Jump to content
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Recommended Posts

A jak mają się niby zachowywać. Będa chłodzeniejsze, bo będa miały lepsze chlodzenie. Pewnie będą podkręcone względem referencyjnych konstrukcji. Jak chcr założyć WC na karcie to może brac i 290'tkę. W tym wypadku to nie jest taki zły pomysł.

Edited by Devil

Witam , zwracam się z prośbą o pomoc w doborze karty graficznej do poniższego zestawu : 
Procesor AMD Phenom x3 black edition 720 2800Mhz

Płyta Gigabyte MA770T-UDP3

Pamięć : Corsair XMS3 4 x 2 GB 1333MHz

Zasilacz : Amacrox Warior 450 W

Karta Sapphire Radeon HD4850

Cena max 500 zł chociaż wolałbym coś tańszego jesli nie ma sensu ładowac w gtx650ti boost. Obawiam się też o zasilacz...najlepiej żeby karta pobierała jak najmniej prądu . Mogę tęż spróbować odblokować 4 rdzeń jeśli to cokolwiek pomoże. 

• Downvote 1

Zasilacz wystarczy. Myślę że po odblokowaniu 4 rdzenia coś pokroju Radeon 7790.

Hey,

Posiadam i7 920, ktorego moge podkrecic bezpiecznie do 3.6ghz, 8gb RAM.

Zastanawiam sie nad wymiana mojego wysluzonego GPU GTX 260 an nowszy model. Czy jest sens wstawic GTX 770? Czy zlacze PCI-E poprzedniej generacji, albo CPU nie beda zwalniac GPU?

Jaka inne karte byscie polecali do mojego kompa? 

Pozdro.

Edited by ptyt

PCIE nie ma znaczenia, CPU styknie raczej.

Karta to kwestia preferencji/marki/portfela/fanboystwa :)

szukam karty graficznej ponieważ x1650 którego dostałem się zbuntował i nie reaguje budżet powiedzmy 50 - 100 zł pcie na co warto polować w tych cenach od ati i geforce ? 

Jaką resztą komputera dysponujesz? Zamierzasz grać?

Jeżeli karta ma tylko wyświetlać pulpit, to może być tak naprawdę dowolna (coś pokroju HD5450/GT210), najlepiej pasywnie chłodzona (cisza).

Edited by AragornPL

różnymi ma to być głównie taki tester płyt głównych i do odpalania smarków może jakichś gier ale ostatnio nie mam czasu grać, nie chcę pasywnej bo się bardziej grzeją poza tym już 1 taką dostałem i leży zamiast testować interesuje mnie przedział do 50 i do 100 zł 

Mam zamiar kupić dwie karty do zestawów z sygnaturki za max 900zł/szt. Póki co myślę o zakupie 2x GTX760.

Mocno ten PII 4GHz ograniczy kartę? Zastanawiam się jeszcze nad 270x do tego zestawu. Z kartami mogę się wstrzymać do stycznia jeśli przewidywany jest spadek cen lub pojawienie się czegoś ciekawego.

Szkoda, że dalej nic nie wiadomo o r9 280 Dołączona grafika

Edited by kaijitsu
  • Downvote 1

Witam, mam pytanie, mam aktualnie kartę GeForca 560ti OC edition od Asusa i zastanawiam się czy lepiej jest dokupić drugą taką samą i złączyć je w SLI(mam sloty ofc) czy sprzedać tą, dołożyć różnicę i kupić coś z segmentu 800-900zł? Reszta kompa to: 
i7 2600k(4,2GHz) 
MSI Z77a-gd65
2x4GB Corsair Vengeance
i zasilane Seasonicem M12II 620W

Szuakm karty graficznej do 2000zł pod taki sprzęt

MOBO: ASRock z77 Extreme3 (tylko nie takiej grafiki, która spali mi płytę główną;] )
procek: Intel Core i7-3770k (8MG Cache L3) LGA1155GW
ram: 8GB Elixir 1600MHZ
Zasilacz: PROMO COOLERMASTER GX-750W (max 900W) 12v 60a 80plus

obudowa: silentium gladius m40 pure black (spc077) większość kart, powinno się spokojnie zmieścić]
HDD: WD Caviar black 500GB

Interesuje mnie tylko multiplayer gaming, ilosć FPS'ów w BF4 na fullHD
Myślałem o Radeonie HD7950 3GB WindForce III

physix nie jest konieczny

Nie obrabiam grafiki, nie jestem youtuberem, gram na jednym ekranie.

można odpisać na forum, ale jak ktoś nie chce zaśmiecać, może pisać na priv swoje sugestie, po prostu już wszędzie widzę karty graficzne, mnożą mi się w oczach i potrzebuję jakiegoś trzeźwego spojrzenia na temat.

kontakt:
gg 2140666
mail: anonim31337@gmail.com
FB: Sagara Sousuke

HD7950 za 2k zł ?W tej cenie to tylko Palit GTX780 SuperJetStream za 1950 zł w morele.net

• Upvote 1

HD7950 za 2k zł ? W tej cenie to tylko Palit GTX780 SuperJetStream za 1950 zł w morele.net

Szukam karty do 2000zł. Nie musi być dokładnie za 2000zł. Średnio się opłaca płacić 200zł za 4-15 fpsów dlatego może lepszy by był Sapphire Radeon R9 290 4GB za 1 799 zł. 200zł w kieszeń, a niemal te same osiągi?

EVGA GTX 780 3GB GDDR5 384bit po 1899zł najtaniej wyłapałem.

Battlefield 3 (1920x1080)

GeForce                          103.6 FPS 

R9                                    87.9 FPS

Szybkie pytanie. Brać nowe GPU teraz czy czekać i wziąć po świętach/początek nowego roku? Ostatnio nie śledziłem cen GPU i nie wiem czy spodziewać się spadków cen. Chodzi o zakup gtx760 oraz gtx770.

Edited by kaijitsu

Sapphire Radeon R9 290 4GB za 1 799 zł. 200zł w kieszeń, a niemal te same osiągi?

15 FPS to nie taka mała różnica.

Za ~1800zł bierz GTX 780. Karta wydajniejsza i w przeciwieństwie do 290 masz wybór wśród niereferencyjnych kart.

Dostałem zadanie pt. wybierz sensowną grafikę do 1200 PLN (i ani grosza więcej; pierwotne założenie to 1k) - znajomy planuje sam sobie sprawić prezent świąteczny i koniecznie chce go nabyć przed 24.12. Pytanie brzmi więc tak: który GTX 770? :)

Reszta komputera to i5 2500k, 8GB RAM, któryś XFX Core (chyba 450W).

@Tapatalk

Na allegro masz 770 od Asusa z  2-letnią gwarancją.

W sklepach raczej nic innego niż Palit/Gainward z 3 wentylatorami lub referent od MSI poniżej 1200zł nie znajdziesz.

Edited by andrew777

Szukam karty do 2000zł. Nie musi być dokładnie za 2000zł. Średnio się opłaca płacić 200zł za 4-15 fpsów dlatego może lepszy by był Sapphire Radeon R9 290 4GB za 1 799 zł. 200zł w kieszeń, a niemal te same osiągi?

EVGA GTX 780 3GB GDDR5 384bit po 1899zł najtaniej wyłapałem.

Skąd te liczby wziąłeś? 290'tka jest dokładnie tak samo szybka jak 780'tka. Nawet w BF3/4 potrafi wysunąć się na czoło. Jeżeli nie interesuję Cię głośność w stresie i potrafisz ustawić sobie profil wentyla to zakup 780'tki nie ma najmniejszego sensu. Koszt 290'tki to niecałe 1,6k a 780'tki niecałe 1,9k jeżeli chcesz lepszych parametrów akustyczno-energetycznych za dodatkowo 300zł to bierz. Jeżeli chodzi o wydajność to jest to dokładnie ta sama półka :) pzdr

Witam, moglibyście mi poradzić jakąś kartę graficzną w przedziale 700 - 900zł? zależy mi tylko na wydajności w grach. Ponieważ ostatnie 1,5roku może 2 lata ze względu na prace(12-14 godzin dziennie) nie miałem czasu bawić się w gry, a jestem fanem zarówno serii battlefield, jak i assasin's creed zakończyłem przygodę z nimi na bad company 2 i brotherhoodzie. Ostatnio zmieniłem zawód i nadrabiam zaległości, ale mój GTX 260 nie najlepiej sobie radzi w battlefield 3 czy assassins creed 3, a po świętach kupuję 4 części tych gier.

Witam.

Potrzebuje porady, moja konfiguracja:

Płyta główna - Gigabyte G41MT-S2PT 
Procesor - Pentium Dual-Core CPU E5800 @ 3.20GHz 
Ram - Kingston HyperX 4 GB DDR3 1600 MHz 
Karta Graficzna - Gigabyte HD 5570 1 GB DDR3
Zasilacz - SilentLine 425W 
Dysk - Seagate 500GB
System -  Windows 7 Professional 64 Bit
Monitor - Samsung S22B150 

Czy jest karta, która przy tej konfiguracji pozwoli grać płynnie w BF4? Rozdziałka zadowalająca mnie to 1280x720, jakoś grafiki dla mnie nie jest istotna, aby gra płynnie działała. Cena do 700 zł.

Max. do tego sprzętu HD4850 / HD6770 / HD7750 DDR5 + markowy zasilacz 350-400W .

Te 700 zł to prędzej przeznaczył bym na modernizację CPU i płyty .

Potem kupisz sobie sensowną kartę ( HD7770 lub lepszą ) . 

Dysk i napęd masz SATA czy ATA ?

Dysk i napęd pod SATA (te nowe) mam, też tam myślałem o rozbudowie płyty i procka. Coś pod LGA 1155 bądź 1150 zaczynając od i3.

Witam, moglibyście mi poradzić jakąś kartę graficzną w przedziale 700 - 900zł? zależy mi tylko na wydajności w grach. Ponieważ ostatnie 1,5roku może 2 lata ze względu na prace(12-14 godzin dziennie) nie miałem czasu bawić się w gry, a jestem fanem zarówno serii battlefield, jak i assasin's creed zakończyłem przygodę z nimi na bad company 2 i brotherhoodzie. Ostatnio zmieniłem zawód i nadrabiam zaległości, ale mój GTX 260 nie najlepiej sobie radzi w battlefield 3 czy assassins creed 3, a po świętach kupuję 4 części tych gier.

Bez podania jaki masz procesor rozważania nad wydajnością są bezcelowe.

Siema, mam stary ale jary komp: C2Q @3,4 + 8GB RAM + OCZ MODStream Pro 600W + HD5850.

Da się/opłaca się kupić jakąś grafę za ok 1000zł?