardware?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co mają do tego zarobki w norwegii.

 

Pytałem dlaczego konsole są winne temu, że twoja wydajna karta graficzna nie jest wystarczająco wydajna?

 

 

Również w norwegii jedna taka karta jest chyba o droższa niż xbox z kinectem i całym ekosystemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie o zarobkach, po prostu chcialem Ci udowodnic ze sprzet nie jest horreidalnie drogi.

Co maja konsole do slabej wydajnosci gier na PC - gry nie sa optymalizowane pod pc'ty - glupi przyklad BF3. Obiecali ze beda robic od poczatku werjse na PC odzdzielnie, a jak wyszlo wszyscy widza.

Krotka pilka: place - wymagam. A nie czlowiek wyda polowe pensji na hd7950 i zobaczy 40fps w bf3 z AA.

A przeciez w tych kartach drzemie taka moc, ze takiego radka x1950 czy gf7900gs ktore siedza w PS3 czy x360 to nawet HD7770 wciaga nosem. I taki BF3 na ps3/x360 chodzi, a na pc wyglada nie duzo lepiej, gdzie wydajnosc miazdzy, ale hardware nie jest wykorzystany dobrze z powodu braku optymalizacji.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku bardziej wina leży po stronie graczy. Gry na PC się nie sprzedają, więc deweloperzy nie inwestują w optymalizację pod PC.

 

Tak czy siak optymalizacja ma swoje granice. Wiele jest tytułów napisanych stricte pod PC i wcale nie widać tam 2x większej liczby klatek niż przy konsolowych portach.

 

na pc wyglada nie duzo lepiej

Ustaw 1280x720 i wszystko na medium, 0xAA Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak optymalizacja ma swoje granice. Wiele jest tytułów napisanych stricte pod PC i wcale nie widać tam 2x większej liczby klatek niż przy konsolowych portach.

Ustaw 1280x720 i wszystko na medium, 0xAA Dołączona grafika

 

Owszem, masz rację że w grach pisanych na PC jakoś tych klatek może 3x więcej nie jest, za to oprócz tego że jest zauważalna różnica w fpsach na korzyść PC to w dodatku przy dużo lepszej grafice, w dodatku gram na PC w rozdzielczości minimalnie wyższej od 1080p, ale jednak wyższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...