Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Ja myślę, że to nie 1GB będzie za mało o gpu okaże się za słabe. Wtedy trzeba będzie szukać wydajniejszej karty a nie słabeusza z 2GB.

Jeśli wymagania gry to to 2GB vram, ja to rozumiem tak, że karty pokroju hd7850, gtx650 czy gtx660 (który ma 2GB) będą za słabe. Wersje 2GB vram tych kart nie będą tu wydajniejsze.

Witam mam pytanie odnośnie zakupu tej karty http://www.komputronik.pl/product/188480/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_650Ti_BOOST_TwinFrozr_MSI_2GB_HDMI_DVI_DSUB_PCI_E_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html  sadzicie ze bedzie to dobry zakup ? poniżej konfiguracja kompa pozdrawiam

CPU:AMD Phenom II X4 965 black edition
MOBO: Gigabyte GA-970A-UD3
RAM:GoodRam 2x4GB DDR3-1333
PSU:OCZ ModXStream Pro 500W

Do tego kompa to wersja z 1GB pamięci , procek na stock czy kręcony ?W techplanet.pl masz dużo taniej - Gigabyte GTX650Ti Boost 1GB kosztuje tam 453 zł .

Rozglądam się za nową kartą do i5@3,7ghz, 8GB ram do 500zł. Na tą chwilę po spadku cen jestem zainteresowany gtx 650 ti.

Zainteresowały mnie dwie oferty:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-wentylator-twin-frozr-n650ti-tf-2gd5-oc-be-571287/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

z opisu wynika, że są na tym samym chipsecie, szynie, oraz mają tyle samo ramu. Różnią się jedynie zastosowanym chłodzeniem i lekką różnica w taktowaniu na rdzeniu, którą można bezproblemowo nadrobić. Czy po wyrównaniu taktowania na rdzeniu te karty mają taką samą wydajność?.

Może jest coś ciekawszego w tym przedziale cenowym?(może być używana).

Poczekaj do listopada na obniżkę cen kart Nvidia, w tym też miesiącu pojawi się dużo kart allegro.

Edited by KaszaWspraju

Będą już wtedy w sklepach dostępne nowe radeony wiec nVidia obniży ceny aktualnych kart.

Tapatapatap i9001

Ja bym się jakichś wielkich obniżek nie spodziewał. Szczególnie im bliżej świąt.

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi czy te karty mają taką samą wydajność? wczoraj 475zł, dzisiaj już 499zł...

Praktycznie tak, wersja twin frozr ma minimalnie wyższe taktowanie rdzenia, ale to mała różnica.

siemka, potrzebuje pomocy w doborze karty do kompa, 
CPU: Phenom II x6 1090t Black Edition (stock)

PSU: Chieftec 600w

MOB:Asus M4A78 Pro
 GPU HD6870 1GB
Myślę nad tymi 2 kartami gtx680 vs Radeon 7970 ? Czy to nie za mocne do tego procesora ?

Edited by lliper
  • Downvote 1

Bez zmiany platformy to nie ma sensu brać GTX680 czy HD7970 .GTX760 to max . co bym tam dał .

Szukam karty do kompa z podpisu i wybór padł na GTX 660 2GB. Teraz kwestia jaki? Dodam że karta nie może być dłuższa niż referent 8800GTS 512MB gdyż taka mi wchodziła na styk . Oglądałem kartę Asusa ale na bank się nie zmieści . Wyszukałem ,że Palit/Gainward są krótkie (tylko czy są ciche bo na tym też mi zależy). Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi spełniającego te wymagania. A dodam ,że ten GTS miał chyba 23cm.

@nalewator

Szukaj GTX650Ti Boost 1GB/2GB , nie wiele słabsza niż GTX660 a sporo tańsza . 

@remyleblau

Z tych 3 to GTX770 np. wersja od GB za 1 470 zł w morele.net . 

rayden - no wlasnie straszny burdel sie zrobil na rynku z tymi lekko odgrzewanymi kotletami z obu firm, nie moge sie zdecydowac

amd - mantle (jedna wielka niewiadoma), tressfx ktory nie porywa, ale na plus szybsza szyna, wiecej vramu

nvidia - physix (ktory jednak robi wieksza roznice niz tressfx), 256bit ale szybsze zegary, z 2 strony tylko (?) 2gb vramu

zastanawiam sie czy wiecej vramu zrobi roznice w 'nextgenowych' grach i czy mantle/amd bedzie mialo znaczacy wplyw na fpsy, niby amd robi gfx dla obu nextegnowych konsol wiec teoretycznie moze miec to znaczenie, tylko w tym momencie nic na ten temat nie wiadomo.

Kwestia VRAM - różnica będzie widoczną dopiero w rozdzielczości 2560x1600 i wyżej , to samo jeżeli chodzi o szerokość szyny , HD7970 czy R9 280X może trochę zyskać o ile GPU na to pozwoli .Do dzisiejszych gier spokojnie starczy 2GB VRAM . A to że AMD robi gfx do obecnych nextgenów i wpływ tego na pecetowe GPU - raczej bym się znaczącego wpływu nie spodziewał , jakoś NV czy ATI jak robiły GPU dla X-ów dużo nie zyskiwały w danym czasie . Jak na razie jedyny wpływ konsol to coraz większe zidiocenie gier i pisanie ich na opak .

Szukam karty graficznej do  grania w rozdzielczośc 1366x768, cena do 700zł. Nie oczekuje jakiś fajerwerków ale płynności w okresie 2lat. Myslałem o gtx 650 ti/660.

650ti boost (koniecznie boost, nie samo 650ti) kupisz znacznie poniżej 700zł, dobra opcja. Poszukaj np. po testach na techpowerup jak mocna karta jest opłacalna do takiej rozdzielczości, jeszcze najlepiej biorąc pod uwagę resztę sprzętu.

Z nowych najmocniejsze karty do 700zł to radeony 7870, minimalnie drożej jest 7870xt. Z nvidii 660, wyraźnie poniżej 700, natomiast 660ti już niestety sporo wyżej, a był czas gdy te karty zeszły do około 740zł (gdzie powinny pozostać).

Edited by aerial

A jak reszta sprzętu - procesor , płyta główna , zasilacz - marka , model i moc !!! .Z tych 2 to lepiej brać GTX650Ti Boost 1GB - kosztuje ~450 zł a jest nie wiele słabsza niż GTX660 .Ew. dołożyć ~50 zł do XFX HD7870 XT .

Procesor : I5-4570 Haswell

Zasilacz   : thermaltake  smart SE 530W

Płyta: gigabyte Ga-H87-HD3

Sądzę że zdecyduje się na tego GTX650Ti Boost a jak wymienie monitor( +/-1,5 roku to pomyśle może o czymś do grania w hd).  Za 7870XT podziękuje, miałem w innym komputerze i spędziła w serwisach połowe czasu. Co do GTX650 Ti boost brać wersje z 1GB ponieważ nie odczuje różnicy przy mojej rozdzielczości?

Tak , przy tej rozdziałce karty z 2GB nie spiszą się lepiej niż ich wersje z 1GB a są droższe .

Co jest nie tak z tym Club3D, że cena taka mała? Zapewne głośna jak diabli? Dołączona grafika

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-hd-7870-club3d-s13-2gb-gddr5-1ghz-2xmdp-hdmi-2xdvi-coolstream-cgax-787613-promocja-583986/

Moj GTX660 nie abla, więc wyleciał ode mnie tak szybko, jak przyleciał i po weekendzie będę szukał czegoś innego. Zastanawiam się, czy uderzać w 650Ti Boost za ~450zł, czy jest sens dopłacić do np. 7870.

Albo jeszcze inna opcja - co UŻYWANEGO do 700zł?

Dołączona grafika

Edited by sthEn

@sthEn @tEREk-071Za 748 zł w morele.net jest XFX HD7870 XT 2GB DDR5 , w tej kwocie najlepsza karta .@tEREk-071Twojego I5 przydało by się podkręcić .@sthEnJak nie ww. HD 7870 to albo zwykły HD7870 albo GTX650Ti Boost . HD7850 / GTX660 nie ma sensu brać , nie wiele mocniejsze niż GTX650Ti Boost a sporo droższe , znowu GTX660Ti / GTX760 są poza zasięgiem .

• Upvote 1