Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@devil przecież twoja płyta nie wspiera pci-e 3.0 tylko 2.0. żeby mieć 3.0 musisz mieć coś ala z77 + ivy. ja bym wymienił dyski na jeden 2tb będzie ciszej w obudowie Dołączona grafika

 

zasilacz pewnie trzeba będzie wymienić ale ja bym mu dał szansę, 670 nie są aż tak bardzo prądożerne.

 

z drugiej strony preferuje jedno gpu w kompie pomimo bardzo kuszącej takiej konfiguracji.

 

osobiście czekam na nvidie i ich serie 7xx. do tego czasu jeżeli nie grasz w rozdzielczości większej niż fullhd można sobie darować kupowanie drugiej karty. zawsze można delikatnie spuścić detale z np ultra na high Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeszcze się zastanowię. Strata wydajności wzgłedem 2.0, a 3.0 jest żadna. Napisałem tak, bo źle spojrzałem w opis płyty. To P67 Extreme4 Gen 3 mają PCI-E 3.0. Ja mam tylko wersje B3

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wynik 3dmarka11 ~5100 na kompie z sygnatury jest w normie? Kartę dostałem za darmo w formie giftu od klienta, więc i tak skaczę z radości, ale wolę się upewnić, że coś mnie nie zwalnia. Ostatnio 3dmarka używałem bodajże w wersji '05.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jedyną opłacalną opcją od NVidii w sensownej cenie jest GTX660? Nie lubię mieć świadomości, że mam jakąś kartę graficzną, która nie jest opłacalna, bo 50-80zł taniej mogę mieć coś praktycznie identycznego (sytuacja 650Ti vs 7770). Ważne też, żeby nie wymagała więcej, niż StealthXStreama 500W :) Z tego co widzę, w znakomitej większości segmentów cenowych niestety prowadzą Radeony.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bo nie jest mi dane skorzystać z dobrodziejstw Radeonów. Absolutnie nie neguję, chciałbym posiadać, ale używany system mi na to nie pozwala. Jakbym mógł, to z miejsca bym 650Ti zamienił na 7850 Dołączona grafika A tak muszę kombinować.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, do s.775/ddr3/cpu e5300 wykorzystam hd7750 czy raczej nie i wystarczy hd6670?

Po prostu chcę wykorzystać części z sygnaturki z podłączeniem pod TV. Projekt htcp i raczej nieprzyszłościowy.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jesli chodzi o granie to zależy od danej gry. W wielu niezależnie od karty ten procesor będzie zaniżał fps. Ale przynajmniej AA jakies włączysz w tej mocniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jesli chodzi o granie to zależy od danej gry. W wielu niezależnie od karty ten procesor będzie zaniżał fps. Ale przynajmniej AA jakies włączysz w tej mocniejszej.

 

AA? pliss o wyjaśnienie.

Gry, z gier GRID, Dirt2 symulatory rFactor czy GTR2. Microsoft Flight Simulator może?

Czy jest szansa na hd-1080 z w/w konfigu, jak nie to ile max? I czy te wersie gier napewno pójdą?

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Mianowicie, moja 8600GT kończy (albo nawet skończyła już) swój żywot i potrzebuję innej, może nieco wydajniejszej.

Cofing: Pentium Dual Core E2180@3GHz, 4GB DDR2 1066, ModeCOM MC350. Komputer używany do Auto oraz ArchiCAD'a (na etapie studenckim). Swojego czasu zacna była ATI 4850 czy nawet 4870. Pytanie moje, nie zmieniając mojego zasilacza, w co mógłbym celować? Nie znam się kompletnie na wydajnościach ani różnicach chociażby takiej 4850 czy - proponowej w zestawieniu styczniowym - GT610 czy HD 6670?

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego wykorzystujesz komputer (oprocz CADa)? Jakies gry? Moj mc350 przy Athlonie x2 4200+@3ghz i 4850 sie "pocil". Moze 9600gt?

 

Podstawowe pytanie - jaki bidzet?

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy na co Ci budzet pozwala 6670/7750/7770 ja miałem (testowo) podpieta 7770 do mojego MC350 z PentiumD915@3,5GHz przy obciazeniu furmark+prime95 napiecie zmierzone multimetrem: cyfrowym 11,89 analogowym 11,92, powietrze wydmuchiwane z zasilacza było lekko ciepłe po około 1h obciązenia w/w programami

 

także nie wierze zeby Allendale@3GHz bral wiecej prądu niz stary Presler. Wniosek bierz to na co Cię stać/co bedzie dla Ciebie odpowiednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje zmienić mojego 6850 na coś nowszego budżet to ok 800-1000zl. Cel gry Crysis, Crysis 2 Crysis 3 Battlefileld 3 MaxPayne 3 karta wchodzi do małej obudowy maksymalna jej długość to 10.5 cala , musi być jak najcichsza podczas bezczynności fajnie by była jakby w czasie pracy na pulpicie wentylatory się nawet wyłączyły całkowicie.

 

Reszta

i3 3220 w przyszłości wymieniony na i5

Z77

zasilacz markowy 450W

rozdzielczosc 1920x1200 nie zaleczy mi na wygładzaniu krawedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziekuje za pomoc!

Jesli chodzi o budżet to jestem nieco ograniczony - chciałbym zmieścić sie w kwocie 250zl, najlepszy współczynnik cena/jakość. Domyślam sie, ze każda karta powyżej 150zl bedzie i tak wydajniejsza od dotychczasowej? Oprócz CAD-a niczego wiecej nie używam, choć chętnie - gdybym mój komputer miał ku temu predyspozycje - zagralbym w jakies wyścigi, FIFE... to wszystko. Najważniejsze, by nie modernizować tej konfiguracji pod względem czegoś innego, niż zapragnionej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie najlepsza karta graficzna do zestawu z sygnatury do 450zł? Myślałem nad HD 7770 od Gigabyte, nic lepszego chyba nie znajdę w tej cenie? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez j2com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA? pliss o wyjaśnienie.

Gry, z gier GRID, Dirt2 symulatory rFactor czy GTR2. Microsoft Flight Simulator może?

Czy jest szansa na hd-1080 z w/w konfigu, jak nie to ile max? I czy te wersie gier napewno pójdą?

 

AA - Antialiasing - wygładzanie krawędziowe...

Te gry nie są bardzo wymagające, mysle że fullHD da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia, to za 100zł znajdziesz nawet 8800gt a za 150 9800GTX, ale czy warto ryzykować z takimi staruszkami?

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 9600gt nie bylo masowych problemow jak z 8800/9800. Jesli jest w stanie wylozyc 2x tyle za taka sama wydajnosc to mozna brst 6670, jesli nie to nie pozostaje nic innego. Do tego kompa nie warto pakowac karty drozszej niz za 200zl

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie gier FPS, gram w różnego typu symulatory, wyścigówki, itp

7770 - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=46968

6790 - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=44238

6850 - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=33605

 

Reszta jaką chce kupić to:

AsRock B75 Pro3

Intel Pentium G860

Corsair VS 450W

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Western Digital Blue 500GB

Crucial 4GB 1333MHz

 

Znalazłem fajną porównywarkę Dołączona grafika

http://www.hwcompare...radeon-hd-7770/

Myślę że wezmę 6850 a wy co uważacie?

 

Edit: A monitor w rozdziałce 1366x768

Edytowane przez Damiancio5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...