Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź...skoro tak to chyba biorę hd7770 od Gigabyte Dołączona grafika Choć zasilacza w 100% nie jestem pewien,bo jego kupiłem dwa lata temu na allegro używkę za 50zł. Działał już ze starym moim kompem (Pentium 4+jakaś stara karta AGP) Dołączona grafika A to chyba więcej prądu żarło niż nowa generacja Dołączona grafika

 

PS: I do tego zapomniałem powiedzieć,że zasilacz nie posiada takiej wtyczki do zasilania karty graficznej...będzie ona w zestawie? Tą wtyczkę podłącza się do zwykłej molex?

Edytowane przez Knorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj porównanie ile ciągną niektóre karty:

 

Dołączona grafika

 

taki 7770 bierze prawie 3x mniej niż karty uchodzące za średnio prądożerne (ze środka stawki).

Co do zasilania 6 pin, nie wiem, np tutaj w komentarzach:

http://proline.pl/?p=GIGA+GV-R777OC-1GD

piszą że nie ma

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Znajomemu padła 4850 i chce to wymienić na coś o takiej samej wydajności. Gra rzadko, raczej w gry pokroju WoT i te 4850 w zupełności mu wystarczyło, tak to tylko filmy itp. Fajnie jak karta będzie miała hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie tej karty jest naprawdę głośnie pod obciążeniem. Na "GHz Edition" wprost przerobić się jej raczej nie da, nie pozwoli wgrać BIOS-u.

Chyba nie spotkałem się jeszcze z 7970 która nie dałaby rady pójść na 1100 dla rdzenia więc brak Ghz Edition w nazwie nie jest specjalnie istotny. Co do głośności to karta jest słyszalna ale bez przesady, tragedii nie ma. Wiem bo miałem - trochę szumi, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sensowną karte do 100 PLN zakupić? Znajomy przyniósł kompa do naprawy i okazuje się że karta padła. Komputer służy głównie do internetu ale z tego co widziałem to w jakieś gry grają typu minecraft. 

 

Karta która padła to jakiś geforce z serii 6. Przydałoby się coś zakupić przynajmniej o takiej samej wydajności jak nie większej własnie do 100. 

 

Ktoś coś na szybkości poradzi ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru mam dwie karty i tylko te dwie :

 

1. http://www.komputronik.pl/product/165658/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_660_Ti_ASUS_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

 

2. http://www.komputronik.pl/product/192964/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7870_XT_Tahiti_LE_XFX_2GB_1GHz_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_1536_Shaders_DD_Heatpipe.html

 

Wczoraj odpaliłem BF3 na PS3 i dotarło do mnie, że lata świetności konsola ma już dawno za sobą. Grafa ma umilić czas oczekiwania aż cena PS4 spadnie do 1k pln Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_amd_i_nvidia_hd_7950_vs_gtx_660_ti?page=0,0

 

Wydajność wskazuje na 7870 XT, niestety wymaga ona dostarczenia sporej mocy. Po OC potrzebuje ok 100W więcej niż 660ti. Samo chłodzenie jest w Asusie chyba nawet solidniejsze. Asus 3 lata gwarancji, XFX 2 lata.

Szarpnij się na GTX760 i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy nie braknie, ale temperatury będą sporo wyższe pewnie w przypadku XFXa. Asus przekonuje mnie chłodzeniem. Miałem kiedyś 560DirectCU II i to chłodzenie było mega ciche nawet pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświadcz sobie przysługę i nie bierz tej prądożernej grzały :D (tahiti le). Gwarantuję ci, że ta karta będzie głośna. Co innego Asus, jest ultra cichy. Wydajnościowo to jest praktycznie to samo, raz wygrywa amd, raz nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 800 zl do wydania na karte graficzna, moze byc uzywana, procek to i5 2500k i 8gb + zasilacz 450 W. Jest tyle tych kart i ich odpowiednikow innych firm ze mozna sie zamotac, Doradzcie co w tym miesiacu jest naprawde godne zakupu za +-800 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświadcz sobie przysługę i nie bierz tej prądożernej grzały Dołączona grafika (tahiti le). Gwarantuję ci, że ta karta będzie głośna. Co innego Asus, jest ultra cichy. Wydajnościowo to jest praktycznie to samo, raz wygrywa amd, raz nvidia.

No tak właśnie zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 800 zl do wydania na karte graficzna, moze byc uzywana, procek to i5 2500k i 8gb + zasilacz 450 W. Jest tyle tych kart i ich odpowiednikow innych firm ze mozna sie zamotac, Doradzcie co w tym miesiacu jest naprawde godne zakupu za +-800 zl

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-660-ti-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-box-gtx660-ti-dc2o-2gd5-529201/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 7850 jakby drgnęły, na alledrogo coraz więcej 2gb wersji po 500-550zł. Chyba jest to spowodowane masowymi przesiadkami na 760, i spadkiem cen 660ti (bywały sklepy z wersją asus top za nieco ponad 800zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadkiem cen 660ti (bywały sklepy z wersją asus top za nieco ponad 800zl).

To fakt, zaczynaja sie juz kończyć. Wczoraj zamawialem w KT to bylo 18szt. dzis nie ma ani jednej :)

 

 

Wysyłane z mojego Sony Tablet S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra te wyprzedaże, ja niedawno kupiłem używkę za niewiele więcej. Te karty w zeszłym miesiącu chodziły po 1150.

 

 

 

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...