Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ale nic z tego nie kumam nic nie poradzę totalnie sie w tych opcjach nie odnajduję. Wróciłem do taktowania 3,2 Ghz i prawdopodobnie i tak zakupie tę grafike bo jak pisałem wcześniej w niedalekiej przyszłości procesor tez zmienie także i tak grafike trzeba by było kupić nowa i tak. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie chciałbym wymienić kartę Gigabyte GTX460 1GB v 1.0 na coś nowszego i doradźcie mi którą z niżej wymienionych najlepiej zakupić: 

1. Club3D HD7850 1GB Royal King - na alledrogo pewien sklep komputerowy ma ją za tylko 549zł. To aż 130zł taniej niż na morele. Czy może to być faktycznie aż tak dobra okazja? Pełna wersja pudełkowa, nowa z gwarancją. 
http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-hd7850-1gb-gddr5-910mhz-dp-hdmi-dvi-coolstream-cgax-7852o-517254/

2. Gigabyte GTX660 2048MB DDR5/192bit OC  (GV-N660OC-2GD)  - na morele za 723zł + Gra Metro: Last Light gratis. Nie gram w tego typy gry więc kod poszedłby na sprzedaż.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/
 

 

Sprzęt jaki obecnie posiadam to: 

cpu: AMD Phenom II x4 965@4.11GHz
mobo: Asus M4A880TD-V EVO/USB3  (obsługa tylko Crossfire)

psu: OCZ StealthXstream 2 600W

 

gpu obecne: Gigabyte GTX460 1GB v 1.0

monitor: 22" 1920x1080

 

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 660 będzie miał tylko jakieś 10% więcej wydajności niż HD 7850, ta różnica może się zatrzeć po OC. Więc ja celowałbym właśnie w radka, ale z ciut lepszym chłodzeniem: http://allegro.pl/ati-radeon-hd7850-xfx-aluminium-edition-pci-e-prom-i3186093028.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @humanoidal za opinię. Ten podany przez Ciebie radek ma też tylko jeden wentylator na chłodzeniu. Zdjęcie główne jest raczej chwytem marketingowym, a na dole aukcji sprzedający dał sprostowanie.

Tak więc zdecydowałem się na tego Club3D za 549zł. Jak dojedzie i przetestuję to dam znać jak się sprawuje.

Udanego weekendu majowego! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
 
Na dniach planuję zakup karty graficznej do swojego komputera.
 
Zastanawiam się nad trzema modelami:
 
 
 
Mam ogromny dylemat, którą z tych kart wybrać.
 
Która karta lepiej się podkręca, która jest cichsza w stresie/idle, którą wy byście wybrali. 
 
Czekam na wasze opinie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym poznać wasze zdanie na temat zmiany karty z HD5770 1GB na HD7870 2GB.

 

Procesor Phenom X4 955 bez OC

 

Chcę grać we wszystkie nowe gry w 1920x1080

 

Koszt wymiany (nowy sklepowy radek HD7870 z Agito za 650zł , sprzedaż starej karty na allegro 250zł) czyli 400zł

 

Na 342 stronie doradzaliście że nie warto, ale tam chodziło o troszkę inne gry i inne rozdzielczości

Edytowane przez wwf123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi tego 7870 za 650zł...

 

 

Do tego procesora polecałbym ci GTX 650 Ti Boost 2GB, którego faktycznie kupisz w tej cenie.

 

 

Która karta lepiej się podkręca, która jest cichsza w stresie/idle, którą wy byście wybrali. 

 

 

To na ile karta się kręci i jaką ma temperaturę w stresie (co przekłada się na głośność) w największym stopniu zależy od sztuki - loteria. Chłodzenia na tych kartach mają zbliżoną wydajność. Ja brałbym Gigabyte ze względu na dodatkowy rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

820zł minus 23% Vat (170zł) = 650zł

 

To jak warto czy nie warto

 

EDIT

Kupiona

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-11199-16-20g-2gb-ddr5-pci-e-box-84-666448.html?attr=248-513093

 

w przyszłym tygodniu testujemy czy było warto

Edytowane przez wwf123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrec tego phenoma bo karta bedzie sie przy nim nudzic.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Jak Procesor będzie za słaby to pewnie przejde na Intela

- Procesor 3770K

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-3770k-3-5ghz-8mb-lga1155-22mm-77w-box-bx80637i73770k-472108/

 

- Płyta

ASRock Z77 PROFESSIONAL ( Bo chyba jako jedyna ma złącze IDE do starych napędów)

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-professional-464636/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o procku. Chcesz grac to weź ASrock Z77 PRO3 + I5 3570K Na co Ci i7 w grach ? Ostatnio znajomy w pracy mnie się pytał czy zmienić i5 3470 na i7 3770 bo mu Crysis 3 tnie. Nie rozumiał że GTX 460 jest powodem. A ja muszę na nim polegać w pracy.. Wracając do tematu Podkręć go ładnie, a za zaoszczędzone $ dołożysz do 7950

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni przeglądam zasoby sieci, celuję w 7770/7790/650Ti. Motyw przewodni to cisza. Ograniczenia fizyczne: 24cm długości, chłodzenie nie wyższe niż laminat karty.

 

Sapphire 7770 Vapor-X wypadł świetnie (klik), niestety stosunek cena/wydajność kuleje. Znajdę coś lepszego na chwilę obecną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ogranicza kartę. Widać to po wyniku 3dmark11 i jest tak jak tutaj wszyscy przewidywali. Ja bez podkręcania robię 6150pkt.

 

Wydaje mi się że karta coś się słabo podkręca.

Bez problemów zrobiłem 1075x1450 na ustawieniach jak poniżej. Ale już ustawienie rdzenia na 1100 sprawia że 2 lub 3 test w 3dmarku11 się zawiesza.

 

Będę musiał prześledzić tematy o podkręcaniu karty czy da się coś z niej więcej wycisnąć.

 

Dołączona grafika

 

Pierwszy test na szybko, podkręcona tylko karta na 1075 rdzeń 1450 pamieci.

 

Dołączona grafika

 

 

Procesor na 3,6 (18x200) i podkręcona karta.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wwf123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obje nie dadzą 100% możliwości przy takim procesorze. Jednak ta mocniejsza pozwoli na włączenie wygładzania w wyższym stopniu.

 

 

@ wwf123 - zauważyłeś że to jest temat "Jaką kartę graficzną kupić" zamiast o OC i benchmarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTX 650 Ti Boost 1GB, lepsze niż wszystko co wymieniłeś. http://www.ceneo.pl/23727388

 

Chyba, że wyjątkowo zależy ci na ciszy, to wtedy Asus HD 7790 http://www.ceneo.pl/23193783

Przymierzałem się do 7790, ale jak to w życiu, zaważyła cena. Trafiłem na prawie nowego Gigabyte'a 650Ti (wersja z 1033 na rdzeniu). 200zł mniej niż wymienione przez Ciebie karty. Szkoda było nie skorzystać, zwłaszcza że nie ma między nimi przepaści w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafikę kupić do X2 5200 2,7GHz. Obecnie jest x550 128MB. Chodzi o uruchomienie nowszych gierek.

 

W późniejszym czasie w planach jest zmiana platformy na h61+ jakiś celek albo Pentium G więc karta raczej dobrana docelowo do tego zestawu. Monitor 17" 1280x1024.

 

Mogą być używki (ale dobrze by miały jeszcze jakąś gwarancję) lub nówki. Cena okolice 250 zł.

Wygląda na to że chyba trzeba celować w HD6670 DDR5 lub HD6770. Czy z Nvidii jest coś ciekawego co by nie było piekarnikiem i pożyło trochę.

 

Zasilacz też zostanie wymieniony bo obecnie jest jakaś Delta 300W (11A i 14A na 12V). Pewnie jakaś używka około 100 zł będzie. Jakiś FSP, Seasonic czy Corsair. Zależy co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli granicą jest te 250zł to poluj na jakiegoś używanego HD 5770 / 6770 albo GTX 550 Ti, na HD 6670 raczej nie ma co patrzeć, jest 2x słabsza. Z nówek jedyna rozsądna opcja to HD 7770, jakieś 25% mocniejsza niż te używki, a pobór prądu mniejszy. http://www.kurtmedia.pl/product-pol-298166-SAPPHIRE-AMD-Radeon-HD7770-1024MB-DDR5-128bit-DVI-HDMI-DP-PCI-E-1000-4500-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Eh kolejny który myśli że wróżymy z fusów .

 

Podaj do czego ma ta karta służyć oraz jaki ma sprzęt - procek , płyta główna oraz zasilacz - marka , model i moc !!!

 

Wybacz, nie pomyślałem że szukając nowej karty (w sensie że nie używana) w tym przedziale cenowym powyższe parametry i przeznaczenie będą miały jakieś większe znaczenie. Główne założenie było żeby działało... Nie pamiętam teraz pełnego configu, napewno Sempek LE-1200, 2GB ram i Fortron 400W.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to padaki w rodzaju HD6450 .

 

W sam raz do HTPC czy prostych/niezbyt wymagających gier . 

 

Z używek to pewno jakieś 9600GT/HD4670 można by dostać - sporo szybsze niż HD6450 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję kupić grafikę max 200 zł :D wymiana do starszego komputera ( Athlon 64 X2, 2,2 Ghz, 3 ghz RAM), zastanawiam się na GF 210 ale to mocna przesada i myślę nad HD 6570. Komputer wyłącznie do internetu, żadnej gry nigdy nikt tam nie będzie odpalał chyba, że pasjansa. Zależy mi jeszcze na tym, żeby odpalał się materiał HD (filmy), ale to nawet 210 potrafi bo ma PureHD. Kupiłbym HD 6570 tylko zastanawiam się bo mój zasilacz jest słabiutki 350 ale przynajmniej markowy http://www.bequiet.com/pl/powersupply/47 a producent (AMD) piszę, że 400 minimum ... zstanawiam się czy nie będzie problemów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...