Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest już odpowiednia chwila na zmiane HD6950@6970 z sygnaturki? Niby jeszcze daje rade w najnowszych tytułach ale cena już mocno poleciała na łeb i zastanawiam sie czy nie zainwestować w coś nowego tym bardziej , że ponoć szykuje sie dłuższa chwila zanim wejdzie nowa generacja kart , na która nota bene czekałem ze zmianą.

 

Coś do 1000zł -1100zlna 3lata? HD7950 vs GTX660Ti?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto przechodzic z 6970 na 7950 (tym bardziej na model z marnym oc). Przeczekaj jeszcze do nowej generacji i nowych konsol az sie cos ruszy z grami. Do ktorego tytulu Ci ta karta nie wystarcza? Badziewnego metro? :D

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz gt210 za max 100zł, najlepiej pasywną. Nie ma sensu dopłacać do mocniejszej grafy, która ma wyświetlać pulpit i filmy.

kupiłem Radka 6450 ale płyta nie widziała, wiec kupiłem 210, płyta również odmówiła jedynie co działa to stare 6600 - masakra. Bios oczywiście najnowszy 

 

notabene zastanawiam się żeby wymienić swojego wysłużonego 8800GT i myślę nad  MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III (podobno cichutki) ale chodzi mi po głowie niekastrowany 670 może od Asusa ( też chicha podobno) ale różnica cenowa 800 zł czyli drugie tyle a wydajność z tego co ze słupków wyczytałem 30 % ... monitor mam 24 cale i grałbym w 1080p i zastanawiam sie na czerwonymi jeszcze wiec może coś powiecie .. :) aha procek 3770K, sygnaturka do poprawy :D

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Radka 6450 ale płyta nie widziała, wiec kupiłem 210, płyta również odmówiła jedynie co działa to stare 6600 - masakra. Bios oczywiście najnowszy 

 

notabene zastanawiam się żeby wymienić swojego wysłużonego 8800GT i myślę nad  MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III (podobno cichutki) ale chodzi mi po głowie niekastrowany 670 może od Asusa ( też chicha podobno) ale różnica cenowa 800 zł czyli drugie tyle a wydajność z tego co ze słupków wyczytałem 30 % ... monitor mam 24 cale i grałbym w 1080p i zastanawiam sie na czerwonymi jeszcze wiec może coś powiecie .. Dołączona grafika aha procek 3770K, sygnaturka do poprawy Dołączona grafika

Ja też wahałem się między grafiką 660/670 i nawet w obliczu nowych 7XX, 670 wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Sam wezmę najprawdopodobniej 670 DCU od Asusa :) Czerwonych brałem pod uwagę (7950), ale padło na NV - mniejszy pobór mocy, physx, turbo... i sentyment do NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 nawet w obliczu nowych 7XX, 670 wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

 

 

Naprawdę? W obliczu tego, że GTX 760 Ti będzie miał taką samą wydajność jak GTX 670, ale będzie kosztował 1200zł, opłaca się kupić 670 za 1600? Jak nvidia nie poszaleje z cenami to jeszcze w tym miesiącu za 1600 kupisz GTX 770, który będzie 15-20% mocniejszy niż GTX 670. Moim zdaniem warto czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje od Gigabyte można mieć za 1500 zł. Ja nie widze problemu. IMO całkiem dobry wybór jak ktoś chce akurat kartę od zielonych. Zobacz jak moja karta się kręci. Do tego jest dość chichutka w obciążeniu. Bez OC ledwo słyszalna bo wetnylatory nie rozkręcają się nawet do 50%

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej pojutrze wychodzi GTX 770 za $399 + VAT czyli 1600zł

 

A za tydzień ma wyjść GTX 760 Ti za $299 + VAT = 1200zł

 

 

Wszystko wskazuje na to, że skok wydajnościowy będzie oscylował w granicach około 15% w porównaniu z obecną generacją.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar poszedł nieco w góre i może jeszcze wzrosnąć. Nawet jak będzie kosztował 1600 na starcie to i tak nie jest źle. Oczywiście poczekać trzeba, bo może 670 stanieje te 100 zł i za 1400 zł będzie można kupić. 200 zł, a 15%. No cóż. Zależy kto jak do tego podchodzi. Inna sprawa to pobór prądu, temperatury i głośność chłodzenaia wersji od Gigabyte względem WF3 GTX 670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję kartę do 200 zł - 250 zł max. Oczywiście używka.

Zasilacz wyrobi, procesor Athlon X2 64 4800+, wiem, że karta będzie się przy nim nudzić, ale najpierw potrzebuję kartę graficzną, a w przyszłości będę się martwić o procka. Myślałem o GTS 450 / GTX 260, ale ostatecznie nie mam pojęcia co wziąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz coś mocniejszego do tego zestawu, a potem zmienic procka (zalecam skok wyraźny do np i5 jakiegoś). To z kolei karta się będzie nudzić. Lepiej wydać jak najmniej teraz. Ale jak już chcesz to Radeon 4850 będzie dobrym wyborem. GTX 260 też zresztą, ale co potem ? Zastanów sie. Ja bym na Twoim miejscu zaczął odkładać na nowy sprzęt póki ten obecny jest cokolwiek wart. Chociaż i tak dostaniesz za to grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i jestem świadom tego, jednak nie jestem napalonym graczem wymagającym fullhd i crysisa 3 :). Gram na rozdzielczości 1440x900 i potrzebuję, żeby ten skyrim/fc3 chodził przyzwoicie, a w przyszłości też pewnie nie będę przechodził na I5, myślę, że skończy się na G2020, czy czymś podobnym. Komp służy głównie do neta, jednak lubię sobie czasami odpalić jakąś nowszą gierkę dlatego potrzebuję mocniejszej karty, ale nie znowu jakiegoś demona prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba czekać na nowe kotlety ! może 670 stanieje bo obecnie za 1500 to dramat - 800 zł więcej w porównaniu do 660 za 30 % ... masakra, jakby 670 kosztowała tałzena .... to inna historia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadam wam, za tydzień, może 2 na rynek wyjdzie karta o wydajności niemal identycznej jak GTX 670, ale w cenie 1200-1300 zł w wersji z wypasionym niereferencyjnym chłodzeniem (Asus / MSI).

 

Ewentualnie jak komuś się bardzo śpieszy to tu jest niezła oferta: http://allegro.pl/gainward-gtx-670-2gb-i3284568870.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej ma rację Dołączona grafika zobaczymy tylko jak z ceną ...

 

http://videocardz.com/42112/official-nvidia-geforce-gtx-770-performance

 

W Japonii referencyjne karty graficzne GeForce GTX 770 już teraz wyceniane są na 40 000 jenów japońskich, co przekłada się na kwotę troszkę ponad 393 dolarów, a także na kwotę niespełna 1300 złotych. Przy takiej cenie, nowy GeForce może sporo namieszać w planach AMD zwłaszcza, że na pewno stanieją karty GeForce GTX 670 oraz GeForce GTX 680.

 

pclab.pl

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisałem już wcześniej w sprawie wyboru karty. Zdecydowałem się na gtxa 260, tylko nie wiem dokładnie którego.

Do wyboru mam na razie dwie karty:

 

Zotac Gtx 260 55Nm Core 216 896MBhttp://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/32/84/25/95/3284259561
 
ASUS Geforce GTX260 SP216 55NM 896MBhttp://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/32/71/40/92/3271409289

 

Którego kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję się po rożnych testach znalezionych w sieci, że najcichsze konstrukcje to Palit i MSI, Asus niekoniecznie, a z tego co widziałem (niestety nie słyszałem) Asus w serii 6 dawał radę, jeśli chodzi oczywiście o poziom hałasu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam pytanie w sprawie grafiki,

 

generalnie mam sklecone coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/ZEsqBk/

Włożona jest tam Sapphire Radeon HD7970 OC BOOST 3G B DDR5 384BIT, 

Zastanawiałem się nag Gtx 770 od Gigabyte lub Asusa (Palita na razie nigdzie nie ma a podobnież jest najbardziej opłacalny).

Dylemat następujący:

770-tki mają po 2GB i 256 bit, 7970 natomiast 3GB i 384 bit. Gdzieś tam czytałem, że gtx-y biją nawet 7970 Ghz Edition ale czy ze względu na 3Gb i 384 bit nawet zwykła 7970 bez GHZ E. nie będzie czasem bardziej przyszłościowa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam pytanie w sprawie grafiki,

 

generalnie mam sklecone coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/ZEsqBk/

Włożona jest tam Sapphire Radeon HD7970 OC BOOST 3G B DDR5 384BIT, 

Zastanawiałem się nag Gtx 770 od Gigabyte lub Asusa (Palita na razie nigdzie nie ma a podobnież jest najbardziej opłacalny).

Dylemat następujący:

770-tki mają po 2GB i 256 bit, 7970 natomiast 3GB i 384 bit. Gdzieś tam czytałem, że gtx-y biją nawet 7970 Ghz Edition ale czy ze względu na 3Gb i 384 bit nawet zwykła 7970 bez GHZ E. nie będzie czasem bardziej przyszłościowa?

 

Pozdrawiam

 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970 przeczytaj i sam wybierz ja stawiam na nvidie :p

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7970 w paru grach odstaje, ale np w BF3 spisuje się lepiej od GTX 770. Może to być też kwestia sterowników. Nvidia musi dopracować jeszcze bardziej sterowniki to może wydajność wzrośnie. Bo póki co te różnice są nie tak duże, a cena GTX 770 nawet nieco wyższa. Szersza szyna to większa przepustowość. Szybciej ładuje dane do pamięci etc. Może się przydac jak grasz w rozdzielczości powyżej 1920x1080 lub na paru monitorach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę weź tańszą: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862/

 

zasilacz wystarczy ale jeżeli byś chciał w przyszłości dorzucić drugą 770 to już będzie za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W coś takiego to się chyba bawił nie będę ewentualnie to zmartwienie na przyszłość.

Asrock nie jest dużo droższy, chciałbym za jakiś czas wykręcić proca do 4,5 Ghz więc już sam nie wiem którą brać. Jest jeszcze droższa msi g 55 ale nie wiem czy warto do niej dopłacac. Jak myślisz?

Do takiego OC lepszy będzie SilentiumPC Fortis HE1225 czy  Thermalright HR-02?

I ostatnie pytanko: czy do OC grafiki trzeba mieć specjalne chłodzenie? Z tego co wiem to nie jest konieczne ale kto pyta...

 

Dzięki i pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta msi którą ci proponuję jest w zestawie polecanym na czerwiec: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0%2C15 i będzie to dobry wybór do oc, 4,5 zrobisz na niej bez niczego. 

 

grafikę weź od razu z "odpowiednim" chłodzeniem wychodzi taniej i będziesz mógł spokojnie z niej wszystko wycisnąć. ja bym kupił taką http://www.komputronik.pl/product/190432/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_770_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html nie koniecznie w komputroniku musisz sobie poszukać jej gdzieś taniej.

 

thermalright będzie lepszy i ja bym kupił właśnie jego. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...