Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tym czym autostrada z dwoma pasami od autostrady z czterema pasami w jednym kierunku - szerokością...

 

Szersza autostrada, większa przepustowość.

 

aha no i wszystko jasne Dołączona grafika a co do tego co wyzej bylo ze procek ogranicza grafe to chyba nie prawda patrzac na ten test Dołączona grafika

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=bNvpkSNfy-4&list=UUDkY9dx_ilN3tUlBhaWJLMw&index=112

 

No i patrzac na ten filmik nie wiem na ktora grafike sie zdecydowac ?

Edytowane przez Houlscream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w pewnym stopniu karty graficzne są ograniczane przez stare procesory, ale ja bym tutaj nie przesadzał. Znajomy zmienia tylko grafiki (na platformie s775) i cały czas bez problemu gra w gry najnowsze gry (np. Far Cry 3, Max Payne 3).

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w pewnym stopniu karty graficzne są ograniczane przez stare procesory, ale ja bym tutaj nie przesadzał. Znajomy zmienia tylko grafiki (na platformie s775) i cały czas bez problemu gra w gry najnowsze gry (np. Far Cry 3, Max Payne 3).

 

Dla jednego "bez problemu" to medium/low detail 1280x1024 i spadki do 30fps a dla innego to ultra 1920x1080 i fps powyżej 35...

 

@Houlscreem - to coś nawet testem ciężko nazwać. Własciwie to gośc przetestował karty graficzne na różnice wydajności między nimi w benchmarku. Kompletnie nie przeprowadził ani jednego testu sprawdzającego wydajność kart graficznych przy różnych procesorach. Przede wszystkim minimalny fps w grach. A nie 3d smarkach!!!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem jednej z tych kart : GeForce 9600 GT 512MB lub GeForce 8800 GT 512MB.

 

Tutaj linki do "porównywarki" z moją aktualną kartą:

GeForce 9600 GT 512MB vs GeForce GT230 : http://www.hwcompare...geforce-gt-230/

 

GeForce 8800 GT 512MB vs GeForce GT230 : http://www.hwcompare.....<br /><br />Jak widać wzrost wydajności jest spory (Problem tylko w poborze prądu, nie mam pojęcia czy moje 300W podoła) . koszt obydwu kart na allegro (UŻYWANYCH) to około 130zł wzwyż.

Na obecnym konfigu, w grze battlefield 3 odczuwam ogromne spadki FPS'ów, na najniższych detalach, w mojej rozdziałce, tzn. 1366x768, wynoszą one od 25 - 40 ( W terenie zabudowanym niestety spada poniżej 25 ;/ ). Za rok planuję wymienić PC na nowy, więc nie chcę żadnej drogiej karty. Chciałbym po prostu pograć komfortowo ( 40 - 50FPS ) Na najniższych detalach, w mojej rozdzielczości.

.Maksymalnie mogę wydać 150zł + Dostawa.

 

Specyfikacja:

CPU: Intel Core i5 @750 2.67Ghz

GPU: GeForce GT230

RAM: 4Gb HP

HDD: 500GB Samsung

Zasilacz : Fortron 300W

Edytowane przez WreckeR7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie kart to słaby wybór. Karty te niesamowicie często padają (powiedzmy, że jak 9600 gt nie było kręcone i często przegrzewane to ma szanse...), a zakup na allegro takiej nie "wypiekarnikowanej" to nie lada wyczyn.

Obie też są za słabe do BF3.

 

Masz niezłego proca. Podkręć i kup już kartę i zasilacz, które ewentualnie przełożysz do przyszłorocznego komputera.

Za 150zł niestety nie ma co polecić (czasem udaje się 4850 za tyle wyrwać, ale to znowu zasilacz może się buntować).

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz Modecom Premium 400W, da sobie radę BEZ OC z 7770 w duecie z i3 550??

 

Wiem, że to przeciętna konstrukcja i za tą ceną można mieć lepszy PSU, ale znajomi kupowali używany PC w których już jest wyżej wymieniony procesor oraz PSU, a karta będzie kupowana w przeciągu kilku dni. Chodzi tylko o stabilną pracę pod obciążeniem w grach, nic więcej - żadnych wygórowanych wymagań. 7770 do prądożernych nie należy, a jest w miarę wydajna i myślę że optymalna dla tego procesora i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakieś informacje na temat Asusa 7850 wersja 1GB? nie mogę znaleźć żadnych testów, chodzi głównie o mozliwości OC i jakoś chłodzenia.

 

Możliwości OC zależą tylko i wyłącznie od szczęścia! To, że w jakimś teście karta robi 2Ghz na rdzeniu nie daje ci żadnej gwarancji, że twoja w ogóle będzie się kręcić.

 

Co do chłodzenia to ja jestem bardzo zadowolony, w idle w ogóle nic nie słychać, w większości gier karta zachowuje się bardzo kulturalnie, przy niektórych tytułach czasami lekko hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić kartę do 300zł, no tak 330zł z wysyłką.

Obecny config komputera

 

 

 

Asus M3N78-EH

Athlon 64 X2 4800+ 2,5 Ghz

ATI Radeon x1600 XT 256MB

2x Geil 1GB - 800mhz DDR2

Thermaltake SMART 530W

PC Brutus 410

 

Mam jeszcze dwa pytania.

Czy każda karta będzie działać bez problemu na tej płycie.

Wiem, że procesor będzie ograniczać każdą kartę, ale czy po podkręceniu procka z 2,5 do 3,0 będzie jakaś różnica?

Prosiłbym o dokładniejsze opisanie poszczególnych kart, ich wady, zalety.

Karta będzie częścią moje zestawu w przyszłości, dlatego potrzebuje mocniejszą niż na to pozwala proc.

Kartę muszę zmienić bo obecnemu radeonowi sprawiają problemy gry z 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Athlon 64 X2 4800+ 2,5 Ghz

...

Wiem, że procesor będzie ograniczać każdą kartę, ale czy po podkręceniu procka z 2,5 do 3,0 będzie jakaś różnica?

Minimalnie będzie. Architektura tego procesora jest już leciwa i mało wydajna. Samo OC już teraz cudów nie zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE x16 v.2.0 w płycie nie jest przeszkodą w PEŁNEJ obsłudze 7770?

 

W wymaganiach 7770 piszą o PCIE x16 v.3.0, ale 7770 nie przekracza maksymalnej przepustowości szyny v 2.0.

 

7770 od gigabyte potrzebuje dodatkowego zasilania, czy tylko z szyny?

 

 

EDIT

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź:) Karta już kupiona, za kilka godzin będzie w moim mieście i mam nadzieję że żadne niespodzialnki mnie nie spotkają. Wyczytałem że Gigabyte H55M-UD2H w rev. 1.3 która posiadają ma PCIE 2.0 x.16, więc powinno być OK.

Edytowane przez ..:::SiekieR:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...