Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam zaniżone wyniki niż co niektórzy. Np w 3DMarku 11 mam ok 9400 pkt, gdzie widziałem wyniki wyższe i to z niższym OC. A karta jest podkręcona o ponad 250 mhz na rdzeniu. Może procek hamuje, albo co innego. Ale się tym tak nie przejmuje.Ważne że w grach się spisuje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta toru jak w sygnaturce 1 linijka i Fortron 300W.

 

ten fortron to dokładnie jaki model ?

 

cpu masz jak rozumiem c2d 5300 , więc szału nie ma i nie wiem czy jest sens brać coś mocniejszego od 7750 , maks 7770 ale mocne cpu wskazane , ale najrozsądniej 7750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten fortron to dokładnie jaki model ?

 

cpu masz jak rozumiem c2d 5300 , więc szału nie ma i nie wiem czy jest sens brać coś mocniejszego od 7750 , maks 7770 ale mocne cpu wskazane , ale najrozsądniej 7750

 

FSP Group ATX-300GTF(1) dokładnie ten:

http://img534.images.../dsc0037fug.jpg

 

Tak wogle to Wielkie Dzięki za odpowiedź. Druga część pytania: PC stacje nr1 a więc biuro/grafika-nie gry! buduję od nowa na IB. Stare graty na tyle jare ze zostają a ewentualna sprzedaż nie przyniesie wymiernych korzyści. A więc P5G41T-M miniATX od Asusa, C2D (tak) e5300, 2+2 DDR3 1333/cl9-GR, 3x500GB (S.F3) no i zasilacz. Obudowa wielkości segment audio: 7x44x36cm (niska!)

Największy problem to grafika, najlepsza by była hd7750 ze względu na niskie tdp - i nie grzałaby się bardzo mając nad sobą 1-2cm.

Jeżeli byłaby możliwość i sens to włożyłbym tam hd7770, gtx660ti albo nawet tą http://www.skapiec.p...14/comp/4869329

Najbardziej boję się za wysokich temperatur o budzie, typowej htpc.

Jakby karta okazała się naprawdę dobra to za jakiś czas (rok?) wymieniłbym może platformę na nowszą z płytą itx, kto wie?

 

A i ten Fortron nie ma wtyczki do zasilania karty graficznej!

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz ma na 12V jakieś 156W , ogólnie kupiłbym coś solidniejszego , bez zmiany zasiłki skoro ten fortron jest bez wtyki PCIE , to dałbym HD7750 która nie wymaga tejże wtyczki , ale rozsądniej byłoby zmienić psu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zainwestowałem w bude główną i ciężko będzie dalej. Też myślałem że ten drugi htpc-gaming zrobić od nowa na itx ale znowu cała inwestycja. A więc zostaje tak jak jest.

gando tak teraz właśnie pomyślałem, zasiłka nie ma wyjścia PCIE a więc biorę HD7750 DDR5 od Gigabajta - bo ma największy wiatrak. Jak kiedyś będę zmieniał to powędruje do głównego i odciąży igpu procesora.

Jeszcze jedna gafa z mojej strony kupiłem zasilacz (90+) pod GD55 MSI i okazało się że ma 4-pin pod cpu a GD55 8-pin Dołączona grafika. No i zmiana w zamówieniu na też dobrą :) Z77A G43.

Bardzo Dzięki za pomoc.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej to super! Ale i tak się jeszcze chwile pomotam czy g43 czy gd55. A co do karty to chyba nikt nie ma wątpliwości że ta od Gigabita będzie git!

 

'nie potrzebnie' skreślić. I tak kupuję przedłużki-przejściówki to kupić EPS 4pin-4pin, czy może 4pin-8pin?

Działa oczywiście też po OC?!

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacić różnicę w przypadku GTX 660 między :

 

GB WindForce: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/

 

MSI TWINFROZR III: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx660-twinfrozr-iii-2gb-ddr5-192bit-2dvi-hdmi-dp-box-n660-tf-2gd5-oc-517460/

 

Druga sprawa - czy do GTX660 są dodawane jakieś gry, czy tylko te bony do śmieci typu Free2Play?

 

Aktualnego MSI musiałem zwrócić, bo to chłodzenie było żartem Dołączona grafika

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cenisz sobie ciszę to warto dopłacić do MSI, albo nawet do Asusa http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-660-directcu-ii-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646662.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=646662

 

W agito dostajesz klucz do metro last night, w morele chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie zmiany karty graficznej. Posiadam procesor Phenom II x4 955 Black Edition i zastanawiam sie czy gdybym kupił karte Radeon HD 7870 2 GB to czy ten procesor mocno by ograniczał te grafikę? Dodam że w przyszłości zamierzam zmienic procesor i czy właśnie dobrym rozwiązaniem było by kupno tej grafiki a w niedalekiej przyszłości zmiana porcesora. Procesor nie jest podkręcany ponieważ nie za bardzo się na tym znam i jego takotwanie 3,2 Ghz w zupełności mi wystarcza. Zasilacz mam Be-quiet L7 530 W. Obecnie posiadam MSI Radeon Hd 6850 1 GB i czy przy zmianie na powyższą grafike będzie widoczny skok jakościowy na tym procesorze? Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w rozdzielczosci 1440x900. Głównie kupuję gry na steam aktualnie są to Sleeping Doogs, Bioshock Infinite (w którym właśnie zauważyłem że chyba moja obecna karta juz lekko nie wyrabia - czasami spadki fps), Hitman Absolution, Max Payne 3, zakupiłem niedawno L.A Noire które w najbliższym czasie będe chciał przjść. Są to tytuł głównie na platformę Steam bo nie ukrywam ze jestem jej zwolennikiem i w dobrych promocjach nabywam coraz to nowsze tytuły. Nie grywam w produkty od EA czyli BF3 czy Crysisa3 bo po pierwsze jestem uprzedzony do tej firmy a po drugie na bardzo interesuje mnie teamtyka gier wyżej wymienionych i nie przepadam za platformą Origin, jak pisałem jestem zwolennikiem Steama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli wymienił bym kartę to nie odczuję różnicy? A co do kręcenia procka to może i bym go lekko podkręcił tylko nie bardzo sie an tym znam :/

Nie jest to jakaś wiedza tajemna. Nie ma się czego bać a efekt warty odrobiny wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zmień monitor. Full HD na medium będzie wyglądało lepiej niż ultra na twojej rozdzielczości. Przy okazji zapewne przeskoczysz z TN na IPS, generalnie odczujesz o wiele większą różnicę niż po wymianie karty.

 

Polecam: http://www.kurtmedia.pl/product-pol-302875-23-U2312HM-LED-4xUSB-UltraSharp-16-9-IPS-90-0Rot-DVI-D-HDCP-DP-VGA-3YPPG.html

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...