Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo będę miała możliwość zmiany karty graficznej i tutaj nasuwa się pytanie czy będzie ona dobrze współpracować ? Chodzi mi o Gigabyte Geforce GTX 550TI DDR 5 PCIE 192 bit

 

Moje parametry komputera:

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9650 O/C 3.81 ghz

RAM: Good Ram 4 GB DDR 2

Płyta główna: Asus P5Q Intel P45

Zasilacz: OCZ Stealth X Stream 600W

Edytowane przez aliz777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współpracować będzie dobrze. A za ile kupujesz tą kartę? Bo opłaca się tak do 300zł.

 

Jak możesz to dołóż do GTX 650 Ti: http://www.3kropki.pl/p/evga-geforce-gtx-650-ti-1024-mb-ddr5-pcie-3.0-mini-hmdi-dvi.html

 

Na allegro wypatrzyłam za 380 zł ale planuje kupić tak kartę za max 450 zł, a taki Gigabyte Geforce GTX 650 OC 128 bit kosztuje 439 zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@humanoidal - przy podobnej konfiguracji jak u aliz777, wydatek na kartę GTX650 TI Boost będzie miał racjonalne podstawy?

Posiadam Asusa P5E Deluxe z C2Q Q9450@3GHz, i moją starą, wysłużoną grafę - HD4870, chciałem czymś zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można brać nawet GTX 650 Ti BOOST, albo HD 7850, pod warunkiem, że grasz w FullHD. Do niskiej rozdzielczości nie ma sensu kupować mocnej karty. Quady jeszcze jako tako sobie radzą z nowymi grami.

Właśnie dlatego, że gram w fHD rozglądam się za następcą HD4870 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 670 http://allegro.pl/gainward-gtx-670-2gb-i3386665840.html zastanawiam sie czy to dobry wybor, szkoda ze bez gwarancji bo cena calkie mwporzadku chyba


gtx 670 http://allegro.pl/gainward-gtx-670-2gb-i3386665840.html zastanawiam sie czy to dobry wybor, szkoda ze bez gwarancji bo cena calkie mwporzadku chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:gtx560ti + phenom II x4 955 @ 4ghz = proc bardzo będzie dusić w 1680x1050? Mam możliwości kupić 560ti directcu od asusa za 450zl, brać czy lepiej sobie darować i kupić gtx460 za ok. 350 zł z allegro?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej tyczyło się głównie procesorów dwurdzeniowych. Sam się o tym przekonałem mając E8400, a potem  przesiadając się na i5 2500K (miałem do niedawna GTX 460).  Do tego X4 GTX 460 podpasuje. Ale faktycznie lepiej by było złożyć coś mocniejszego i do tego lepsza grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System oczywiście win7 64bit home premium. Wierzcie mi ze chciałbym coś mocniejszego ale musze się cieszyć z tego co mam. Może jakoś we wrześniu zmienię na i7 920 bo można je wyłapać za śmieszne pieniądze. Płyty są za 300zl a proce za 350zl wiec kusząco. Szukałem teraz trochę na googlach i są testy czy lepiej AMD czy nVidia do phenoma i jest wiele nieścisłości, jedne mówią za radeona a inne ze geforca... Dzięki za pomoc, będę polował na gtx460 na allegro za jakieś 300zl. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 460 spokojnie wystarczy do tego procesora. Zagrasz w wiekszość nowych gier w przyzwoitych detalach oprócz np Crysis 3 czy Metro. 560 niewiele Ci tu da.

 

 

 

Raczej bym się nie zgodził. Ten procesor nadal wyciska 40-50 fps w najbardziej wymagających grach. To tak samo jak GTX 660 w FHD i w tą kartę bym raczej celował, a nie GTX 460 czy 560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecali w sytuacji:

- karta używana
- do ~850zł
- procesor 2500k @ 4.5ghz
- zasilacz wystarczający do każdej karty
- posiadam chłodzenie gelid icy vision/accelero twin turbo II
- rozdzielczość full hd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaznaczam - używka.

I zależy mi na dobrym chłodzeniu, tzn puszczeniu w stresie na 5v tych wentylatorów. Z tego co wiem na żadnej karcie asus direct cu2 nie ma absolutnie szans tak ustawić karty, przegrzewa się. Dodam że obudowa jest dość słabo wentylowana, więc to też utrudnia schładzanie.

Chodzenia autorskie są sporo gorsze niż custom w stylu tego najnowszego accelero. Sporo większy radiator.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie nietypowe, ze chce mieć cichy komputer jak odpalę sobie grę? :D

Chodziło mi o prostą odpowiedź, typu, używane referenty gtx670, 7950, tego typu karty zdają się być najwydajniejsze w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...