Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mistrzow tematu :)

 

mam taka prosbe potrzebuje tania grafe do kompa "biurowego" tak aby sobie radziala z netem oraz filmami w pelni korzystajac przy tym jak najmnie z proca, co takiego mozecie polecic narazie mam rive vante 8mb a wieksza ilosc grafiki powoduje u niej duze problemy ;]

z gory dzieki za pomoc ;]

ps tania kolo 70zl max riva tnt styknie czy jakiego gfa trzeba ?

 

* komp "biurowy" to liczydlo nr2 w moim sigu ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zamiar sobie w najblizszym czasie wymienic karte w kompie. sprzet to amd 2200+, 768ddr na plycie epox 8rda+ a wiec na dzien dzisiejszy to archaik raczej. w tej chwili katuje gainward gf3 ti golden sample i jestem zadowolony bardzo (mimo zrypanej wentylacji na niej). no ale jako ze karta zaczela powoli nie wyrabiac podczas gry w civ4 to postanowilem ja zmienic... nie jestem jakis zajawionym graczem strzelanek wiec nie oczekuje wypasow. wystarczy mi zeby civka fajnie chodzila bez przychlastow zadnych i zebym od czasu do czasu mogl tez zagrac w cos innego, na tym co mam serious sam2 odpalilem i dalo sie pograc nawet, a nfs:mw przeszedlem na srednich ustawieniach i mi to wystarczalo, wiec chyba nie mam zbyt wygurowanych oczekiwan co do karty. po prostu najwyzsza pora unowoczesnic troche blaszaka. czasem tez zajmuje sie obrobka filmow (montaz, kompresja) przechodzac do konkretow to zastanawiam sie nad czyms z nvidii (sentyment, a poza tym radeony cos sie gryza ponoc z civ4) a mianowicie czyms z seri gf6xxx. na 6800 mi szkoda kasy a i tak znajac zycie nie bede go wykorzystywal w pelni. z drugiej strony 6200 to chyba juz przestarzala technologia jest (mianowicie szyna 64-bit). wiec najblizej mi do 6600 (raczej zwykla wersja bo na GT tez mi zal kasy), a z racji milych doswiadczen z produktami gainwarda to wacham sie nad wersja 128mb albo 256mb. a teraz moje pytania:

1. czy rzeczywiscie gf6600 wystarczy dla moich potrzeb?

2. czy jest sens kupowania wersji z 256mb, czy to tylko chwyt marketingowy (jak w przypadku gf6200)?

3. czy brac gainwarda, czy moze jakies inne firmy polecacie?

 

z gory thx za pomoc. na karte chce wydac do 500pln (tego gainwarda ze 128mb za 430pln w sklepie widzialem, wersja 256mb jest o 40pln drozsza)

Edytowane przez s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego który jest najtanszy i którego pudełko najładniejsze. Wszystkie karty są referencyjne, z inną nalepką tylko, więc to jedno i to samo. Weź np. Gigabyte'a, skoro chcesz konkretnie. Mój się ładnie kręci, więc polecam... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wybor producenta jest wazny. jak mialem gf4ti 4200 pixelview to mialem z nim non stop problemy. gdy sie przezucilem na gf3ti gainwarda to nie dosc ze problemy zniknely to jeszcze o dziwo wydajnosc wzrosla. osobiscie nie znam sie zbytnio na producentach ale gainwarda polecic moge bo sie na nim nie zawiodlem jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz niewiem co mam kupic do tych gier majac 2500 zł :mur: pomocy

http://sklep.benchmark.pl/pelny_26073.html

lub

http://sklep.benchmark.pl/pelny_26072.html

 

zależy czy 2500 to max. Karta pozwala na lepsze filtrowanie anizo niż nVidia , jakość AA jest taka sama, wydajność obecnie nie do pobicia.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o radę. Przyszło mi zmienic ten syf ze stopki na coś szybszego. Tylko na co? Komp używany głównie do muzy, internetu, dość często coś robie w photoshopie. Na gre nie mam za bardzo czasu, no ale jak już gram to nie w najnowsze hity. Potrzebowałbym czegoś na czym W40k DoW: WA poszedłby bez czkawki (znaczy teraz też nie tnie, ale fajowo by było gdyby graficzka jednak lepiej wyglądała). Co jeszcze... gram w ścigałki i nie lubie skoków FPS, dlatego miło by było gdyby karta zapewniła stałe klatkowanie. No i teraz najgorsza kwestia: kwota. Dysponuje max...(chwila ciszy) 300zł :mur:

Myślałem nad 7300GS lub X1300. Co wy na to? Może coś innego?

 

Ah karta oczywiście na PCI-Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce kupic karte na AGP do 250 zl.

i tak sie zastanawiam nad tymi: 9600pro, 9550, oraz 6200 na tej stronce http://www.komsad.pl/sklep,740,19758207,91...n,209157,0.html

co o tym myslicie? czy ten link, znaczy sie geforce na tej stronie nie jest jakis lewy? bo jak tak tanio to chyba on najlepszy conie?

 

dzieki wszystkim

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis blad tam napewno jest :P

chociaz zdjecie takie samo jak przy 128-bitowym geForcie na komputroniku ;o

tak czy siak raczej wezme 9500pro ;p <- jednak najlepszy wybor w tej kasie :)

pzdr

 

 

Ps tak patrze na te karty na allegro i niektore maja pamieci 64MB, troche mniej, ale czy mniej wydajne? mysle sobie ze jak ma miec ta sama wydajnasc to 8-potokowce chodza nawet po 200 takze lakomy kasek^^

co myslicie o 64MB?

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka grafika za 800-900 zł na AGP

Nvidia czy Radzio (jakoś tak przywiązałem się do mojego Radzia), jaki, który, gdzie, za ile?

 

Reszta kompa

gigabyte n7-400sl

barton 2500@3200

Radek 9500@9700

Barracuda 160 GB

2xDvD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

http://allegro.pl/item88632448_msi_gf_nx68...ltra_agpx8.html

 

Co Panowie myślicie o karcie z powyższego linku ?

Warto licytować, czy cena już zabardzo wyśrubowana ?

Albo jaką lepszą proponujecie od tej ?

 

Edit:

jeszcze taka:

http://allegro.pl/item87378926_sapphire_x8...agp_16p_6v.html

lub:

http://allegro.pl/item87340185_aopen_aeolu..._agpx8_box.html

 

Jak się te karty maja do siebie, mógłby ktoś je jakoś mi zcharakteryzować bo niebardzo się znam na kartachm, a chcialbym kupic jakas dobra, zebym nie musial zmieniac szybko,.

Edytowane przez Rastafari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...