Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co myślicie o tym radeonie ? 

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-flex-oc-3gb-ddr5-pci-e-fbox-84-662757.html?acc=

 

cena niższa o 100 zł albo więcej od innych radeonów 7950... ten FLEX to jakiś kastrat 7950 że cena niższa odbiega wydajnościowo od innych 7950 ?...

 

Jak kartę polecalibyście w granicach 900-1000 zł mam straszny mętlik a im więcej czytam tym mniej wiem :D

Edytowane przez rastakol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz radeona ?

Za 100zł mniej masz nowego Gtx760 asusa z pewnym chłodzeniem.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-760-directcu-ii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863795.html

heh cena tego flexa jak wklejałem linka była 940 czy jakoś tak... a tu nagle cena poszła w górę...

 

Zastanawiam się miedzy radeonem 7950 a nvidia 760

 

mój budżet to około 1000 zł o lepszych kartach nie myślę, ponieważ musiałbym wymienić zasilacz... (obecnie 500 W chieftec na 12V 380 W)

myślałem o radeonie ze względu na mantle w bf4, inaczej w ogóle bym się nie zastanawiał i brał 760 nvidi :/ 

 

EE dobrze widzę tam są 2 klucze do gier ? Dołączona grafika A no tak 1 od asusa , 2 od nvidi ciekawe :)

Edytowane przez rastakol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak poczekam i kupie coś mocniejszego, co by w jakies nadchodzące gierce godnie popykać. Kiedyś na PCLolu był artykuł co by niby procki AMD lepiej sobie radziły w tandemie z nV, ze względu na troszkę inny sposób obciążanie cpu. Jak to wypada z intelem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady co kupić do około 300$. Znajomy przylatuje z USA w najbliższy weekend i za jego pośrednictwem mam możliwość zaopatrzenia się w nową kartę (nie wchodzą w grę używki).

 

Mój wybór padł na EVGA 760 SC:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130953
Głównie ze względu na opinie, 3 lata gwarancji międzynarodowej producenta i serwis u naszego zachodniego sąsiada (odpukać w niemalowane,ewentualna wysyłka do serwisu/sklepu w USA mijałaby się z celem...).

 

Rozważam również nad Gigabyte R9 280x:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125475

Różnica w cenie stosunkowo niewielka, natomiast w wydajności już spora. Nigdzie nie mogę jednak znaleźć czy gwarancja jest międzynarodowa (jak u evgi) czy też w razie usterki kartę muszę odsyłać do sklepu w usa. A może "wystarczy" do któregoś ich autoryzowanego serwisu w europie? We Wrocławiu chyba jest jeden, w niemczech/anglii pewnie też coś będzie - zawsze to bliżej i taniej niż USA.

 

Martwienie się gwarancją jeszcze przed zakupem może jest trochę nad wyrost, ale wolę dmuchać na zimne niż później żałować.

 

Jakieś sugestie?

A może jeszcze w tej kwocie znajdzie się jeszcze coś ciekawszego?

 

parametry kompa:

intel xeon e3-1230 v3

8gb ramu

silentiumPC deus 600w

Edytowane przez recble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Kiedyś na PCLolu był artykuł co by niby procki AMD lepiej sobie radziły w tandemie z nV, ze względu na troszkę inny sposób obciążanie cpu. Jak to wypada z intelem ?

Intel jest wydajniejszy pod grami więc z każdą kartą będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje zdanie ja tam bym wolał głośniejszą ale lepszą kartę niż na odwrót. zresztą to chłodzenie na tym vtx3d wcale tak źle nie wygląda ale testów żadnych nie znalazłem więc po samym wyglądzie trudno to ocenić. w każdym bądź razie rankingi stosunku ceny do wydajności ta karta pewnie wygra wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280x w niezłej cenie : http://www.3kropki.pl/p/vtx3d-radeon-r9-280x-boost-3072-mb-ddr5-mini-dp-hdmi.html lepsza taka niż "renomowanej" firmy 270x...

Za 1100 zł w techplanet jest Gigabyte w wersji windforce. Tak więc tutaj chyba lepiej GB kupić..

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX650Ti Boost lepszą pozycją - cenowo kosztuje prawie tyle samo co HD7790 a jest sporo lepszy ( jakieś 30% ) .

 

Zasilacz powinien dać radę - I7 3960X@4,6 Ghz  + GTX650Ti Boost 1GB bierze ~300W , twój zasilacz ma jakieś 300W na linii +12V a G2030 ma sporo mniejszy pobór prądu niż I7 3960X , tym bardziej że I7 jest po OC . 

ok, kupiłem gtx-a tutaj, dzisiaj dotarł, w idlu cała platforma bierze ~68W 34 stC gpu, gpu pod obciążeniem furmarkiem 1440x900 (2xMSAA) fps: 32 (na hd5770 było coś koło 13fps), pobór 195-200W, po 3 min 58 stC, po 7 i 10 min 67 stC i nie rośnie.

 

Mały problem - Podłączyłem to do monitora vga przez przejściówkę vga-dvi  i nie było do wyboru natywnej rozdzielczości monitora... musiałem ją dodać ręcznie - oczywiście stery ati odinstalowane/nvidii zainstalowane itd

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...