Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

Dzień dobry,zastanawiam się nad zmianą karty graficznej.Przedział jaki mnie interesuje to cena w okolicach 500-700.Trochę czytałem o kartach Gf 650 gtx boost,radeon hd 7850 i 7870 xt.Pytanie odnosi się czy po zmianie na któraś z tych kart odczuje jakiś mocny skok,czy po prostu lepiej poczekać aż stanieją lub dołożyć do czegoś mocniejszego.Ogólnie ze swojej karty jestem na razie zadowolony (CoD Ghost przeszedłem na Full hd z high detalami,Bf4 też bardzo ładnie chodzi na podobnych ustawieniach).Dziękuje i pozdrawiam.
Sprzęt jaki posiadam to :
I5 4430
Asus b85m-g
Asus Geforce 550 gtx ti
Zasilacz WhiteEnergy 500 w.

Hej. Planuję wymienić kartę na coś mocniejszego. Chcę móc komfortowo pograć w nową FIFĘ 14, ewentualnię jakąś strategię (Cywilizacja 5?) w 1920x1080. Obecna karta czasami nie wyrabia w wymienionych tytułach w podanej rozdzielczości - piszę o grze na full detalach.

Założenia:

- budżet ~450zł (raczej karta używana, dobrze jakby miała  jeszcze z pół roku gwarancji)

- bardzo ciche, wydajne, najlepiej pasywne chłodzenie (zamontuję 120mm fan)

Mój obecny zestaw:

- CPU: Athlon II X3 @ w pełni odblokowany na Phenom II X4 po lekkim OC 3.4Ghz

- GPU: Radeon HD4850 512MB z Accelero S2

- PSU: Corsair CX500 v2

- RAM: 2 x 4GB Kingston HyperX 1600MHz CL9 XMP

- MOBO: Asrock M3A770DE

- SSD Kingston V300

Wszystko zamknięte w dobrze wentylowanej, przewiewnej obudowie. Zastanawiałem się nad HD7770, HD7850, GTX650Ti, wersje 1GB. Możecie poradzić czego konkretnie szukać?

witam,

w moim aktualnym zestawie:

C2D E8200
Abit IP35 PRO
Galaxy Geforce 8800 GTS 512
DDR2 4x1GB PC6400 800MHz Corsair XMS2 DHX CL4 TWIN2X2048-6400C

padła karta (zimne luty). Nie mam nic do stracenia więc spróbuję ją upiec.
Jednak jeśli to nie pomoże lub pomoże na krótko będe zmuszony do zakupu nowej.
I teraz moje pytania dotyczą karty GTX 650 Ti BOOST:
  • Czy będzie bez problemu współpracować z moim sprzętem?
  • Czy istnieje cień szansy że odpalę u siebie nowe tytuły (np. Battlefield 4)?
  • (wróżba z fusów:) Czy uciągnie GTA V ? Dołączona grafika

dodam tylko, że nie chcę wymieniać nic w moim sprzęcie (i tak chyba nie ma to sensu) poza kartą. Chciałbym kupić taką, która wystarczy mi na najbliższe parę lat.
Obecna spokojnie dawała rade (np. GTA IV czy BF3) ewentualny upgrade sprzętu wchodził w grę tylko w kontekście premiery GTA V.
Edited by XvX

Oczywiscie że bedzie wspólpracowąc bezprobelomo Dołączona grafika Oczywiscie że odpalisz BF4 i inne tytuły, chociaż nie wiadomo jak z GTA V bo nie podano wymagań na PC jeszcze. Tylko pytanie czy te NOWE gry będą grywalne na takim sprzęcie. 

Edited by shakal84
  • Upvote 1

Tej gry nawet nie zapowiedziano jeszcze wiec nie wiem o czym mowa. Do tego masz 2 rdzeniowy procek co przy sterach od Nvidi nie zawsze dobrze współgra. Ja bym na Twoim miejscu wziął R9 270'tkę lub zbieraj na nową platformę. GTA 5 o ile wyjdzie na PC możliwe że będzie miał większe wymagania niż GTA IV.

Znając życie to GTA V będzie dobrze działać dopiero na Quadach ( jak znowu spartolą konwersję z konsoli - to już by było 3 raz ) . 

Zresztą branie GTX650Ti Boost do E8200 ( szczególnie niekręconego ) to nie najlepszy pomysł , raz że stery od NV powodują dodatkowe obciążenie CPU to w dodatku procek jest za słaby do tej karty . 

Znając życie to GTA V będzie dobrze działać dopiero na Quadach ( jak znowu spartolą konwersję z konsoli - to już by było 3 raz ) . 

Zresztą branie GTX650Ti Boost do E8200 ( szczególnie niekręconego ) to nie najlepszy pomysł , raz że stery od NV powodują dodatkowe obciążenie CPU to w dodatku procek jest za słaby do tej karty . 

GTA V jest na tym samym silniku co GTA IV. GTA III było kiepsko sportowane, ale już Vice City działało szybciej, pomimo, że była to nowsza część.  

Mam i5-2400k w tej chwili ustawioną n a 4ghz, zasilacz Tagan 500W,

Monitor: 1920x1200

Główny priorytet to cisza podczas obciążenia. Obecnie mam geeforca 460 i coś mi się popsuło w jednym wentylatorze i buczy jak szalony :(

Chyba Ci chodzi o i5 2500K, albo i5 2400 bez K. Bo nie ma  takiego procka jak i5 2400K. Ten MSI R9 280x jest dość cichy więc myślę że warto. Lepiej się sprawdzi niż GTX 760 w FullHD.

Edited by Devil
  • Upvote 1

Witam

Mam duży dylemat którą kartę wybrać,

zastanawiam się nad R9 290X lub GTX 780ti,

po ok 2 mieisącach od zakupu zostanie zwodowana,

Obecnie posiadam Radeona 7970,

dylematem dla mnie jest to czy 3GB na długo starczą w grach, więc tu na plus dla Radka

lecz testy wykazują przewagę GTX-a no i podobno Radki wyświetlają ładniejszą grafikę.

Proszę o pomoc w wyborze bo naprawde jestem rozdarty w wyborze czy zielonych czy czerwonych.

Pozdrawiam

Kto Ci takich bzdur naopowiadał.  Widze ze powielane mity o ostrzejszym obrazie na ATI/AMD nie umarły. Moim zdaniem na razie bym się wstrzymał i został z tym co masz i poczekał na nowe Geforce'y. Owszem przyrost będzie i to dość spory. Ale na chwilę obecną raz że ceny tych kart są droższe i idą w górę to masz całkiem dobrą kartę na której pograsz w BF4 na przyzwoitych detalach.  Ale jak bardzo chcesz to wziałbym GTX 780 od Palit'a:

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-780-super-jetstream-3072-mb-ddr5-dp-hdmi-ne5x780t10fbj-594170/

3GB starczy. Zależy też na jakiej rozdzielczości masz zamiar grać. Jak max FullHD to tym bardziej starczy. 

Edited by Devil

Witam,

Jestem na etapie składania nowej puszki i w zasadzie stanąłem na marcie graficznej. Nowa konfiguraja - i7 4770K, Asus Rampage VI Formula, 2x8GB, Corsair AX760... Całość chłodzona wodą i blok full cover na karte graficzną.

W przyszłym roku około maja będę mieć TV 4K i chciałbym aby to ładnie latało podłączone do TV (3840 × 2160). Biorę pod uwagę konieczność dokupienia drugiej karty....

​I tu moje pytanie, co kupić na dzień dzisiejszy do 2K PLN. Czytając różne testy wychodzi mi:

- GTX780 - (który model konkretnie polecacie biorąc pod uwagę, że i tak zdejmę chłodzenie i założe blok wodny) 

- R9 290X - wydajnościowo patrząc na testy - bije 780 zwlaszcza w trybie UBER MODE (gdzie chodzi jak odkurzacz ale to nie problem na wodzie...).

- R9 290 - dużo taniej i też dobrze... Dołączona grafika Tutaj moglbym od razu 2 karty kupic na przyklad Dołączona grafika

- GTX770 x 2?

Do tego chodzą mi po głowie opcje z 4 kartami tylko wtedy to juz 2011...

A że wszystko powyższe to moje teorie i wnioski z przeczytania różnych artykułów... to proszę o pomoc Dołączona grafika

​EDIT - mic dodać, mic ująć... Muszę kupić większy zasilacz i na razie jedną R9 290... :)

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r9_290_crossfire_review_benchmarks,1.html

Edited by Misyo

Co do poprzednika, najlepsza opcja cena/wydajność to odblokować R 290 do X chyba na ten moment.

Co do karty za 4 stówy, gtx650ti boost z allegro/forum albo za bardzo podobne pieniądze 7850. 

Szukaj w tematach o tych kartach, nie posiadam, i za bardzo w to nie wnikałem. Sporo portali o tym pisze. 

Znajomy niedawno brał powercolora i mu się odblokował. Z tym że lepiej poszukaj dokładnie :)

Edited by aerial

Witam , Panowie co kupić? Ma być wydajnie do rozdzielczości 1920x1080 , mam obecnie 5870 (może nie ma sensu na razie zmieniać , ale uparłem się chyba) , procek i7 2600k , budżet ok 1500pln , pomóżcie w decyzji

Szczerze to narazie nie wiadomo jak będą sie zachowywały autorskie 290 względem 780. Wiec lepiej poczekać do połowy grudnia, albo zakupić po nowym roku. lub brać 780 bo karta już jest ze tak powiem "oklepana" i wiadomo co w niej siedzi ;)