Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak, ma raptem 3% mniej wydajności niz 7950. Odblokować się nie da, a i szyny nie dolutuję do 384b.

Taki bonusik do e-pena w sygu :P

Faktem jest że podkręcając ją o pare mhz masz jakby nie było kartę o wydajności 7950 ale w cenie 200-300zł niższej. I to się liczy.

Kiedyś też kupiłem podobny strzał w 10 wydajność/cena, jakim był gainward 4850 z ddr5 a nie ddr3, super karciocha na tamte czasy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100%, czym jest to spowodowane, ale na techpowerup VTX3D 7870 Black Edition po oc osiąga podobne wyniki, jak zwykły 7870 po oc. Natomiast 7870 club3d joker card ma lepsze zyski wydajności po oc, niż VTX3D 7870 Black, nawet pomimo tego, iż ma niższe częstotliwości niż konkurent. Jak się zastanawiam, to wydaje mnie się, iż jest to spowodowane przetaktowaniem karty VTX3D, bo innego sensownego wytłumaczenia nie widzę. Tym bardziej, iż są to tak na prawdę te same karty graficzne z inną naklejką.

 

Ja uważam, że bardzo warto brać tą kartę za tą kasę. Poziom 660Ti, a różnica w cenie jest dość wyraźna.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbliżonym budżecie jest tylko zwykłę HD7870. Jeżeli pasuje ci, że wersja na Tahiti LE jest tylko 8% wydajniejsza, ale pobiera 50% więcej prądu i do tego jest głośniejsza to bierz. Dochodzi jeszcze kwestia dziwnie skalującego się OC. Tak czy siak to opłacalna karta, szczególnie biorąc pod uwagę pełny zestaw gier jakie gratis dostajesz od amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko po podkręceniu karty o ok. 30% (975/1270 MHz) wynik gpu w 3dmarku11 poprawia się o ok. 23% ( ok. 7900 / 9760 )

Edit: zapomniałem o pamięciach , przetaktowane z 1500 na 1600 MHz

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...szczególnie biorąc pod uwagę pełny zestaw gier jakie gratis dostajesz od amd.

 

Powercolor nie dodaje gier, przynajmniej nie ma takiej informacji na stronie, ani w opisie karty w hurtowni... Jeżeli dobrze rozumiem to ta karta od Club3d oraz Powercolora to jedno i to samo. Klepane przez TULa. Różnią się naklejką i dodadkami?

 

Czy spotkał się już ktoś z Was z Sapphire 7870 Xt with Boost w polskich sklepach? Nie mogę jej namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję karty graficznej, używana będzie czasem do nowszych gier (minimalne wymagania dla mnie wystarczają), ale przeważnie to filmy oraz photoshop.

 

- Intel Core Quad Q8400

- ASUS P5QE

- ModeCom Feel III-400ATX 400W

 

Nie chciałbym przekroczyć kwoty 300zł. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to decyzja juz zapadla, zwlaszcza ze i5 dostalem w prezencie, wiec szkoda go 8800gt ograniczac. Dodatkowo 650Ti spokojnie wejdzie do maluckiej obudowy Fractala Core 1000, wiec wybor idealny.

 

Ktory model bedzie cichy i tani? Gigabyte OC sie nada?

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę. Gigabyte robi ciche chłodzenia i nawet po dodatkowym OC jak wentylatory zwiększą obroty powinien być ledwo słyszalny.

 

http://www.morele.ne...toc-2gi-524235/

 

Tu masz w dość przystępnej cenie

 

 

Jednak 7850 będzie wydajniejszy:

 

http://www.morele.ne...5oc-1gd-520318/

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-650-ti-test/strona/18394.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2gb jest mi chyba niepotrzebne, a 100zl piechota nie chodzi...

 

Myslalem bardziej o tej - http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n65toc-1gi-525259/

 

7850 ani 650ti 2gb nie wejda mi do obudowy, mam ograniczenie do okolic 210mm.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Windowsie na drugiej partycji, jednak do niczego innego nie sluzy. Osx jest systemem glownym i uzywanym 80% czasu :)

 

Sam podkrecac nie bede raczej, wiec jednak wezme Gigabyte OC 650Ti 1GB.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że jestem zmuszony kupić 650Ti, bo następna karta dla mnie to dopiero GTX660, na którego mnie nie stać, mogę dołożyć z 20zł jak będzie trzeba Dołączona grafika MSI Cyclone niestety w 530 chyba się nie zmieści.

 

Tego mam pod nosem, nie bede z morele ściągać - http://www.camino.pl/geforce-gtx-650ti-1gb-hdmi-amp-dualdvi-oc-gigabyte,twr,63237.html

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...